Splnilo manželstvo a deti vaše predstavy?

bobulka34
22. sep 2008

alebo skôr ľutujete? mám pocit, že u mnohých sa svadbou akosi vytratila vzájomná iskra a ten pocit dobýjania. Je to aj v teme o odmietaní sexu, muži čo mali chuť každý deň zrazu si na to týždne ani nespomenú. Popripade spia na gauci pri pustenej telke. ako je to u vás, ako riešite tieto problémy?

slnieckova
19. feb 2009

horallka na hrad 😀 🤐 🤐 🤐

tinika
19. feb 2009

anjelik ako by som o sebe čítala. Mne tiež neide o materialne veci, ja mam dobru pracu, tak si vystačim aj sama, ja som sa nevydavala, aby ma muz živil, ale aby ma podpooroval, ...

gween
19. feb 2009

No ja už som totálne mimo! 😀 Blesq- veď jasné že manželstvo nie je len o sexe. Keby to tak bolo, no neviem.....Poznáte moje problémy a môžem sa jasne vyjadriť k tomu, že mám môjho manžela straaaašne rada. Iného by som ani nechcela. Napriek naším problémom. 😝 UFFFFF!

jamily
19. feb 2009

Ahojte! Tema manzelstvo - moje ocakavania. A ake ocakavania ma vlastne splnat?
Co vlastne ocakavate od manzelstva? Lebo ja nic. Ja by som to skor nazvala partnerstvom, ved nejaky podpisany papier nemoze nikoho zmenit. Aj ked sa kadeco stava - vynimky Ja mam len predstavu o zivote s partnerom. A ci som natrafila na toho spravneho, tomu hovorim stastie a nie dokonalost. Ja len dufam, ze ma v tomto smere neopusti, lebo clovek nikdy nevie. 😕 Ale nad takymi moznostami momentalne neuvazujem a ani nechcem. Zelam vam vsetkym STASTNE MANZELSTVA 🙂 🙂 🙂 Vo dvojici sa lahsie taha 😉

ma_se
20. feb 2009

...precitala som si jeden prispevok kde,HORALKE pise niekto,ze je ZATRPKNUTA,takze ja by som sa jej zastala,len preto,ze je 2xrozvedena,alebo jej nevysiel vztah,este neznamena,ze musi byt zatrpknuta.
Ma svoje skusenosti,preto takto hovori,a nie zo zatrpknutosti,to je normalny bezny jav u cloveka ked sa sklame viac krat.Ma len smolu v zivote,nic ine.
A tak ako ste pisali,ze ona nepozna nikoho s tych,co tu pise,tak nikto nevie o nej nic,tak ako mozete o nej toto pisat.
Kto nevie,co to je sklamanie a ma manzelstvo len jedno a pekne,nepochopi,zenu ktora je rozvedena a ma problem.
SYTY HLADNEMU NEVERI.......
A dalsia vec rozvedeny ludia /zeny/to maju stale tazsie v zivote,ako vydate....
rozvedena zena uz musi BOJOVAT o svoju POVEST atd./KORD KED MALA MANZELA A SVOKRU,KTORA JEJ ZNICILA TOTALNE POVEST/lebo niektory uz ju neberu vazne i ked ona nepochybila vo vztahu...
No a este jedna vec....HORALKA,je ztrpknuta podla vas/ale nemusi to byt pravda-nikto ju nepozna/.ale podla nej,zasa ona by mohla napisat o niektorych,ktore nie su rozvedene atd.ze su NAIVKY....
nechcem tym nikoho urazit,ale ona pise len to, co zazila a vy tiez...
ma akurat smolu,ze je tu sama a nikto sa ku nej neprida,ale myslim,ze takych ako ona by sa naslo vela...
.....a mam aj taku skusenost,ze ked clovek povie,ze je stastny a spokojny v manzelstve aj tak mu malo kto veri...skusenost zasa na inom fore,tam sa zasa vsetci pustili,do jednej,ked napisala aka je stastna a vsetko jej klape...ze to nemoze byt pravda....atd.
Ja som sa uz tu nechcela vyjadrovat,ale ked ste pisali,ze kto s kym suhlasi,tak ja som tak na pol,lebo kazdy ma kusok pravdy,ale mne sa zasa nepaci,ako ste nazvali HORALKU-ZATRPKNUTOU.
PEKNY DEN....

slnieckova
20. feb 2009

ma_se ale zatrpknutou bola nazvana kvoli tomu,ze jednoducho nechce prijat fakt, ze niekto je v manzelstve stastny a ze povazuje svoje manzelstvo za "dokonale", aj ked vie, ze ma svoje chybicky... kto alebo co ich nema?

A tvrdit, ze prichodom deti sa urcite vsetko zmeni je silne kafe, nemyslis? Ako to moze s takou istotou tvrdit o kazdom. To mi pride na nej doslova nechutne 😠 ze uplne neuveritelne vnucuje svoj nazor kazdemu a kto s nim nesuhlasi, tak moze ist vies kam....

Existuju aj manzelstva, ktore napriek chybickam 😉 drzia spolu az do staroby, ktore sa "nemenia" ani napriek prichodu deti a laska manzelov sa dietatom a starostami spojenymi s nim utuzuje.... s tym sa hold bude musia milovana horallka zmierit 😀 😀

a este raz opakujem:

HORLLKA na HRAD!!! 😀 😀 😀

blivajs.....

ma_se
20. feb 2009

...slnieckova,nechce sa mi o tom diskutovat,lebo aj tak si kazdy bude tvrdit svoje...ale urcite prichodom dietata sa vela veci meni vo vztahu...a to bud k lepsiemu,alebo horsiemu...zalezi to len na tych dvoch...a hlavne aj na charaktere cloveka atd.

a k tej zatrpknutosti,tiez jej moc neverite,ze ma zle skusenosti v manzelstve...takze ja sa k tomu uz moc nebudem vyjadrovat,lebo tu je tema o inom,ale tiez ste jej tam napisali,ze musi mat posledne slovo,a ked je taka aj vo vztahu...no neviem,kto ma tu posledne slovo.
a k tomu BLIVAJSU....
a este ti napisem jednu vec,mne sa jedna zenska tiez posmievala,a vies ako skoncila?este horsie ako ja....takze neposmievaj sa HORALKE,aby si neskoncila este horsie/jasne,ze ti nic zle neprajem,len si daj pozor,aby si si sama na seba neprivolala nieco/
KYM SA CLOVEK MA DOBRE,TAK NEVERI TYM,CO MAJU NEJAKY PROBLEM,ALE V ZIVOTE SA CLOVEKU MOZU STAT TAKE VECI,ZE SAM TOMU NEVERI.
PEKNY DEN.

slnieckova
20. feb 2009

ma_se no uz sa bojim 🙄 nikto sa jej neposmieva, len nam ide na nervy s tym, ze nedokaze pochopit, ze existuju aj manzelstva, kde sa to napr. prichodom dietata nemeni zakonite k horsiemu, ale k LEPSIEMU... chapes?

Ale zrejme nie, pretoze stale tvrdis len to svoje dookola, mam pocit, ze ma absolutne necitas.... je mi jedno, co si horallka mysli, ake ma manzelstvo, co prezila, to jej nikto neberie... a netvrdim, ze jej neverim, co prezila... myslim si, kazda jedna baba na tejto stranke ma svoj zivotny pribeh, kazda jedna si odzila to svoje, ci uz ma 19 alebo 59 rokov.... mna hneva na horallke len jedno: EXISTUJU aj STASTNE manzelstva, ci sa jej to paci alebo nie.... a toto ja nedokazem pochopit, ze nevie prijat tento fakt.... preto nam pride zatrpknuta voci tomu, ze to takto moze niekde fungovat 😉

hawk

jenna7082
20. feb 2009

dievčence nevaďte sa

my sme ma_se vôbec nespochybnili horalkine skusenosti, naopak , ona ich spochybnila všetkým, ktoré si dovolili tvrdiť , že sú šťastné.

inac, ja tiez zijem sama , mam tri deti a som uuuplne v pohode, ziadny chlap mi ku stastiu nechyba 😠 a nemam pocit ze musim "bojovať o svoju povesť"

vy si to vsetko nejak komplikujete.....

kazdy je strojcom svojho osudu. jednoducho mam svoju skusenost, svoj pohlad na vec. ale nikomu neberiem nasilu ten jeho. veď to je choré.

ma_se
20. feb 2009

...citam velmi pozorne,tak ju nechajte tak...a nie ste sa do nej pustili,ako keby neviem,co urobila...
ona skor tomu uz NEVERI,ako nechape...TIEZ PISE SVOJ NAZOR.
ale sak to je jedno,aj ty si tu pises svoje stale a to je prave kamen urazu,kazdy ma svoju pravdu,a nepripusti,ze aj iny ju ma zo svojho pohladu./ a ked niekto pise nieco ine ako ty,tak ta necita pozorne/
a ked vam lezie na nervy tak preco,na nu reagujete....

A CLOVEK,KTORY SA VELA KRAT SKLAME NEMOZE PISAT PIZITIVNE VECI A MYSLIET POZITIVNE/AK ESTE K TOMU NIE JE OPTIMISTA/

slnieckova
20. feb 2009

tak napisem, ok, ja som sa tolkokrat sklamala, ze uz neverim, ze JA mozem mat niekedy stastne manzelstvo... vy ak ho mate, tak ste stastne zeny, prajem vam vela stastia 😉

toto je pre mna prijatelne... a nie tvrdit, ze sa tak ci tak raz dozijeme krachu nasich manzelstiev, lebo ona to takto okusila na vlastnej kozi a vsade je to stopercentne takto...

A NIKDY som netvrdila, ze ak mas iny nazor ako ja, tak ma necitas pozorne 😉 Mas extremne nazory 😅 nie je vsetko bud biele alebo cierne... ja som za zdravy stred... ale ty s horallkou mas zrejme jasne stanovene dve protipoly a medzi nimi nic neexistuje....

🙄 🙄

a koncim....

jenna ja sa nevadim 😀

ma_se
20. feb 2009

jenna,my sa nehadame,aspon ja to tak neberiem...

jasne,ze nie kazda ma komplikovany rozvod,ale to musis pisat za seba...
ja som rozvedena,tak viem o com pisem,a este zalezi medzi akymi ludmi zijes,toto je velmi dolezite.
.... som rozvedena a v pohode,az do chvile ked nepride nejaky hlupak a nepokazi cloveku cely den.
/a to som optimista,ale niekedy aj optimista straca pozitivne myslenie/
preto chapem aj HORALKU..../lebo neviem,co ma za sebou/

ma_se
20. feb 2009

tak tiez posledne slova...
presne som toto cakala...ze ked zastanem HORALKU tak ma budes povazovat,ze som taka ako ona...
len ty necitas pozorne,ze som pisala,ze ma pravdu aj ONA aj VY....tak pol na pol...

jamily
20. feb 2009

Mne sa zda, ze nikto tu vobec horalku nepochopil. Slnieckova - Horalka vobec netvrdi, ze vsetky sa dozijete
krachu manzelstiev, ale ze jednoducho dokonale manzelstvo neexistuje, a do kazdeho manzelstva prichodia aj mracky, co uz vlastne nie je jasne nebo. Len tolko. A mne vobec svoj nazor nevnutila a ani nevnucuje. Kazdy ma svoj rozum. Ja len verim, ze svoje stastie som nasla. Aj vsetko zle, je na nieco dobre.

jenna7082
20. feb 2009

ale ved horalka tu povedala dievčatám, že si na také kecy majú vytvoriť inú tému.... 😕

bubba
20. feb 2009

baby toto nie je vobec tema o horalke tak to uz nerozoberajme 😉

jenna7082
20. feb 2009

🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

amaretta
20. feb 2009

ma-se, tiez som sa rozviedla a ver, ze som si s ex-manzelom uzila svoje este aj po rozvode, ale vobec nemam pocit, ze by som musela bojovat o svoju povest, ved nezijeme v stredoveku a predsudky voci rozvedenej zene mi v dnesnej dobe pridu viac ako trapne. Ludia vzdy klebetili a budu klebetit, ale na chleba mi nedaju a preto mi to je fuk. Znova som sa vydala, som stastna, obklopujem sa ludmi co ma maju radi a dodavaju mi pozitivnu energiu. Nemam potrebu na zaklade svojich zalostnych skusenosti niekoho presviedcat, ze ak zije v dokonalom vztahu, tak to tak nie je alebo coskoro nebude. Ak to tak citia tak im to prajem a ci to tak bude navzdy to nemoze vediet nikto 🙂

ma_se
21. feb 2009

AMARETA,pisala som ti odpoved,ale nejak sa mi to vymazalo,tak nebudem pisat odznova,len hadam tolko...
tak ako u vydatych je viac stran su stastny nestastny ludia...atd,tak je to aj u rozvedenych...
...niekto sa rozvedie a je spokojny a niekto sa musi ukryvat pred byvalim,niekto trpi za chyby ex manzela atd.
kazdy ma svoj osud...
pekny den

ma_se
21. feb 2009

...a vobec som nechcela pisat,len o sebe ale vseobecne,/hoci tiez mam problemi/lebo vidim aj v TV kolko je pripadov,a za zivot som tiez uz zazila dost a videla...ale toto je uz zasa na inu temu.

nelinka
22. feb 2009

helka 101,

my sme chodili s manzelom spolu tiez rok pred svadbou, a poznali sme sa tri roky....

v aprili budeme mat 3roky manzelstva a teraz sa mi priznal s vecami ktore doslova "zabili" moje citi k nemu....

zazivam presne to co ty.......

manzelstvom sa vela veci zemnilo, a tie udalosti ktore sa odohravali pocas tych 2,5 roka manzelstva som pochopila az ked sa mi priznal s niektorymi vecami....

manzelstvo dnes? sklamanie a nic viac, nemam na neho chut, necitim k nemu nic,.....

a to som si cely ten cas namyslala ze sa to zmeni, ze je unaveny z budovania rod. domu, z prace(vojak) , a tak........nestaral sa o dceru okrem toho ze nakupil potraviny a poplatil seky....ale nic viac....

dnes som napr. u mojich rodicov od stvrtka skoreho rana a to sa nam ozval az 3x....a ked som mu ja volala nedviha...a viem ze si bol niekde s kamosmi uzivat, flamovat,

flirtuje s inymi pred mojimi ocami........

moje city sa zmenili a uz nevladzem.........a neviem co robit......

nelinka
22. feb 2009

chcela by som zmenit cely moj zivot.........a zacat s dcerou odznova ale bohuzial nemame kde zacat a z coho zacat

kkkatarinkaaa
18. máj 2009

ahojte...

nelinka-je mi smutno z toho, co si napisla...mate nadherne dievcatko...
ja so vydata takmer dva roky, teraz cakame nase prve babo...

marelica
18. máj 2009

Ahojte, rada by som pridala svoju skúsenosť:

My sme sa s manželom zobrali po 3 mesiacoch, čo sme sa spoznali. Zamilovali sme sa, obaja sme chceli to isté - byť rodinou, mať detičky, domček, psíka - nebolo čo riešiť... 🙂
Nešli sme do vzťahu s naivnými očakávaniami, že to stále bude ako román od Steelovej, a vedeli sme, že manželstvo sa mení, lebo aj partneri sa menia - dozrievajú, rozvíjajú sa a najúžastnejšie je to, že sa menia spoločne...
Dlho sme nemohli otehotnieť, ale nakoniec sme to zvládli a tešíme sa z dcérky... Či sa manželstvo zmenilo?? No, samozrejme! Je to iné, ako na začiatku, ale netrúfam si povedať, či lepšie alebo horšie - proste iné! Za pár dní oslávime 4. výročie sobáša a je nám spolu dobre.... 🙂
Myslím si, že najhoršie je ísť do vzťahu s ružovými okuliarmi alebo zo zlých motívov... keď potom tie okuliare spadnú - príde zemetrasenie a len silné povahy to vedia ustáť....

nelinka
24. máj 2009

Myslím si, že najhoršie je ísť do vzťahu s ružovými okuliarmi alebo zo zlých motívov... keď potom tie okuliare spadnú - príde zemetrasenie a len silné povahy to vedia ustáť....

suhlasim s tymto

majacska
24. máj 2009

a nastastie ja som silna povaha.... 🙂 vydrzala som 25 rokov

nelinka
25. máj 2009

majacska, tak to ti teda gratulujem.....ale tusim ste boli 2 na to aby ten vztah pretrval takto uctihodne dlho

tomi16
28. máj 2009

ked citam vase odkazy az vam zavidim, ze vam tak skoro vsetky dokonale manzelstva... moj muz po svadbe sa otocil o 380 st., je z neho despota, a niekedy sa modlim aby to uz vsetko skoncilo.

nelinka
30. máj 2009

tomi, aj moj sa uplne zmenil.....je to nanic ......ale som si povedala ze stacilo....preco by som mala trpiet, radsej sama ako plakat a trapist sa a psychicky byt na dne..........ja som sa rozhodla to ukoncit

bershka
30. máj 2009

nas vztah sa este zlepsil po svadbe. musim si zatrepat na drevo. no hadam to aj tak ostane