Splnilo manželstvo a deti vaše predstavy?

bobulka34
22. sep 2008

alebo skôr ľutujete? mám pocit, že u mnohých sa svadbou akosi vytratila vzájomná iskra a ten pocit dobýjania. Je to aj v teme o odmietaní sexu, muži čo mali chuť každý deň zrazu si na to týždne ani nespomenú. Popripade spia na gauci pri pustenej telke. ako je to u vás, ako riešite tieto problémy?

elise
22. sep 2008

manželstvo berem ako ide každý deň. teším sa že sme spolu. manžel mi pomáha ako sa dá. a som rada že sme sa pred 8,5 rokom vzali 😉 keby som sa mala rozhodnúť ešte raz tak sa zaňho znova vydám 😉 😵 😵 a problémy ? občas sa vyskytnú aj u nás aj tá búrka prehrmí ale vždy to dokážeme vyriešiť 😵 😵 😵 😵

moni1412
22. sep 2008

obcasne problemy su asi v kazdom manzelstve. my o tri tyzdne oslavime dvoj vyrocie svadby. ale lutovat - to nikdy. nas vztah sa vyvija kazdym dnom a trifam si povedat ze k lepsiemu. takze pre mna manzelstvo sponilo vsetky moje ocakavania.

elise
22. sep 2008

bobulka a tebe splnilo tvoje predstavy? 😕 😅

moni1412
22. sep 2008

ozaj, elise, dobra otazka....

titkovamiriam
22. sep 2008

moje manzelstvo bolo po 7r.katastrofa,terajsi volny vztah/bez papiera/ si neviem vynachvalit 😀

anavila
22. sep 2008

ja svojho muza velmi milujem, chodili sme spolu 9 rokovv, bola to prva a jedina laskas nas obidvoch a velmi sa lubime aj teraz... takisto zdielame kazdodenne starosti a takztiez obcasne hadky a vymenu nazorov. Byvame u nasich a je nas tu dost vela (este aj moji surodenci mladsi) a mame malinku Lauru, ktora nasu lasku umocnuje. Uz nam chyba len nas dom a budeme dokonale stastni ak Boh da. 🙂

etnicka
23. sep 2008

🙂 splnilo a predcilo 😀

stvura
23. sep 2008

Ja som spokojna = nikdy som sa nechcela predtym vydat, moj manzel ma presvedcil dokonca i na svadbu v kostole 😀 , sme zobraty 3 rok a spolu 5 rok....drobne problem su vzdy.

expertka8
23. sep 2008

...ja sa xcem so svojim mangelom "rozviest".....nex si ho mozem opat zobrat.... 🙂 😵 😀

P.S. ...mangelstvo je uzasna institucia.... 😵

szivem
23. sep 2008

Miriam,ja mam rovnaku skusenost,po 3r.chodenia sme sa vzali,po 5r.manzelstva sme sa rozviedli a teraz mam vztah,ktory sice nieje na papieri ale mame spolu syna a sme uz 4r.stastny.Mensie hadky iba upevnuju vztah a to uzmierenie je nadherne.

jenn
24. sep 2008

baby niektoré z vás čo tu píšete sa tak pekne číta 🙂 my sme spolu chodili 4 roky a teraz sme oslávili 4 výročie svadby , keď sme spolu chodili bolo to ideálne , akoby aj nie , žiadne starosti 😉 , ale ako prišli deti , prišli aj starosti , manžel je neskutočný vorkohoik a všetko deti aj domácnosť je iba na mne , a poviem vám je to velmi unavujúce , čím ďalej som viac a viac nervózna , nemám sa o koho ani oprieť a všetko si to potom odnesú hlavne deti s ním nemôžem v ničom rátať , niekedy sa dokonca pristihnem ako premýšlam prečo som vlastne s ním , s ním alebo bez neho , je to asi to isté ☹ , peniažkov stále není , ja na materskej a doma samé hádky pod chvílkou. Zase po druhej stránke sa nemôžem sťažovať , nepije , teda po krčmach nechodí

evitkamalicka
24. sep 2008

ahojky...tak ja sa nemozem stazovat, manzelstvo je u nas este krajsie ako predtym to chodenie

bibianna
24. sep 2008

áno, som spokojná, mám najlepšieho muža.

claudinka
24. sep 2008

expertka to si krasne napisala 😉

susik77
24. sep 2008

Ahojte, ja som akurat nad touto temou filozoficky pred par dnami uvazovala 😎 😀
Myslim, ze manzelstvo nie je o romantike a zamilovanosti, skor o tom, najst si partaka do zivota-spolahliveho, ktory sa postara o rodinu, ale s ktorym budem mat aj si co povedat a zasmiat sa-aj v tazsich chvilkach...
Ta zamilovanost je dolezita na zaciatku, aby sa vobec dali 2 dohrom 😎 ady

andrea.m
24. sep 2008

neľutujem a podobne ako expertka by som sa s ním kľudne rozviedla iba preto aby som si ho mohla vziať znova.mam v ňom úžasnu oporu a chlapa ktorý bez problémov zvládne 2 deti, vie variť, vysáva a žehlí len tak ľahko nenájdem 😀 😀 😀 samozrejme že popri tom aj chodí do práce a študuje na vš....no čo by som ja bez neho robila to veru neviem

szivem
24. sep 2008

chlapi su taki aj onaki.No vo väcsine pripadov sa na nich neda spolahnut.Co si sama neurobis nemas.Ale zalezi aj od toho ako si chlapa od zaciatku vychovas

susik77
25. sep 2008

szivem: my sme sa vychovali navzajom, za tych 7 rokov, co sme spolu sme sa okresali, takze si celkom vzajomne vyhovujeme 😎 😀

jaduska
25. sep 2008

Bobulka skôr si sa mala opýtať, či partner splnil naše predstavy, nie manželstvo. Ten papier nie je vo vzťahu dvoch ľudí až taký podstatný... Veľa ľudí vraví, že po svadbe sa všetko zmení, že manželstvo je hrobom lásky, že partneri si už nie sú takí vzácni atď..... To máme iba vsugerované, ak si dvaja ľudia "sadnú", tak nezáleží na tom, či sú manželia...

pensadorcallisto
25. sep 2008

Ja som vydata sice len kratko (8 mesiacov), ale nelutujem a verim, ze nikdy ani lutovat nebudem... S manzelom sme sa spoznali pred cca 3 rokmi... Zijem asi 3000km od svojej rodiny, obcas mi chybaju, ale ked som tam bola pred 3 mesiacmi na navsteve, tak po 2 dnoch by som sa uz bola najradsej vratila naspat... 😀
Inak, vravi sa, ze zo zaciatku je to tazke, pretoze to potrebuje cas, kym sa dvaja okresu, rozlicne nazory, potreby a neviem co este, ale my sme taketo obdobie ani nemali.. fakt je to osud, ze sme sa nasli... Sme taki rozdielni, ze sme az neskutocne rovnaki... 😀 😀 😀

chymenitta33
25. sep 2008

Ahojte🙂)

Ako ja som neni vydatá ale ani akosi nechcem, síce má to svoje výhody a má to aj výhody a nevyhody...žijemme len ak bez papiera a ja tvrdím, že to aspon ide lahšie keby sa niečo stalo 😉

telinka
25. sep 2008

tak ja som vydata 15 rokov za chlapa o ktoreho sa mozem" opriet "v kazdej situacii a za celych 15 rokov som ani raz nezapochybovala o spravnosti svojej volby....my sme sa zrejme narodili jeden pre druheho....tak dufam ze sa nam nic zle neprihodi a budeme stastni az do smrti 😵 😵 😵

horallka
26. sep 2008

jenn, nebuď smutná, nemôžeš zas veriť všetkému, čo tu baby píšu, každý predsa vie- že ideálny vzťah neexistuje, že čím sa viac poznáte, tým je to menej romantické a keď prídu bežné problémy, je po zamilovanosti a romantike. Manželstvo a partnerstvo je skôr o tom, ako píše susik 77 - o nejakej tej vzájomosti, podpore, spolupatričnosti a opore jeden druhému. Ale písať, že som v takom ošiali ako na začiatku vzťahu je dosť zidealizované, si myslím. A keď prídu deti, už to nemôže byť nikdy ako predtým- môže to byť dobré, ale už nikdy nie také isté ako keď sa len dvaja stretávali bez povinností a riešili len svoju lásku.

perla200
26. sep 2008

ahojte,
manželstvo moje predstavy predčilo...ten vzťah je ovela kvalitnejší ako bol, ked sme spolu chodili...ako zvykanie si na seba ked sme začali spolu chodiť - to bola sranda, ale zosúladili sme sa a harmonicky si nažívame....som veľmi spokojná a stastná. najdôležitejšie je aby sa obidvaja stále starali o spoločný vzťah, nezanedbávali ho len preto, lebo sú zobratí.....samozrejme, že občas mám sto chutí ho zabiť - ved je chlap! ale je to to najmilšie stvorenie na svete!!!!!

moni1412
26. sep 2008

horalka ver tomu ze idealne vztahy existuju. napriklad u nas, ked prisiel maly, vsetko sa este zlepsilo. manzel mi pomaha so vsetkym, stara sa o maleho, vstava k nemu aj v noci cez vikend aby som si oddychla. a vztah sa naozaj vyvija cim dalej tym lepsie. je to muz ktory mi dava istotu a neskutocne sa milujeme. ide len o to vediet ten vztah udrzat na urovni aby nezovsednel....

markiza
26. sep 2008

splnilo 😵

katy2205
26. sep 2008

Ja sa idem po 3 rokoch manželstva rozvádzať ☹ ☹ ☹

abetka
26. sep 2008

splnilo, ale aj tak ma niekedy tak nastve, ze by som sa aj rozviedla 😀 . Kazdy sme nejaky a musime sa naucit robit kompromisy 😉

horallka
27. sep 2008

moni1412 - jednoducho neverím- a nik ma o tom nepresvedčí - vlastné skúsenosti, skúsenosti z blízkeho okolia - mám už niečo odžité aj odsledované. Máloktorá je úprimná a si prizná, že to už tak neklape ako na začiatku.Mnohé ste so svojimi partnermi ešte kráto, čerstvo po svadbe, takže ešte veľa vecí sa môže zmeniť, vyvinúť iným smerom a aj pokaziť.Také frázy ako neskutočne sa milujeme ja nemusím- aj my sa ľúbime ale nemusím na to slovne poukazovať, že ako šialene sa milujeme. A to vo vzťahu ani nie je najpodstatnejšie- dôležité je vytvoriť harmoniu porozumenie a podmienky na výchovu detí a zabezpečenie rodiny.

zuzanockamt
27. sep 2008

urcite to nie je ako na zaciatku vztahu, ale myslim si, ze som si nasla a vzala cloveka, na ktoreho sa mozem spolahnut ... aj ked na niektore veci nemame spolocny nazor, vieme sa pohadat, ale aj udobrit, vieme robit ustupky jeden voci druhemu a hlavne sa mame stale radi ... manzelmi sme cca 1,5 roka, ale nas vztah trva 5 rokov ... pocas nasho vztahu sme uz zazili vela dramatickych momentov, ale keby som sa mala vydavat este raz, tak viem na 100% koho by som si znova vzala ... verim, ze nas vztah nam vydrzi az dovtedy, kym jeden z nas naveky neodide