Spor o pozemok. Ako si s tým poradiť?

mracik11
17. júl 2008

Ahojte, chcem sa s Vami poradiť, lebo už začínam byť zúfalá (nehovoriac o mojich rodičoch). Otcovi v reštitúci vrátili a vymerali pozemok. Lenže ten istý pozemok dal Pozemkový fond do prenájmu jednému pánovi na 10 rokov a keďže tento má známosti na fonde stále s ním nezrušili zmluvu aj keď pozemok patrí otcovi. Otec bol najprv trpezlivý, keďže tam "pán" mal zasiate a nechcel mu narobiť škody tak ho tam nechal ešte rok gazdovať, lenže čo sa nestalo, milý "pánko" si tam aj na ďalší rok zasiaľ akoby sa nič nedialo a otcovi oznámil že hodlá pozemok užívať aj najbližších 10 rokov. Tak otec podal trestné oznámenie na polícii, to čo bolo zasiate vyoral a zasial svoje. Z polície prišla odpoveď (podotýkam že veľmi promptne, asi mesiac) nech to rieši súdnou cestou, že oni v tejto veci nemôžu rozhodnúť (policajtka čo to riešila tam spísala znôšku bludov, keď to niekto číta tak pochybuje o jej IQ). Následne ale podal trestné oznámenie ten pán na môjho otca že mu vyoral čo zasial, a toto sa rieši už vyše 2 roky z jednoduchého dôvodu. Keď aj polícia rozhodne v otcov prospech, stále sa im to z prokuratúry vracia, lebo tam pracuje dotyčného dcéra. Otca tam neustále volajú, pomaly každý 2 týždeň, keďže je vážne chorý, začínam mať obrovský strach aby sa mu niečo nestalo ☹ Už som z toho na nervy, nie a nie to tam ukončiť, začína to hraničiť s obťažovaním, fakt sa oňho bojím, snažia sa za každú cenu niečo vymyslieť, aj keď zatiaľ sa im to nedarí, keďže otec je majiteľom pozemku a pochybyl Pozemkový fond, ktorý bašuje s cudzím majetkom ... Čo máme robiť, snáď sme nejaký právny štát a dá sa niekde sťažovať? Nemáte s tým niekto skúsenosti? Medzitým samozrejme prebieha aj súdny spor, ale to je už druhá vec, idem mi o to aby ho prestali obťažovať ☹ Keď sa mu niečo stane tak to neprežijem.

alexandra
17. júl 2008

Prerco ten pozemok nepredate?

tigi
17. júl 2008

mracik chod s tym do markizy....

mracik11
autor
17. júl 2008

To je poľnohosp. pôda a má to niekoľko hektárov. Čiže žiadna lukratívna na výstavbu ☹ Otec sa teší že mu to po otcovi vrátili, nad predajom ani neuvažoval...
S Markízuou by otec v živote nesúhlasil, už aj takto je zrelý na infarkt, ešte tak medializácia a môžme kupovať rakvu ☹

emyly
17. júl 2008

poslala som ti IP 😉

tigi
17. júl 2008

to ma mrzi mracik ze su s tym take opletacky, este aj chudak otec co by teraz potreboval klud... tu by bola naozaj asi potom uz len dobra rada nejakeho pravnika...

libka1
17. júl 2008

Mám podobné skúsenosti... nuž, toto je zaujímavý štát... 😒

deniskajakubko
17. júl 2008

mracik - nech otec dá plnú moc na Teba alebo niekoho z rodiny, aby ho zastupoval a nemusel chodiť na prokuratúru alebo pozemkový fond
a držím palce

andzi
20. júl 2008

mracik: odporúčam Ti dať plnú moc advokátovi, v takom prípade sa všetka pošta bude doručovať jemu a on tieto veci aj bude riešiť. Treba prísť, priniesť všetky papiere, ktoré sa veci týkajú. Ťažko poradiť, kto je v práve. Ak je tvoj otec vlastník, dôležitý je moment kedy vlastnícke právo nadobudol a či je vôbec nájomná zmluva, ktorú má ten pán s Pozemkovým fondom platná. To, že tvoj otec všetko vyoral, vôbec nebolo legálne, ba naopak, dopustil sa skutku, ktorý sa teraz rieši v trestnom konaní. Ak niekto podľa teba nelegálne užíva tvoju vec, musíš sa svojho práva domáhať na súde. Svojpomocná ochrana je zakázaná. Viem, že asi budeš sklamaná touto odpoveďou ale je to tak. Takže ak uvažuješ nad nejakými "protekčnými" technikami, ktoré vraj má dotyčného pána dcéra, si na omyle. Nikto si nemôže chrániť svoje právo svojpomocne. Pozri Občiansky zákonník. Treba sa zveriť advokátovi, to je moja rada. Vyzerá, že ide o náročný právny problém, ktorý tvoj otec ako laik neporieši a ako pozerám, ani nikto vyššie ti zodpovedne nedokázal poradiť. Veľa šťastia.

mracik11
autor
21. júl 2008

Andzi, to aby to vyoral a písomne o tom pána informoval mu poradil advokát 😒
Ak sa k tebe niekto nasťahuje do bytu, nevyhodíš ho ale budeš čakať 5 rokov kým rozhodne o tom súd že si v práve? 😕 😕 😕 Policajtka mu sama povedala že ho nemá z čoho obviniť, len jej to stále vracajú z prokuratúry. Keby ho mala z čoho obviniť asi by to už dávno spravili keď sa to ťahá už 3 roky, aspoň si myslím, človek nikdy nevie.

ella1
21. júl 2008

a čo namietnuť proti zaujatosti.aby to dali inej osobe.pretože je jasné,že dcéra toho človeka,bude robiť všetko v jeho prospech.a bude sa to ťahať.
nech to dajú inému človeku na prokuratúre(aj ked to zas môže byť jej dobrý znamy 😒 )

milhaus
21. júl 2008

take podobne bolo v telke a fakt medializacia dost pomôže aby sa veci pohli dopredu

andzi
21. júl 2008

mracik: tak to teda bol fakt dobrý "advokát"... 🙂