Splnilo manželstvo a deti vaše predstavy?

bobulka34
22. sep 2008

alebo skôr ľutujete? mám pocit, že u mnohých sa svadbou akosi vytratila vzájomná iskra a ten pocit dobýjania. Je to aj v teme o odmietaní sexu, muži čo mali chuť každý deň zrazu si na to týždne ani nespomenú. Popripade spia na gauci pri pustenej telke. ako je to u vás, ako riešite tieto problémy?

gween
28. sep 2008

Čaute baby! Zaujímavá téma! Tak ja som vydatá už 22 rokov a kľudne by som bola ešte aspoň ďalších 22. S manželom sme sa zobrali po piatich rokoch " chodenia".Mysleli sme si , že hneď sa nám podarí aj vytúžené dieťatko, no mýlili sme sa. Dieťatko doteraz neprišlo!Dostávala som všelijaké " dobré rady" typu rozveď sa, nájdi si iného, možno s iným mužom by si otehotnela.......Neurobila som to a vôbec neľutujem. Dieťa nám strašne chýba a statočne sme o neho bojovali. Tie vyšetrenia, zákroky nám dali poriadne zabrať. Ale napriek tomu sme zostali spolu a máme sa radi ako na začiatku nášho vzťahu. Pochopila som, že asi nemôžem mať všetko! Síce nemám dieťa, po ktorom veĺmi túžim, ale mám perfektného manžela. Aj o tom je manželstvo!

mata25
28. sep 2008

ja som sice vydata len par mesiacov, ale nic sa nezmenilo, predtym sme spolu niekolko rokov zili, takze sa okrem toho ze mame uz len jednu menovku na dverach nic nezmenilo. kazdy sa pyta na zmenu a ja akosi nic nepocitujem. mozno len pocit, ze konecne tvorime rodinu aj na papieri, hoci predtym sme tiez zili ako rodina, len ja som sa stale volala inak. keby som sa mala rozhodovat znova zasa by som si ho zobrala aj ked ma obcas jeduje, ale je moj a nikomu ho nedam. tak ked ho tu budem chciet predat casom, tak ma neberte vazne. 😉

annaola
28. sep 2008

hm.. v podstate ano, a aj ked ho uz vidim bez ruzovych okuliarov stale ho lubim a som rada ze sme spolu. Ale je fakt, ze chlapa si treba hned od zaciatku v manzelstve vychovavat. ked si zvykne na plny servis, ze on je napr. iba zivitel rodiny a vsetko ostatne zostane na zene, uz tazko ho preuci. ako ako napisala horalka- ta posledna veta mi uplne sedi.

moni1412
28. sep 2008

horallka prepac, ale neodsudzuj nieco co asi nepoznas. a napisat ze sa velmi lubime? myslim ze tato tema si taketo veci doslova pyta. ked to tak citim, hadam o tom nebudem mlcat. ja som naozaj uprimny clovek, niekedy az velmi. tak prosim, nepochybuj o mojej odpvedi v tejto teme. je to tak ako som napisala. od svadby su to dva roky a naozaj to boli najlepsie dva roky v mojom zivote a dufam a verim ze ma och caka este omnoho viac !!!

helka101
28. sep 2008

no baby, dobrá tééma.. 🙂
no či som sním spokojná veľmi neviem, ale asi ked mám už napísanú žiadosť o rozvod a den čo den ju prepisujem, tak neviem či vnom ešte zotrvať.. 😅
Manžel bol vychovávaný tak že všetko robí žena, a mužova robota je zarábať peniaze a dosť!! Kebyže sa mám ešte raz vydávať, tak neviem, asi by som počkala.. No škoda, že k tej svadbe prišlo až po počatí malého ☹

jenn
28. sep 2008

helka , niečo mi to pripomína čo si napísala , žiadosť síce napísanú nemám 🙂 ale niekedy už zo zúfalstva sa priznám mi aj to preletelo hlavou
ten môj bol tiež vychovávaný ako píšeš , a tak to dnes u nás aj vyzerá , obe deti , domácnosť , proste všetko je len na mne a on od rána do večera v robote , čo je jeho hobby a to aj sviatky , soboty , nedele ☹
vie to človeka poriadne ubíjať 😠

helka101
29. sep 2008

no jenn a môj manžel je ešte ktomu fubalista - rozhodca, tak si vieš predstaviť že celé leto nikde nejdeme pretože je sezóona a ak náhodou nieje sezóna, tak je v práci a dookola počúvam ako potrebuejeme peniaze, že všetko miniem a tak dalje, akoby som sa obliekala ako Mojsejka,alebo už nevime ☹
dakedy mu zo zúfalstva a čiastočne aj z hnevu poviem že sa sním chcem rozviesť, že koľko je detí bez otcou a možno by to bolo lepšie,alebo proste ho nejako donútiť nech sa spamätá, že má krásneho syna, obstojnú manželku, v pohode život, ale dačo musí aj robiť preto aby si to udržal 😔

jenn
29. sep 2008

helka101 , tak to nie som sama čo má taký život ? keď ťa čítam akoby som to ja písala 😉
máme podobné osudy ☹ , aj ty pociťuješ samotu a smútok z toho že si na všetko sama , že sa nemáš okoho oprieť keď potrebuješ?
tomu môjmu sa to vysvetliť nedá , jedným uchom dnu , druhým von , bude mi prikyvovať a na druhý deň to isté 😔 , už som mu aj kolkokrát povedala že s ním alebo bez neho , je to stále to isté.......na všetko som sama tak či tak

helka101
30. sep 2008

jenn presne, teraz hľadáme byt, ale proste jemu ani jeden nevyhovuje, stále mele o dome 😖 a nechápe že nám nikto hypotéku nedá, vôbec nechce počúvať čo ja chcem, čo sa mi páči, že vraj viem len o blbostiach rozprávať 😖
dakedy by som sa najradšje pobalila a odišla, ale viem že by zamnou proste neprišiel
dakedy je aj mesiac super, všetko je na jedničku a potom je zas to isté, neviem či sa mesaic pretvaruje,alebo čo.. ☹

jenn
30. sep 2008

helka my byt máme , splácame hypotéku .
ale ver že aj ja som už nad tým rozmýšlala ako ho prinútiť aby sa spamätal , ale na nič som neprišla , odísť , je to riešenie?neviem 😔 , možno by to niečo vyriešilo , ale myslím si že len na dáky čas a potom by to bolo zase to isté , láska je slepá , hm? Mali sme ružové okuliare. Keby človek vedel dopredu ako to všetko bude o pár rokov 😒 . Tvoj manžel sa takto správal aj pred tým ako ste sa zobrali?
a to som mala iné predstavy , chcela som mať po boku niekoho o koho sa môžem opreť , s kým by som sa delila o radosti starosti rovnakým dielom a boli by sme na všetko dvaja , no moje predstavy boli troška iné ako je realita , vraj sa to všetko zmení keď začnem aj ja pracovať , nebude sa musieť tolko naháňať , no moc tomu neverím on je ako ja hovorím vrodený vorkoholik 🙂

horallka
30. sep 2008

moni,
nejako moc sa ťa dotklo, čo som napísala- že by trafená hus zagágala? Ja nikoho neodsudzujem ani neposudzujem- ja len vyjadrujem svoj názor- že dokonalé manželstvá neexistujú. Dokonalé znamená bez chybičky- a ruku na srdce moni- žiadne manželstvo ani tvoje nemôže byť bez chybičky - je to proste nemožné a v živote nereálne.Hm?

horallka
30. sep 2008

jenn a helka,
netrápte sa, takéto problémy rieši 90 percent priemerných slovenských rodín, ako máte vy- teraz by som vám mala napísť, že je to v poriadku- ale nie je- nie je to v poriadku- je to bohužiaľ len realita- tak to je a tak to chodí vo väčšine rodín. Ste odvážne, že ste sa tu priznali, že nie všetko je dokonalé vo vašich manželstvách- a ani nemôže byť. Baby, veď aké by to bolo, keby bolo všetko super? Unudili by sme sa od tej dobroty na smrť. Problémy vo vzťahu musia byť- tie nás posúvajú dopredu, vďaka nim sme silnejšie, skúsenejšie a sebavedomejšie.Tak hore hlavu a hlavne neupadajte do depresií a smútku- pamätajte- môže byť ešte horšie. 😉

jenn
30. sep 2008

horallka ďakujem za povzbudenie 😖 , neviem ako si natom Ty , ale ver že takýto vzťah vie pekne ubíjať , aspoň hovorím za seba , neviem ako sa cíti helka . Naozaj je to dosť ťažké byť na všetko sama ☹ . Neviem čo si presne pod tým myslela že to môže byť ešte horšie , ale snáď už nie 😉 .

lenka1108
30. sep 2008

tak uprimne .......ja som vydata 3 roky pred tym sme spolu chodili 2.5 roka a z toho 2 roky spolu zili v zahranici.........manzel pracant, uprace, navari,postara sa o malu,poopravuje sice co sa tyka uradouvania z toho je vedla,ma konicky chodi hravat golf a sem tam ide na ryby.stale zijeme v zahranici a poviem vam uz 2 krat som sa vratila na sk ze idem zahajit rozvod........
posledny rok sa stale hadame.on ma tak dokaze vyprovokovat jaaaj no niekedy by som normalne vrazdila ake mam na neho nervy ci uz koli peniazom, malej alebo uz aj koli nude no posielame sa do .... a podobne a na rovinu, co sa tyka sexu tak je strasne ked ako 23 rocna baba poviem CO TO JE???.neviem co sa deje ale jedno viem isto mozem ho mat ako chcem rada viem ze ak to takto pojde dalej tak to daleko asi nedotiahneme.nedavam tomu vela.
a vzdy ked sa postazujem niekomu tak sa mi vrati jedna a ta ista odpoved... LASKA MILOVANA NENI NEHADANA...
no neviem co je na tom pravdy.

a ci lutujem ze som sa vydavala???? no,mozno keby sme nepocuvali ostatnych ze sa musime zobrat ked cakame babo, aj ked sme on prisli, bolo by nam mozno lepsie bez toho papiera...
😒 ak by sme este vobec boli spolu co pochybujem.........

lauri
30. sep 2008

dievcata, nechapem, preco sa tu horalka rozculuje nad vztahmi.... a zovseobecnuje... fakt super rady 🙄

mne manzelstvo splnilo ocakavania, nekonalo sa ziadne "prekvapenie", je stale taky ako predtym, vedela som, koho som si vzala a klape to super 😉 ANO, aj take veci sa deju....
a ak to tak nie je, tak treba porozmyslat, ci takto chcete zit dalsich x rokov... 😕 drzim palce 🙂

slnieckova
1. okt 2008

gween: 😵 čo by iné dali za takéto manželstvo ako máš ty... aj keď bez dieťatka 😔 vážte si jeden druhého a prajem vám, nech vám vaša láska vydrží nie ďalších 22, ale 122 rokov 😀 Tvoja odpoveď bola krásna 🙂 všetko dobré v živote.... 😵 😵

horallka
1. okt 2008

lauri, vôbec sa nerozčuľujem nad vzťahmi- ale keď mi niekto napíše, že má dokonalé manželstvo- na takéto klamstvo musím reagovať. Dokonalé manželstvo proste neexistuje- dokonalé znamená bez chyby- a také nie je žiadne manželstvo. No ale máš pravdu lauri, trochu sme odbočili od teémy- téma znie, či manželstvo sponilo naše očakávania- tak moja odpoveď znie- pvé manželstvo určite nie a druhé partnerstvo alebo vzťah na divoko len čiastočne.

horallka
1. okt 2008

jenn, ja som myslela tým to, že nie vždy je to také čierne ako sa nám zdá- myslené to bolo prenesene, že môže byť aj horšie. Ja nepoznám dopodrobna váš vzťah ani všetky vaše problémy- ale ver tomu, že mnohí každodenne riešia veľa problémov a nejdú sa preto ešte rozvádzať alebo rozchádzať.Ja za sebou jedno neúspešné manželstvo mám- ale tam bol problém manželova nevera a dve nemanelské deti, takže to som už musela riešiť rozvodom.

slnieckova
1. okt 2008

horallka: ži a nechaj žiť 😉 Zbytočne sa rozčuľuješ, možno by len stačilo niekedy vziať do úvahy aj to, že pre niekoho sú bežné problémy, ktoré sú v každom vzťahu, manželstve naozaj len bežnými, s ktorými môže považovať svoje manželstvo za dokonalé 🙂 Samozrejme, že nad každým vzťahom sa občas zmráka, no to neznamená, že to musí byť hneď mrak nevery, alkoholu, nezáujmu, nedostatku citu.... môže to byť aj mráčik 😉, z ktorého iba trošku spŕchne a po niekoľkých minútkach znovu svieti slnko 😀 A tieto mráčiky mnohé nepovažujeme za prejav toho, že naše manželstvo nie je dokonalé 🙂
A myslím si, že je dosť odvážne označiť niekoho tvrdenie, že má dokonalé manželstvo za klamstvo... 😕 😎

sakura77
1. okt 2008

my sme spolu trinasty rok,zobrati sme dva-ale byvali sme spolu aj predtym,takze ziadne prekvapko po svadbe sa nekonalo,mozeme sa pokladat za jedno z mala stastnych parov a nie je to klamstvo,kto nas pozna vie ze je to tak a dufam ze to aj tak vydrzi nadalej,takze ano,mozu byt aj stastne manzelstva

marya
1. okt 2008

No nechcem byt protivna, ale mam pocit ze Horallka je trochu zatrpknuta, kedze nie je velmi stastna vo vztahu a predtym v manzelstve, a preto si ani nemoze pripustit, ze ini stastni byt mozu... 😒 Ja som v manzelstve velmi spokojna, samozrejme, ze sa najdu obcas veci, ktore ma vedia nahnevat, ale to su take drobnosti, ze kvoli nim sa vobec neoplati pozastavovat...manzel je zlaty, pozorny, starostlivy a spolahlivy....a som s nim velmi stastna, a velmi si ho vazim a dakujem Bohu, ze mi umoznil zivot s nim 😵 😵

moni1412
1. okt 2008

horalka nedotklo, len ma hneva ked neikto spochybnuje moj vztah a vsetko okolo toho. ako som ti pisala v IP - dokonale nie je nic na svete. a myslim ze slnieckova presne vyjadrila to co som chcela napisat. ze pre niekoho moze byt aj manzelstvo s drobnymi problemami super, uzasne ... zalezi len na vnimani toho vztahu. 🙂

helka101
1. okt 2008

Jenn manžel nebol takýto, chodlili sme spolu rok pred svadbou, možno to bolo málo, možno veľa, neviem.. Nieje on akože zlý, dopraje mi čo chcem, môžem si kúpiť veci, ísť do kaderka, na nechty, občas ked má náladu na malého tak aj na kávu s kamoškami, že sním zostane 😒 ale proste to nieje to čo to bolo!!Nežijem v oblakoch, ale zato že sme manželia tak nepotrebujem objať? pobozkať? pocvháliť ako vypadám? ved mám len 24rokou a nieje jediný chlap na svete, čo by som ho nerada opusitla bo ho stále ľúúbiim!!
S mojou mamou majú nulový vzťah, pekné slova na seba nepovedia a ja stále robím rozhodcu medzi nimi, ona mi je mama a on muž.. ☹ tak ako z toho výjsť? nijako!! počúvam nanu samé hluposti a jeho rodičia sú dokonalý, vo všetkom majú pravdu a tak... 😔
A v čom to bude inéked ja budem chodiť do roboty? no asi v tom, že ako hlúpa sa budem ponáhľať s malým do škôlky, potom do roboty, z robooty ponho, uvariť,m upratať, učiť sa a ešte sa tváriť ako mi je super. a že som šťastná?
neviem či som nešťastná,ale viem že mi niečo chýba a to je láska, a citíť že mám manžela, ktorý bude stáť pri mne.. 🙄
Raz nám vzali malého do nemocnici, prerevala som týžden dokým tam bol 9meisacou mi mal, prvý den ma za ním ani len nepustili, b ola som proste tak mimo, a som len plakala, proste riadne na dne, doma som nemohli byť v obývačke, ani v spálni proste nikde, všade jeho veci,hračky, oblečenie.. a môj muž?!! ved sa onho postarajú, neplač a zaspla!!! žaidne objatie, slova utechy, čo som si vyčítala že som ako matka zlyhala, že som nevidela že niečo nieje v poraidku!! 😢

helka101
1. okt 2008

Baby ved mi sa tu len chceme vyrozprávať a možno kusok odľahčiť to svoje srdiečko a násjť povzbudenie vo vašich slovách, zas aj horalka má pravdu, netreba hned všetko riešiť rozchodom, alebo rozvodom 😅 proste aspon mne a myslím že aj jenn ide len o to aby sme sa tu vyroprývali a vedeli že nie len mi nemáme ideal manželstvo, že sú aj iné ženy čo majú podobné veci doma, a možno nájdu nejaký fíígel na toho svojho ako ho prinútiť sa zmeniť, 😀

a u nás je možno napäto aj to, že sme v podnájme, musíme riešiť hypotéku, hľadať byt, a ešte ktomu tie vzťahy v rodinu sú také aké sú.. včera sa mi pokazil net ☹ nechcelo ma pripojiť, a som sa rozplakala ako malé dieťa ale nie zato že mi to nešlo, čert to ber, ale proste už som mala toho dosť, že len makám makám a makám, celý den riadim, perem, hrám sa s malým, učím ho na nočník a proste "bežné veci na materskej" ale bola to posledná kvapka, a môj muž?! no lebo sa staráš do toho čo nevieš, a si to pokazila?! ☹ a ked videl že mi idú slzy tak som zostala prekvapená, že ma začal utešovať, že prečo plačem kvôli netu, že to zajtra opravíme, a objal ma.. prsote som bola v nemom úžase 😅 tak neviem či siprečítal túto diskusiu, alebo čo a či to bolo len také,alebo sa naozaj začína meniť, a bude taký ako býval dakedy 😅

gween
1. okt 2008

slnieckova- ďakujem pekne!!!!

jenn
1. okt 2008

helka , ja som čítala čo si napísala s otvorenými ústami , tak sme si velmi podobné že tomu až nerozumiem 😉 , vo svojom okolí nikoho nepoznám kto by mal manželstvo také ako my , s takým problémom a to čo píšeš ty - našla som sa v tom ja 🙂 , je mi lúto že to máš tiež tak viem čo cítiš , tak isto sa cítim aj ja , ale na druhej strane som ,,rada,, že som stretla niekoho kto vie plne pochopiť čo prežívam. Dokonca aj ten vek súhlasi ja budem mať za dva mesiace 24 😀 ,až na pár drobnosti sme si naozaj vo vela veciach podobné 😉

horallka
1. okt 2008

marya, vôbec nemáš pravdu- prvé manželstvo mi trvalo pol roka a bola som mladá, takže určite som nezatrpkla- nebol čas- a že nie som spokojná s týmto vzťahom? Práve naopak- som spokojná, aj s tými chybami a nedokonalosťami, ktoré v tomto vzťahu sú, pretože ma robia silnejšou, skúsenejšou a sebavedomejšou. Ja som len reagovala na monin príspevok, že má dokonalé manželstvo- a také neexistuje. Takže ja len toľko. Tiež sme písali o tom že po rokoch sa stráca zo vzťahu romantika a vášeň a keď prídu deti, tak je ten vzťahu už proste iný. Určite nespochybňujem, že môžu byť aj šťastné vzťahy, niektoré až príliš šťastné- ale bohužiaľ, práve príliš moc šťastné vzťahy väčšinou nedopadajú dobre. To nie je môj výmysle alebo nejaké prianie- to je bohužiaľ realita, ktorú mám rokmi odsledovanú na iných pároch.Takže ja som za taký klasický zlatý stred- nech je chvíľu dobre, potom chvíľu zle, aby zas mohlo byť dobre. 😉 Ale keď niekto tvrdí, že má super dokonalý vzťah- to mi pripadá trochu nadnesené.Podľa mňa by človek nemal zaspať na vavrínoch ani v manželstve a nechať sa ukolísať falošnými predstavami, že keď je teraz dobre- už ináč ani nemôže byť- ale na vzťahu stále pracovať.A samozrejme, učiť sa aj na svojich chybách.Ale to sme odbočili od témy-téma znie- či splnilo manželstvo naše očakávania nie či existuje dokonalý vzťah.

horallka
1. okt 2008

slniečkova- vôbec sa nerozčuľujem- ja len polemizujem a vymieňam si s babami názor. A nechávam žiť- o to sa neboj. 😉

gween
1. okt 2008

Baby, podľa mňa premenujte tému na " nenaplnené manželstvá". 🙂 😝

horallka
1. okt 2008

alebo skôr- super dokonalé manželstvá 😎