Splnilo manželstvo a deti vaše predstavy?

bobulka34
22. sep 2008

alebo skôr ľutujete? mám pocit, že u mnohých sa svadbou akosi vytratila vzájomná iskra a ten pocit dobýjania. Je to aj v teme o odmietaní sexu, muži čo mali chuť každý deň zrazu si na to týždne ani nespomenú. Popripade spia na gauci pri pustenej telke. ako je to u vás, ako riešite tieto problémy?

moni1412
2. okt 2008

baby, ale zasa takto nie 😒 ja som to myslela uprimne - kazda za nas ma v niecom pravdu, aj horalka. a pravo vyjadrit svoj nazor.

horallka
3. okt 2008

No dobre dievčatá, táto debata nikam nevedie, kontakt na mňa máte, ozvite sa mi o pár mesiacov alebo rokov,a potom nájdeme spoločnú reč. Za ten čas možno bude aj môj vzťah dokonalý a potom Vás pochopím, alebo vy zistíte, že ani ten váš dokonalý nie je, a pochopíte zase vy mňa. Ináč ešte na margo tých dokonalých vzťahov - alebo teda bez chybičiek, iný ekvivalent sa mi nepodarilo nájsť- tu už písali rôzne baby, ktoré si mysleli, aké majú dokonalé manželstvá a potom tu písali celé zúfalé, ako prišli na to, že ich manželia podvádzajú. Ja chápem, čo sa mi snažíte povedať, ja som nikde netvrdila, že manželstvá nemôžu byť šťastné, dobré, uspokojivé alebo idylické - ja len popieram, že sú dokonalé. Ale bubba, no tak tvrdiť, že tráva je ružová- na čom fičíší? Sú isté danosti a zákonitosti, ktoré nezmenia ani tvoje pocity ani pohľad na vec. Veď to je ako keby som tvrdila, že slnko sa točí okolo zeme a nie naopak- lebo ja to tak cítim aj vidím.
Belladona- za morfológiu slovenčiny ja ozaj nemôžem- ale je kopec aj iných takých slov, ktoré pomenúvajú"neexistujúce" javy- napr. už samotné slovo neexistovať. Ak niečo neexistuje, ako to, že to môžem pomenovať? To len tak na zamyslenie. Papa 😎

slnieckova
3. okt 2008

horallka: mozno by stacilo trosku sa radovat zo zivota a nebrat vsetko tak racionalisticky 😉 ja by som sa skor teba opytala na com ficis 😅 bez urazky 😔 pretoze ty si si asi fakt zmylila tuto temu s nejakou temou nazvu "vedecky vyskum"... zivot nie je len o tom. A ked bubba povie, ze trava je ruzova, tak ja jej prikyvnem 😀 preco nie? Niekedy sa lahsie zije, ked vidis tu travu ruzovu 😉 si prilis racionalna a striktna, mam pocit, ze sa nevies radovat ani z malickosti.. prides mi dost zatrpknuta 😉 neprenasaj to na inych, nemame o to zaujem 😀 papa

horallka
3. okt 2008

kdeze slnieckova,
vobec nie som zatrpknuta, som vesele dievca niekedy az moc vesele dievca, uplne v pohode, ani by som nepovedala, ze az take racionalisticky zalozene, to sa len tak zda. Ale ked s istymi vecami jednoducho nesuhlasim, tak si ich napisem, ci sa to niekomu paci alebo nie.No a myslim si, ze tymto som sa uz vycerpala a povedala vsetko co som chcela, takze u odchadzam z tejto temy plnej dokonalych a bezchybnych manzelstiev a nechavam vam priestor aby ste tu presviedcali jedna druhu ze take su prave tie vase.Tiez papa

horallka
3. okt 2008

🙂 Zabudla som tu ešte doplniť smejka, aby ma zas niekto nezobral smrteľne vážne.

katyl
3. okt 2008

ahojte, vstupim k vam, do vasej debaty. Ja som vydata druhy krat, v prvom manzelstve som samozrejme spokojna nebola, preto som ho ukoncila hned, ako som nasla odvahu 😀
Moj druhy vztah, ktory pokracuje manzelstvom je skvely, vedela som´, koho si beriem, chcela som sa vydavat a nemala som do manzelstva ziadne ocakavania. Len som dufala, ze vztah bude pokracovat, ze sa bude vyvijat a ze budeme obidvaja stastni. A to sa splnilo. Pokracuje to tak ako sme zacali, sme najlepsi priatelia, radime si, podporujeme sa, mame k sebe doveru. Sme si velmi podobni, ale zaroven vo vela veciach odlisni. Niekedy by som sice chcela mat doma domaceho kutila, ktory zavesi zavesy a opravi dvere, a spravi to vtedy, ked si ja zmyslim 😀 😀 😀 , ale potom si uvedomim, ze nemusi byt vsetko tak , ako ja chcem. Mame obaja aj svoj vlastny zivot, svoje zaluby, nikdy sme si v nicom nebranili ani sa neobmedzovali. Som spokojna a nemenila by som. A vidim aj v diskusii, ze manzelstva, ktore ludi naplnaju a tesia sa v nich existuju. Drzim palceky, nech sa vam dari. A co sa tyka druhej strany: su niektore vztahy,na ktorych sa oplati popracovat, a ine, kde treba ist rychlo odtil von. Ale to si uy kazdy musi zvazit sam. Aj vam drzim palceky 🙂

bubba
3. okt 2008

ale ale horalka....vidim ze o filozofii nevies zakladnu myslienku..
napr..

Ad farby/chuť:

Neviem akým spôsobom iní ľudia vnímajú farby. Neviem, či vnímaš „žltosť“ tak isto ako ja. Ale viem, že farba a chuť objektívne existujú. Keď poviem, že „citrón je kyslý“ nepopisuje to realitu a ten, kto nevie, čo je to „kyslý“ a nevie, čo je to „citrón“, nič nepochopí. Taktiež ten, kto (si myslí, že) vie, čo je to „kyslý“ a vie, čo je to „citrón“ nikdy nebude vedieť, ako ja vnímam citrón. Proste jedna vec je, že slovo citrón, nie je totožné s citrónom, ktorý predo mnou leží na stole. Napriek tomu abstrakcie sú v bežnom živote užitočné. Keď idem do obchodu, jednoducho poviem, že chcem „chlieb“ a nepotrebujem predavačke vysvetľovať, ako mne dnes ráno chutil chlieb, napriek tomu spoľahlivo dostanem to, čo chcem.

odtialto je uryvok...
http://aitplus.library.sk/

a na com ficim????na mojej dcere,,,je to dokonala filozofka 😀 😎

bubba
3. okt 2008

horalka ja nevylucujem ze moje manzelstvo RAZ nebude dokonale....teraz vsak je 😎 z cisto filozofickeho hladiska 😀

moni1412
6. okt 2008

Ahojte, baby, ak sa vam bude chciet, sutazime http://www.mamidrink.com/fotosutaz/ Denisko - namornik. dikes 🙂 😉

slnieckova
6. okt 2008

moni1412 nemam rada taketo odkazy: sutazime, hlasujte 😕 ale nedalo mi, tak som si pozrela ten odkaz a musim sa priznat, zahlasovala som 😀 😀 , pretoze maly je prekraaaaaaaaaaasny 😀 😀 😀 Pred lodami mam respekt, ale s takymto namornikom by som na more sla 😀 Fakt krasny chlapcek 😉

moni1412
6. okt 2008

slnieckova dik 🙂 odkazem 😉

gween
6. okt 2008

Moni, pridala som hlas. Je fakt nádherný! Slnieckova, zoberte aj mňa na tú plavbu !!!!!

slnieckova
6. okt 2008

😀

lenadka
6. okt 2008

......nie, snivala som 😔 ze manzel navari, uprace, donesie mastnu vyplatu, postara sa o deti, bude mi nosit kazdy den kvety, alebo aspon 1x tyzdenne, daceky aspon 1x mesacne a vecer ma po dlhom zvadzani a predohre pekne pomiluje 😵 😅
...a potom zazvonil budik.... 😅

moni1412
6. okt 2008

gween vdaka 😉 🙂

gween
6. okt 2008

Slnieckova, pekná fotka. Aj ja ju mám vo svojom štúdiu.Super!

libka1
12. okt 2008

Aká pekná téma a ako sa zvrhla 😀 Mám nedokonalé, ale absolútne úžasné manželstvo... Budem dúfať že také aj navždy bude... keď nie, bude mi za týmto obdobím moc moc moc smutno 😉

hrasula1
19. okt 2008

SUHLASIM S HORALKOU- DOKONALE MANZELSTVO
NEEXISTUJE

etuska
19. okt 2008

lenadka-super prispevok 😀

maruschka
23. okt 2008

😀 😀 😀 dobrá téma dievčatá....Splnilo, ale podľa toho aké predstavy....Nie, necítim sa ako dokonalá,šťastná,vždy upravená mamička,manželka,gazdinka...Nie necítim sa každý deň dokonale šťastná,nepociťujem nirvánu, keď mám upratať rozbordelovaný byt,nie netancujem s púpavovým venčekom okolo mája, keď mi manžel chodí každý deň pomaly v noci z práce a ja som stále sama na deti..Nie pretože, prestala som čítať Steelovú,Philcherovú a iné vražedne romantické spisovateľky 😅 😅

Ale zobrali sme sa z lásky a tá tu je a bude, aj napriek katastrofickému každodennému scenáru môjho života 😀 😀

emilyz
24. okt 2008

lenka 1108 - pisala si, ze niekedy sa hadate kvoli nude - nie je cely vas problem iba nuda? A zbytocne si to kazite. Prajem Vam vela sil zacat odznova, tesit sa z toho, ze ste zdravi, mate z coho zit a mate krasne zdrave dieta. A vazte si to aj seba navzajom. Kolki toto nemaju a trpia dennodenne, a musia si byt oporou. Hlavu hore

horallka
24. okt 2008

hrasula1- no kde teba ešte človek nestretne- nielen v mojej obývačke na káve, ešte aj na koníkovi- Teba sa ženská asi nikdy nezbavím- He- ale som rada, že si ma trochu podržala, i keď táto téma je pre mňa navždy uzatvorená, a už sa k nej nebudem vyjadrovať. Hrasula-nechcem byt zlá ale- hovoríš z vlastnej skúsenosti s hrachom? 😀

hrasula1
18. nov 2008

horallka, jasne ze hovorim z vlastnej skusenosti. nie je vzdy vsetko take ako sa na prvy pohlad zda, ale ved to vies. tak sa maj a niekedy sa stretneme pri tej kave.

llaayllaa
23. nov 2008

splnilo,dúfam,že aj nadalej plnit bude 😀 😀 😀

tinika
26. nov 2008

Ja nieviem, mna asi trochu sklamalo. Moj muž mi veľmi nie je oporou a vobec sa nezaujíma o budúcnost, co sa týka bývania, o detoch vraví ze ich chce, ale teraz momentálne po kríze "postíme". Neviem, čo som čakala, asi som mala veľké oči a požiadavky. 😖

jenn
3. dec 2008

tinitka
s tým asi do manželstva vstupujeme všetky....plné očakávania , predstav a že to aj podla toho pôjde , ale skutočnosť je iná , no nato prichádzame až keď sa preberieme z toho ošiaľu 😉

zahara007
27. dec 2008

Moje ocakavania sa splnili....vsetko je tak ako ma byt a dufam, ze este dlho, dlho bude 😀
😉 horallka
citala som tvoje prispeky a prepac...pripadalo mi to ako na nejakom filozofickom seminari. Ak tak pitváš kazdy problem vo vztahu, kazdu chybicku partnera a nekompromisne trvas na svojej pravde ako tu v tejto diskusii, nikdy nepochopis, ze su aj taky co mali to stastie a nasli aj kus raja na zemi...
...kazdy mame ine naroky na partnera,ine ocakavania a predstavy o vztahu a manzelstve...ak sa naplnia da sa hovorit o dokonalosti 🙂 takze tak 🙂

zahara007
27. dec 2008

A vsetkym prajem do Nového roka, aby dosiahli tu dokonalost, alebo sa jej aspon co najviac priblizili 😉

horallka
27. dec 2008

zahara007,
nuž čo dodať- len sa pousmiať-asi si s partnerom ešte veľmi krátko...

zahara007
27. dec 2008

nemusis dodavat nic, len som vyjadrila svoj nazor...staci to len akceptovat
😉 apropo sme spolu 11 rokov