Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

nadzieja
30. máj 2016

@janula2511 Tak my sme boli tohto roku na pobyte na prelome april-maj. Bolo fajn, doobeda vysetrenia, poobede volno. Boli sme fajn partia, tak sme kazde popoludnie chodili tatranskym vlacikom na výlety. Prvy tyzden kopec vysetrení, ten druhy uz taky pohodovy. Ale uz sme sa tesili domov. Boli sme 16 dni. O rok by sme mali prist na kontrolu, ale uvidime... Ak by som si mala vybrat obdobie - tak april, maj, jun.

janula2511
30. máj 2016

@nadzieja ahoj sa chystam dat vypísať navrh u doktorky.ja si myslim ze by sme isli ten sep.okt.by bolo volne.a myslis ze sa tam oplatí ist čo sa týka vyšetrení?alebo mi to spravia vyšetrenia aj u nas doma.a v ktorom ubytovani si bola?

michaela2012
1. jún 2016

@slavusal ahoj mi nastupujeme 9.6. Idem s dcerou a synom na 15 dni .... taktiez budeme na standardnej nemocnicnej izbe ..... vie mi niekto poradit co vsetko a aku hotovost si mame vziat ? Dakujem 🙂

molin
2. jún 2016

@michaela2012 hotovosť veľkú netreba ak nechceš zaplatiť hneď celý pobyt. Dáva sa záloha za pobyt alebo všetko uhradiť v deň odchodu. V Starom Smokovci je bankomat, takze si môžeš vybrať podľa toho koľko budeš míňať 🙂 My sme si brali všetko od uterákov po toaletný papier. Na prvý deň si zober aj niečo na jedlo lebo začínate stravu až olovrantom. Ak ešte niečo budeš potrebovať kľudne napíš.

michaela2012
2. jún 2016

@molin dakujem velmi pekne 🙂 chodili ste niekam aj na vylety ? Alebo co vsetko tam je ...myslim nejake ihrisko ? Ideme prvy krat tak mam obavy ako to zvladneme , idem autom takze detom vezmem odrazadla aj lopty , knihy , omalovanky ..... ale aj tak mam obavy ci toho bude dost 🙂 kedze moje deti chvilu neposedia 😀 je tam aj chladnicka ? Nasej malej nezacne den bez mlieka tak budem ho mat kde uskladnit a ohriat ? A este ako to je so stravou ako tam varia ? A su niekde na blizku potraviny ? Prepac mam vela otazok 😉

lienkaxy
2. jún 2016

@michaela2012 tip na vylet: http://www.tricklandia.sk/ je vo vedlajsej dedine - Stary Smokovec
dalej sa da ist na Hrebienok - tiez zo Stareho Smokovca pozemnou lanovkou a deti do 6r. zdarma
alebo na Skalnate Pleso z Tatranskej Lomnice lanovkou
v Tatranskej Lomnici je botanicka i múzeum TANAPU
a Poprad je 4 zastavky vlakom, takze nudit sa isto nebudete a budete mat co objavovat
ihriska su aj herna na kazdom oddeleni alebo spolocna v budove
v herni toho vela nie je, ale uz kupili nejake nove hracky. My sme prisli domov v piatok. Chladnicka a mikrovlnka je v kuchynke, takze ziadne obavy. Stravy je dost, no vyberat sa neda. Bud riadna alebo dieta :D
Potraviny su 10-15 min pešo a volá sa to Pod Lesom a aj v budove ustavu je bufet ak by horelo

nadzieja
3. jún 2016

@janula2511 Bola som na 4B - co sa tyka rozborov krvi - robili mu vsetko mozne, kompletne - asi 6 amp. krvi. Ja som si za niektore vys. priplatila, oni mi navrhli ci to chcem alebo nie. Kedze moj ma 7 rokov a je sikovny - teda spolupracoval so sestrickami - dali sa mu tie vys. urobit, hlavne co sa tyka komplex. spirometrie. Su tam pristroje, ktore na alergo. ambul. nemaju. U nas mu nasadili spreje na astmu, ktore by mal brat dlhodobo, tam mu ich na zaklade tych vysetreni vysadili, lebo ziadnu astmu nema. Je tam vys. na reflux, chceli mu dat tak uhadicku cez nosohltan do zaludka na 24h. To som odmietla. Zapaltila som si radsej iny test - Pep test, napluval rano sliny do pohara - a tam mu zistili, ze ma reflux. Zaver celeho pobytu je reflux, ktory je spustacom jeho choroby. Dosta lieky na 3 mesiace + antireflux. dieta. Tak uvidime ci to pomoze. Sna d tolko z mojej strany. Sept. - okt. by bol tiez fajn. V zime by som si to tam nevedela predstavit.

nadzieja
3. jún 2016

@michaela2012 Tak my sme sa tam veru velmi nenajedli, maly mal sice dietu, nieco bolo fajn, ale niekedy sa to fakt nedalo. a pritom ja som clovek, ktory nie je priebercivy v jedle, ale tam som fakt niekedy mala co robit. Tykalo sa to hlavne vecere. Tak sme mali zasoby v chladnicke a natierali chleby, rozky. Obed bol vacsinou v pohode, ak nie - tak sme sa najedli vonku, kdeze sme stale niekam chodili.

nadzieja
3. jún 2016

Vsetkym odporucam vziat si vankus, ak nechcete vstavat so stuhnutym krkom, ja som mala nastastie aj deky na postel, lebo tie plachty tam boli skor take mikroplachty ako na detsku postielku. Spala by som na matraci, lebo sa to ani poriadne natiahnut nedalo. Fakt ma zachranili tie moje deky. Urcite nezabudnut na pomadu, vsetci sme mali suche pery, ktore nas palili. Setricky vraveli, ze je to z toho sucheho vzduchu.
Takze, co najmenej budte na izbach a co najviac chodte von. Aj ten vzduch detickam pomoze. My sme sa stale niekde tulali...

janula2511
3. jún 2016

@nadzieja mali ste d ubytovanie?

janula2511
3. jún 2016

@nadzieja a na kolko dni ste boli?aj moj berie spreje a ani sa nevie ci ma astmu.a robia spirometriu aj 5 rocnym?su schopný spolupracovať na spirometrii?

nadzieja
3. jún 2016

mali sme izbu s umyvadlom, spirometriu robia - ved uvidite, ci to zvladne

janula2511
4. jún 2016

@nadzieja a preco by ste si to tam v zime nevedeli predstavit?vy ste boli v ktorom mesiaci?

janula2511
4. jún 2016

@nadzieja a preco by ste si to tam v zime nevedeli predstavit?vy ste boli v ktorom mesiaci?a je tam nejaký bazen alebo sauna?

slavusal
6. jún 2016

@michaela2012 tak to sa tam určite stretneme. Už sa aj balíte? ja všetko asi na poslednú chvíľu, ako vždy. Ale vyzerá to tak, že toho bude dosť veľa, tak snáď nič nezabudnem. 😒 🙂

michaela2012
7. jún 2016

@slavusal ahoj uz pomaly zacinam s balenim 🙂 ale neviem co vsetko .... co beries ty ? Neviem co skor zbalit alebi nezbalit 🙂

lienkaxy
9. jún 2016

@janula2511 je tam aj bazén aj sauna a keď sú deti zdravé, tak môžu ísť aj s rodičmi

janula2511
10. jún 2016

@lienkaxy a nejaky telocvik inhalovanie a ake proceduri majú?vy ste tam kedy boli?

janula2511
10. jún 2016

@molin takže prvý den mám akú stravu?olovrant a vecera?a obed?

nadzieja
10. jún 2016

@janula2511 prvy den zacina olovrantom a potom vecera

janula2511
11. jún 2016

A je tam sauna?

daduska2009
12. jún 2016

Ahojte tak aj nám doktorka obvodná navrhla tento ústav máme si vypísať žiadosť išli by sme s oboma 3a6rocny máme dôveru myslíte že nám schvália aj doprovod? A ako je to s varením dá sa tam variť? Čo asi so sebou? Malý má nastúpiť v septembri do školy nebude to problém? Ďakujem

katka211
12. jún 2016

@daduska2009 nam dovera schvalila za 4 dni az som sa cudovala ze ako rychlo a schvalili mi aj doprovod na maleho. My ideme 23.6

daduska2009
12. jún 2016

@katka211 ďakujem za odpoveď a ako je to s ubytovaním za koľko bude pobyt cca? Diky 🙂

grobi
13. jún 2016

@katka211 môžem sa opýtať že kedy ste podali žiadosť do ústavu, koľko ste čakali na termín? ja by som chcela ísť ešte cez leto , nakoľko od septembra staršia dcérka začne školu. žiadosť už som poslala do ústavu,ale zatiaľ sa neozvali. ďakujem

katka211
13. jún 2016

@grobi v aprili podala nasa dr., my tam chodime dva krat do roka na kontroly, ale cez leto uz mali vsetko obsadene volny bol uz len tento termin a potom az v septembri. Moja dcera tiez zacala tento rok chodit do skoly a tam nechce ist. Ale bude mat ospravedlnienku a aj tak sa uz neucia. A ja som volala do Smokovca chcela som si skor rezervovat termin ale pani vravela ze maju nejaky poradovnik ze oni sa mi ozvu.

ylanee
13. jún 2016

ahojte, potrebovala by som poradit, je moznost, ze by malej v srobarovom ustave pomohli tak, ze by sme nemuseli ist vyberat nosne mandle? ma ich zvacsene a od zaciatku oktobra ako zacala chodit do MS zacala mat sople a kasel... proste caste infekty, je aj ine riesenie? mal niekto takyto problem? dakujem za skoru odpoved

grobi
13. jún 2016

@katka211 ďakujem za info a príjemný pobyt Vám prajem 🙂

janula2511
13. jún 2016

@michaela2012 ahoj ako sa vam paci?izba je v pohode?alebo by si volila inú kategoriu? Si v d alebo c kategoria?

michaela2012
13. jún 2016

@janula2511 ahoj som v 4.D a da sa v pohode , jedlo ako kedy ale vezmes s domu a budes fungovat , da sa to tu zvladnut ☺ je tu aj kuchynka takze v pohode ☺ kedy nastupujes?