Spln mesiaca - ako na to reagujú vaše deti?

lenkalienka4
24. jan 2008

😕

magg
24. jan 2008

moja mala zle spi

barunka
24. jan 2008

naša nespí vôbec... 😠 😠 😠 a to nielen počas splnu, ale aj deň pred a po... (niežeby inokedy spala, ale v tieto dni je to na infarkt)

lenkalienka4
autor
24. jan 2008

magg, je to od malicka? moja zacala takto zle spavat az od 7 mesiaca, a to vzdy ked je spln,

Ona aj spi, ale tak knuci zo sna ked je ten spln, a dokaze to aj celu noc, akoby "zavíjala" 😀

magg
24. jan 2008

ja som si to vsimla az po 6. mesiaci, do vtedy zle spala kazdu noc.
Ona sa tak strasne rozplace a velmi sa prehadzuje

curly1983
24. jan 2008

tak tato tema je ako stvorena pre nas ! ☹

Spln = mala nespi v noci 😠 😠 😠

julia225
24. jan 2008

mala sa neskutocne vrti... rozprava zo sna... mrnci a ja mam nocne mory,ked na mna priamo svieti mesiac... ako napr pred dvomi dnami. fuuuuuuu hruza...

lenkalienka4
autor
24. jan 2008

ved prave preto som aj zalozila tuto temu,lebo pred 2 dnami to bola Katastrofa.... mala som zatiahnute zalúzie ale aj tak ten mesiac svietil tak silno ze az. a v noci o pol druhej sa zdalo akoby zacalo svitat... no nespali sme vobec. trosku sme zdriemli od 5 do 7 rána, aspon daco 😖

bubble777
24. jan 2008

hmm ja sama mám problémy keď je spln a myslím, že na Emku to vplýva rovnako ako na mňa ☹ škoda, že nie je po tatinovi, ten zo spaním veru nemá problémy 😀

junovka
24. jan 2008

leni, vplyva otras, ale dnes ani spln neni a je dnes Nelka strasne zla 😠 ☹

andy.a
25. jan 2008

všetci zle spíme okrem MM..na toho ani Mesiac nevplýva.. 😕
škoda,že obaja krpci majú spánok po mne.. ☹

katus79
25. jan 2008

mne sa teda snivaju strasne bludy ked je spln...same strasidelne, mutanti...takmer vzdy sa zobudi...dufam ze to dcerka nezdedi 😕

marse
25. jan 2008

mojej malej je to uuuplne jedno ci je spln alebo nie 😀

expertka8
25. jan 2008

...starsie dieta sa mota v noci po byte..a mladsie si cez noc huhna nieco pod nos... 😀 😀 😀

svetluska.p
25. jan 2008

nas pes posti.

maca793
26. jan 2008

nijako, spí sa nám strašne fajn a aj oveľa lepšie. ja osobne som viac oddýchnutá a vyspatá. 😵

janeette
26. jan 2008

malá spí fpohode ale moj muž má bolesti hlavy a nevyspí sa . Ja som tiež pokojnejšia ked neni spln 🙄

maca793
26. jan 2008

na každého to vplýva inak 😢

janeette
26. jan 2008

maca793,ako si schudla 80kg?
😲

penelope2066
26. jan 2008

ja sama som mavala v minulosti velke problemy so spankom ked bol spln,stale mi bolo teplo a musela som sa vyzliect pocas spanku uplne donaha lebo mi vsetko na tele prekazalo,ale aj tak som spala velmi nepokojne.trvalo to strasne dlho ale potom to z nicoho nic prestalo.

andrema
21. jan 2011

No tak vidim,ze na tuto temu sa uz dlho nikto neozval. Uz som si myslela,ze moja mala je chora,alebo co...cele 3 noci premrnala a to sa rano budila ako keby vyspata a vobec jej spanok nechybal...celu noc sa prehadzovala ako keby sa klanala dacomu a plakala a mrncala....az potom mi doslo,ze je spln a skusam hladat suvislosti,lebo nie ze by spavala uplne super inokedy,ale toto bol extrem.
uz sa nam taketo daco stalo,ked sme boli u babky a dedka, som myslela,ze to je cudzim prostredim,ale opakuje sa to.
Pripisovala som to zubkam,ale to bude asi naozaj mesiac ako tak citam....
Takze poprajme si trpezlivost... 😀

kaja79
1. feb 2011

@andrema Ahoj, tak ani moj anjelik pri splne nespi....vecer zaspi a po polnoci zacne svoj monolog....esteze si vystaci sam 🙂 kym som prisla na to kde je pes zakopany!

andrema
1. feb 2011

@kaja79 a to sa ti da pri tom spat? lebo to je ako by mi motorova pila vrcala pri hlave 😀

terrs
1. feb 2011

Ja osobne zaspim len s tabletkami.. Dufam, ze taketo veci sa nededia.. Lebo tie moje deti lutujem este ani na svete nie su.

ivett1
1. feb 2011

@andrema...aj moja dcérka je ešte stále počas splnu nepokojná-častejšie sa budí a chodí nás "kontrolovať" do spálne (už má 4 a pol)...a synček , ten je ešte senzitívnejši, vykrikuje zo spánku a sem tam "prehodí" aj zopár viet...napr. "tata je auto"..."maminka spinká" a pod....keď bol menší, tak sa sa správal úplne ako tvoja dcérka...len s tým začal už deň (noc) pred splnom...dúfam, že ich to postupne prejde 🙂

kaja79
1. feb 2011

@andrema ale kdeze! nespim, pocuvam ho...som ticho, ani sa nepohnem. Nech si mysli, ze spim 🙂 Maximalne mu dam caj sa napit. On po takej hodinke zaspi mozno na hodku a potom sa to cele znova opakuje. Nad ranom zaspi tak tvrdsie a potom cely den funguje akoby sa nic nestalo. Len ja spim na nohach 🙂

kaja79
1. feb 2011

tuto nespavost pri splne zdedil po muzovi, ja za inych okolnosti pri splne spim ako zabita. musel prave toto zdedit po nom? 😀

andrema
1. feb 2011

@kaja79 no tak to je aj u nas...uz sa desim dalsieho splnu

jarus1
7. jan 2012

obnovujem túto tému....všimla som si neodôvodnenú nespavosť takmer každý mesiac...no dnes to bolo dosiaľ najviac...malá bude mať len 3 rôčky....zobudila sa o jednej a ešte o piatej nespala...stále bola pri okne a pozorovala mesiac, kedy ho prikryli oblaky a kedy nie....a to som sa dočítala, že spln je až 9.1.
máte s tým skúsenosti? poradíte?

maria552
26. nov 2012

Ahoj ma 4rocnu dceru a uz druhu nocturnal nespime od Pol druhej do 3 len place.poradte mi!

duda223
23. sep 2013

Už zabudnutá téma, ale zaujímali by ma vaše skúsenosti so splnom. Všimla som si aj ja, že moja malá počas plnu nemôže spať, prehadzuje sa a ešte k tomu a škriabe. Nemáte podobnú skúsenosť?