Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

salije
28. mar 2015

@4481 ano, keby boli socialne zariadenia na kazdej izbe, povedzme, no ked idem na wc, to sa neubrani...rotavirus je vysoko nakazlivy a je prakticky nemozne sa nenakazit..

salije
28. mar 2015

@nika80 my nadtuoujeme na buduci tyzden, teda ak vonec nasfuoime, ale mame objednanu ph metriu, moja ma 3 roky... A ked sme boli minuly rok v lete jej robili len sono a vyslo pozitivne, no na odd sme mali chlapceka tusim mal 18mesiacov a robili mu ph metriu...

salije
29. mar 2015

Mamicky, tie ktore chodite pravidelne do srobara, boli ste uz aj v maji????? ..Ako sa uz pisalo, vzdy na jar a na jesen maju problem stymto crevnym virusom, no chcem to prelozit presne koli tomu z aprila na maj, ak je maj vobec bezpecny... Teraz sa bojim, vlastne akoze viem co tam teraz je a isla by som ich vedome nakazit... Fakt neviem co robit...

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salije
29. mar 2015

Dakujem za radu... No my pojdeme do D cka, este uvidim dnes a zajtra co ten dcerin sopel a pokasliavanie a volam tam... Ale nechcela som ist v juni, ale asi ak prelozim inu sancu mat nebudem..

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zigovamaja
29. mar 2015

@alenkaorava ph metriu nerobia takým maličkým deťom, my sme boli ako troj ročný a robili to sonom bruška, teraz budeme mať 4 a neviem ako nám to budú robiť ale hadičku jej nedovolím, nezvládla by to a nikdy sme s tým problém nemali, sono ktoré jej robili 2 roky po sebe bolo v poriadku

salije
29. mar 2015

@zigovamaja moja ma 3 roky a ide na ph metriu, mam stoho obavy jasne, no chcem jasne vediet ako sme na tom..

salije
29. mar 2015

@alenkaorava preco niee?? V juni mame u nas otvorenie letnej kupepnej sezony, rozpravkovy les, a mnoho akciii pre deti, inakedy sa nic nedeje, leto mame kratke a este ho stravim mimo od svojich blizkych a rodiny, koli nim nechcem ist...dcera je prvacka starsia a prvykrat by isla na koncorocny vylet a tesi sa...

zigovamaja
29. mar 2015

@salije mne sa len nepáči že to robia každému ako na páse, nám každý rok zatiaľ sono, aj keď s tým nemáme problémy, teraz neviem či už nebudú chcieť robiť ph metriu, ale nedám ju, my tam chodíme na 2 týždne sa naučiť správne inhalovať a odhlieňovacie cviky, som rada iným vyšetreniam v našom prípade výtery nos, hrdlo, a imunita

salije
29. mar 2015

@zigovamaja ved ano, no nam uz ako zistili ten reflux sonom, uz tam ta ph metria musi byt, alebo mala by byt... Ale chcem to aj ja vediet a byt si na istom...takto si hovorim ma ho nema ho, neviem... Kedze je to diagnosticky ustav, chcela som ich dat potriadne vysetrit, no starsia je podla vysledkou zdravy clovek, tak preco je furt chora nato neviem najst odpoved...a mladsia samozrejme popri nej a este ma k tomu aj svoju diagnozu... U nas gastrologicka povedala, ze sono je nedostacujuce, kazdy odbornik povie nieco ine... Ale teda teraz sa mi nechce ist sa tam dat dobrovolne zavriet a ochoriet..

mata17
31. mar 2015

Ahojte dievčatá,
prosím Vás viete mi niektorá poradiť telefóne číslo Šrobárov ústav na ktorom sa dá dohodnúť izba. Opakovane volám na 052/441 21 11 a vôbec sa tam nedá dovolať :( Prosím viete mi poradiť ktorá izba Vám vyhovovala a ké mate skúsenosti 🙂 vopred ďakujem moc Maťa 🙂

mata17
31. mar 2015

Uz som sa tak dovolala, ale nic som zatial nevybavila, nakolko mali ambulanciu, pani povedal, ze mi zavola ked budu mat po nej 🙂 dievcata dajte vediet ktoru izbu by ste nam odporucily ... ja som pozerala to tyo B, alebo ak nebude volne tak aj typ A. Ak by sa dalo rada by som bola, tak kde su aj ine deticky (na poschodi), nech Lukino ma kamaratov 🙂 prosim Vas herna pre deti tam je, a ak na ktorom poschodi? Viete mi povedat ake su tam na TV programi ci aj nejake detske, alebo kolko je tam vôbec prograomv? Prosim Vas aky je tam rezim a ako to tam prebieha? dakujem zatial

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika80
31. mar 2015

@mata17 my sme mali typ izby C1 (štandardné vybavenie+spoločné sociálne zariadenie, kuchynka, televízor pre 4 izby) a patrili sme pod oddelenie 1A. Tieto izby boli na prízemí vedľa príjmovej kancelárie. V televízii sa dala pozerať STV, Markíza, JOJ, WAU, JOJ Plus, TA3 a ešte nejaké, len si nespomeniem, kedže sme ich nepozerali. Nebol tam žiaden detský program. V spoločenskej miestnosti bolo zopár hračiek, dali sa tam pozerať DVD, ale ja som malej brala omaľovánky a zopár hračiek. Na každom oddelení bolo pár hračiek, ale v pivničných priestoroch bola veľká herňa, len tam sme nechodili kvôli rotavírusu, ktorý tam koloval a nechcela som, aby sme niečo chytili.
Na každej izbe by mal byť rozpísaný denný režim, doobeda bývali vizity, rehabilitácie a vyšetrenia, poobede bol voľný program.

mata17
31. mar 2015

@alenkaorava
Alenka dakujem, krasne za odpoved a info 🙂 nuuuz my ideme tiez do izby typ B a termin mame od 27.5. takze tyzden pred Vami ... tak sa tam snad aj stretneme 🙂 ja tam idem so syncekom ma 5 rokov. Tiez ideme prvy krat. Tie izby typu ano, nemali povedala to aj mne pani, ale som rada, ze mali aspon to B 🙂 povedal, ze anm pride este pozvanka, ktoru treba vyplnit a poslat spat. Vy uz ju mate pozvanku, za aky cas Vam prisla? dakujem zatial pa

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata17
31. mar 2015

@alenkaorava
ďakujem Alenka... nuz zial tu izba B2 nemali volnu, iba B1 to je vraj o poschodie vyssie... tie B2 vraj az na jul maju volne ... takze budeme s drobcom na B1 ... nevadi ved 🙂 pani setricka povedal, ze deticky s maminami chodia do spolocnej herne na vase poschodie 🙂 Ked mi pride ta pozvanaka dam vediet a upresnim 🙂 Tak Jakubko a Lukino su rovesníci tak potom mozu pohrat 🙂 jeeej tak mate dvojcata 🙂)) pekne , ale isto aj narocne 🙂

mata17
31. mar 2015

@nika80
Ahojky Nika, dakujem Vam velmi pekne za odpoved a vsetky uzitocne informacie 🙂)) takze vy to uz asi mate za sebou? a a ko sa Vam tam pacilo a ako dlho ste tam boli? pomohlo to Vasmu dietatku? dakujem zatial pa

nika80
31. mar 2015

@mata17 áno, my sme sa už vrátili, boli sme od 2.3. do 16.3., bolo tam celkom dobre. Malej porobili vyšetrenia, rehabilitovali s ňou. Nasadili jej liečbu na reflux a predpísali jej spray na inhalovanie. Teraz jej musíme tu u nás vybaviť rehabilitácie kvôli vpáčenému hrudníku, plochým nohám a aj refluxu. Dostali sme papier, kde bolo napísané čo môže a čo nemôže jesť.

salije
31. mar 2015

@nika80 Dobry den, mozem sa spytat, pisete ze to tam bolo celkom v pohode, my nastupujeme na D-cko v utorok, ako je to tam s tym rotavirusom ??? Nechcela by som, aby sme tam ochoreli... Dakujem za odpoved..

nika80
31. mar 2015

@salije neviem, ako je to tam teraz, ale my keď sme 16.3. odchádzali tak tam ešte bol rotavírus. My sme mali ubytovanie typu C1 a patrili sme pod oddelenie 1.A Takže my sme sa rotavírusu našťastie vyhli, ale tí čo bývali v tých nemocničných izbách, tak tam to vraj kolovalo z izby do izby. Oni sa tam snažia to dezinfikovať, ale keď sú spoločné záchody aj sprchy, tak sa tomu asi nedá vyhnúť. Pretože aj tie deti, čo boli choré, museli ísť na záchod. Asi som Vám veľmi nepomohla. Snáď sa ozve niekto, kto je tam teraz alebo sa práve vrátil.

salije
31. mar 2015

@nika80 urcite som vdacna za odpoved.... Stale zvazujem, ist ci neist, fakt neviem, chcela som nastupit tak ako sa maaa, ale bojim sa.... Ist minut peniaze a za nic a zavrety na izbe, alebo odlozit a neist....Nemoze si dovolit tie platene izby, aj ked umyvadlo a wc by mohlo byt na kazdej izbe, ale tak viem nehroziii....

nika80
31. mar 2015

@salije my sme platili 3€/deň za izbu a mali sme tam aspoň umývadlo, to bolo pre mna plus. Chápem, že nie každý si môže dovoliť zaplatiť si nadštandard. Nas to celkovo vyšlo cca 170€. My sme mali ist povodne 26.1., ale dcéra ochorela, tak sme to preložili, lebo keby tam ideme tak by najskôr asi riešili jej ochorenie a nerobili by jej vyšetrenia.

salije
31. mar 2015

@nika80 ahaaa 3e, byvalo to kedysi tusim 8e... Ale minuly rok sme stretli skveleee maminy, kolektiv super, aj vylety aj sranda, cize asi ide aj o tom skym sa stretneme 🙂 este to rozhodovanie posuniem do vikendu, ale potom uz musim zavolat ci nastupime ci nie...

sara1980
31. mar 2015

@salije hore na poschodi nad 1A/D su chory.. na 1A/D su ok a je tam plno snehu a stale snezi

4481
31. mar 2015

@salije ahoj.tak moji chlapy sa vratili v pondelok domov.maly je uz na tom trochu lepsie.ale ked odchadzali tak ten rotavirus tam stale bol a stale je.ale viem ake mas z toho vsetkeho pocit lebo aj ja som sa velmi tazko rozhodovala ci maju ist alebo nie.nakoniec isli a vsetko na zaciatku bolo ok az kym ich nemuseli izolovat.tak zatial pa.

salije
31. mar 2015

@4481 ano ten kto to zazije, vie o com sa pise... To rozhodovanie je fakt tazkeee, chcem to mat zasebou je pravda, ale zas na ukor ze ochorieme to nieee...ale zas deckam nechcem odopriet aspon dovolenku takouto formou, kedze na normalnu dovolnku nemame momentalne...asi to nechame na leto, aj sneh teraz dotoho... Ach jaj.. Mozno tooooolko rozmyslam a na tuuuu smolu pojdeme v lete a niekto pride chrchlavy a chytime daco, asi ked mame ochoriet ochorieme... Este necham aspon dva dni na rozmyslanie

janka1305
1. apr 2015

Ahojte dievcata, ja tiez nastupujem s dcerkami 8.4. a tiez som zvazovala ci ist alebo nie ked je tam ten rotavirus. A este k tomu aj taketo pocasie
Nakoniec som sa rozhodla ze to riskneme a pojdeme, nechce sa mi to zas oddalovat. A ak mame ochoriet alebo nakazit sa, tak sa nam to moze podarit aj neskor 🙂. My ideme prvy krat, tak tiez mam zo vsetkeho obavu a zvlastny pocit ako to tam bude. Ale uz to nejdem riesit. Ved ak rotavirus chytime, pustia nas domov aj prv ci tam musime byt do konca. My ideme na odd.4B kateg.D