Spí vaše bábätko v postieľke?

zade
15. máj 2008

Spi Vase babenko v postielke?
Rada by som urobit taku malu anketu. Nakolko vsetky moje kamosky s malymi detickami /az na jednu vynimku/ spinkaju s mamou na velkej posteli, rada by som zistit preco. Moja dcerka ma 10 mesiacov a v postielke spinkala asi tak dva tyzdne dokopy. Stale ju dojcim. Rano, vecer a samozrejme v noci. Postielka man momentalne sluzi ako zabrana proti spadutiu z velkej postele, ale inak ju mame iba na okrasu. Doslova. Nespinka v nejani cez den. Razantne ju odmieta. Ja som z toho dost zufala, no neviem to napravit.
Tak teda, kde spinkaju vase babatka?
Dakujem.

nikkos
15. máj 2008

Tak u nás se v postýlce spinká 🙂
Když byl hodně malý a ráno už mi nechtěl za žádnou cenu spát, tak jsem si ho k sobě do postele brávala, abych nemusela každou minutu vstávat a dávat mu dudlík, ale to až opravdu po 6.hodině. Teď mi spává ve velké posteli jedině občas odpoledne, když usne u kojení.
Jinak má svou postýlku až s podivem rád. Je to jeho teritorium. Přes den sice moc spát nechce a protestuje, ale večer je spokojený když jej do té jeho postýlky dám 😀

aponchie
15. máj 2008

proc jsi z toho zoufala?

nevesta
15. máj 2008

Ahoj, moja spinka vo svojej postielke od malicka... Nikdy som si ju do postele nedala, tak jej to nechyba...

kattom
15. máj 2008

ked bol maly, tak spinkal v postielke pomerne dost casto - bali sme sa, aby sme ho neprilahli. kym som dojcila, tak som niekedy pri dojceni zaspala.. a maly s nami potom spal vo velkej. ked sa jeden z nas v noci prebudil, tak ho prelozil. rano o siestej, ked muz vstaval do prace, som si maleho davala k sebe do velkej - kym sa nezacal otacat - to som sa bala, aby nespadol.
teraz s nami spi obcas vo velkej - vecer zaspi v postielke, ale ked ma zle sny alebo je chory alebo mu idu zubky a v noci sa budi a place a neda sa utisit, ide do velkej a je klud

cherub
15. máj 2008

tak Nikolka spí cca od 7. měsíce ve své vlastní velké posteli, která je z jedné strany přiražená na zeď a z druhé na naši manželskou postel. V poslední době ale špatně spí, tak spává vedle manžela a já na její posteli, takže je mezi námi a je tak spokojenější a ani se při tom nemačkáme jak sardinky 🙂

titulienka
15. máj 2008

tak ja mam 3 baby.....ani jedna v postielke nespala...prva spala do roka a pol v nasej posteli az tak sla bez problemov do svojej izbcky, druha spala takysto do roka a pol s nami a potom sla uplne bez problemov k sestre a teraz som ani postielku neskladala lebo zbytocne ...mala je s nami a takto to vyhovuje mne, manzelovi a aj malej kedze sa stale kojime... 🙂 ...nikdy som s tym problem nemala...a neprekazza nam to.... 😀

schwarzovka
15. máj 2008

náš malej spinká v postýlce od narození...jen ráno okolo 6.hodiny si ho už nechávám u sebe...ale moc dlouho to nevydrží...jsem ráda, že spinká "ve svém", já jsem totiž hrozná a nevyspala bych se s ním 😅

majaaita
15. máj 2008

Zade, ono to možná povolí - ten odpor 🙂 - až přestaneš v noci kojit, ale to může ještě trvat 🙂) nemáte odendávací bočnici na postýlce? že bys malou, když u tebe usne, přešoupla - a třeba by se jí vlastní prostor zalíbil 🙂

Jirka spinká od narození ve své, ale nedržíme to striktně. Kolem třetího až šestého měsíce spal skoro pořád s náma, pak chtěl mít svůj prostor, ale doteď si ho ráno občas beru k nám - když se vzbudí kolem půl šesté, tak když to chytnu včas a je ještě takovej vláčnej, ještě tak na hodinku u mě usne.
Přes den v postýlce spinká, ale občas mu to nejde tam usnout, tak si ho vezmu k sobě do postele, přitulí se ke mě a spí za dvě minutky, je to miloučký 🙂

bambulka026
15. máj 2008

Nas Matko zaspava so mnou v nasej posteli, kedze stale kojim a on pri tom zaspi.
Potom ho prelozim do jeho postielky, no ked okolo 2-3 v noci vstane na papanie tak do rana spi uz so mnu.

jahodka11
15. máj 2008

ahoj zade, my sme maleho davali do postielky do narodenia, aj ked zaspal pri kojeni, hned isiel do postielky, len pocas kolik spaval s nami, takze sa tam citi dobre a bezpecne...samozrejme, je rad, ked sa spravi vynimka a ostane niekedy s nami, ale moc to neprehaname, aj ja sa potrebujem vyspat 🙂 a on sa uz prevracia a "chodi" pocas spanku, uz sa s nim neda len tak spinkat 🙂

janina77
15. máj 2008

Nas maly spava v postielke. Ked bol uplne malicky, tak par noci sme prespali tak, ze spal na mne, lebo nijak inak nechcel, ale z toho sme sa nastastie rychlo vymotali, a zatial si nevyzaduje spanie s nami vo velkej posteli. Ja ho sem-tam dam rano po 6. ku nam, niekedy s nami pospinka, niekedy nie, ja mam pocit, ze v postielke sa mu spinka lepsie. No a spava v postielke aj doobeda, a aj podvecer, popoludni vacsinou v kociku vonku. Kojeny nie je, a od polroka prespava celu noc. Ale za to zaspavame na rukach 😉 .

prasiatko30
15. máj 2008

nasa spava v postielke - ked bola mala tak spala v takom tom kosi na babetka - vyhodou oproti postielke bolo to ze bola trosku vyssia - aspon ma neboleli krize ked som ju vytahovala a nebolo to take nespratne ako velka postielka - malo to aj podvozok s kolieskami tak som ju prevazala vlastne po celom byte. potom presla do cestovnej postielky a teraz spava v klasickej - a myslim si ze je to pre dobro nas vsetkych - vyspim sa aj ja aj manzel aj dcera - krpana totizto - ak s nou nahodou spim lebo je chora tak robi vsetko mozne len nie spat - vrti sa ako vrtula a rozprava sa 😒 a ptom drahy chrape ako taky statny drevorubac a este k tomu v noci sa obcas aj vyberie na wcko - a to by ju aj rusilo. takto mame klud.

zuan
15. máj 2008

nas maly spava vo svojej postielke od narodenia, mame ju pri nasich posteliach. stale ho kojim, odmontovali sme bocnicu, aby bola lepsia manipulacia. s nami spava len ked spime mimo nasho bytu. ale je to velmi dobry pocit spat blizko dietatka v jednej posteli - ked sa ku mne tlaci tak, aby citil moj dych na svojej tvaricke 🙂 len sa velmi vtedy nevyspim. a nechcem ho ani velmi na to zvykat, aby si neodvykol od svojej postielky.

katia7
16. máj 2008

nas drobcek ked bol uple malicky nechcel v postielke spat,bud spal so mnou v posteli alebo som ho uspavala na rukach niekedy aj niekolko hodin a potom som ho supla do postielky. skratka nejak postupne som ho ucila na postielku,vzdy sa snazim pochopit nejak co chce,ked je velmi rozruseny aj teraz

katia7
16. máj 2008

to som rada ze moj drobec posiela odpovede za mna aj nedopisane 😀 chcela som len povedat ze ked je mimo spi so mnou ale stava sa to zriedka, on skratka vie ze ked je zle som tam a moze spat so mnou a inak je pri mne vo svojej postielke

alexandra
16. máj 2008

My inak, ako vo svojej postielke nespinkame vobec dobre. Tulenie zboznujeme, ale na spanok potrebuje svoj priestor, vankusik a deku, bez toho ani ranu..

trixi
16. máj 2008

Nas maly spi od narodenia vo svojej postielke. Asi dva krat spal nad ranom s nami v posteli, ked mu isli zubky. Nerobi mi problem v noci vstat a nakojit ho v obyvacke.Postielku ma len na spanie. Potulime sa pred spanim a cez den.

kometa
16. máj 2008

Môžem sa pridať, že my taktiež postieľku máme viac-menej na okrasu... Malý spí od narodenia s nami a potroche sa snažím privykať ho na postieľku, ale zatiaľ to funguje len cez denné spinkanie. Tým, že ho kojím si to ani v noci neviem predstaviť, lebo mám pocit, že saje "nonstop" (niekedy). Posledné 4 noci, som z toho nešťastná, že nespí sám, lebo mrví sa a prehadzuje a tak sme nevyspaní traja ☹ . Ale verím tomu, že to chce čas a všetko bude OK.

zade
autor
16. máj 2008

Vidim, ze sa to tu pekne rozbehlo.
My si prave sladko spinkame - v kociariku 🙂

tamia
16. máj 2008

ahoj,

moja malá od malička spinká iba v postielke. Zo začiatku ju odmietala a spinkávala v noci v kočíku, ale postupne prišla na to, že je kočík malý a od vtedy si pekne spinká v postielke. Nechcela by som si ju zvyknúť spávať v našej posteli. V postielke jej je dobručko. Spinká sama v izbe a mi vo vedlajšej s pootvorenými dverami.

lila794
16. máj 2008

Ahoj, my tiez spinkame v postielke. Myslim, ze je to lepsie, ked sa nauci spinkat sam.

jaduska
16. máj 2008

Staršia dcérka spávala najprv v postieľke, potom sme dali prednú mrežu preč, prisunuli postieľku k našej manželskej a spali sme takto. Keď sa už do postieľky nezmestila, išla spať do vlastnej veľkej postele, ale bolo jej tam smutno samej, tak spáva raz pri nás, raz tam, niekedy si ustelie na zemi pri našich posteliach - ako kedy 😉

Mladšia spinkala v postieľke do 5 mesiacov, prespala od malička celú noc, tak som na nočné dojčenie nevstávala. Potom sme postieľku zrušili, lebo to sme mali iba cestovnú a do horného poschodia sa už nezmestila. Teraz máme v spálni pri manželskej priloženú aj tretiu veľkú posteľ, maličká spi na jednej, ja so staršou dcérkou na manželskej a keď dôjde tatino na víkend, tak sa tam chudák musí k nám niekam natlačiť. Takže máme vlastne trojposteľové letisko a super nám to vyhovuje. Z jednej strany je na mňa nalepená jedna dcérka, z druhej strany druhá a ja si to užívam 😵

nikaamb
16. máj 2008

Ahoj, ja mam dvojmesačného Matejka a od narodenia spinká v postielke. Zo začiatku aj celú noc a celý deň, no teraz mi odmieta postielku cez den - zaspi iba v kočiariku a to jedine vtedy ked som pri ňom. To sa spolu hráme, rozprávame 🙂 , a ked sa unaví tak zaspí.. Pa! Monika

danuska24
16. máj 2008

ahoj. Linda spala pri mne v posteli cez noc asi do 2 mesiacov. teraz spi v postielke-cez den, vecer zaspava v postielke a ak sa v noci zobudi na kojenie ( niekedy sa zobudi o 1,00 niekedy o 5,00... ) tak uz spi pri mne, lebo ju nechavam zaspavat na mojom bruchu (tiez lezi na brusku), keby si chcela este odgrgnut 😉

nensy
16. máj 2008

tak u nás se spinká jenom v posteli malá nechce vůbec v postýlce spát už od narození 😀

gucz
16. máj 2008

moja dcerka do piatich mesiacov spinkala v pevnej vaničke z kočíka, teraz spinká v posieľke. Do našej postele by som si ju nevzala, lebo pri spánku má vždy zapnutý monitor dychu.

mishelin
16. máj 2008

ahojte,tak sa aj ja pridam..

moj maly spaval striedavo,aj v postielke aj snami,kym si uplne nezvykol na nasu postel,co bolo pre nas dost zle...a tak asi 2tyzdne dozadu sme ho "oducali"od toho aby spal v posteli 😝 trvalo nam to tyzden kym pochopil ze do postele uz viac nepojde a jeho miesto je v postielke..

no a on este ani jednu noc neprespal celu 😝 stale sa prebudza,hoci je najedeny,grgnuty a aj prebaleny..a neviem preco sa budi 😝 dam mu cumel alebo prevratim na druhy bok a spi dalej...keby to bolo bez toho bolo by to supe konecne..lebo za 8mesiacov neviem co je to prespat viac ako 3 hodiny kuse 😝

vesi
16. máj 2008

moje baby spávali od narodenia v postieľke, teraz už spia spolu detskej izbe 🙂

jejke
16. máj 2008

Takisto, aj moje
😉 podobna tema je tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zuzitka
22. máj 2008

samko ma 2 roky a skoro 4 mesiace a este spinka v postielke 😅