Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

betamaca
11. jan 2014

@aninkabj ahoj,ja som mala návrh pre obe deti a bola som ako ich doporvod dá sa kudnde doprovod aj k trom detom my sme mali všeobecnú poistovnu máme nárok dva krát do roka tam ísť cez iné poistovne to je len raz do roka a dlhšie trvá vybavenie .K cenám ja som bola s 23mesačným a 9ročnou pri dieťati do troch rokov neplatíte poplatok 3,32€ ani 1,50€ na každé dieťa nad tri roky budete doplácť len 1,50€ na den a vy za izbu akú si vyberieťe +stravu :D

aninkabj
11. jan 2014

@betamaca nooo ano mamka si plati za tu Ckovu izbu....snad este tento rok vybavim aj pre mensieho a pojdem s nimi...kedze za drobca by som este neplatila 🙂 bola si spokojna????

betamaca
11. jan 2014

@aninkabj hej bola som spokojná tiež sme boli na 2A ale na 3poschodí na samostatných bunkách a v lete ideme znova mali sme zlé výsledky tak zasa kontrola .Sestričky boli super,dr. sa nám striedali v decembri to tak býva.

aninkabj
12. jan 2014

@betamaca nooo aj nasa lekarka ide v pondelok na nejake skolenie tak dostanu noveho lekara, malemu sa paci, to je hlavne, este sme len na zaciatku, stale je vo faze vysetrovania , kedze sme po zapale pluc a stale je to take vselijake len nie dobre.....kasle hrozne, na pravej strane je stale zapal....pravdepodobne tam este tento rok pojdeme a uz si vybavim aj s malym 🙂

betamaca
12. jan 2014

@aninkabj Určite vezmite,ja som zobrala aj malú ona nemusela ísť ale zobrala som aj ju nech ju pre istotu zdiagnostikujú,mysleli sme si že je zdravá a mala horšie výsledky ako malý.Ale malému tiež veľmi pomohli mali sme astmatické záchvaty každé 3týždne a teraz (klop klop) od príchodu zo šrobára sme záchvat nemali.Držíme palce nech Vám o tiež dobre dopadne. 😉

svetlanagoc
15. jan 2014

Ahojte žienky? Nenastupujete niektorá vo februári na pobyt? Mňa dnes šokovali telefonátom, že nastupujeme 6.2.14. Som celkom prekvapená, lebo len 23.12.13 som podávala návrh. Idem s dvomi dcérkami - 5r. a 19 m. 😉 Dúfam, že nám to pomôže.

zigovamaja
15. jan 2014

my nastupujeme posledný marcový týždeň

aninkabj
16. jan 2014

@alami ahoj a za kocik na lanovku ci elektricku v Tatrach sa plati???dakujem 🙂

alami
16. jan 2014

@aninkabj neviem, my sme boli už bez kočíka, len viem, ža sa tam bežne ľudia presúvajú s kočíkom, ale tu som našla cenník, popozeraj http://imhd.zoznam.sk/tatry/doc/sk/10011/Tarifa...

skvele
17. jan 2014

@aninkabj v elektricke urcite nie, ani za batozinu. Boli sme tam nedavno a tento rok budeme mat repete, hadam. 🙂

1radka
19. jan 2014

Ahojky ja idem s malym 29.1. a budeme ubytovani v A. Chcem sa opytat ake nas cakaju vstupne vysetrenia a ci mozem aj niektore odmietnut. Ake je ubytovanie, strava a personal. Je tam sneh, alebo prsi? Dakujem Radka

veqa
20. jan 2014

@1radka my ideme 23.1 napíšem ti aké bude počasie 😀

aninkabj
20. jan 2014

@1radka ahoj, no pocasie je take nijake,ziaden sneh, ked sme tam boli v sobotu za malym nebola zima a bolo dost hmlisto, ale prijemne na prachadzku. Ubytovanie super, nasi su na C izbe , krasna ,velka, cista,pekne zariadena, je tam velka herna,tak moj maly je uplne nadseny, personal tiez velmi prijemny a lekari priatelski...Vstupne vysetrenia su podla diagnozy, nas mal robenu krv, testy na alergiu, vysetrenie ORL, reflux...tak na vysetrenie davas suhlas, takze je na tebe ci chces nieco odmietnut... 🙂

1radka
20. jan 2014

veqa dakujem. kde budes ubytovana?

1radka
20. jan 2014

aninkabj dakujem. Ja som sa len obavala toho aby mu nerobili endoskopiu. My mame potvrdeny reflux a berieme aj na to lieky. Co sa tyka odberov tak to problem nebude aj ked maly bude vystrasneny ako vzdy a asi ako kazde dietatko. Robia to priamo v tom ustave, alebo musis ist niekam do inej nemocnice? dakujem este raz

veqa
20. jan 2014

@1radka na 4B ..A mi ani neponúkli ☹

janula18
20. jan 2014

chcem sa opýtať ked vám obvodná napísala návrh na liečenie aj ste jej za tento "administratívny" úkon platili niečo? zajtra by som si mala ísť po vypísané papiere k našej, tak neviem či bude niečo pýtať a ak áno asi koľko. Dik

1radka
21. jan 2014

Ahoj naša si nepytala nic. Robila to z odporucanim detského oddelenia. Inak si pýtajú cca 10 eur

betamaca
21. jan 2014

@janula18 Ahoj za vypísanie papierov sa nič neplatí,bo šrobárov ústav je ako nemocnica,ale ja som platila za lísty že deti nie sú infekčné,pre každé dieťa po 2€ závisí od lekára a jeho sadzby.

veqa
21. jan 2014

@janula18 ja som bola dnes po papier o bezinfekčnosti a nepýtala nič 🙂

janula18
21. jan 2014

@betamaca
@veqa tak naša si vypýtala za výpísanie žiadosti 2 eur. takže sa to dalo.

janula18
21. jan 2014

Ešte otázočka, ked sa tam potom pôjde treba brať aj zdravotnú kartu so sebou?

veqa
21. jan 2014

@janula18 ja beriem

betamaca
21. jan 2014

Zdravotná karta nie je podmienkou ale je lepšie ju mať zo sebou,aby si lekári mohli pozrieť všetky liečby,my sme mali a veľa mamičiek tiež-

aninkabj
22. jan 2014

ja som teda platila za vypisanie 10 Eur....

aninkabj
22. jan 2014

@1radka ahaa, nooo neviem ...mojmu malemu robili len ultrazvuk, tiez mu potvrdili reflux, hned mu nasadili inu stravu, a chodi cvicit nejake cvicenia na reflux, kedze moj syn mal zapal pluc a stale tam nieco videli, bol vo Vysnych Hagoch s primarom a anesteziologickou na CT, ale endoskopie robia v tam lebo malemu robili vcera bronchoskopiu a robili to tam, kedze taketo male deticky nevedia este spolupracovat, robili mu to opat pri anesteze a robi to primar Strmisko, ktory je fakt osobnost, nielen spravanim, ale aj ako lekar.....Personal na ich oddeleni 2C je velmi mily. Ma sa teraz ochladit, tak si nabalte oteplovaky a klzak nech si maly uzije .-) Prijemny pobyt vam prajem 🙂

1radka
22. jan 2014

Dajujem velmi pekne.Tak nieco take mu robit nedam,nech sa deje cokolvek. Dost ma stres z lekarou. Vdaka za info 🙂

gabika53
22. jan 2014

@aninkabj ahojky, chcem sa ťa opýtať na tú bronchoskopiu, ako to prebieha, koľko to trvá..mali by to robiť môjmu synovi 😉

aninkabj
22. jan 2014

@gabika53 po polnoci uz nesmel pit ani nepapal , brali ho okolo deviatej mam pocit, pichli mu anestetikum, cely cas tam bol anesteziolog, robil mu to primar Strmisko, velky to odbornik, vraj to robi len on, maly tam bol nejakych 45 min., na posteli ho previezli na izbu a bol uz pri vedomi, az do vecera mu isla infuzia, neviem ci preto ze ma zapal, alebo standartne...nesmel papat ani pit ani potom, az okolo druhej-tretej dostal najprv trosku cajika, a ked nevracal, pomalicky ho sestricka zacala krmit, cely cas co bol na izbe ho kontrolovali, srdiecko, dychanie a tak.....Najhorsie znasal to , ze je hladny a smadny, inac nemal ziadne bolesti.....Vacsim detom to robia bez anestezy co viem, a moja mamka,ktora tam s nim je, vravela ze niektore poobede uz pobehovali po chodbe.....nas veru lezal ani nemal chut nieco robit ....Drzim palceky a aky problem mate vy???

1radka
23. jan 2014

Ak tam ideme v poriadku a zápal sme mali v novembri, nemali by mu nieco take robit. Mame v máji 4 roky a prežili sme si v nemocnici toho dost. Boli sme tam asi 7x. Som zvedava co nas čaká. Odbery robia tam alebo niekde inde