Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

rbediova
14. apr 2013

@iveta70 aj zimné overaly by som mala zobrať dievčatám či ani nie?My ideme 22.apríl a mám takú dilemu s oblečením 😒 veľmi pekne ďakujem za radu reni

gococo
14. apr 2013

@iveta70 este si teraz tam alebo uz ste doma? pitny rezim maju deturence dostatocne zabezpeceny alebo im treba aj nieco navyse?

gococo
14. apr 2013

@gabika53 skus tam zavolat budu ta informovat a daju ti na vyber aj termin kedy chces ist aspon u nas to tak bolo

marsys
15. apr 2013

@gococo cierny sladeny caj je na kazdom oddeleni v kuchynke ..donasaju cerstvy rano a vecer. k ranajkam sme dostavali caj,alebo kakao,alebo mlieko do plastovej nadoby na stol asi pol litra.....nosila som si do jedalne svoju flasku(detsku s cumlom) a vzdy som si nabrala. na desiatu bolo vzdy ovocie-kazdy den ine, a na olovrant napr aj ceralie,alebo nejake sladke pecivo s mliekom..mlieko som si zase naliala do flasky a malemu dala vypit na izbe. v st. smokovci. alebo dole v dedine som si v potravinach dokupovala mineralku alebo dzus...

marsys
15. apr 2013

@gabika53 poistovna ma 30dni na vyjadrenie....zalezi od veku dietatka a diagnozy...ja som cakala minuly rok 1,5mes kym mi volali zo srobarovho a termin mi dali o dalsi mesiac.... t.j 15.6 som bola u lekara,2.8 mi volali zo srobarovho a 2.9 som mohla nastupit....vsetko stoji a brzdi poistovna + obsadenost srobarovho.

iveta70
15. apr 2013

@rbediova overal by som uz nebrala, ani teraz uz nenosia overal... je tu uz niekolko dni okolo 11C, ale tensie bundy, ciapky , nejake sustiakove nohavice...skor take prechodne veci, po snehu tu nie je ani chyru ani slichu, ale na Strbskom plese je sneh urcite...

iveta70
15. apr 2013

@gococo este som tu tyzden, pitny maju plne zabezpeceny, kazdy den caj v kuchynke aj rozne mineralky a k jedlu v jedalni je tiez vzdy nejaky napoj, caj, biela kava....a je tu aj bufet, keby bolo surne treba nieco, alebo v Starom Smokovci v potravinach...

rbediova
15. apr 2013

@iveta70 prosím ta a od kedy si tam?ktorom si pavilóne?aké procedúry robia deťom?Snehulky by som mala brat alebo nie?Ďakujem

iveta70
15. apr 2013

@rbediova od 2.4. sme tu v pavilone 4.C, vysetrenia ordinuje lekar na zaciatku, premysli si dopredu co bolo detom od narodenia, ako sa to prejavovalo, lebo podla toho robia vysetrenia, su tu vseci odborny lekari, napr. kozny, ORL.....vsetky deti maju rehabilitaciu a vyplachy nosa... a co sa tyka oblecenia skor prechodne veci je tu teplo nad 10 C a momentalne uplne kasne, jasno...🙂

cairka
15. apr 2013

@iveta70 , tak to vám vyšlo super počasie 🙂 Maťa nemá prístup na net? ich pozdrav prosím. Dúfam, že sa držia OK, keď aj počasie spolupracuje 🙂

iveta70
15. apr 2013

@cairka ale aj mata chodi ale malo, lebo ja mam mobilny net na izbe a ona chodi vecer do kuchyne, ale vcera sme do noci kecali tak nebola...🙂 pocasie mame krasne, prvych par dni bola hmla aj sneh, ale uz je fantasticky... a jasne, ze ju pozdravim, aj teraz je este tu na oddeleni, ale sa chysta von...🙂

rbediova
15. apr 2013

@iveta70 písali tu kočky že bazén nefunguje nevieš už ho spustili?

iveta70
15. apr 2013

tak to neviem, asi nefunguje, nik o nom nehovoril...:(

rbediova
15. apr 2013

@iveta70 😒 ešte jedna otázočka každý môže chodiť von na prechádzky?Alebo sú aj taký čo nesmú?

iveta70
15. apr 2013

vsetci mozu, spravia si rehabilitacie a potom ma kazdy volny program, su tu dobre vybavene ihriska a po okoli sa da chodit na vsetky strany, ci uz vlacikom, alebo pesi...🙂

tinka258
15. apr 2013

Prajem pekny vecer ..mam par otazociek .su tam aj male babetka take 7 mesacne na lieceni?a neviete mi niekto poradit co vsetko sa tam plati ak pojdem s takym malym babetkom ako sprievodca?aby som sa vedela pripravit.my sme tam posielali papiere a doktorka nas pripravila nato ze sa nam uz co najskor ozvu tak by som chcela byt trosku pripravena.nikdy som nikde nebola a tak nemam ani ponatia co vsetko nam treba alebo ako to na takom lieceni chodi.da sa tam vziat aj kociar kedze dieta je tak malicke?a je tam aj pristup na internet keby sme si vzali zo sebou aj pocitac?izby je lepsie vziat nadstandart alebo to nieje ani potrebne?dakujem voprad krasne za informacie co i len malicke🙂

gabika53
15. apr 2013

@zoe_a ahojky, my ideme 27.5., takze sa tam uvidime🙂 syn ma 6, dcerka 4 🙂

zoe_a
15. apr 2013

@gabika53 jej tak to je super aspon budeme mat kamosov 🙂 a uz ste tam boli ci tiez idete prvykrat?

gabika53
15. apr 2013

@zoe_a nie, dnes mi volali a ideme po 1x...aj sa trosku bojim🙂

zoe_a
15. apr 2013

ved aj ja, ze co tam budeme robit, lebo ideme na 18 dni a vy?

gabika53
15. apr 2013

@zoe_a aj my na 18🙂 boze idem s oboma, sama, dufam, ze pocasie bude dobre...ale podla programu dna som trosku zmatena, budicek skoro, vysetrenia...krpci sa dufam neunudia🙂 😒

zoe_a
15. apr 2013

@gabika53 juj tak sama s dvoma sa urcite nudit nebudes..ja by som sa po 10 dnoch chcela s manzelom prestriedat ak to pojde..kde si nasla program dna? a na aku izbu idete?

rbediova
15. apr 2013

@iveta70 veľmi pekne ďakujem za odpovede príjemný pobyt Vám prajem

gabika53
15. apr 2013

@zoe_a no na ich stranke maju, ze budi sestra okolo 6.30, aj odbery su rano, mrkni na ich stranku...no moj manzel by toto neabsolvoval 😎 kvoli ubytku budem este zajtra volat, zatial mi dnes povedali B...ale tam sa to este nejak deli ci co...a vy budete kde?

zoe_a
15. apr 2013

@gabika53 aj my B ale som sa tiez zabudla spytat ze ktore B..a nam velmi vysetrenia a odbery robit nebudu, my uz diagnozu mame aj vysetrenia, tak neviem co tam s nami bude..ale asi tam zavolam aj ja a poinformujem sa lepsie, lebo mi len zavolali a hned ci nastupime alebo nie a nic som sa nestihla ani popytat.

gabika53
15. apr 2013

@zoe_a no ved to, ja som bola v praci, tak to rychlo prebehlo a neviem nic podrobnejsie...uvidime, co tam s nami porobia 🙂 , takze budete priblizne kde my🙂 ubytovani

zoe_a
15. apr 2013

@gabika53 ak som to dobre pochopila su tam po dve izby pospajane tie Becka, mozno budeme aj spolu 🙂 Ak tam zavolas napis mi IP aj ja sa ozvem ked sa dovolam a poinformujem lebo sa bojim ist do neznama..A hlavne sa bojim co tam budeme robit kedze sme boli teraz v zime v Tatrach a videla som ten areal z cesty, ze je to na zaciatku ci konci dediny..Neviem kde by som tam sama chodila, lebo mi ide hlavne o ten vzduch takze ak vyda pocasie chceme co najviac byt vonku..

rbediova
15. apr 2013

Dievčatá niektorá má termín na druhý týžden ak áno tak mi dajte vedieť 🙂

gabika53
15. apr 2013

@zoe_a aha, no dobre, zajtra tam zavolam, napisem ti...ved to, aj my budeme urcite co najviac vonku, na. vzduchu, u nas na dolniakoch je to nic moc🙂 tak vy ste to videli? ozaj, ved sa tym vlacikom mozme niekam odviezt 🙂 alebo je tam aj ihrisko, ja mam rada aj prechadzky...ustav je niekde na samote?

zoe_a
15. apr 2013

@gabika53 videli sme to len z cesty a nejako ma to neoslovilo, som sa nejako aj bala tam ist kuk trubka :D jasne vlacikom sa bude dat po okoli ale urcite sa nato nedam sama, tak dufam ze sa tam stretneme a nebudeme nudit a hlavne ze nam to bude prospesne 😉