Spoločné žitie po svadbe. Čím ste si prešli vy?

kikusa100
9. jún 2009

caute kocky..
som cerstvo vydata a zaujima ma ako ste si zvykli jeden na druheho ked ste zacali spolu byvat a akym problemom ste celili..ci ste si nesli na nervy alebo bolo vsetko ok..ako to zmenilo vas zabehany zivot pred tym..lebo vela ludi hovori ze manzelstvo vela zmeni..tak chcem poznat nazory inych ludi ktori su v manzelstve dlhsie aby sa clovek vedel aj vyvarovat roznym chybam a tak... lebo aj napriek tomu ze sa ludia lubia predsta sa spojili dva odlisne svety, kazdy ma ine zvyky a tak... ze ako ste si zvykli a cim ste presli.
dakujem.

claudinka
9. jún 2009

Prislo to samo od seba a vobec sme to nejako neriesili, ze uz spolu byvame, zalozili sme spolocny bankovy ucet, spravili synceka 😀 asi sme ani nemali cas nic riesit.. a manzelstvom sa absolutne nic nezmenilo, ibaze teraz sa vyhrazam rozvodom, nie rozchodom 😀 😀
ako pises, spojili sa dva svety v jeden spolocny, ktory si len vy dvaja vytvorite.. u mna je najvacsi problem muz - bordelar.. ale snazim sa byt tolerantna a no tiez, tak to ide, ja osobne som naozaj nijake problemy nemala, vobec sme si nemuseli zvykat ani nic podobne, mala som pocit, ze s nim byvam odjakziva 😝

vevusiatko
9. jún 2009

Claudi pekneee 😀 😀 😀
Mna skor ten moj vytaca avsak nie sme zobraty ale spolu byvame v podstate rok , kym chodil len na vikendy dalo sa a teraz ma vie nastvat vsetko 😀 Ale to skor preto lebo som nervak. A zvyknut som si zvykla, ze ponozky a ine oblecenie mam hladat pod postelou ale stale to cloveka nahneva 😀

dupinka
9. jún 2009

Kikus, my sme si na seba zvykali postupne pocas chodenia a aj predstavy o domacnosti sme si vydebatovali uz vtedy. Spolocne byvanie sa zacalo po zasnubach, co bolo po roku randenia. Bolo to pre nas nieco nove, nepoznane, ale o to s vacsou rozhodnostou sme sa pustili do budovania niecoho nasho, spolocneho. Vsetko, co sme urobili, zariadili, bolo s vedomim, ze je to nase, nikto nam k tomu nemusel pomahat, a to nas stale pohana vpred.
Nikdy sme si neliezli na nervy (zatial). Mensie nezrovnalosti sa tykali akurat sposobu ukladania oblecenia a takchto blbosti, ktore sa kompromisom daju vyriesit.
Cele spoluzitie je o kompromisoch 😉
Svadbou sa nezmenilo vobec nic, len spolocna menovka na dverach 😀 😀

kikusa100
autor
9. jún 2009

no vidim ze s tym ukladanim oblecenia ma asi kazda problemy xi xi 🙂

vevusiatko
9. jún 2009

Kikusa celkovo je toho vela, sposob varenia akehokolvek jedla 🙂 Mne sa minule vysmial, ze ako ukladam ponozky , ze to sa robi inak 😠 😠
kikusa zvyknes si 😉

tweetinkapp
9. jún 2009

vevus
aj my inak ukladame ponozky 😀 😀 . Tiez ich vzdy po nom upravujem

claudinka
9. jún 2009

moj neuklada pre istotu vobec 😀 😀
ale som zvedava, ked budeme kupovat byt a zariadovat, to len bude hadok 😀 😀

kika86
9. jún 2009

Kikusa, ja zijem s MM pomaly rok, predtym sme 2 roky chodili spolu. Objavili sa nejake veci, co som predtym o nom nevedela ale da sa na vsetko zvyknut. Ono to chce len cas a bude dobre...Ved ten clovek sa nejak extra nezmeni, ked zacnete spolu byvat. Ale zase sme vdeli, co sa nam lubi a co nie a mali sme nejake predstavy o zivote. A ked sa mi aj nieco na nom nepozdava, tak mu to jednoducho poviem a nejaky kompromis sa vzdy najde!!! 🙂

jabera
9. jún 2009

ahojte, hahah, to s ponozkami je dobre... my inak ukladame gatky a trenky. ja pekne skladam, on len napoly. ale uz to tak robim aj ja, je to jednoduchsie...
my sme spolu zacali byvat tak nejak pozvolne, ze si prinasal ku mne veci a chodil len na noc, az tam ostal aj on... nikdy som nepocitila nejaky problem so zvykanim si, alebo tak. asi preto, ze manzel je silne prisposobivy a kym by som ho organizovala, urobi to radsej ako ja, hahahha.
ale napriklad obal zo syra, alebo keksiku, ktory ostane lezat na linke, tak to ma ide slahnut! alebo prazdna krabica od mlieka vratena do chladnicky!!! to robi rad. zvacsa sa na tom smejem..

vevusiatko
9. jún 2009

claudi 😀 😀 😀
tweeti on ti pomaha aky zlaty 🙂
Jabera to je super ze sa na tom smejes 😀 😀

claudinka
9. jún 2009

jabera presneeee zjedene rozky a prazdny sacok alebo v chladnicke nachadzam prazdne, to ma ide vytocit do zurivosti.. ako aj krabicky z cigariet 😖

vevusiatko
9. jún 2009

hej claudi ked najdes prazdny obal do chipsov na ktore mas chut 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jabera
9. jún 2009

jeeezis, ano, ked si myslim, ze my mame syr. lebo krabicka tam je. ale to este neviem, ze je prazdna... tak to sa uz nesmejem...

jabera
9. jún 2009

inac, ktovie, co by hovorili oni na nas... aj ked myslim, ze im je to asi jedno. aspon vacsinou. normalne sa skusam zamysliet, co moze manzelovi na mne vaditz takehoto okruhu veci, ale neviem si spomenut. mam ale pocit, ze nieco take je....

kika86
9. jún 2009

Mna vie vytocit jeho puntickarstvo v ukladani oblecka do skrine,hrooooza. A skoro rok mi trvalo kym som mu vysvetlila, ze ja mu trenky zehlit nebudem (jeho mamicka to tak robila). Ponozky si hadze na jednu kopu a ked uz nema ziadne v skrinke, tak ich aj dokaze hodit do kosa na pradlo...dovtedy nie 😠 ale on ma smolu 😀

jabera
9. jún 2009

ale spomenula som si na nieco, co ma vytaca ale vazne. a to su fuzy po oholeni. vsade. na umyvadle zemi, snad aj stene. on mi tvrdi, ze to umyvadlo umyl..hm...

claudinka
9. jún 2009

jabera to iste mi minule vycital, ze keby on zacal s tym, co ja vsetko robim.. no neviem, co by nasiel.. kedze som sluzka doma 😒 a tie fuzy presneee

kikus moj nehodi ani keby co bolo 🙂 radsej pojde v spinavych 😀

jabera
9. jún 2009

vo veci pokrceneho odevu su dva extremy. jeden, ze musi byt vsetko pozehlene jak z dreva keby to bolo, pomaly fakt aj tie trenky a opak je ten, ze si to hodi na stolicku a potom si do toho sadne a neskor opat oblecie. a toto ma moj manzel. na to zurim, lebo potom to vyzera, ze ma zlu zenu doma! hahahah. ale fakt, ved to je priserne, chodi jak krave z papule vypadnuty a ja mozem vyzerat jak kraava potom....

vevusiatko
9. jún 2009

Kikus ani moj nehodi a tiez ked ma posledne a ja mu poviem , ze nie su lebo neviem kde su tak pojde v tych istych 😀
Jabera to vytaca aj mna 😠

jabera
9. jún 2009

ale ono toto su asi take normalne rozdiely medzi muzom a zenou, kiez by vacsie problemy neexistovali..

vevusiatko
9. jún 2009

😀 😀 😀 aj ten moj rano ma plnu skrinu vyzehlenych triciek nie on si zoberie to co je v kosi na zehlenie 😀 😀 😀

jabera
9. jún 2009

vevu hahahahaha

kikusa100
autor
9. jún 2009

no niekedy ten moj je az prilis poriadkumilovny a mna to vytaca. on upozornuje mna co robim zle a mna ide z toho porazit... joj musim si zvkynut lebo na to nie som naucena...aby ma niekto upozoroval co a ako...ale tesi ma ze nie som v tom sama...
prave ze mi dost pomaha..aj uprace, umyje riad, pomaha..len sa natahujeme na hlupostiach a stve ma to.... a potom kvoli peniazom... 😒

andelka
9. jún 2009

kikusa: Nestačilo by jedno téma? Máš dvě stejné, myslím že jedno admini zavřou. 😅

jabera
9. jún 2009

kikusa, neboj, to sa vsetko utrasie...no a peniaze, to uz je skor na vzajomnej dohode. co sa bude kupovat a co nie... predsalen, v manzelstve je o vzajomnej dohode niekedy aj to, ci si kupis nove ponozky.., pokial prave nie su korunky...

kikusa100
autor
9. jún 2009

no to je pravda..
andellka:omylom som kliklla dva krat..aj som to hore napisala..tka asi jednu vymazu... tu do ktrorej sa neprispieva..
musim uz dnes koncit..idem domov som u maminy, u seba nemam este net tak sa ozvem zasa priebezne ale vy piste..budem rada a precitam si vas..
paaaa a dik

andelka
9. jún 2009

Jenže ono se přispívá do obou 😀 ale není problém napsat adminům, aby jednu zavřeli a překopírovali příspěvky do druhé. Oni na to stejně brzy přijdou. 😉

andrea.m
9. jún 2009

my sme bývali spolu pred svadbou takže po svadbe sme si nejako zvykať ani nemuseli. byt sme zariadovali spoločne, zväčša som vyberala ja manžel ma akurát upozornil že vyber niečo ine toto nam tam nevojde. ked dojedá nejakú potravinu okamžite píše na lístok že treba dokúpiť. čo žehlím alebo nežehlím nerieši a ako mam uložene veci v skrini ho absolútne netankuje. všetko špinave hodí do koša na pranie 🙂 hmmmm žeby som mala ideálného mangela??? 😕 😀

anatanka
9. jún 2009

Svatba nezmeni nic, spolecne bydleni stav veci zmeni.
My spolu zacali bydlet okamzite a nejdriv zadne problemy nebyly, urcite veci me zacaly stvat az s odstupem nekolika let.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz