Splnilo manželstvo a deti vaše predstavy?

bobulka34
22. sep 2008

alebo skôr ľutujete? mám pocit, že u mnohých sa svadbou akosi vytratila vzájomná iskra a ten pocit dobýjania. Je to aj v teme o odmietaní sexu, muži čo mali chuť každý deň zrazu si na to týždne ani nespomenú. Popripade spia na gauci pri pustenej telke. ako je to u vás, ako riešite tieto problémy?

jenna7082
18. feb 2009

nie, nieéé drahá. ja vravim ze si naznacila v jednom prispevku, ze horalka ma aj inde také razantné názory a bubba sa ma pytala ze jak som uhadla, ale ja som nic neuhádla.

ako ja nikoho nesúdim. ani horalku. len mi trochu vadí jej spôsob komunikácie.

blesq
18. feb 2009

sa stahujete?

anjelik85
18. feb 2009

ja len tíško závidím, čo máte dobré vzťahy. ale v dobrom, nieže by to bola nejaká zlá závisť. ja nepotrebujem mať materiálne navyše, nie som sklamaná z materiálnej stránky, pretože tá je nad moje očakávania pred manželstvom. o to mi nejde. ale to, že sa nám do všetkého montujú tretie osoby, to dosť oslabuje. manžel má navyše prácu, ktorá dosť zaťažuje psychiku. ja som len čakala, že manžel mi bude oporou, že ma vypočuje, že spolu budeme podnikať rodinné "vecičky" a tak. ale to sa nedeje. ja mu splním čo na očiach vidím, vypočujem, aké je to v práci a proste všetko. mne sa to nechce vypisovať. ale už pomaly prestávam veriť, že mi to opetuje. ja keď sa potrebujem vyrozprávať, tak kamarátkam. no ale to je potom zle, že ho ukazujem v zlom svetle. on nevie navonok city prejavovať. na jednej strane to beriem, pretože vidím, ako to u jeho rodičov funguje. proste nič dobré sa tu nepochváli, u nich sa dávajú navonok len zlé emócie. ale ja som sa tiež dosť zmenila, keď som videla, že niektoré veci sú lepšie, než som ja zažiila a bola naučená. ale on akosi ani snahu nemá. povie, že to nevie a hotovo.
tak preto vám tak tíško závidím krásne manželstvá. 😉

amaretta
19. feb 2009

anjelik zbytocne sa netrap 😉 nauc sa brat manzela takeho aky je, asi tazko sa zmeni, ak bol vychovavany v takom duchu ako pises 😉 sustred sa na tie dobre veci, skus to zle zahodit za hlavu a hned sa ti bude lahsie dychat aj ked to chce cvik 😉 my zeny vnimame situacie a problemy inak ako muzi, to co je pre nas ako velke trapenie muzi beru castokrat ako malichernost 😉 a preto sa pokojne vykecaj s kamoskami,ak sa ti ulavi a neboj nie si jedina co nema manzela butlavu vrbu a lasku nevie prejavit s velkymi ovaciami 😠

amaretta
19. feb 2009

cudujem sa baby, ze vas ta horalka s patentom mudrosti este nesfukla 😀 to ze jej ani druhe manzelstvo nenaplnilo predstavy este neznamena, aby agresivne presadzovala svoje nazory 😒 tazka povaha

ma_se
19. feb 2009

...tak ja som si myslela,ze 1moje manzelstvo je dokonale a stastne,ale to bolo len z mojho pohladu,i ked sme zili,len jeden pre druheho,vsade sme chodili spolu atd.ja som bola stastna,pisem to za seba,/ked do toho neratam svokru,pretoze ona nas idilicky vztah narusala/
rozumeli sme si,kym som neotehotnela...a kym si nenasiel manzel inu,bolo to velmi pekne 🙂
...ale kedze som sa nakoniec rozviedla,tak asi to nebolo az take dokonale,aspon z manzelovej strany,dodnes neviem,preco si nasiel inu len hadam,hoci on si uz nasiel 100vyhovoriek preco...ale zaujimave,ze kym nemal inu,bol so mnou nadmieru spokojny,aspon mi to stale tvrdil.
Dokonca to potvrdila aj jeho babicka,ktora hovorila,ze na mna nedal dopustit.Myslim,ze kazdy ma dokonale manzelstvo,kto ho chce mat,ale nie kazdy od manzelstva ocakava to iste ako jeho partner,a v zivote prichadzaju take situacie,ze clovek sa zmeni z dna na den.MOZE SA STAT,ZE JEDEN Z MANZELOV SA CITI V MANZELSTVE STASTNY A DRUHY JE NESTASTNY....
Momentalne,zijem len na divoko,ako sa hovori,ale uz mam iny pohlad na zivot a vsetko okolo.
A kedze mam vela skusenosti z predosleho manzelstva a aj viac rokov myslim si,ze DOKONALE MANZELSTVO NEEXISTUJE...ale neberiem to tym,co si myslia,ze ANO....
...pretoze ked uz ako mlady bude niekto vstupovat do manzelstva,alebo vztahu z negativnymi myslienkami,nemusi sa vobec vydavat a zenit,tak preto nikomu neberiem jeho nazor,kazdy sa musi presvedcit na vlastnej kozi,ci DOKONALY VZTAH EXISTUJE,ALEBO NEEXISTUJE.

JA OSOBNE MAM UZ V TYCHTO VECIACH JASNO.TAK AKO NEEXISTUJE DOKONALY VZTAH,TAK NEEXISTUJE ANI DOKONALY PARTNER,NIKTO NIE JE DOKONALY....A BEZ CHYBY....

hovori sa
TEORIA JE JEDNA VEC A PRAX DRUHA...

jenna7082
19. feb 2009

my sme len vraveli, resp toť dievčence, že svoj vzťah považujú za dokonalý aj napriek tomu, že samozrejme majú svoje muchy. to k tomu patrí. sú to proste muchy, ktoré až tak nevadia, ktoré dokážu vyriešiť bez ujmy, ktoré takpovediac okoreňujú a utužujú ich vzťahy. a to písali dievčence ktoré žili vo vzťahu aj 9 - 11 rokov, dokonca 22 tu padlo...a starali sa aj o deti, dokonca ktorási aj o manželove, čo ja osobne veľmi obdivujem...nikto tu netvrdil, ze sme dokonalé, alebo nasi partneri. len to, že dievčence a ich partneri vedia svoje vzťahy a manželstvá dokonale zvládať, zosúlaďovať, riešiť drobné spory, hádky, ale aj zásadné životné rozhodnutia. ze sa necítia v zivote osamelé a o tom to celé je !

ono v jednom má horalka pravdu, na nikoho sa človek nesmie spoliehať na 100 percent, ale to nie je len o manželstve. človeka často zradí aj jeho vlastné srdce....ja by som tiez chcela mať okolo seba ludí, ktorým by som mohla absolútne dôverovať, lenže to by nemohli byť ludia, to by boli stroje....tak treba vzdy trochu počítať s tým, že sa môže kadečo pritrafiť.

ale príde mi aj tak nevhodné tvrdenie - si šťastná? no veď počkaj, prídu deti, prejde čas - ono sa to nejak poondie. a ak mas dokonalého manžela, tak má určite inú.....a keď mi nedáš za pravdu, založ si vlastnú tému a vylievaj sa tam. ta to už kde sme kua??

ma_se
19. feb 2009

no,kazdy vstupuje do manzelstva z nejakymi rizikami,zo zaciatku si clovek planuje buducnost spolocne s partnerom,ale v zivote potom nezije sam,pridu deti,a iny ludia a vselijake situacie,a vtedy sa vela veci pokazi,ale ani nemusi...JE TO STALE NA TYCH DVOCH,AKO SI ROZUMEJU ATD.A AKO VEDIA SPOLU RIESIT PROBLEMI.
jasne,ze nemusi to byt stale tak,ze ked je stastna zena vo vztahu MANZEL MUSI MAT MILENKU,to v ziadnom pripade nie,ved ja som bola STASTNA a MANZEL NEMAL MILENKU/ASPON SI MYSLIM/az neskorsie si ju nasiel...

takze,tak,ja som necitala vase prispevky,len som reagovala,na nazov temi a precitala som si jeden prispevok od horalky,ale nevyjadrujem sa k inym zenam,lebo viem,ze sa da zit aj pekne bez problemov...len na to musia byt dvaja a hlavne musia chciet.../ak to patrilo mne jenne7082/

jenna7082
19. feb 2009

to každopádne. musia chcieť.

ma_se
19. feb 2009

...presne tak,a vtedy je to pre obidvoch pekne a dokonale manzelstvo,/aj ked su nejake problemi/ale nie kazdy ma na to stastie...
AJ TAK ,CO KOHO CAKA TO HO NEMINIE,
A NEMOZEME ODSUDZOVAT LUDI,KTORY MAJU INY POHLAD NA MANZELSTVO A VZTAH,LEBO KED CLOVEKU NEVYJDE MANZELSTVO,TAK JASNE, ZE JE SKLAMANY A UZ NEVERI,ZE BY MOHOL EXISTOVAT AJ PEKNY VZTAH./nezastavam tym horalku,ale asi nemala stastie a pise len z valstnych skusenosti/
A to je tak vo vsetkom,nie len vo vztahoch,vsade v zivote sa clovek moze sklamat.
mohli by sme o tom polemizovat velmi dlho....
pekny den prajem.

amaretta
19. feb 2009

Jasne, ze nikto nie je dokonaly, ale vediet tie nedokonalosti vo vztahu akceptovat, vediet spolu riesit problemy v kazdodennom zivote, aj sa pohadat a napriek tomu sa lubit to je krok k dokonalosti. Baby tu pisali, ze maju momentalne stastne manzelstvo a ci bude take aj o 5, 10, 20 rokov predsa nejaka horallka co ich ani nepozna nemoze vediet, ved snad nie je Sibila. To ze ona stratila iluzie je len jej problem, aj ked ma na tomto fore samozrejme pravo aj na svoje pesimisticke vizie.
😀 mne manzelstvo predstavy splnilo a dufam ze bude aj nadalej, ved trapit sa niecim co bude nema zmysel

gween
19. feb 2009

Amaretta- súhlasím s tebou! 😎

jenna7082
19. feb 2009

všetci okrem horalky suhlasia gwen 😉

pardon, nedalo mi to 😵

blesq
19. feb 2009

ja som za horalku

blesq
19. feb 2009

ja musim byt z mensinou

amaretta
19. feb 2009

chces hlasovat ?

bubba
19. feb 2009

blesk ty mas este nejake to promile v krvi tak to mas odpustene 😀

emmka3
19. feb 2009

ludia a vy to dnes kde kolaborujete? 😀

jenna7082
19. feb 2009

blesq ty si inýýýý spasiteľ 😀

blesq
19. feb 2009

iba moj nazor,, manzelstvo nieje len o sexe, je to daleko hlbsi a zlozitejsi vztah ako iba ked su dvaja par a furt len fik a smyk 😀 .

amaretta
19. feb 2009

blesk, si gentleman 😉

bubba
19. feb 2009

blesk ta to bola dedinska definicia manzelskeho zvazku 😀 😀

blesq
19. feb 2009

dedinska, ci detinska?

blesq
19. feb 2009

ja som chlapec z dediny -mozem trepat koniny

bubba
19. feb 2009

hmmmmmmmmm oboje 😀 ale myslela som dedinsku 😀

jenna7082
19. feb 2009

to si ale v inej téme 😀

blesq
19. feb 2009

bubba nemjeduj .

jenn
19. feb 2009

vy ste sa presťahovali 😲 .....

blesq
19. feb 2009

odchadzam odsud

jenna7082
19. feb 2009

a prestante odbočovať od témy, aj tak vás tu vymažú 😝 😝