Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

zsuzsula
17. jún 2014

zuzanavazanova Tak sa stretneme.Nevie niekto či dávaju maličkým detičkám Lucku.Ked sme boly v nemocnici tak tam dávali.

timejka8
17. jún 2014

AHOJTE chcem sa opytat dnes mi nasa pani doktorka poedala ze do tohto ustavu aby sme sli na jesen len sa chcem spytat ako sa to tam plati kolko vide ubytovanie pre dve deti a doporovod?mozem len ja ist s nimi alebo jeden tyzden moze ôbyt s nami aj muz?kolko stoji ubytovanie?detom to hradi poistovna?daujeeem

zuzanavazanova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
freyusha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veqa
18. jún 2014

@zsuzsula na každú kuchynku na každé odd. dávali ráno jednu fľašu minerálky, začali luckou, ale asi došla tak potom hocijakú

ada30r.
18. jún 2014

Tak mi sme nakoniec neodišli, dostali sme dva dni pred odchodom ovčie kiahne. 😢

zsuzsula
18. jún 2014

@veqa Dakujem pekne.Tak asi zoberiem aj Lucku lebo malá my pije len to.žiadne čaje ani nič iné nechce.

pistala1
21. jún 2014

Tak dnes nam volali z Ustavu po dvoch mesiacoch ospravedlnili sa ze sme museli tak dlho cakat ale ze uz aj vseobecna poistovna musi pobyt odsuhlasit ponukali nam pobyt na koniec jula a pol augusta ale kedze je to cez leto len na dva tyzdne.Dohodli sme nakoniec pobyt na september a na tyzdne tri ale v klasickej nemocnicnej izbe od septembra maju volne aj tie platene.Takze nastupujeme 2 septembra.Idem s dvoma detickami rocnym a 5 rocnym chlapcekom.Mamicky ak mate tiez taky terminik prosim ozvite sa rada by som si tam nasla nejaku kamaratku s ktorou by sme mohli travit volny cas.

zuzkabar1983
26. jún 2014

Baby doktorka mi odpurucila pobyt v Srobarovom ustave. Tak som kukala ich stranku ... Aky je vlastne rozdiel medzi izbami kategorie C a D? Dakujem.

denda78
26. jún 2014

No my sme boli s dcérkou (7 rokov) na osobnom prieskume v Tatrách a jednoznačne sme si vybrali Tatranské kúpele Lučivná- raj na zemi- izby viacerých štandartov a vhodné aj pre celé rodiny- hradené poisťovňou. Boli sme na jar 3 týždne- fakt vrelo odporúčam

maca_p
26. jún 2014

ahojte,
k ubytovaniu sa platia povinne este tieto poplatky? platitli ste? idem s dvomi detmi, z toho jedno ZTP so sprievodcom. viem ze na ubytko uvadzaju 80% zlavu z pobytu.

Príplatok za služby súvisiace so zdravotnou starostlivosťou na deň hospitalizácie *) 1.50/den
Zákonná platba na deň 3,32/den
strava 7,50/den

veqa
26. jún 2014

@zuzkabar1983 C majú svoje soc. zariadenie tuším 4 izby, D je klasika nemocničná izba a spoločné soc. zar. pre všetky izby

veqa
26. jún 2014

@maca_p áno to sú povinné poplatky ale zťp má zľavu nejakú

maca_p
26. jún 2014

@veqa dik 😉
co som citala a pochopila, tak zlava sa vztahuje iba na ubytko. dalsie zlavy pre doprovod detí z DD, alebo pre sprievodcu, ktory je v hmotnej nudzi. cize pre nas iba to ubytko v zlave. aj to je celkom slusna suma.
kocky, ake su tam porcie jedal pre 3 a 5 rocne deti? velke, male? ci sa mi neoplati stravovat sa extra. ked tak ratam 157,50 ma bude stat strava pre mna, to je dost? ci ani nie?

veqa
27. jún 2014

@maca_p porcie akurát,ak ti stačí málo,tak dojes po nich,ak nechajú 😀 ja som si platila ubytko typ B takže som cvakala poriadne a aj stravu...ale zas mi to za to pohodlie stálo,inak na každom odd.je kuchynka tak sa ti tam dá teoreticky prestravovat.

maca_p
27. jún 2014

@veqa aj ja pojdem na B cko. dve izby v bunke, tak kuchynka bude po ruke. budem mat "troska vyhodu" ZTP preukazu co do platenia ubytka. a ked je obchod na blizku, tak si mozem varit sem tam. a chalani su mizerni jedaci 😉

ludka0610
27. jún 2014

My čakáme na schválenie som zvedava kedy sa tam dostaneme...no do telefonu mi povedali ze skôr ako v septembri oktobry to nebude tak som zvedava...uvažujem este kam na izbu...

bianca11
27. jún 2014

Ja by som sa chcela spytat, na tom Dcku to je ako? Kolko mamiciek a deticiek na izbe? dakujem

pistala1
27. jún 2014

@bianca11 ahoj mne volali Mynuli tyzden idem sice s dvoma detmi ale povedali ze na izbe budem sama s detickami a tak isto je to aj pri jednom dietati.

pistala1
27. jún 2014

@ludka0610 Liecenie sme podavali 29 aprila volali nam v sobotu pred tyzdnom tak ked ratam skoro dva mesiace to schvalovala poistovna. termin nam ponukali koncom jula a v polke augusta na 2 tyzdne rozhodli sme sa nakoniec na september a na tyzdne 3

bianca11
27. jún 2014

@pistala1 Dakujem. Ja este len hladam nejake kupele, z Lucivnej mi volali ze az po 3 roku takze musime si nieco ine vybrat-

ludka0610
27. jún 2014

@pistala1 no tak paráda to ak budeme toľko čakať tak fakt super...teraz 5 tyzdnov bola v takom stave že sme nakoniec skončili v nemocnici...
@bianca11 no liečenie nula bodov nakoľko dieta do troch rokov poisťovňa neschvaľuje...ani toto nieje liečenie ale hospitalizácia.... Tiež sme chceli niekde na liečenie no alergologicka nám hneď povedala ze az ked bude mať dieťa tri roky...

pistala1
27. jún 2014

@bianca11 Ja mam tiez 5 rocneho a rocneho preto ideme do srobaroviec

pistala1
27. jún 2014

@ludka0610 uz aj srobarovce po novom musi schvalit poistovna teda mi sme vo vseobecnej .Myslim ze na jesen tam maju volneho dost lebo vsetko chce ist cez leto pocula som ze je to skor taka nemocnica ale ak to ma pomoct tak preco nie Ja mam ist s dvoma detmi tak to bude vesele vybrali sme si nakoniec izbu D aj tak ked sa bude dat poobede budeme chodit po vonku izba len na prespatie

zsuzsula
27. jún 2014

Dostaly sme pozvánku na liečenie a ideme 30 júla na 2 týždne.Ideme s dvoma detmy.Syn má 6 rokov a dcéra 16 mesiacov.Bude to 1A odd.a kategoria D.Ide tam ešte niekto vtedy?

ludka0610
27. jún 2014

@pistala1 no ja to musím este pokukat tie izby...aspom keby tam ta wifina bola...uvidime ako to bude s volnymi izbami keď budeme my mať ísť...som zvedava kedy sa ozvú...my máme dvoveru poisťovňu...

ludka0610
27. jún 2014

A baby čo ste tam už boli neviete niektorá ako to tam je s mobilným internetom...je tam signál?a ako je to s kupelnami je tam len sprcha alebo aj vaňa?malá sa mi nechce sprchovať len kúpať boji sa sprchy ☹ ...

matulka412
28. jún 2014

Takze schválené ...nastupujem 4.augusta s dvomi deticakmi dcéra 4 roky a syn 18.mesiacov,,,idem na izbu A,,,nejaká maminka v tomto termíne ide?

zuzanavazanova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ludka0610
28. jún 2014

Baby vôbec nechapem tým izbám A,B,C,D aj tam som to pozerala no veľmi sa do toho nerozumiem.. a ide niekomu pozrieť na nete tie izby?mysim to čo je na stránke tie obrázky....lebo mne to vebec nechce ísť...