Splnilo manželstvo a deti vaše predstavy?

bobulka34
22. sep 2008

alebo skôr ľutujete? mám pocit, že u mnohých sa svadbou akosi vytratila vzájomná iskra a ten pocit dobýjania. Je to aj v teme o odmietaní sexu, muži čo mali chuť každý deň zrazu si na to týždne ani nespomenú. Popripade spia na gauci pri pustenej telke. ako je to u vás, ako riešite tieto problémy?

fodorka33
17. feb 2009

no aj ja sa pridam ked mozem.
manzelstvo u mna splnilo moje predstavy....sice som mlada no s mojim manzelom sme spolu chodili 4roky a o mesiac oslavime 1rocik nasho manzelstva...aj ked asi nemam velke pravo rozpravat o manzelstve ked tak mozno o nejakych 10,20rokv ale teraz to tak proste citim a podla mna je to uplne super 😉
a navyse kazdu chvilku sa k nam prida nas prcek takze to bude naplnenie nasho sna 🙂

tinika
17. feb 2009

fodo pozeram ze krasny datum ste mali, ale nevyslo. Tak čoskoro budete traja, aj ked to nebude na valentina, bude to krasny datum. Držim palceky nech to super dopadne, a nech sa velmi netrapis pri porode. Ides na normalny? Alebo cisarsky?

fodorka33
17. feb 2009

tinika dakujem tak idem na normalny no clovek nikdy nevie ci sa to zvrtne....ale tak zatial ma drobcek este cas si to rozmysliet a ist sam aj bez vyvolavacky...ked tak pondelok mam nastup do nemocky ale tak ja pevne verim ze maly dovtedy vyjde🙂 😀

tinika
17. feb 2009

fodo aj v teme kam chodim kocka isla na normalny a nakoniec bol cisarsky. Dost sa trapila, kym doktori rozhodli ze ide na cisarsky a potom este bolesti po cisarskom, no nie je čo zavidieť, ale uz to ma za sebou. A stoji to zrejme za to. Bolest prejde, ale ten drobec robi radosť stale

fodorka33
17. feb 2009

no ved ono sa to moze zvrtnut hocikedy,urcite kazda jedna by chcela ist radsej normalne ale tak niekedy sa neda,no ja pevne dufam ze pojdem normalne 🙂 a hlavne coskoro🙂

tinika
17. feb 2009

tak držim palceky. my budeme čakať, kedy budeme čakať 😀 😀 akože kedy otehotnieme

jenna7082
18. feb 2009

"Ak chceš niekoho presviedčať o tom, aké máš skvelé manželstvo tak si založ novú tému-Mám dokonalé manželstvo a môžeš sa realizovať "

to už kde sme? som nevedela ze sa treba horalky pytat kam sa kedy a s cim moze prispiet??? a ja tu nevedomá uz vyse mesiaca písem bez jej zvolenia 🙄

btw - nesplnilo. ale mam na tom asi tiez svoj podiel. co sa da robit, kazdy sme nejaky

slnieckova
18. feb 2009

jenna 😀 😀 gol 😀

jenna7082
18. feb 2009

my používame niekedy taký slovný zvrat že - dajte mi za pravdu a ja vám dám pokoj 😀 😀

anjelik85
18. feb 2009

ahojky, no môj názor na manželstvo je taký: pokiaľ dvaja žijú vo svojej domácnosti, bez rodičov jedného či druhého z partnerov, tak je to úžasné. všade sú nejaké tie búrky, ale ono sa to nejak všetko lepšie znáša, keď vám do vašich problémov a riešení vzťahu či výchovy dieťaťa nik tretí nezasahuje. teda poklona takým rodičom, ktorí žijú spolu s deťmi a ich rodinami a nestarejú sa. 😉
my kým sme nežili u svokrovcov, bola to nádhera. A narodením dcérky sa to ešte viac utužilo. ale ako sme tu, upadáme do stereotypu, riešime také veci, ktoré by sme neriešili, keby sme boli sami a tak. mám pocit, že je to nejaké chladnejšie. aj keď muž sa zaprisaháva, že nie. hádam dáko tie dva roky ešte u svokrovcov prežijeme a že postavíme domček a nebudeme riešiť nejaké nepríjemné veci. 😉

jenna7082
18. feb 2009

buď rada že nie si moc šťastná lebo to by znamenalo že muž má frajerku. podľa horalkinej teórie a ona má predsa úplnú a neodškriepiteľnú pravdu. bez debaty. si potom dávaj pozor, keď zas budete sami a moc šťastní.

jenna jenna, ty rypák jeden 😀 😀

slnieckova
18. feb 2009

jennaaaaaaaaaaaa 😀 😀

slnieckova
18. feb 2009

a aby som pridala aj svoj nazor, nielen sa tu rehotala 😀

ak mate na mysli splnenie predstav, ze budeme financne zabezpeceni, ze budeme mat svoje hniezdocko lasky, auticko a ze sa pomalicky po svadbe zacneme snazit o dietatko tak nesplnilo.... to vsak neznamena, ze som v tomto manzelstve nestasta....

A v com vlastne manzelstvo moje predstavy splnilo? V tom, ze mam po boku muza, na ktoreho sa mozem v kazdej situacii, v kazdom probleme a v kazdom pocite zufalstva, beznadeje a bezvychodiskovej situacii opriet, spolahnut. V tom, ze aj napriek tomu, ze nase "hmotne plany" nejdu tak, ako sme si predstavovali, napriek tomu je tu osoba, kvoli ktorej sa oplati zit, kvoli ktorej sa oplati rano vstavat a aj cez "pomyselne slzy smutku a starosti o kazdy nasledujuci den" sa kvoli tej osobe oplati smiat.... V tomto splnilo manzelstvo moje predstavy.... pretoze manzelstvo je podla mna hlavne o tomto: milovat sa navzajom ako seba sameho 😉 (ved kto by sa nemal rad 😀), podopierat sa o toho druheho a zaroven mu byt barlickou v jeho tazkych situaciach, tesit sa, ze napriek nevydarenym planom cez den je tu vecer osobka, ktora vypocuje moje radosti aj starosti, ze je tu niekto, kto ma prituli, pohladi a povie: spolu to zvladneme 🙂

O tom je moje manzelstvo...

🙂

sakura77
18. feb 2009

slnieckova,to bolo vystizne ozaj

inak nad tym dialogom predtym som sa aj ja dobre zasmiala-ono vacsinou ludia co su sami nestastni,neveria ze aj ini mozu byt-tak hned za tym hladaju nieco

ja patrim k tym ,komu sa splnili vsetky sny-nebojim sa to povedat a dufam ze to tak ostane aj nadalej,moje manzelstvo je presne take ake ma byt,ako som si vzdy predstavovala a chcela-akurat este jeden maly snicek mame-druhe babetko-co sa nam zatial nedari-ale nemozem mat vsetko,ze? 😉 ale verim,ze casom aj to pride 🙂

bubba
18. feb 2009

jej pozeram ze horalka to tu este stale obstastnuje??aj mna obstastnila svojim nazorom ked som do temy napisala ze mam dokonale manzelstvo 😀 😀 tak mi to proste chcela silou mocou vyvratit lebo take neexistuje 😀 😀

bubba
18. feb 2009

aha este som si vsimla,ze aj slnieckova je tu...sak to ta horalkina najlepsia kamoska 😀 😀

gween
18. feb 2009

Kamarátky Bubba, Jenna- vy co tu robíte, kam ste zabludili? 😀
Slnieckova- dobé foto!

jenna7082
18. feb 2009

a vo vo vo vo tom to je 😀 bubba vyčkaj času 😀 ti dojde tá ružová tráva na kerej fičíš a sa dosmeješ 😠

jenna7082
18. feb 2009

ja neviem gwen, som si vcera celú túto diskusiu čítala a sánka mi visela až po zem chvílami 😀

gween
18. feb 2009

Moja visí doteraz! 😝

jenna7082
18. feb 2009

ale veď ja to neriešim. len sa trochu čudujem.

gween
18. feb 2009

Nečuduj sa a radšej poď domov! 😀

jenna7082
18. feb 2009

tak jo 😀 😀

amaretta
18. feb 2009

baby a comu sa cudujete ?

jenna7082
18. feb 2009

horalke

gween
18. feb 2009

Hmmm, ale neviem prečo sa ešte čudujem! 😝 Veď horalka píše len všade samé.......... Ale inak je to jej názor, neberme jej to! 😉

jenna7082
18. feb 2009

aj iných témach má patent na absolútnu pravdu? fijúú fit

bubba
18. feb 2009

jenna ako si to uhadla 😀 😀 samozrejme ze ma

jenna7082
18. feb 2009

neuhadla som, gwen cosi naznacila. aale sak co. v podstate mame kazdy svoju pravdu ale prezentovat ju takto...vsetko ma svoje medze.

gween
18. feb 2009

Jenny, bola som sprostá?