Špinenie po vyšetrení u gynekológa. Mali ste ho tiež?

danielitka26
27. feb 2009

ahojte baby máte s týmto niektorá skúsenosť? bola som totižto na vyšetrení ...klasická ročná prehliadka pri ktorej my robila lekárka kolposkopiu, brala ster na cytológiu a pritom vyštrila palpačne. oboznámila ma že po vyšetrení môžem mať ružovkastý výtok. ružovkastý však nebol...celý deň som krvácala ako pri slabšej ms, teraz som štvrtý deň po vyšetrení a stále špiním. je to normálne ??

ďalej v tejto téme kludne píšte o tom aké máte skúsenosti s vyšetreniami u gynekológa, prístupom k pacientkám, proste kecajte tu o všetkom čo sa týka vyšetrenia.

shaarka
27. feb 2009

dani,
ja mam prave opacnu skusnost - gyn. ma upozornila ze po odbere vzorky na cytologiu budem spinit (ukazala mi tu kefku 😖 ), ale po krvi ani stopy 😀
myslim, ze by si jej to mala povedat, nech ta pozrie.

danielitka26
autor
27. feb 2009

tá kefka je inak brutál 😝

a to špinenie mi ide na nerv je to aj výtok s krvou takou do hneda a ja s výtokmi problémy nemávam 😔 😔 😔 😔 a teraz toto

ingulik
27. feb 2009

no spinenie po stere na cytologiu je uplne normalne...ak mas viac prekrvenu sliznicu...pri cytole sa odstipkava z tkaniva a ak trafi dr. malinku cievku, tak spinenie je oukej...ale pre pokoj v dusi sa na to opytaj 😉

kvietocekx
28. feb 2009

mne sa toto stalo ked som cakala prvu dcerku, moj vtedajsi lekar mi v 20tt odoberal vzorky na cytolu atd. a potom som doma po vysetreni krvacala... strasne som sa zlakla... nastastie to bolo len z toho odberu a nakoniec to bolo ok, vecer to preslo a uz sa mi to nikdy nestalo... ale na na to vobec nikto neupozornil, ze sa nieco take moze stat... a nikdy predtym som s tym problem nemala... podla mna je v poriadku, ked to trva len chvilku, ale ked to mas par dni, tak neviem neviem ci je to ok. asi by si sa na to mala opytat lekara...
pri tomto druhom babatku som zmenila lekara akonahle som zistila, ze som tehotna a som velmi velmi spokojna, berie ohlad aj na to, ze mam alergiu na latex🙂 velmi zlata...

lusinkaj
28. feb 2009

ahoj danielitka,ano ja som bola na takom vysetreni pred mesiacom,a hned som zacala spinit a na druhy den som uz krvacala ako menstruacia,trvalo to 6dni...asi to je normalne...

kvietocekx
28. feb 2009

danielitka... preco to smutne a pesimisticke motto?

symi
17. sep 2010

Ahojte baby ja chcem tiež pridať len svoju skúsenosť. V 20 tt mi musel robiť lekár odbery na cytológiu, lebo výsledky z predošlého vyšetrenia sa niekdy stratili a na druhý deň som trošku špinila. Takže asi je to bežné že po cytológii môže nastať nejaké to slabé zakrvácanie alebo špinenie. Všetkým tehulkám držím palce nech to dotiahneme do šťastného konca 🙂

fefinka
7. jan 2016

Akurat idem od gynekologicky..tiez mi robila cyto...a teraz krvacam...aj som sa jej na pytala...vravela ze to je normalne...ale ja si myslim,ze normalne nie je,aby zena po vysetreni krvacala....lekari vam vzdy budu hovorit svoje...nepovedia,ze som brutalna a preto je normalne ze aj trochu krvacate...ja prave pre toto ani nechcem chodit kazdy rok na prehliadku/i ked chodim/,lebo mam potom obavy....je to len poskodenie sliznice ale aj tak sa mi to nepaci...

zobaka
24. mar 2023

@fefinka presne nad tym sa zamyslam, ci je zdrave do zdravej zeny sprtat, sposobovat ranky, ktore tam neboli, po cytologii ma pobolieva podbrusie a tiez vzdy trochu spinim 😔

kajka13
8. feb 2024

Ahojte baby je možné po vyšetrení ročná prevencia aby som dostala ms. Mešká mi už 19 dní brala mi krv na hcg to budem vedieť zajtra. Robila mi aj cytologiu, a po stláčala celkom dosť moje brucho. Je možné, že mi prišla ms po tom ako mi postlacala brucho alebo je to len tou cytologiou?