Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

zsuzsula
12. aug 2014

@ludka0610 zamálo. 🙂 Keby nieco kludne my napíste.Zajtra my uz ideme domov.Bolo tu dobre,detom sa velmy pácilo.Mozno ze o rok sa vrátime. 😉

zsuzsula
13. aug 2014

Tak,a ubehlo nám pobyt ako voda.Uz sme na ceste domov.Vsetko bolo super,starostlivostna jednotkau.

freyusha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukacovicovaalena
19. aug 2014

ahojte maminky, my mame termin 3,9.14 a neviem co vsetko si mam zbalit? to si tam budem sama prat ,mate skusenosti ktora tam uz bola? my ideme do odelenia D . a to sa plati tam v hotovosti al mi poslu bankovy ucet. dakujem za odpovede

pistala1
26. aug 2014

Ahojte tak presne za tyzden nastupujeme. Je tu este nejaka mamicka co nastupuje 2.9 alebo trosku neskor?

maznacik007
27. aug 2014

prosim kto ma skusenosti s pobytom dietata 11 rokov v srobarovom ustave ale slo by teda same

mizuzka
27. aug 2014

@malicka100
mne naša doktorka odporučila z dôvery prejst do vseobecnej, vseobecnu vraj beru hned bez vahania. z dovery vraj zamietaju vela vela detickam, bezdovodne alebo s nezmyselnych dovodov...

mizuzka
27. aug 2014

@maznacik007
ahoj ja mam skusenosti sama so sebou, ale ja som mala 6 rokov ked som tam bola na 6 tyzdnov. kedze to bolo velmi davno, nemozem posudit ako to chodi dnes. teraz ma nahovara synova obvodna dr, ci nechcem ist so syncekom kedze je casto chory, tak velmi nad tym uvazujem. len z prace to nie je sranda. ale co si pamatam, bola som na oddeleni 4B, sestricky tam pobehovali hore dole, o deti bolo postarane. do obeda boli vacsinou vysetrenia a rehabilitacie, samozrejme cely den co najviac na vzduchu pobyt. dokonca co bolo kedysi, ja som to tiez zazila, spavali sme na obrovskej terase a inhalovali horsky vzduch. bolo to perfektne. samozrejme dostatocne zakryte vsetky deti. nebol problem ani s inymi vecami, sestricky sa o nas starali, starali sa o hygienu deti, spolocne ich kupali sprchovali, umyvali vlasy detom, ktore toho este neboli schopne. udajne to tak funguje aj dnes, dokonca pre skolakov je tam aj srobarova skola, kde si deti donesu svoje ucivo co maju prebrat vo svojej skole a ucitelia to s nimi preberu a taktiez tam je skolsky klub. je tam ihrisko pre deti, ktore bolo zrekonstruovane tiez a vyzera super. je tam park proste pre deti je tam raj. ked som mala 6 rokov, nezdalo sa mi to tak, ale teraz viem ze to tak bolo. 🙂 rodicia za dietatom na navstevu prist mozu kedykolvek podla navstevnych hodin, mozu dieta zobrat na vylet a potom zas vratit naspat. je tam kopa deti, ktore su tam bez rodicov. len tie malicke chodia vacsinou v sprievode rodica. takze nemaj obavy

zuzkabar1983
1. sep 2014

Ahojte, tak uz mame aj my dohodnuty termin ... Len som sa zabudla tej pani spytat ... Neviete ci je strava pre mna povinna ? Budem v na oddeleni 2A kat B.

m2
1. sep 2014

@zuzkabar1983 my sme tam boli koncom júla.strava je pre sprievod povinná platiť,či sa chodí alebo nie do jedálne.jedla je tam dosť,ani sme to nestíhali pojesť.ranajky,desiata,obed,olovrant,večera,2 večera.platí sa v hotovosti,ked tam dojdete záloha,a pred odchodom zvyšok.aj čajík je stále na oddelení.je tam aj kuchynka.

freyusha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mizuzka
4. sep 2014

@freyusha my možno ale kedze si robim externe vysku musim pockat na rozvrh ako budem mat prednasky a potom doktorka podla toho rezervuje termin. dam vediet o tyzden budem mat rozvrh a dohodnem sa potom s doktorkou 🙂

freyusha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludka0610
5. sep 2014

@freyusha ahoj my ideme 24.9 do 10.10 tak posledné dva try dni sa stretneme 🙂

freyusha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludka0610
5. sep 2014

@freyusha No to som aj ja zvedavá a veľmi...pravdu povediac sa aj obavam ako to mala zvladne tak uvidíme...

ludka0610
5. sep 2014

@mizuzka my sme s dôvery a bez problémov nám to schválili do troch týždnov sme mali aj termín...

maca_p
7. sep 2014

@zsuzsula ahoj, kedze si tam nedavno bola, chcem sa spytat, ci je nieco, bez coho sa v srobarovom nezaobideme? idem s detmi 3 a 5 rokov.
nieco ako plavky, bicykle, nieco na sport, nieco na terapie, alebo cokolvek?

timejka8
7. sep 2014

ahojte tak uz aj my mame termin od 1 oktobra nastupujeme 🙂 idete na 2 ci 3 tyzdne

maca_p
7. sep 2014

@timejka8 na tri

elipro
7. sep 2014

Ahojte, my nastupujeme 16.9. na 3 tyzdne

timejka8
8. sep 2014

je tu nejaka mamicka co by poradila co si zobrat so sebou?

zsuzsula
8. sep 2014

ahojte, Potrebujete zobrat všetky kvapky sirupčeky čo deti užívaju.Plavky,oblečenie samozrejme,hygienické potreby ,pracie prostriedky dá sa tam prat v pračke za 2 hodiny 2 eurá.Je tam aj sušička ale my sme maly velku terasu na oddelený tak sme sušili tam.Zehličku sa dá požičat zadarmo.Ked máte konkrétne niečo očom neviete či treba alebo nie tak sa spítajte lebo teraz ma iné nenapadá 🙂

freyusha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timejka8
9. sep 2014

uff na oddelenie este netusim ake cakam pozvanku len sme si zajednali termin od 1.10 do 22.10 a idem s mojimi babulkami na tu nemocnicnu izbu

zuzkabar1983
10. sep 2014

Ahojte s je tu niekto kto ma termin na november?

luciad7
11. sep 2014

Ahojte, ide niekto od 17.9.? Ideme na 1.A oddelenie D, keď som z toho dobre vysla

ludka0610
12. sep 2014

@elipro
@luciad7
@timejka8 ahojte my nastupujeme 24.9 do 10.10

timejka8
14. sep 2014

my ideme od 1.10 do 22.10 a tiez by sme mali byt na oddeleni 1A oddelenie D

elipro
15. sep 2014

Ahojte, vie nam niekto poradit? Aka je tam strava, ci mam malej pribalit mlieko, gulicky do mliecka, vyzivu, ....