Spokojnosť zo svojím životom - nájdenie samej seba

marcela79
3. jún 2009

Milé maminky, i tie, ktoré ste ešte len "čakateľky", veľa premýšľam nad svojím doterajším životom... Kde som urobila chybu, čo by som chcela vrátiť...urobiť ináč... A nakoniec sa pýtam sama seba - "Si spokojná so svojím životom?" Niekde vo mne drieme škriatok nespokojnosti.... Čo by som ale chcela? Mám dobrého manžela, krásne zdravé deti, študujem, staviame domček... Takže vcelku fajn život... Zamýšľate sa niekedy i vy nad touto myšlienkou?

flamenga
3. jún 2009

zamýšľam 🙂

nikolet02
3. jún 2009

aj ja 😀

marcela79
autor
3. jún 2009

Flamenga, máš heslo ... Neboj, všetko raz príde, možno sa nám dejú veci, ktoré by sme nechceli, a na tie, ktoré čakáme... tie nechodia. Asi je to pre niečo, čoho význam zistíme až neskôr...

flamenga
3. jún 2009

marcela ja už to ani ináč, ako si napísala, neberiem 🙂 lebo by som sa zbláznila.... už pomaly, ale isto prestávam riešiť každodenné problémy 🙂 jednoducho sa mi nechce 😔 😎

marcela79
autor
3. jún 2009

Flamenga, i ja som sa to už naučila, i keď to išlo veľmi ťažko... Dúfam len, že keď zistím, že to čo mi život prináša je potrebné, bude aspoň stáť zato... 🙂

nikolet02
3. jún 2009

bambuľky nebojte ako vravela moja babka,,všetko raz príde,, 🙂

egyptanka
3. jún 2009

nikolet, tak to si ma povzbudila a ja nestracam nadej na dom ... na Pariz, Sydney, New York, skalne mesto Petra ... 😀 😀

rohacka
4. jún 2009

Marcela, aj ostatne - myslim, ze uz je skoda sa zamyslat nad tym, co bolo, treba zit dneskom a rozmyslat, ako sa v buducnosti vyhnut chybam. A k najdeniu samej seba - verim tomu, ze nas - ludi - stvoril Pan Boh a On najlepsie vie, preco a co chce s nasim zivotom. Skoda, ze mnohi ludia si myslia, ze to, ze clovek uveri, mu zabezpeci az nieco pozitivne po smrti - co je aj pravda - ale pravda je aj to, ze ked uverime, ze Pan Boh poslal svojho Syna na smrt kvoli nam, kvoli nasmu zivotu a je riesenim pre nas zivot - bude inac vyzerat aj nas zivot tu na zemi. Je to aj moja skusenost. Zazivam vnutorny pokoj, ktory som predtym nepoznala. Nie je to o tradicnej viere, o nedelnom chodeni do kostola, ale o osobnom vztahu k Bohu. Tak Vam prajem to zazit!!!!

perla200
4. jún 2009

no aj ja sa nad tým zamýslam...ale asi preto,že máme všetko čo chceme tak uvažujeme.....aj ja sa nad tým zamýslam....hoci mam fakt krásny život....ale vždy podakujem bohu, za to čo mi dal....

guza
4. jún 2009

no ja tiez takto haluzim, vlastne spolu s manzelom haluzime o tom casto. Myslim si, ze treba zit kazdy den, zit a radovat sa s kazdeho dna akykolvek uz je, niekedy pekny niekedy zase nie. Ja som zila stale v takych myslienkach, ako niekedy tam v buducnosti budem konecne stastna, budem mat vsetko, vysnivanu pracu, dom, dvor, strom... stale som myslela na daleku buducnost a pritom som nezila tu pritomnost, a takto par rokov potom som zistilla, ze tych par rokov mam v myslienkach ako ciernu hmlu, neviem si spomenut ani na jeden pekny zazitok...... Zivot je prave to teraz to co zijeme, to je nas zivot, nie to co bolo a co bude...... neverim v osud, verim, ze vsetko ako si zariadis tak bude, na osud sa vyhovaraju len ty slabsi...........

teodorka
4. jún 2009

u mna je to asi vyvojom a az niektore zivotne situacie ma donutili rozmyslat co vlastne chcem ...ked sme sa s mm vzali on uz podnikal ,ja som supla na matersku a po 6 rokoch na materskej som bola ako besna co som potrebovala ludi .Teraz styri roky podnikam aj ja a zase nie som spokojna .Teraz by som chcela zase domcek pod horou ,dalsie dieta ...no co by som chcela o takych 5-6 rokov to zase neviem...

marcela79
autor
5. jún 2009

Milá Guza, krásne si to napísala... ďakujem... Teodorka, takí sme my ľudia... 🙂

klirkad
5. jún 2009

ahoj. trosssku sa pridam. raz som videla jeden film, kde chlap riesil kazdodenne starosti,radosti proste co vsetko k zivotu patry a neviem ako, ale raz zistil , ze svet v ktorom zije nieje taky - niekto ho riadi za neho. nakoniec vyslo z toho, ze jeho cely zivot bol- je film, ktory vymysleli-sledovali ako serial...... 😒 😒 😒 😒 😒

felixko
5. jún 2009

ja som spokojná tu a teraz, čo by som mala zo života, keby som mala všetko, na čo si zaumienim? z čoho by som sa tešila? každý nový deň, keď sa zobudíme a sme zdraví je pre mňa darom, všetky ostatné problémy /aj keď zdanlivo neriešiteľné/ sú riešiteľné a raz svitne slnko 😀

sue
5. jún 2009

...ja som spokojná s tým čo mám, milujem svoj život a ďakujem za všetko čo mi v ňom bolo dopriate a nadelené. To, že sa mi momentálne nejaké veci nezdajú najideálnejšie je len môj subjektívny pocit a väčšinou po uplynutí určitej doby spätne zhodnotím, že to čo sa dialo alebo deje sa dialo pre niečo a v konečnom dôsledku je to pre moju osobu dôležité a najmä prínosné...aj keď sa mi to tak momentálne nejaví.

...snívam rada a stále a túžby budem mať stále, predpokladám, že niektoré ostanú aj nenaplnené...ale bez snov by bol život príliš prázdny...

flamenga
6. jún 2009
mywiel
6. jún 2009

Marcela ja si myslim, ze mas vsetko ale keby clovek nemal po com tuzit tak by bol zivot nudny. 😉

teodorka
6. jún 2009

marcela79,ved to ...MM vravi ze ,,zena nevie co chce kym to nedostane" 😀
a ja doplnim ze ,,ked to dostane tak chce zase nieco ine" no nie sme blbe? 🙂

macka01
6. jún 2009

Rohacka súhlasím.Pri pohľade naspäť by som tiež pár vecí urobila ináč,ale tiež je fakt,že všet´ko zlé je na niečo dobre,tak človek si myslí,že v buducnosti sa aspoň vyhne zlým rozhodnutiam.Tiež sa nám niekedy s manželom zdá,že všetko zlé si urobí u nás posedenie.Ale keď potom vidím,ake ťažkostí postretnú inych ľudí,či už nehody,choroby atď,tak si povieme že sa máme až moc dobre.Nie že by sme nesnívali o kadečom,ale tiež sme sa zmierili s tým,že niektoré sny ostanú len snom.Nevadí,veď sme zdraví,mame strechu nad hlavou,a hlavne sa milujeme navzajom no tak čo viac chcieŤ? 🙂

renka9
6. jún 2009

MM, ked sme spolu chodili, tak mi povedal , ze ma strasne chce 🙂 , ale ze sa boji, lebo ked po niecom strasne tuzi a chce to, tak mu zvycajne nevyde 🙂
asi ma malo chcel 😀

renka9
6. jún 2009

to ma teraz tak napadlo, mozno trocha odveci 😉 , ale v podstate som spokojna 😉 😉 😉

vroni
7. jún 2009

Ja som spokojna. Tvrdo sa drzim zasady, ze nad rozliatym mliekom je neskoro plakat a co sa stalo uz sa neodstane. Spravila som v zivote par dobrych a par zlych rozhodnuti a zijem s nimi 😎 Nemenila by som nic. Sny a tuzby mam stale, niektore sa splnia a niektore su krasne prave tym, ze sa nikdy nesplnia 😉 (no dobre, a z niektorych ma ide porazit, ze sa nesplnia, nech tu nesirim len lepkavy optimizmus 😀 😀 😀 )

janinah
7. jún 2009

každý chce to,čo nemá a keď to nakoniec má....tak mu treba 😀
ale vážne-niet nad pokoj v duši,ak ten nemáš,tak ho hľadaj 😉

marcela79
autor
7. jún 2009

Áno, Janinah - zdravie a pokoj v duši sú tie najväčšie hodnoty ľudského života... 🙂 Chcenie - tá túžba v živote - ísť dopredu nieje len o tom materiálnom... človek musí v živote niečo chcieť - niečo dokázať - a nie sám pre seba - mať len sebecký pohľad na svet, ale robiť v živote niečo pre iných... veď i toto je jedno z poslaní života, no nie? 😵

maryx
7. jún 2009

ahojte, tak ja teda spokojná so svojím životom nie som, a práve hľadám odvahu s tým niečo robiť ☹

kotenko
7. jún 2009

ja tiez hladam odvahu nieco zmenit vo svojom zivote.... je to nadlho, ale spokojna nie som... teda hej, v podstate ano, ale citim, ze to nie som ja

etuska
7. jún 2009

Rohacka-si moja krvna skupina 😉
Hmm,moj zivot sa dost zmenil odkedy sme pred rokom odisli zo Slovenska do UK.Uz som nebola v praci spokojna-mala som po 3-och rokoch taky maly "burn-out efekt" a tuzila som nieco zmenit,tak sme s manzelom zbalili kufre a vyrazili do "velkeho sveta" 😅

Teraz ked po roku bilancujem,tak sme tu spokojni,ja mam pracu,kt. ma bavi,mala sa naucila anglinu velmi rychlo,zijeme si tu samy a spokojne-aj nas vztah s rodicmi sa utuzil.

Akurat manzelovi prajem lepsiu pracu,ale aj to casom pride,tak ako vsetko ostatne.
Nie,nepadaju nam tu "pecene holuby " z neba...ale spoznali sme tu-prave v kostole super ludi kt. nam velmi pomohli a nadalej pomahaju a nam sa trochu viac otvorili oci,ze sa da zit aj inac 🙂 ...ked clovek kazdy den vstane s pocitom,ze ho boh na kazdom kroku sprevadza-je to super pocit a dava to mojmu zivotu iny rozmer. 🙂

Da sa povedat,ze nam to dalo opat kusok zivotnej mudrosti a trosku nam to obratilo hodnoty.buduci rok planujeme druhe babatko tak nam to hadam vyjde.

Prajem vam vsetkym,nech sa vam plnia male,ale i velke sny 😵
pekny vecer