Splnilo manželstvo a deti vaše predstavy?

bobulka34
22. sep 2008

alebo skôr ľutujete? mám pocit, že u mnohých sa svadbou akosi vytratila vzájomná iskra a ten pocit dobýjania. Je to aj v teme o odmietaní sexu, muži čo mali chuť každý deň zrazu si na to týždne ani nespomenú. Popripade spia na gauci pri pustenej telke. ako je to u vás, ako riešite tieto problémy?

bodka13
28. dec 2008

nesplnilo-myslela som,že bude dokonalý 😀 a nie je,ale veď ani ja 🙂 ..pri domácich prácach radšej nezavadzia,do výchovy detí sa nemieša,lebo si že vraj aj tak z neho nič nerobia 😉
..kto nič nerobí,nič nepokazí 🙂 a aj tak som rada že sme spolu a ešte radšej že máme dvoch neposlušníkov,ktorí sa celkom potatili 😀

horallka
29. dec 2008

hm, ale ke´d prídu dietky zahara- veľa sa mpže zmeniť- a nielen k lepšiemu...

zahara007
29. dec 2008

horallka 😖
ocividne mas potrebu mat posledne slovo, ale ja nemam potrebu ani chut ta zbytocne presviedcat 🙂 pre uplnost...s manzelom spolu deti nemame, ale starame sa o jeho syna z predosleho vztahu 🙂 je v nasej opatere od dvoch rokov...a je pravda, ze sa nas vztah zmenil ...len k lepsiemu
co k tomu dodat 😒 kto nezazil nepochopi 😝

horallka
30. dec 2008

zahara,
ak si si nevšimla, tá debata už bola dávno skončená- z mojej strany aj zo strany bab v opozicii - načo si to zase vytiahla a vlastne ma tak donútila znova reagovať? Ak chceš niekoho presviedčať o tom, aké máš skvelé manželstvo tak si založ novú tému-Mám dokonalé manželstvo a môžeš sa realizovať.

zahara007
30. dec 2008

horallka 🙂
tema je stale otvorena a ktokolvek ma pravo vyjadrit sa k comukolvek v nej napisane
ak uz nemas ziadne argumenty ani co dodat nik ta nenuti reagovat 🤐 pa pa

marya
30. dec 2008

Horallka ja z Teba zgegnem 😀 😀 Preco potrebujes za kazdu cenu kazdeho presviedcat, ze urcite sa nema dobre, a ak aj sa nahodou ma dobre, tak sa to neskor urcite zhorsi ? Ak manzelstvo splnilo niekoho predstavy, tak je to super, a len preto, ze to Tvoje predstavy nesplna, neznamena, ze je to tak u kazdeho....ja mam super manzela, manzelstvo moje predstavy dokonca predcilo, a to aj napriek tomu, ze ani ja ani moj muz nie sme dokonali 😀 ale je nam spolu super a berieme to tak, ze manzelstvo, a vobec to, ze sme spolu, je pre nas dar 😵 😵 a s tymto vedomim nepotrebujeme dokonalost, lebo mame lasku, vzajomnu uctu, priatelstvo, spolocne ciele, oporu jeden v druhom...navzajom sme si "domovom", a to je zmysel manzelstva - podla mna 😵

zahara007
30. dec 2008

marya 😨
hovoris mi zo srdca, krajsie by som to nevedela napisat 🙂citam, ze za chvilku budes uz maminka, tak prajem nech vsetko dobre dopadne a vas ""domov" bude este krajsi

marya
30. dec 2008

Zahara, dakujem 😵 😵 veru, uz sa nam to krati 😵 a verim, ze coskoro aj k vam pride bocian 😉 😵

zahara007
30. dec 2008

dufam, ze raz ten bocian pride 😉 aj moj syn-nevlastny by uz chcel braceka 😀 musi to byt krasny pocit, nosit dietatko pod srdcom 🙂 tak drzim palceky nech je Petko zdravy a rodicia stastni

3558
30. dec 2008

ja som spokojna. 🙂 🙂 🙂

horallka
31. dec 2008

Marya, ja nikoho nepresviedčam- píšem si tu svoj názor, presne ako vy. Nechápem zaharu, prečo má potrebu sa v tom stále rýpať, čo už bolo dávno uzatvorené a prečo si ma zase zobrala do úst. Reagovať si ma donútila ty sama zahara, keď už bolo niečo uzatvorené- z moje strany aj zo strany báb, s ktorými som polemizovala- tvoja reakcia bola už neaktuálna. Zjavne máš asi vo svojom vnútri niečo nevysporiadané,keď sa tu musíš takto realizovať.Je super, že tvoje manželstvo splnilo tvoje predstavy, ale už nemienim byť zaťahovaná do tejto diskusie. A argumenty sa nájdu vždy- trebárs aj ako protiargumenty, keď ich niekto vyvoláva.

ada32
31. dec 2008

ahojte,so zaujmom som si pocitala vasu diskusiu.
ja mam za sebou jedno naozaj katastrofalne manzelstvo.
a teraz zijem v krasnom druhom manzelstve.je stastne-zatial-,mame sa radi a samozrejme riesime problemy vacsiny druhych manzelstiev t.j. moje dieta-tvoje dieta-nase dieta...
takze napriek tomu,ze manzelstvo mame velmi fajn tiez musime nieco riesit a nejaky ten problemik sa podla mna najde v kezdom vztahu.

mozno sa vam to nebude pacit,ale chcem si trosku zastat horalku.pisete,ze uz je to uzavrete,ale vzdy sa tu niekto do toho navezie.ja uz mam dost vela zleho za sebou,som realista a svojho casu som bola aj dost zatrpknuta.
viem o com horalka hovori a myslim si ze aby to bolo dokonalost sama,tak to by sa snad museli stretnut dvaja bezchybni anjeli.ale sme len ludia a tak si musime kazdy tlacit pred sebou tu svoju karu s problemami.
mne sa nezdalo ze by horalkine nazory boli nejak agresivne.jednoducho uz dostala od zivota zopar " po papuli "
tak ako aj ja.vsetci ideme do manzelstva s nejakymi predstavami a povedzme si uprimne,dnes uz je vzacnostou vztah,ktory je aj po desatrociach rovnako super ako na zaciatku.ono je to asi hlavne o tolerancii a neskor o priatelstve...

no mne toto manzelstvo zatial predstavy splnilo a uvidime co nam este zivot prinesie.a velmi si zelam aby sme sa mali rovnako radi aj po tych 20 rokoch /zatial sme spolu 6 rokov/.napriek tomu ze mame co riesit.

a vam vsetkym zelam to iste.ci uz su vase vztahy perfektne alebo menej.

ada32
31. dec 2008

helka a jenn- baby pokial nemate dom tzv.hovädá,ktore vas otlkaju kazdy den chodia po krcmach a druhych babach,este stale mate sance.drzim vam palceky uprimne.
ono sa asi nehovori nadarmo,ze sa treba pozriet na rodinu svojho nastavajuceho este pred sobasom.
ja som to prvy krat ignorovala a kruto som na to doplatila.ale tiez nie vzdy to musi byt pravidlo.
poznam rodinu,kde syn vulgarneho alkoholika je abstinent a vzorny manzel.no beztak si myslim ze to su viacmenej vynimky. 😒

zahara007
1. jan 2009

horallka, horallka...viac reagovat nebudem, lebo ma fakt odhalis a zistis aj to co sama neviem...a toho sa bojim 😨 cawes

belanka
1. jan 2009

ja si myslím,že manželstvo je niekedy riadny "boj"so sebou samou.prispôsobenie sa,tolerancia,odpúšťanie.tam,kde sú 2 ľudia sa zákonite stretnú niekedy aj rôzne názory.veľa urobí povaha a rodina.či chceme alebo nie,každý si naozaj z tej svojej niečo prináša a nevedomky často robí to,čo sa mu v nej nepáčilo.preto je ozaj dobré poznať rodinu toho vyvoleného.ja som ju až tak nepoznala a teraz to niekedy ľutujem.ale na druhej strane som bola tak zamilovaná,že by to možno bolo aj tak jedno.môj muž nepije,nefajčí,nefláka sa,dosiahla som aj to,že pomáha,ale aj tak sa niekedy pristihnem pritom,že rozmýšľam nad tým,či by mi s iným nebolo lepšie.možno je to pre niekoho blbosť.aj pre mňa to kedysi bola.ale medzi nami je veľký vzdelanostný rozdiel.ja mám aj doktorát,on učňovku.netvrdím,že bez VŠ je niekto blbý.inak by som si ho ani nevzala.ale je fakt,že často sa to prejaví v myslení a sú z toho zbytočné problémy.

horallka
1. jan 2009

ada32,
myslí, že si zo všetkých najlepšie pochopila, čo som tu písala. Ani ja by som sa lepšie nevyjadrila.A keďže sa už viac nevyjadrujem, tak ti prajem-a všetkým babám, ktoré to skúšajú po druhý alebo aj tretí raz, aby už tentokrát ich manželstvo alebo partnerstvo naplnilo ich predstavy. Ešte jedna poznámka- nemôže byť sklamaný ten, kto ani príliš veľa neočakával- iba ten, kto si robil dopredu veľké oči.

zmurka25
1. jan 2009

Horallka sledujem dlhšie túto tému a nechápem prečo sa stále vyjadruješ keď si už minimálne 5 krát písala,že sa nevyjadruješ 🤐 !Ja ti dám len jednu dobrú radu,do tretice si nájdi dokonalého manžela,aby si konečne zistila čo je to dokonalé manželstvo a nám čo dokonalé manželstvo majú nezávidela 😀 😀 😀 😀 !Ale keď budeš mať vždy posledné slovo aj v manželstve ako na tomto fóre,tak nikdy nezistíš o čom vlastne to dokonalé manželstvo je. 😎

jaja0110
1. jan 2009

Babenky ja sa pridavam do klubu "dokonalych manzelstiev", teda aby som neodbocovala od temy...ano, manzelstvo splnilo moje ocakavania, som milo prekvapena ze je to tak ako to je...teda este lepsie ako som cakala 🙂 😅

horalka- vytrhni sa z krcu prosim ta, ak na teba dopada tien, neznamena, ze na ostatnych nemoze svietit slnko... 😎

roasha
4. jan 2009

pridavam sa k jaji/dokonale/,aj nase manzelstvo rokmi zreje ako vino,cim starsie,-lepsie. 🙂 😎

amatula
4. jan 2009

vcera absolutne nie...... 😠 ....dnes splnilo 😀 😀

sirinka
4. jan 2009

amatula 😀 to je dobre...

lenko
14. jan 2009

u nás je to rovnako, tak sa k sebe správame ako pred svadbou. Len nás to umocnilo, sme spolu 8 rokov, pred 3,5rokmi sme sa brali. Dni sú všelijaké, ale každé ráno sa teším, že vidím vedľa mňa aj tvár môjho manžela. Otočím sa na druhú stranu a vidím môjho synčeka. 🙂 Ale ako píšem, je to o vzťahu, o správaní sa jeden k druhému, pochopení, tolerancie a samozrejme dokázať riešiť napäté situácie.

kocurik16
16. jan 2009

predstavy sú jedna vec,realita druhá.Niekedy prídu chvíle,ked myslím nato,že bolo by lepšie byť sama,ale ked si pomyslím na všetko čo sme spolu prežili,na naše deti,na všetky tie bežné veci,ktoré tvoria náš každodenný život tak neľutujem. 😀 Celé je to o vzájomnom pochopení,úcte,ohľaduplnosti a niekedy aj o odpúšťaní.

bobatko
16. jan 2009

ahojte ja som tiez vydata sice len kratko 9 mesiacov a chodili sme spolu 2,5 roka ale niekedy ma napadne ze som to nemala robit.nie preto ze by sme si s manzelom nerozumeli ale byvame so svokrovcami a oni sa do vsetkeho staraju lebo on je ich synacik a ja som nic a nikto.napriklad ked sa hadame tak svokra dobehne za nami a zacne po mne vrieskat aby som jej syna nechala tak a nezvysovala na neho hlas.ale ked ona po nom krici tak to je ok.najviac ma sere ze sa v poslednom case hadame o peniaze. kedze manzel dobre zaraba tak sokrovci to patricne vyuzivaju a vypytuju od neho peniaze ale tak aby som ja o tom nevedela.manzel je taky ze mi povie co sa deje ale ked ja som neni taka aby som volaco povedala nato povedala svokrovcom a ani si to nemozem dovolit.
my sa s manzelom lubime a dokazeme sa aj pochopit.lenze nas najvacsi problem su moji svokrovci.dokonca to uz prevrsilo svoje medze ked som kvoli nim potratila nase mimi na ktore sme cakali 3 roky.a to len preto ze moj svokor je strasne dominantny a vsetci sa musia riadit podla neho. tak som sa rozculila ze som hned zacala krvacat a uz sa nedalo nic robit. ☹
ale to nic hlavne ze mam svojho manzela. je pravda ze sa pohadame ale vzdy sa mi najviac na tom vsetkom paci to udobrovanie a pocit ze viem ze mu na mne zalezi. 🙂 🙂 🙂

kocurik16
16. jan 2009

oikiaľ mu záleží na vašom vzťahu mal by si on pohovoriť s rodičmi lebo to bude iba horšie.U nás bolo to isté a ja som potom robila poriadok aj za neho,lebo on sa bál pred mamičkou otvoriť ústa.Nevedela mi prísť na meno potom ale po každej hádke bol začas pokoj.A to sme bývali vo svojom a nie s nimi.Ked sme bývali u nich bola pohoda,to bol raj na zemi,potom sme bývali nad nimi to bolo peklo,tak sme sa odsťahovali a to bolo niečo medzi nebom a zemou.

majdiska
16. jan 2009

ahojky,
na chvíľku sa zamiešam do Vašej témy. ja som vydatá 4 roky a s manželom sme spolu 10 rokov. čo sa týka manželstva, tak to naše prechádza rôznymi etapami a na začiatku to bolo nádherné, kúpili sme byt, spolu sme ho prerábali - no nebývali sme v nom spolu. potom sme sa osamostatnili a postupom času náš vzťah prechádza akýmisi vlnami. raz je dobre a rozumieme si a na druhej strane sú dni, kedy sa vôbec spolu nebavíme - dakedy to trvá týžden, dakedy menej. je to možno aj tým, že manžel chodí unavený z práce 😒 nemyslím si že naše manželstvo je ideálne, ani nikdy nebolo - možno na začiatku. lebo ako sa hovorí, z každého komína sa raz zadymí... 😉 a ja tiež bývam nervozna a nemám chuť sa s nikým baviť... a či splnilo moje očakávania, dakedy si myslím že hej, dakedy že nie... 😉
bobatko a neskúšali ste sa osamostatniť? 😉

zveron
16. jan 2009

amatula
vcera absolutne nie...... ....dnes splnilo
Lol!

tinika
17. feb 2009

Ahojte, ironia, ze tato tema vznikla na prve vyročie našej svadby. A mam teraz obdobie, ze dosť ľutujem, že som sa vydala.

weronique1
17. feb 2009

ahojte, obcas je dobre sa nad svojim zivtom zamysliet a skusit si ho pozriet z nadhladu. to sa mi vdaka tejto teme podarilo a dakujem jej zakladatelke 🙂
no a ci manzelstvo splnilo moje ocakavania? to este neviem povedat, nakolko stale trva, ale zatial sa nam dari zit tak, ako chceme - smejeme sa, zduchame sa, varime, behame, jeme, lubime sa, hadame sa, tancujeme, nakupujeme, nebavime sa, korculujeme, sme kazdy sam, spime, zduvame sa, tvorime, spoznavame sa, stretavame sa, sme spolu, cestujeme, pracujeme, cakame svista, tesime sa, chybame si, prekvapujeme sa, mame ponorkovu chorobu, liecime sa, sme radi ze sa mame...

yo, a pri filozofovani o dokonalom manzelstve by bolo celkom fajn najprv zistit, ake mate kazda predstavy, lebo potom sa to tu zvrtava iba na existuje - neexistuje 😀

tinika
17. feb 2009

weronika veeeelmi pekne si to napísala