Spolunažívanie s rodičmi. Dá sa to vydržať?

kika050
30. aug 2008

Prosím poradŤe mi som v neľachkéj situácií.
Potrebujem rady od tých ktoré bývajú s rodičmi. Môj muž rozhodol že ideme bývať k jeho rodičom hore do podkrovia má to byť samostatný byt, len sa toho strašne bojím aby boli dole svokrovci ani dvor nemajú majú tam obrovský skleník takže to není nič moc pre deti ja ich mám ešte malé.
Zatial sme v podnájme ale už mám plné zuby manželíka lebo sme mohli kupovať krásne domy, ale on nemá záujem ani sa nešiel pozriet furt či mám na to peniaze a nech ja idem zarábat ked som taká hrdinka a vybrat pôžičku lenže ked on začal počítat na to podkrovie tak to vychádza rovnako...
Ja keby som mala také možnosti kde by som zarobila ako on išla by som však aj chlap môže byť na MD ale tu u nás nič také není..
Takže poradťe mi prosííím dá sa to vydržat? 😖 😖

johanda
16. dec 2008

no gweensday, ad ten pes, chovají se bezcitně k vlastnímu dítěti...aby se vám ten pejsek náhodou "nezaběhl" nebo ho "někdo" neotrávil. Manžel by si s nima měl pohovořit na rovinu. Klidně ať jim pohrozí, že se odstěhujete a budete vymáhat peníze vložené do rekosntrukce soudně. BTW - jak je to s vlastnictvím, je manžel zapsán v katastru jako (spolu)vlastník?

lienocka235
16. dec 2008

a co ked vam toho psa otravia..?

a ked ti vypnu kurenie a ty tam budes.. s novorodencom.. a nedajboze dostanes zapal prsnikov?...

alebo sa budes vracat z prechadzky a oni ti neotvoria..?

predajte co tam mate.. a chodte prec..
toto nie je mila otravna svokra covsetko vie najlepsie.. toto su psychicky chori ludia.. ako moji svokrovci../ moja svokra ma na to aj papiere/ a ja ti vravim.. bude sa to zhorsovat..
ak maju oni kohutik od kurenia a kluce od domu.. a ty to nemas.. tak nemas s nimi ako bojovat..

gwensday
16. dec 2008

johanda: máš asi pravdu s těma ještě častějšíma návštěvama

původně jsem myslela, jestli někdo nemá podobné zkušenosti a neví co na takové lidi platí, ale když to čtu sama po sobě, tak si říkám že je to asi ještě horší než si to připouštím
budeme to muset nějak vyřešit, ale letos to už asi nezvládneme, snad budou klidné svátky

(tchán měl před rokem infarkt a do teď má zdravotní problémy, je to možná hnusné, ale někdy si říkám, že možná fakt melou)

zanett
16. dec 2008

gwen - takze ty z toho baraku odchazet nechces? Pokud ne, tak se musis pripravit ne na boj, ale na valku...Mne by sice taky bylo lito tech penez, ktere jste do toho dali, ale musis se rozmyslet, co je pro tebe prednejsi; jestli ty a tvoje dite (manzel) a nebo zniceny nervy ze souziti s tchanovcema....Mne by za to teda nestaly zadny penize, na to se mam az moc rada...

Tvuj manzel je snad nejakej chlap, ne? Kdyz se nedokaze (nechce?) postavit vlastnim rodicum, tak bych to taky videla jako na jakousi jeho 'spoluvinu', protoze na jednu stranu ho to stve, ale nic s tim nedela...a nejaky manipulace ve stylu 'poridime si psa, to je odradi', to je hodne desetiletyho decka, dospelej chlap by snad mel umet vylozit karty na stul a zodpovedne se rozhodnout, co bude delat dal....

womenne
16. dec 2008

gwen radim ti chodte preč zvlastnej skusenosti viem že to nedopadne dobre,my sme tiež byvali u svokrovcov,opravovali sme si podkrovie vrazeli donho 150000.-250000.-nam niekto čorkol a nakoniec sme museli odtial odist 😔 1rok sme sa nebaveli nakoniec som kvoli manželovi knim šla na navštevu teraz ked tam nebyvame sa naše vztahy zlepšili nieje to ako kedysi ale je to lepšie .Sama svokra povedala že nieje dobre takto byvat.Pokial ti je mile zdravie tvojho dietata a hlavne teba chodte preč,pretože psychycky budeš na tom horšie presne ako ja ja ssom bola staršne nervozna a maly to iste,stale plakali bolo to strašne.kašli na peniaze boli aj budu my sme na to stale mysleli a čo s toho?aj tak nam ich nikto nevrati a hlavne mame klid.vztahy sa urovnali vše je ok.držim ti palčeky 😉

montinka
16. dec 2008

ja mam podobnu skusenost. byvali sme s priatelom a malou u nasich moja mama a on sa nezniesli nakoniec sa dost pohadali a kvoli mame sme sa hadali my. teraz byvame dva tyzdne uz sami a je nam fajn len on nechce chodit tiez na navstevy ale to ho hadam po case prejde a bude lepsie takze urcite je lepsie ked budete sami.

tlapicka
16. dec 2008

gwensday: to je vazne drsny co tu popisujes! Kdyz je to tak a manzel mel problem s natlakem rodicu cely zivot, tak nechapu, jak jste se mohli rozdodnout jit k nim bydlet dobrovolne, ale to uz je tedka jedno. Urcite to byla chyba a za chyby se plati, bohuzel. Jestli nechcete byt vystavene psychicky labilni trosky, tak zatnete zuby a utecte, at mate neco ze zivota! budete muset zit urcite skromne, ale bude to zivot!

dnesni doba je zvracena a hodnoty jsou strasne materialne nadsazene, vzdyt neni normalni mit krasny domecek, ackoli se to tak muze zdat...

sami se musite rozodnout, jestli chcete zit vlastni zivot a treba se nevyhrabat z podnajmu nebo jestli musite mit nutne neco sveho za nekolik let a tu dobu si kratit cekanim v teroru...

nerikej, ze nejsou moznosti, jak to resit!Jde jen o to, jestli je nebo neni vule.

Muzete to udelat jako my. Jit za praci do ciziny, kde vam firma bydleni zaplati... Je to fajn bydlet zadarmo a stradat korunku ke korunce a kdyz se zadari, tak i my pozdeji budeme mit neco vlastniho.... clovek prijde na jine myslenky, potka jine lidi, pocestuje, ale hlavne jsme jako rodinka pohromade a v naproste anonymite!
dokud nejdou deti do skoly neni kam spechat 🙂 hlavu vzhuru a hodne sil!

nikes
16. dec 2008

tlapičko, prosímtě a za jakou cenu Vám ta firma bydlení zaplatí? To Vám za práci platí minimum nebo jak? Jsem prostě zvědavá ženská. Gwensday, tak tvoji situaci ti absolutně nezávidím. A až přijde mimi, tak věř, že to bude ještě horší. Buď se tvůj muž zachová jako opravdový chlap a řekne vašim svůj názor a jestli to nedokáže , tak jestli chceš v klidu vychovávat mimi, tak se odstěhujte. Nemůžete si vzít úvěr na vlastní byt? Já vím, že zrovna tato doba není moc vhodná na úvěry, ale je to jedna z možností. Nebo zkuste jít do podnájmu. Moc ti držím palce.

gwensday
16. dec 2008

tlapicka: tobě se to řekne jet vydělávat do ciziny, ale s malým dítětem na rukou to je trochu těžší, stejně tak i nějaký podnájem
jistě že nechci teror a snažím se odtud vypadnout, ale kde budu mít na podnájmu tu jistottu že se druhý den neocitnu s dítětem na ulici a když budu chtít něco trochu jistějšího a bezpečnějšího, tak za všechno se platí a na to prostě nemáme

vždycky je třeba se podívat na obě strany, budu mít sice klid a nikdo mě nebude terorizovat, ale budu v klidu, když budu dvakrát obracet každou korunu a uvažovat jestli si ten salám můžu koupit?

nenávidím to tady, moje největší přání je odtud vypadnout, ale jednodušeji se to řekne než udělá

johanda
16. dec 2008

gwensday, znám plno lidí (včetně mě), co šli s děckem do podnájmu. Pokud máš bydlení ošetřeno smlouvou, pravidelně platíš a chováš se přiměřeně slušně, nikdo tě jen tak na ulici vyhodit nemůže.
Ostatně, bydlení si můžete hledat dřív, než se vystěhujete, ne? Kromě vás o tom nemusí nikdo vědět. BTW jakou máš jistotu, že se na ulici neocitneš i když zůstaneš u tchánů? Takovým lidem bych nevěřila ani nos mezi očima.

ber to tak, pokud odejde, je docela pravděpodobné, že se s manželem časem zvetíte, koupíte něco vlastního a stanete se vlastními pány. Pokud zůstanete, budete mít sklepní byt (možná) a statut trpěného přívažku případně nevolníka (navždy).

tlapicka
17. dec 2008

nikes: manzel ma normalni prumerny plat. firme se to vyplati, jelikoz si to da do nakladu 🙂 v hrube podobe, takze bez bytu by mel manza sice vyssi plat, ale jeste by se ta castka danila, takze bychom na tom urcite byli tratni🙂

gwensday: mne se to rika snadno, vim totiz, ze to neni problem! Manzel si nas odvezl hned po sestinedeli (rodila jsem v cr.) manzel uz tam byl mesic napred. (Vracel se do Evropy z Kanady, kde zrovna pracoval) samozrejme, ze by bylo prijemnejsi travit ten cas spolecne, nekdy to bylo docela nic moc.... vetsinu tehotenstvi sama a s cerstvym miminkem plna emoci s vidinou manzela 800 kilometru odeme, ale uteklo to tak rychle... Nikdy bych nemenila a udelala to zase stejne...

ta otazka opravdu stoji, jestli to chcete resit nebo ne... Ja osobne bych radeji obracela radeji dvakrat kazdu korunu a byla svym panem, to vim jiste! Sama se snazim setrit co to jde! Je tu draho, takze si vyrabim jogurt, peceme chleba, delame marmelady, pouzivam latkovy plinky atd. Proste si clovek musi umet najit tu svou cestu, ktera mu vyhovuje...

Pokud nemas jasno v prioritach, tak je to pak tezky! Souhlasim s Johandou, ze u tchanovcu podle toho, co pises nemas jistotu zadnou! Zlaty podnajem 🙂

stezovat si muze kazdy. Nikdo nezije bezproblemovy zivot a pokud rika, ze jo, tak keca... Vzdycky ale zalezi na sile osobnosti nakolik se dokaze s danou situaci vyrovnat a jestli je ochotny to resit nebo jestli slozi ruce do klina a bude brecet, jaka je chudinka...

zanett
17. dec 2008

gwen - promin, ale mam pocit, ze ty si jen stezujes, ale resit to nechces, resp. bys byla rada, aby se to vyresilo samo a ty pro to nemusela nic delat 😝 Tlapicka a johanda ti nabidly moznosti kontstruktivniho reseni problemu. Nevim, kolik ti je, ale urcite ve svem veku vis, ze kdyz neco chces, musis pro to neco udelat, pac nic neni zadarmo. Tak mas dve moznosti; bud nebudes delat nic a zustanes tam, kde jsi (a situace se nezlepsi), nebo pro to zacnes neco delat (i kdyz to treba nebude snadne a prijemne), ale zvysis vase sance na lepsi zivot...Pokud jsi totiz nechtela slyset zadne navrhy reseni problemu, tak nevim, co jsi od te diskuze ocekavala? Ze te budou vsichni litovat? To by te treba podporilo docasne (psychicky), ale vasi situaci by to nevyresilo...Je to holt tvuj zivot a zalezi na tobe (na vas dvou), co s tim provedete...pokud nic, tak pak muzes obvinovat jenom sama sebe 😝

womenne
17. dec 2008

gwen všetko sa da len treba chciet 😉 my tiež obraciame každu korunu jeden jediny krat som si dovolila objedna si tričko z katalogu (aj tak mi bolo velke tak som ho predala).Proste šetrime aby sme si mohlidovolit vypadnut so Slovenska preč za manželom a konečne sa nam to podarilo i ked nejdeme do svojho ale zase do podnajmu ale je to 1000x lepšie ako byvat s niekymkto ti robi napriek.My napr splacame 6rokov požičku ktoru vlastne ani nemame,polku nam ukradli a duha polka je vrazena dopodkrovia 😢 mame to podobneale stym rozdielom že ja som sa zobrala a odišla,najskor k rodičom a potom do bytu a mame klid od každeho.
A stoja ti tie peniaze za to????mne veru nie za štastie a pohodu by som ich nevymenila

ivca77
17. dec 2008

ahojte kocky,obdivujem Vas ake to mate tazke byvat s niekym kto vas stale kontroluje,robi naprieky a pod...no des.Kazdym parom to ovplyvnuje vela faktorov postavenie cloveka,zazemie,vzdelanie.....ako si kto koho vazi.My mame velke stastie s manzelom,ze byvame sami mame 3 izbovy byt.Je to na nezaplatenie mat svoje sukromie a pohodlie.Ja so svokrov vychadzam v pohode lebo kazda bybame zvlast 😀 ,ale kedy sme byvali spolu urcite by som tu popisala vela negativnych skusenosti,ako vy.Kazdym padom Vas obdivujem a prajem vela stastia a hlavne nervov 😒

gwensday
17. dec 2008

nechtěla jsem aby mě tady někdo litoval, jen jsem potřebovala asi nakopnout a ujistit, že to nebude jen další chyba, když tady necháme všechno co jsme vybudovali a začneme znovu jinde
když čtu od různých lidí stejný názor, tak to je asi fakt nejlepší východisko
jdu shánět podnájem... snad to zvládnem 🙂

johanda
17. dec 2008

tak hodně štěstí 🙂

womenne
17. dec 2008

gwen uvidiš bude to dobre ale až ked budete sami,držim palce 😉

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucifukball
14. jan 2009

gwensday úplne ťa chápem, len my nemáme ani tú pivnicu, sme len v jednej izbe a niekedy som z toho už všetkého riadne na nervy. Ked si predstavím, že by som tu mala byť ešte další rok tak neviem, ale určite to tu nezvládnem, bola som zviknutá bývať sama a teraz? neviem to ani opísať, najviac ma štve ked aj napriek tomu, že i to neželám dávajú malému jest všelijaké somariny! alebo im vyslovene poviem nech ho neroznášajú stále na rukách a aj napriek tomu ho nosia. jak keby som nebola ja jeho mama ale svokra!už si začínam myslieť, že mi to robia naschvál!!!
alebo začínam vdaka nim trpet paranojou 😀

kocurik16
16. jan 2009

moja skúenosť je taká,že bývali sme u svokrovcov a bolo to fajn.V dobrej viere sme kúpili byt nad nimi, nebudem písať o tom čo sme prežili,stačí ked poviem,že ked išla svokra na invalidný dôchodok tak sme stade doslova ušli.

dioliana1
25. jan 2009

Ja som so svokrou bývala 11 rokov a potom som sa rozviedla a bývala u mamy a nebolo dobré ani jedno, po smrti svokri sme sa zobrali a bývame v jej dome, a až teraz je to super...odporučam všetkým sa osamostatniť a bývat hoc v podnájme ale sami... 😀

tormenta
10. feb 2009

Caute baby no nezavidim vam situaciu zit so svokrou,ale nielen svokra dokaze robit problemy.My sme uz skoro 4 roky u mojich rodicov a poviem vam je to nieco podobne.Sice asi nie az take ako svokra ale predsa.Najhorsie na tom je ze tie problemy robi moja vlastna matka.Uz aj postvala mojho muza proti mne a takisto sa to snazi urobit aj mojou 2 a pol rocnou dcerou.Preco to robi?No lebo sa neriadim ako ona piska.Predstavovala si to tak ze ako ona piska ja budem skakat.Hlavne vo vychove malej,ked ju nepocuvnem v nejakom jej zastaralom nazore som ta najvacsia spina a to rozprava celej rodine a celemu kolektivu v praci.Manzel je z toho na nervy uz 2 roky nam kvoli tomu co sme tu neklape manzelstvo.Zacal ma urazat,ponizovat je na mna arogantny a obcas je zly aj na malu.Povedal mi ze dobry bude na mna az ked budeme sami.On mojej matke nic nepovie,radsej si to vybija na mne...Chcela som to riesit prenajmom nech sme teda konecne sami a mame pokoj a on zrazu z toho vycuval.Ze vraj nebude tlacit niekomu prachy.A ze rozhoduje on lebo ja som na materskej a on tie peniaze zaraba sam.Pritom na ten prenajom by sme mali a aj by sme zili celkom normalne,nejake korunky by nazvys ostali.Ako keby mu nas a na nasom vztahu vobec nezalezalo.Uz to zaslo tak daleko ze mam sto chuti sa rozviest a ist niekam s malou sama.Lenze kam bez penazi....tak kvoli tomu ze sa moj muz nevie pohnut musime trpiet tu,ide mi hlavne o malu.Momentalne u nas nastala zas zla situacia(moja matka-ona chce aby sme vypadli,ze sa vraj potesi)a rozhodol sa riesit to hypotekou a 1izbovym bytom.Snad nam ju schvalia a budeme vo svojom a nas vztah sa napravi.Aj ked to bude maly bytik,ale bude nas 🙂

megee
10. feb 2009

tak já taky bydlela s tchýní a to rok...před 2 měsícema jsme se odstěhovali...konečně..bylo to šílený..jo a to jsem se ještě včera dozvěděla, že prej kvůli mě pořád brečela(různý názory na výchovu mýho syna) a tchán byl ze mě prej na nervy(důvod neznám) no dost mě to šokovalo, protože jsem s nimi nikdy žádnej vážnější spor neměla...ted už vím, že bydlet s rodičema v žádném případě už nikdy nebudu...

edita33
10. feb 2009

to je vsetko pekne to co radite ,ze odist,,do podnajmu,,,ale co poviete nato?mam kamaratku z detstva,ktora sa vydala,pred 10 rokmi a byvaju so svokrovcami v 3-izb,byte,,pretoze jej manzelovi rodicia im prislubili,ze im nechaju byt ,lebo mladsiemu kupili tiez,,ale odidu az ked pojdu starky do dochodku,,pritom maju rod,domcek,par km,od mesta,ale im sa vraj nechce dochadzat tak byvaju z mladimi,,no zdedit byt na ukor toho,ze dobrych 10 rokov si odzije zo svokrovcami,,???Aj si byt prerobili,aj deti uz maju vecsie,,a stary ne a ne odist,myslim ze deti maju svoju izbu a oni spia v obyvacke,,a starky vo svojej,no co je to za sukromie?ze sa dali nato zlakat?! 😠 a to vraj jej svokor je nervak,stale krici na deti ked robia bordel,a vrieskaju..no cele svoje mladi odseru,(pardon za vyraz)pri svokrovcoch a na starobu ostanu sami?ked uz aj deti budu velke?svokra jej len tolko povedala ze dakedy sa tak zilo,ze aj 8 deti spalo v jednej posteli,,,no neviem ,porovnavat dnesny a minuly cas,,, 🙄

suussy
11. feb 2009

Ahoj holky.Taky budu se svým skoromanželem bydlet u jeho rodičů.Ale bohužel,to není bydlení ,ale přežívání.Dům je nedostavěný(dodělávají ho už deset let),máme malinký pokojjíček kam se nám kromě postele vlezla už jenom postýlka pro malinkého,kuchyn je taky samozřejmě společná a to je to nejhorší.Cokoliv chci uvařit,ona zkritizuje nebo mi stojí za zadkem a kontroluje dokud jí vařečku nepředám a ona to nedodělá.Už tedka když je přítel v práci vycházím z pokoje jenom na jídlo,protože si s ní nemám co říct a o počasí to pořád dokola nejde.Přítel do pronájmu nechce,docela se kvůli tomu hádáme,jenže tady se to prostě nedá vydržet,zvlášt když sem,do toho nepořádku,mám přivézt miminko.Nevím co dělat.

stanusa
12. feb 2009

ahojte, suussy je mi smutno, že musíte žiť takto. Tiež môj skoromanžel má rodičovský dom, ale pozná môj názor - samostatný život a domácnosť. Suussy porozprávaj sa s ním znova, predsa nejde len o financie a nemôže ignorovať fakt, že si neštastná! 😠

katy1979
15. feb 2009

suussy je to smutné ale ak nebude iná možnost budeš to musiet vydrzat.

my bývame u nasich už skoro dva roky. je to na nervy. nemali sme tu už dávno byt ale bohužial rozostavaný byt je stále rozostavaný a nie nasou vinou.
su to sice moji rodicia ale ja som strašne rada ked nie su doma. tak ako to už baby písali. neustala kontrola, otázky alebo aj kopa horsích veci. rýpu sa do výchovy, hovoria mu veci ktoré by som mu ja v zivote nepovedala. myslia si že si týram dieta lebo mu nechcem dat cokoladu. vecny kolotoc že prečo nosí este plienky, neustale pripomienky.
drahý sa uplne zmenil. ani sa mu necudujem. ziadne sukromie, ziaden klud ked príde z práce. nemáme sa pomaly ani kde porozprávat jedine že sa zasijeme v izbe. chýba tam tá sloboda porozprávat sa kdekolvej a kedykolvek. Sex u nás nehrozí v tejto situácii.
tiež by som volila radšej podnájom ale ja pevne dufam že tu už dlho nebudeme. nasim platíme 5000 keby že bývame v podnájme tak to stojí dvakrát tolko a aj ked penazí nazvys nemáme tak mám pocit že obcas by to bolo fakt lepšie riesenie.

kveta
16. feb 2009

Suussy, hlavne sa v tejto situácii nevydávaj. Tlač na sťahovanie. Teraz ešte máš na tlačenie silu. Až budeš vysilená z dieťaťa, bude to horšie.

womenne
16. feb 2009

sussy presne radšej chodte byvat do podnajmu ako sa stresovat takto,ja som tiež bla nonstop v izbe ibamalym nahystat jedlo som zošla dolua to bolo všetko a ti poviem to boli nervy ☹ 😢

megee
16. feb 2009

sussy souhlasím s holkama trvej na podnájmu, já s tchýni a malým žila rok a už nikdy znovu bych do toho nešla, s přítelem jsme se pořád hádali a já z pokoje vylezla jen v nejnutnějších případech...ted bydlíme v podnájmu a je klid...