Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

saskarisko
13. jan 2011

je tam navratka, a tam je 21 dni. 1x som platila polovicu v den pobytu, a druhu polovicu v den odchodu. a vtedy sme ani nevedeli, na kolko tam ideme, to som sa dohodla po tyzdni s doktorkou. a neviem, ze by som za deti nieco platila 😕

livka299
13. jan 2011

@jenn platí sa vopred na tri týždne, keď náhodou odídete skôr tak vám rozdiel vrátia pri odchode. Deti neplatia nič

jenn
13. jan 2011

@livka299 dakujem 😉 .... mam zmiešane pocity, aj sa tešim, aj nie... neviem čo tam tak dlho budeme robiť ... bude nam smutno 😀

cairka
13. jan 2011

baby čo ste boli s dvoma detičkami, mali ste poukaz na obe deti? Staršia je astmatička, boli sme v šrobárovi pred 2 rokmi, tam nie je problém získať liečenie, ale mladšia je pomerne zdravá a asi by sme nemali zdravotný dôvod na pobyt. Potom sa niečo platí aj za menšie dieťa? Alebo ukecať lekárku, aby niečo napísala aj malej? mala teraz slabý, začínajúci, zápal pľúc a febrilné kŕče, možno by sme to uhrali? A mňa potom by brali ako doprovod dieťaťa do 3 rokov, alebo nie (staršia bude mať 5) 😅

livka299
13. jan 2011

@cairka Ja som bola s dvoma deťmi a druhý krát sme mali ako dôvod len preliečenie lebo v podstate boli zdraví..tiež som mala poukaz na mladšiu lebo mamičky s deťmi do troch rokov platia menej...ale liečili mi tam obe detičky..oni sa ťa opýtajú s koľkými deťmi ideš

saskarisko
13. jan 2011

@jenn - a kedy tam ides ? moji si uz dnes na youtube pozreli elektricky, vsetky lanovky, zubacku, a stale pocuvam o vlaciku 😀

jenn
13. jan 2011

@saskarisko ešte neviem ... len v pondelok som poslala žiadosť tak som zvedava kedy odpišu ... ale mohli by aj buduci týždeň s nastupom napriklad 2.2 😀 😀 😀

cairka
14. jan 2011

@livka299 , ďakujem za odpoveď 🙂

denisocka
14. jan 2011

@cairka ahoooj,tak chcete ist zas ? neboj,vezmu ta aj s dvoma, aj s troma nabuduce 😉 . ja by šla porekreovat kus tiež .ale sama 😀

cairka
14. jan 2011

@denisocka , daj pokoj, že s troma...to už by som išla inde na liečenie 😝 psychiatrické 😀

denisocka
14. jan 2011

@cairka 😀 tak si dame stretko na psych.liečebni 😀

ada11
14. jan 2011

aj ja chcem ísť na liečenie s deťmi ale až v júli. vo februári by mi mal imunológ napíésať návrh na kúpeľ liečbu alebo ako sa to volá 😉 Ja som volala už aj do D. Smokovca, lebo doktor mi hovoril, že keď idem ako doprovod do 3 rokov veku dieťaťa tak nebudem nejako veľa platiť, ale recepčná mi povedala, že to bude 18 € /pobyt/ + 6,2 € /strava/ na deˇv, takže na 21 dní cca 508 €, deti neplatia nič, len ja ako doprovod. No to asi preto, že chcem byť s nimi sama na izbe a chcem aby sme mali sami soc. zariadenie 😉 Máte s tým nejakú skúsenosť?

ada11
14. jan 2011

Tak či tak, som rozhodnutá s nimi ísť, nech to stojí čokoľvek 😉

saskarisko
14. jan 2011

ahojte,
@ada11 - ja idem do kategorie B, a izba stoji 14 eur (zimne obdobie) + strava. idem s dvomi detmi, a cenu mam vyratanu ako doprovod mladsieho dietata

cairka
15. jan 2011

@denisocka , berem ťa za slovo 😉 a šimonko sa už drží lepšie?

my sme boli pred dvoma rokmi v "D" - v tej základnej, zadarmo, a teraz pôjdeme tiež tak 😅 hold, peňaženka nepustí a bolo to fajn, nemala som pocit diskomfortu. Mali sme izbu s 2 posteľami + postieľkou, takže si vystačíme aj teraz tak 😎 teda dúfam, že všetky tie izby sú rovnako zariadené 😔

denisocka
15. jan 2011

@cairka že bolo fajne,aj ked bolo zadara ??? šak už na chodbach su poväčšine nadštandarty a tí,čo su v obyčko maju aj tak spoločnu kupelnu a wc len pre seba 😉

no maly sa drži, mava akurat často afty a z nich aj horučky. ale ine veci nie, ale od smokovca sme na cečku,na megadavkach,teda denne asi 500-1000mg a ked je chrobačny,tak viac

denisocka
15. jan 2011

@ada11 boli maminy s 2-3detmi aj v obyčko izbách ako my s cairkou, wecko a sprcha na chodbe ale nieje tam židna tlačenica,všetko je akoby tvoje,my sme mali na jednom odeleni 2x wc a 2x kupelku s dvomi sprchami a vanou v každej a v obyčko izbách sme boli len 2 rodiny,.takže každa mala svoje wecko aj sprchy s vanou 😀 . a platiš len stravu,čize tých 6€ či ako píšeš. a kurat že nemaš telku,ta je v herni,kde sa ti budu deti aj tak hrat s inými

no ale zaleži od každeho peňaženky 😉

cairka
15. jan 2011

@denisocka , tak to je celkom fajn. My sme skúšali kadečo, ale úspechy nejaké valné nie sú. strieda sa nám obdobie ekzémové s obdobím astmatickým, takže cez ekzémové si oddýchne dýchanie, potom zas koža, ale je to furt niečo...

a veru bolo fajne, a na tom oddelení, kde sme boli boli obsadené len 2 izby "D" a 2 spoločné kúpeľne a 2 WC, takže sme mali každý svoje, až teda na to, že to nebolo na izbe 😝 ved vy ste vlastne išli tiež tam, že?

denisocka
15. jan 2011

@cairka hej,ved tusim my sme sa menili na rovnakom oddeleni,čo tam bol aj Viktor,že?

aspon že sme sa stihli stretnut na chodbe

cairka
15. jan 2011

kým som napísala a popritom malú poriešila, si ma aj predbehla 😀

cairka
15. jan 2011

@denisocka , hej, hej

denisocka
15. jan 2011

@cairka no v idieš,tak aspon neklameme a obaja tvrdime to iste,že za menej penazi sme mali aj tak dobru muziku .keby som šla zas,zas idem len do dečka

alami
16. jan 2011

babky, kdesi som tu čítala, že na vyšetrenia sa chodí do dolného...ešte to platí?bol to starší príspevok...pýtam sa preto, že zvažujem, či si tam nechať auto, či nie.dík

cairka
24. jan 2011

baby, dnes som pýtala detskú, či by nám napísala návrh na liečenie a vraj robila všeobecná poisťovňa nejaké zmeny po novom roku, že si to mám najprv zistiť. neviete o tom niečo? že ona ho napíše, ale že sú nejaké problémy so schvaľovaním, tak to mám zistiť ako to je 😕

jenn
24. jan 2011

@cairka nestraš 😕 .... ja mam všeobecnu a čakam kedy odpišu zo smokovca tak snad hej 😖 .. mne detska nič take nehovorila... no uvidim ale asi tam crnknem v priebehu týždna ak nič nepride

alami
24. jan 2011

@jenn zavolaj si tam, nech vieš, možno sa im niečo uvolní a dostaneš sa rýchlo,
tak my sme zbalení a ráno ideme, ak bude niekde wifi, podám info 🙂

jenn
24. jan 2011

@alami prajem šťastnu cestu a ozvi sa...a nech to wifi tam je na to sa spolieham 😀 ....

saskarisko
25. jan 2011

ahojte,
dnes mi prisiel papier, ze upravuju cenu stravy na 7,50 eura/den

cairka
26. jan 2011

@saskarisko , no pekné od nich, mohli počkať kým sa vrátime domov 😝
ja sa už 2 dni snažím dovolať tomu revíznemu...asi leží doma s chrípkou 😕 alebo má vypnuté zvonenie na telefóne 😠 ja mám obe baby choré, tak ani nemôžme ísť osobne tam 😒

alami
27. jan 2011

čaute, ja len krátko, wifi je, ale my nemáme na izbe signál, ale na recepcii v pohode, ubytko super, som na Cčku, máme ako bytík, kde sú 3 izby, ale obsadené sú len dve, máme kuchynku kde je mikrovlnka, konvica, chladnička, sporák, hrnce, riady komplet. Kúpelka s vaňou a práčkou, wecko, Tv mám na izbe. sušiak na izbe, kúri sa tu o dušu, berte si aj tričká s kr.ruk.,
personál super, len je tu akurát chrípka, tak dosť ľudí je izolovaných, my sme zdraví, beháme po tatrách, ja som spokojná.
ak niečo - pýtajte sa