Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

effien
18. apr 2014

@salije ahoj, no my mame tiez vszp. A je to zvlastne, lebo ked som im tam volala este pred tym ako som poslala ziadost a pytala som sa aky je postup, tak mi povedali ze poslat ziadost a tak o tyzden si zavolat do prijimacej kancelarie a dohodnut si termin. Preto som aj bola prekvapena ked sa ozvali oni. Hned sa pytali aku kategoriu izieb chcem a nasledne hladala volny termin. Pozvanku mi poslala az ked sme sa dohodli na termine. Pani na telefone hovorila ze terminy zavisia od tej kategorie ubytka ktoru chces, ale vseobecne ze maju vela ziadosti a objednavuju uz vacsinou na jesen.

1radka
18. apr 2014

Ahoj mamicky. Ja idem s malym 30.4 ide v ten termin este niekto? Toto je uz druhy termin nakolko sme museli prvy zrusit den pred odchodom. Maly dastal kiahne. Kedze viem, ze je dobre vziat so sebou posledne vysledky a rtg, co nas este caka. Okrem odberu, gastro vysetrenia a alerg. Dakujem

peta131
18. apr 2014

@1radka My nastupujeme 30.4 🙂 a tiez mam 3 rocneho stupla 😉 budete na normalnom oddeleni, alebo ides na nadstandartku?

salije
18. apr 2014

@effien ahoj, no tak to je uzasne, stym ja ale nebudem suhlasit a radsej sa nato vykaslem, dcera od septembra nastupuje do skoly a ucit sa budeme zrejme obe, tak si neviem predstavit vymeskavat, to nedobehneme azda ani do vianoc, fuuu, ze normalne mi opadlo posledne nadsenie..uz aj ten nas postup je akysi zvlastny, teraz mozno elkom zbytocne cakam na pozvanku, no dnes mam o com premyslat v noci..stale si hovorim ake to bude narocne, sama s dvomi, ale aj sa tesim, ze vypadnem s domu a zmenime trochu vzduch, no a uz mam dilemu ci vobec volakam pojdeme...

salije
18. apr 2014

@effien inak tak premyslam, ze izby su dostupnejsie tie najdrahsie,tie su mozno nie tak ziadane ako tie zadarmo, alebo s malym doplatkom...a kam teda a v akom termine idete?? Popravde chcem ist co najskor, ale hlavne do septembra stihnut, no keby mali volnu izbu A tak to si ani nekozeme dovolit, tak teraz neviem co mam robit...a cislo do tej prijmacej kancelarie je klapka na konci 170???

effien
18. apr 2014

@salije teraz si s tym nelam hlavu, aj tak teraz nic nevyriesis. Naspup do skoly by asi fakt nebolo dobre vymeskat, ale verim ze sa vam nieco podari vybavit. Ono vzdy sa niekto z nejakych dovodov odhlasi a tym sa im nieco uvolni. Po sviatkoch by som tam na tvojom mieste zavolala a dohodla sa s nimi. Prijimacia kancelaria je klapka 120. Boli tam strasne zlaty a ochotny, myslim ze ak im povies co je vo veci, budu sa snazit ti vyhoviet. Ja som si dala kategoriu C. Bcko a Acko je pre mna financne neunosne a podla toho co tu baby pisali sa ani nejak neoplati. A kdesi som citala ze Dcko nie je v lete k dispozicii. Dostali sme termin 26 juna, co je uplne super, lebo uz som ani nedufala ze to bude v lete. Zevraj sa im nieco uvolnilo.

salije
19. apr 2014

@effien ahoj, ano nastup do skoly nechcem kazit, este aj moja dcera je uplne hambliva, ustrachana..ja ked som volala prvykrat 111 na konci, ta pani mi povedala, ze mam zavolat na 120 tam som sa dva dni nemohla dovolat a nakoniec ked som sa dovolala mi teda povedala ze ja mam cakat na pozvanku a az potom volat na 170, inak su vsade mili, ale ked budem znovu volat (120)co si o mne pomysli?!!!! Ale skusim tam hned v utorok zavolat, no neviem, ale tiez sa spolieham nato, ze niekto nenastupi a ja hned ako povedia by som prisla, no do 2.9.pekne doma, fuuu ludia su radi ze sa tam vobec dostanu a nie ze si volakto bude klast podmienky...veru ani ja by som nesla do A ci B, ani si to nemozeme dovolit, ape tiez som to citala, ze veru zbytocneee za tie peniaze veru more.. Ano citala som to aj ja, ze cez prazdniny D zatvorene.. keby sa nam podarilo daco zistit a vybavit by bolo super a bola by to super nahoda keby v termine ako idete vy, inak ja som nechcela ist ani v lete, ved v piestanoch sa toho tolko deje, ale svet sa netoci okolo toho co ja nechcem ci chcem, bola by som rada ze by som to dala do septembra a este s C izbou a bolo by to fajn...ma vyhodu ze sa ide v lete nevedela by som sa zbalit stolkymi zimnymi vecami, no a da sa byt vela vonku a neochoriet, drzim palceky nech vam to urcite pomoze..

salije
19. apr 2014

@effien
@effien a este ak sa smiem opytat, mate malinkeho synceka a byva taky velmi chory?? To je hrozne, ze tie male deticky musia byvat chore a ste s PN??

manka111
19. apr 2014

@1radka Ahoj no my nastupujeme 23.4 ale na oddA kat B idem prvy krat tak preto ta kat mam 5r a 7mesacneho chalana neviem ako to tam zvladneme len co znama vravela aby som si taku izbu vzala kde bude soc.zar na izbe aj kuchyna je to dost drahe ale co uz.Mozno sa tam stretneme ak to bude mozne

effien
19. apr 2014

@salije ahoj, mozno budes prekvapena a v utorok tu uz bude v schranke cakat pozvanka 🙂 hadam sa vam podari to vybavit. Bola by sranda keby sme sa stretli ;) ja som chcela ist v lete - vtedy je vtatrach take najstabilnesie pocasie, a uzijeme si aj nejake vyletiky po tatrach. A ako si napisala, nemusim balit tie hrube zimne veci.
Ano som z PN. Pozeram ze vy byvate kusok odtialto, sranda 🙂 Moj maly bol od nejakych 10 mesiacov stale chory. Minuly rok bol uplne zufaly, to sme boli vzdy dva tyzdne chrory, tyzden zdravy a tak dokola. Uz ani neviem kolko antibiotik vybral. Tento rok je to uz troska lepsie. Imunologicka nam nasadila nejake lieky a odvtedy sa relativne drzime. Som zvedava ako bude ked nastupi do MS, to bude asi viac doma ako v skolke :( Vy mate asi podobny problem s dcerkou, ked ste pisali ze dr neodporucila chodit do skolky. Dajte vediet ako ste vybavili.

salije
20. apr 2014

@effien ahojko, veru keby to tak bolo, super, ale ked nie zavolam tam, nech viem...veru by ma to potesilo keby sme sa stretli, no ako som pisala, len do septembra chcem ist, koli skole..inak ja som Piestanka, uz som si tu zvykla, ale stale ma to taha do PN, pisti mi srdce, pokial je clovek doma, dobre, ale potom praca a tym detom kruzky, je to kusok, no uz to bude o presuvani..moja dcera bola do troch rokov celkom zdrava, maximalne teplota ked sli zubky, potom v kuse chora, chodime na imunoalergo do nemocnice p.Malastovej, uz sme mali vsetko mozne aj nemozne, teraz ma sprej na astmu dycha rano a vecer a drzala sa bola v ms vyse mesiaca co sa nestava..minuli rok som ju nechala cez zimu 4 mesiace doma s ms, teraz je predskolacka, ale teraz uz zas nechodi vyse mesiaca, moc toho do skolky nenachodila..mladsia, no stou som bola v nemocke ked mala 10tyzdnov, priedusky,potom obcas ochorela od starsej, ale po ockovani ma problemy, tak zas sme boli v nemoccaka nas posledne ockovanie a mam stoho hrozu MMR, ked jej sposobilo problemy, tak teraz mozem co ocakavat??!!! Ale nemam gule to odmietnut, nedokazem bojovat stymto tupym systemom..starsiu ja ju do ms nedavam, aby neochorela, ale ak to ma twk dlho trvat to vybavovanie a ci vobec pojdeme tak asi od buduceho tyzdna pojde, uvidime co v utorok...
Inak dnes sa rodia deti nie uz uplne fit, som rada ze nam je len toto, si tak vravim, presli sme si vselicim, minuli rok bol uplne strasny, tak dufam ze najhorsie mame za sebou...tie gramaticke chyby, hmmmmm, niekoho musi aj nadvihat ked to cita...ste na fb???

1radka
20. apr 2014

manka111 no snáď sa stretneme

manka111
20. apr 2014

@1radka ahoj na ake odd idete ?

katie0820
28. apr 2014

Už sa to blíži aj nám,mám z toho stresy.Máme termin na 6.5. akurát sa tam dosť pokazí počasie-aspoň podľa predpovedi-má aj snežiť :( Zobrala by som hádam celú skriňu ☹

fmajka
29. apr 2014

Ahoj Salije, o školu sa nemusíš báť. Škola tam je. Ja som sa vrátila včera zo Šrobáku. Dcérka je druháčka a každý deň bola v škole. Dochádzka sa zapisuje, tak tvoja dcérka nebude mať ani vymeškané hodiny. Držím palce.

fmajka
29. apr 2014

@adriana7284 Ahoj. GER alebo GERD je v podstate "reflux". Ak ho dieťa má, môže to spôsobovať časté choroby (angína, kašeľ, zápal dýchacích ciest, ...). Mojej dcérke ho zistili, tak máme teraz nasadenú liečbu. Liečba je dlhodobá, začali sme len nedávno tak dúfam že sa nám to podarí vyliečiť 🙂 .

adriana7284
29. apr 2014

ahoj fmajka a ako dlho ste tam boli, a co vysetrenia boli neake narocne alebo sa to dalo zvladnut bez problemov,a kolko ste asi cca platili za pobyt , ja tam tiez pojdem s malym, maly ma 4 r. , dost sa toho bojim, ideme prvy krat tak neviem co mam cakat, ake ubytovanie si vybrat.Ziadost uz mame poslanu uz cakame len na odpoved teda resp. neaky termin co nam daju. No ved toto nam sa to prejavuje anginami, kaslom cize zapaly hornych dych. ciest, mame uz asi 3 r. v kuse antibiotika kazdy mesiac koli tomu a nie a nie nam zistit cim to je, az teraz to nas pneumolog pripisuje GERD, doteraz riesili imunitu ale ta je v pohode.Dakujem za odpovee

fmajka
29. apr 2014

@adriana7284 Boli sme tam tri týždne, ale celú diagnostiku zvládnu aj za dva. Vyšetrenia sú v pohode, netreba sa báť. Malý bude asi absolvovať okrem odberov diagnostické vyšetrenie - spirometria. Je to také fúkanie a dýchanie do prístrojov, to je úplná pohoda. Keď je tam podozrenie na GERD, tak podľa mňa asi bude musieť absolvovať PH-metriu. Ak dieťa počas vyšetrenia spolupracuje s doktorom, vyšetrenie je rýchle a nebolí to. Ale menším deťom robia na zistenie GER iba sono po vypití kontrastnej látky - toto vyšetrenie ale nie je také presné ako PH-metria. Ja som platila 15,32 eur / deň: to je 1,50-za dieťa, 3,32-zákonná platba ak má dieťa nad 3r., 7,50-strava, 3-príplatok za izbu (kategória C, od 1.5. to už budú 4eurá). Záleží od teba aké ubytko chceš. Nemusíš platiť vôbec za izbu, je to klasická nemocničná izba, nič moc ale dá sa. To by si platila 12,32 eur / deň. Ústav je rozdelený na viacej oddelení. Tam kde som bola ja boli všetci milý. Bola som prvý krát a som veľmi spokojná. Vôbec sa toho neboj. Hore hlavu, bude to OK. Ak budeš mať ešte otázky kľudne napíš.

pistala1
29. apr 2014

Ahojte dievcata mala by som na vas par otazociek. Mam 5 rocneho a rocneho synceka jeden priduskova astma druhy recidiva obstrukcna bronchitida. pred dvoma dnami smee posielali ziadost do Srobarovho ustavu. Poistovnu mam vseobecnu kolko budeme asi cakat kym sa ozvu? Budem si platit ked mam rocneho syncekaa? keby som chcela kategoriu B alebo A kolko by som platila do hromady a musela by som platit aj ja aj manzel keby sme tam chceli ist obaja? je tam parkovisko kde mozme nechat auto? Ked ma mladsi syncek reflux robia aj takymto malim detom PH metriu? mame ju aj odporucenu.A ked je nadstardant izba objednavaju skor? na kolko sa chodi s tymito diagnozami? a boli by sme vsetci spolu na izbe? dakujem za odpovede mozno ma este daco napadne

emby
30. apr 2014

@pistala1 Ahoj. Ja som v Dôvere a ozvali sa mi do 2 týždňov. Ak máš dieťa do 3r, tak zákonnú platbu 3,32€ / deň by si nemala platiť. Platí sa poplatok za zdrav. starostlivosť na každé dieťa 1,50€ / deň, + strava, + ubytko. Kategória A-18€ / deň, B-16€ / deň. Strava sa dá aj odhlásiť. Pre 2 deti môže byť iba jeden sprievodca. Parkovisko tam je. Majú ho pod kamerovým systémom. Myslím že ročným detičkám PH metriu nerobia. Asi iba klasické sono. Počítaj, že tam budeš asi 2 týždne. Na izbe budete určite všetci spolu.

pistala1
30. apr 2014

Aha super dakujem za info takze manzela by tam ani neubytovali?A myslis ze by nas objednali na nejaky august? ci tam uz budu mat plno lebo som citala ze ked sa objedna vysia trieda izby tak skor objednaju.A za obe deti budem platit to 1,50 za den? Stravu deticky maju zadarmo? ako tam varia? Niekde som citala ze sa ide na tri tyzdne ci je to individualne.

emby
3. máj 2014

@pistala1 Ahoj. Nie som si úplne istá či budeš platiť 1,50€/deň na každé dieťa alebo iba na jedno (keď ideš s dvoma deťmi). Ale sravu a ubytko platíš iba ty. Varia tam dobre. Asi iba 2x sa mi stalo, že mi jedlo nechutilo. Ale ako sa hovorí " 100 ľudí - 100 názorov". Termín cez letnú sezónu a pred Vianocami býva vždy najväčší problém. Nezáleží na kategórii, ale ktorá izba sa skôr uvolní. Je na tebe ako dlho tam chceš byť, ale myslím že dva týždne je minimum. Ja som bola na 3 týždne. S pani na telefóne som si to dohodla hneď keď som si objednávala termín. Niektoré tam boli aj kratšie, ale asi preto že boli z blízka. Na manžela sa radšej opýtaj pani na telefóne (obaja rodičia môžu ísť ak máš deti 3, ale ako je to s platbou, to presne neviem).

mima22
4. máj 2014

Ahoj.mame ist na liecenie tiez.pondelok na ide doktorka poslat ziadost.kolko to trva kym daju termin.?
mi ideme kvoli tomu ze ma mala alergiu stale kasle.

mima22
4. máj 2014

Este sa chcem spytat kolko by ma vyslo ubytovanie v B alebo C len z obedom
? Neda sa mi stiahnut cennik.

pistala1
4. máj 2014

Je supeer takze ked som pondelok 28 posielala papiere tak si tam mam zavolat a dohodnut sa najlepsie s nimi? ja dufam ze sa nam podari do septembra lebo starsi ide do predskolkej a uz nechcem aby vymeskaval.

pistala1
4. máj 2014

a ak by sa to nahodou pre manzela nedalo vybavit nieje tam na blizku nejaky lacnejsi penzion? ja len ked by som si zaplatila ten nadstardart ze by si zaplatil aj manzel aby bol s nami lebo s dvoma certikmi to tam bude asi divocinaa.

peta131
5. máj 2014

Baby akurat sme tu ak by ste nieco potrebovali vediet 😉

freyusha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pistala1
5. máj 2014

No 28 aprila som posielala ziadost mam vseobecnu poistovnu. Dnes som im tam volala volne maju az na jesen. Takze najmenej 4 mesiace cakat. Maju obsadene vsetky typy ubytovania.

peta131
5. máj 2014

@freyusha nam posielala doktorka ziadost zaciatkom marca a termin sme dostali 30 aprila, takze sme dlho necakali, mame vseobecnu poistovnu, izbu máme kategóriu D, tam sa nedoplaca nič na izbu, a na 2 týždne to vyjde do 200e ale obycajna izba, ked mas nadstandart tak je to oveľa drahsie