Splnilo manželstvo a deti vaše predstavy?

bobulka34
22. sep 2008

alebo skôr ľutujete? mám pocit, že u mnohých sa svadbou akosi vytratila vzájomná iskra a ten pocit dobýjania. Je to aj v teme o odmietaní sexu, muži čo mali chuť každý deň zrazu si na to týždne ani nespomenú. Popripade spia na gauci pri pustenej telke. ako je to u vás, ako riešite tieto problémy?

tomi16
31. máj 2009

nelinka, aj ja som o tom uvazovala, as vztah rozbija svokra... ked som citala co pises chapem ta velmi dobre, nic horsie ked ta psychicky tyra, uraza a ponizuje.... ani ja k nemu uz nic necitim, ba niekedy sa ho az bojim. vzdy vyprovokuje hadku, ja sa vlastne uz ani nehadam, on po mne vrieska, a mne je uz len luto, stale ma ponizuje, a zrejme ziistil ze si moze coraz viac dovolovat. Len mi je luto ze to bol fajn chlapik, no a po svadbe ukazal svoju pravu tvar...

veronkaj
3. jún 2009

ahojte,

občas som tu na koníku a čítam čo píšete aj v iných témach teda to čo ma zaujme, ale rada by som na niečo vedela názor aj z iných uhlov pohladu. možno to patrí do inej témy a ked tak ma presmerujú.

či manželstvo splnilo predstavy je jedna vec ale mňa by skôr zaujímalo ako ste sa do to ho manželstva dostali.
Jasné že svadbou, len to kedy a za akých okolností vás terajší manžel požiadal o ruku,

teda z lásky to je vždy inak by ste si áno nepovedali ale či to bolo preto, že ste boli tehotné alebo kvôli bývaniu , úveru, kvôlu tomu že ste už spolu dlho chodili alebo bývali, alebo rodina vás dotlačila alebo len preto lebo jednoducho v danom čase chcel .

daniela1983
3. jún 2009

veronikaj, no lebo ked sa dvaja maju radi, tak je zbytocne cokolvek riesit, tak sme sa vzali. ved co by sme aj boli murdejsie vymysleli, ked sme po jedenastich mesiacoch zistili, ze chceme byt spolu stale.

veronkaj
3. jún 2009

daniela - tak to gratulujem, tak skoro a už ste sa zasnúbili??? želám nech Vám to tak krásne vydrží na doživotie

kamoška aj známe sa však vydávajú väčšinou práve z vyššie uvedených dôvodov, najviac pre tehotenstvo, že ked už sa stalo tak sa teda vezmú, alebo ked potrebovali úver a niektoré preto, že to už bolo pre ich polovičky divné že bývajú spolu , starajú sa , varia, perú žehlia a všetko tak viac menej zo slušnosti.

daniela1983
3. jún 2009

my sme spolu nebyvali. boli sme sice na jednom internate. zasnubili sme sa po siestich mesiacoch. no a ako som uuz povedala, svadba bola 11 po tom ako sme spolu zacali chodit. sme manzelia rok a pol. diky. verime ze to bude navzdy.
takze nebrali sme sa pre tehotenstvo, pre uver, ani pre nic ine. brali sme sa lebo sme sa lubili, chceli sme spolu zit. a tak sme nevideli ziaden dovod preco sa nevziat. a ak ma odpovedat na otazku z temy. manzelstvo splnilo moje predstavy

veronkaj
3. jún 2009

daniela - si šťastná žena, želám veľa šťastia

a ostatné ako to bolo u Vás,

u mňa to bolo tým, že som bola tehotná, dieťa sme chceli ale ako náhle som otehotnela môj manžel sa zmenil veľmi ale zobrať sme sa museli na naliehanie rodiny lebo vtedy bolo ešte dosť problémové byť slobodná mamička . A rozviedli sme sa po pár rokoch.

veronkaj
3. jún 2009

o chvílu musím odísť ale zajtra si prečítam všetko

daniela1983
3. jún 2009

veronikaj, kolko ste sa predytm poznali ako si otehotnela? ja len ze ci sa manzel zmenil, abo iba naplno ukazal aj svoje tieniste stranky, ktore mal len si ich este nestihla spoznat

guza
3. jún 2009

ahojte, ja som tu nova!
Citam vase nazory, jedina horalka je realna. Takze 100% na horalkynej strane 🙂

daniela1983
3. jún 2009

guza, cim som nerealna? 😀

guza
3. jún 2009

zda sa mi, ze niektore pozerate vela romantickych filmov 🙂

veronkaj
4. jún 2009

daniela
poznali sme sa 3,5 roka, riešili sme pri tom za ten čas aj veľa nepríjemných ťažkých vecí a boli sme spolu skoro každý deň a potom sa tak zmenil, že som mu pár mesiacov po svadbe vrátila obrúčku

yvetta
4. jún 2009

guza lenze tu nikto nepise, ze mame idealne manzelstvo 😀 a len tak mimochodom romanticke filmy moc nepozeram 😀
to, ze splnilo manzelstvo nase ocakavania znamena len tolko, ze sme donho vstupovali bez ruzovych okuliarov a realne sme videli chyby svojich partnerov a teraz nie sme vobec prekvapene, lebo svojich partnerov dobre pozname.... 😉 kto si partnera idealizuje a mysli si, ze po svadbe sa zmeni popr. zatvaraju sa nad roznymi problemami oci tak ten po svadbe moze byt sklamany...
veronkaj - my sme do manzelstva vstupovali ako daniela... 😉 inak je to strasne individualne, pretoze aj moji rodicia sa brali kvoli tomu, ze mamka otehotnela a su spolu stastne cez 25 rokov 😅

guza
4. jún 2009

yvetta, ano mas pravdu, pravda je co su moje predstavy o stastnom manzelstve, nemusi to splnat niekomu inemu a tak.... sto ludi sto chuti. Nieco co predstavuje stastie pre teba, nemusi pre mna a naopak.
Ja som tu nova a neviem ako si vytvorit foto album ☹

yvetta
4. jún 2009

guza klikni na fotoalbumy - moje albumy a potom na vytvorit novy album 😅

guza
4. jún 2009

diky idem 🙂

maryx
4. jún 2009

Odpoveď na otázku: NIE 😒 nesplnilo

bambi09
4. jún 2009

predstavy z romantických filmov a kníh: A žili šťastne,až kým nepomreli nie,či to skôr v rozprávkach tak končí???
na romantické filmy som alergická 😀 😀
predstavy o skutočnom živote áno,riešime spolu už 15 rokov dobré aj zlé a som spokojná,čím ďalej,tým viac,snáď nezakríknem,klop,klop,máme sa radi aj po tých 15-tich rokoch,aj keď sme prežili pár ťažkých chvíľ a nejednu krízu,ale ak dvaja chcú,ide to...len musia chcieť obaja 😉
všetkým sklamaným prajem,aby im vstúpil do života človek,ktorý ich sklamanie vylieči 🙂 🙂

tomi16
7. jún 2009

bambi9, krasne si to napisala ... aj ja si zelam aby mi niekto alebo nieco vstupilo do zivota a vyliecilo moje sklamanie alebo skor momentalne trapenie... nic ine si nezelam

maslenka
7. jún 2009

tomi16, keď si to želáš, určite to príde, ja som si to tiež veľmi želala, aj ke´d som čakala možno dlhšie, ako by sa patrilo 😉 prežívam momentálne niečo, na čo sa oplatilo čakať. Držím ti palce 🙂

bambi09
8. jún 2009

tomi16,aj ja Ti držím palce,ak je to už len trápenie,nech to čím skôr skončí,aby si mohla nájsť,čo potrebuješ 🙂
aj nám svokra kafrala do života,momentálne sa už 7 rokov hnevá,tak máme pokoj 😢
veľa sily a šťastia 😉

cheraude
14. jún 2009

No teda... na začiatku bola z môjho pohľadu úplne nevinná otázka, a hľa - akú búrlivú debatu rozprúdila... 🙂
Myslím ale že nie je dôvod, aby sme tu jedna na druhú útočili, každá z nás má predsa právo na svoj názor, každá máme svoje skúsenosti a svoju pravdu.

Osobne tiež neverím na dokonalé manželstvá, verím však, že sa nájdu ľudia, ktorí to svoje za dokonalé považujú, a ja nemám najmenší dôvod im ich vieru vyvracať, či už je skutočná, alebo je to len ilúzia. Baby, ak ste v manželstve šťastné a spokojné, tak vám to zo srdca prajem... a veru priznám, že závidím... 😉

Ja som kedysi tvrdila že sa v živote vydávať nebudem, lebo som verila že akonáhle na ženu chlap dostane papier, tak sa o ňu prestane snažiť, prestane cítiť potrebu "dobýjať" ju, prestane považovať za potrebné pochváliť ju, stratí chuť na milovanie a tak podobne. Potom som sa na prahu tridsiatky zamilovala ako nepobozkaná pubertiačka, vydala sa... a všetko to krásne, čo sme prežívali, sa stratilo.
Takže u mňa platí možnosť B - manželstvo ma na plnej čiare sklamalo a druhýkrát by som sa rozhodne nevydala. Bohužiaľ.

bets
24. jún 2009

ako som vnimala manzelstvo mojich rodicov, tak som si hovorila, ze radsej sa vydavat nebudem...
dlho som si vyberala partnera, mnohe baby uz v tom case mali za sebou viac frajerov, a ja stale nic. nemala som chut zacat s niekym len tak chodit. az prisiel moj manzel a postupne ma presvedcil, ze by som mala zmenit nazor na muzov. vsimala som si vela veci, snazila si predstavit ako sa jeho povaha moze vykrystalizovat v manzelstve.
nakoniec sme sa brali hned po skole medzi prvymi z nasich kamosov. sme manzelia uz takmer 9 rokov a doteraz ma nic vazne neprekvapilo. mame lepsie dni aj horsie, ale kazdy den mi manzel povie ako ma lubi, obcas dobehne cez pol mesta za mnou do prace, aby sme cas obedu stravili spolu.
manzelstvo splnilo moje ocakavania.

monika131
24. jún 2009

Ja som so svojím manželom chodila skoro 7 rokov než sme sa zobrali. Bolo nám fantasticky, žiadne vážne hádky, žiadne výčitky, no proste paráda.
Tiež sme najprv uvažovali o tom, že budeme žiť iba tak, ako sa hovorí na divoko.
Ale 18.8.2007 sme sa zobrali.
Bol to najkrajší a najšťastnejší deň môjho života. A zatiaľ som to neoľutovala. V našom vzťahu sa nič nezmenilo, všetko je tak, ako bolo pred tým a niekedy mám pocit, že je to ešte krajšie a lepšie.
Ja môžem s čistým svedomím povedať, že odkedy som sa vydala, som najšťastnejší človek na svete a myslím si, že to tak cíti aj môj manžel.
A teraz sme ešte šťastnejší, lebo čakáme bábo.
Takže mňa manželstvo určite nesklamala - zatiaľ a určite splnilo moje očakávania. 😅

veronkaj
30. jún 2009

prosím ste tu také čo ste sa vydali druhý krát??? alebo ste začali žiť ako druh a družka???

bubba
6. júl 2009

Každá z nás po ňom bezhranične prahne. Základom je len nájsť toho ideálneho muža, s ktorým svoje túžby naplníme. Chceme romantiku, dôveru, pochopenie, zmysel pre humor, inteligenciu a mnohé iné pozitíva, ktoré by vzťah urobili dokonalým. Skutočnosť sa však takmer vždy odlišuje od našich pôvodných zámerov...

Zradná kombinatorika
Je vtipný, milý, priateľský, citlivý, no nanešťastie chorobne žiarlivý. Je tolerantný, verný, inteligentný, no nanešťastie nudný. Je rodinne založený, empatický, tolerantný, no nanešťastie chodí von s priateľmi viac, než by bolo treba. Takýmto štýlom rôznych kombinácií by sme sa mohli posúvať donekonečna. Vždy sa nám okrem množstva kladov vyskytne jedno väčšie či menšie negatívum, ktoré už z partnera nerobia dokonalého a prirodzene uberajú dokonalosť aj vzťahu. Čo z toho vyplýva? Ľudia nie sú dokonalí, ergo nie sú dokonalé ani vzťahy. Začalo sa dokonca povrávať, že dokonalé vzťahy v reálnom svete vôbec neexistujú.

Ako vidíme dokonalý vzťah my ženy?
Popis ideálneho partnerstva sa z pohľadu žien nie veľmi odlišuje od romantických filmov, na ktorých často lipneme. Na zoznámení či prvom stretnutí až tak veľmi nebazírujeme, no v otázkach fungujúceho vzťahu máme jasno. Nechceme toho priveľa. Túžime len po prirodzene sa vyvíjajúcom zväzku, ktorý by neustále gradoval smerom k väčšej láske.

Prajeme si nachádzať veľké veci v maličkostiach. Chceme vidieť iskru v partnerových očiach za každým, keď nás znenazdajky zbadá v okne pri príchode z práce. Nebažíme po hádkach. Žiť pokojným životom v harmónií so svojím najdrahším. To je pre nás prioritou číslo jeden. Prehlbujúc svoje vzájomné city, túžime po spoločnom bývaní s partnerom. Máme nesmiernu potrebu sa pri ňom deň čo deň zobúdzať, pripraviť mu raňajky do postele, sledovať filmy či jednoducho povedané: zdieľať spoločný priestor obydlia naplneného láskou.

Všetky dni so svojím milovaným túžime smerovať k jednému veľkému dňu. Obliecť si biele šaty a kráčať neoblomne v ústrety svojmu šťastiu. Po rozprávkovej svadbe si chceme vychutnať spoločné chvíle a neskôr ich znásobiť roztomilým prírastkom. Prírastkom, ktorý bude náš milujúci manžel milovať rovnako ako nás. Následne sme odhodlané žiť svoj pokojný a rozprávkový život s vtipným, verným, inteligentným, láskavým, priateľským, empatickým, zodpovedným a obetavým partnerom.

Ako vidia dokonalý vzťah muži?
Aj keď to môže zniesť zvláštne, túžby mužov a ich predstavy sa dramaticky nerozchádzajú s tými našimi. Sú síce orientované trochu menej citovo a o čosi viac pragmaticky, no v konečnom dôsledku si páni predstavujú dokonalý vzťah asi takto:

Žena, ktorú nesprevádza znepokojujúca minulosť, ich musí očariť na prvý pohľad. Malo by z nej vyžarovať zvláštne fluidum. Neprehliadnuteľné. Ich vyvolená by nemala byť priveľmi utáraná, no ani nie príliš mĺkva. Vo vzťahu okrem lásky očakávajú aj prirodzenú vernosť. Aj keď nové trendy ukazujú na kompromisy medzi partnermi, či dokonca na matriarchát, muži túžia byť zavše o čosi vpred. Veci chcú mať pod kontrolou aj vo vzťahu. Najradšej by sa nechali hýčkať na najvyšší stupeň. Ideálny vzťah vidia aj v kvalitnom a veľmi vysoko frekventovanom milostnom živote, bez ktorého si to na svete nevedia predstaviť. Prajú si imúnne manželky voči akýmkoľvek nočným žúrom a pánskym jazdám. Chceli by nadštandardne inteligentnú ženu, ktorá by však svoju danosť nevyužívala proti nemu. Každý muž túži po potomkovi a po zdieľaní rodinného krbu so sexi, šarmantnou, obetavou, chápavou, starostlivou, pokojnou a reprezentatívnou manželkou.

Aká je skutočnosť?

Myslíte si, že sa nachádzate v úplne ideálnom vzťahu?
Určite nie, taký vzťah by som chcela vidieťÁno, ten môj vzťah je stopercentne ideálnyNie je to žiaden ideál, ale celkom sa mu približujeDozaista existujú páry, ktoré si svoje predstavy a túžby aspoň s časti naplnili. S určitosťou však len sotva existujú také, ktoré môžu svoj vzťah nazvať absolútne dokonalým. Ak by sa titulovaním partnerstva ako ideálnym predsa len mohli pýšiť, musela nastať istá zmena, a toi meniaca nedostatky na prednosti, k čomu dochádza len málokedy. Asi tak málokedy, ako zriedka sa dá vzťah nazvať ideálnym.

Autor: Vrtošivá Sue

mywiel
6. júl 2009

bobulka zalozila dalsiu tému do ktorej nepise...?? 😀 😅 😕

ada32
6. júl 2009

veronkaj ja som vydata druhy raz.co by si chcela vediet? 🙂

murinka
10. sep 2009

u mna ciastocne...co ja viem...nelutujem ze som sa vydala prave naopak,ale cosi nasmu manzelstvu chyba... 😒 mame dietatko,ktore milujeme...mame sa s manzelom radi ale predsa ma to nenaplna do takej miery ako by malo...manzela by som vsak nevymenila 😉 myslim si,ze mam vsetko ale necitim to tak... 🙂 neviem co mi chyba................................................. 🙂