Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

saskarisko
15. apr 2012

ahojte,
@kingstonka - da sa na sukromi, alebo je tam taky maly penzion.
@lolis - na kontrolu ano. preliecenie je otazne, kedze je to dlhodobe - max. by ste dostali dietu (ktora je popisana v teme gastroezofagalny reflux u deti), tabletky (najcastejsie costi), a cvicenie (tie mam na obrazku niekde v albume).

lolis
17. apr 2012

@saskarisko diky, viem že je to dlhodobé, ja som len mala na mysli nejakú rehabilitáciu, plávanie a tak

amadora
7. máj 2012

@strapusik ahoj, mám dvoch synov, 4 a 1,5 ročného a obaja bývajú často chorý, sople, kašle, časté ATB... chodievame na imunológiu ale nejaké extra zlepšenie hlavne u malého nevidno. dnes nám navrhla doktorka šrobárov ústav a tak som niečo surfovala na nete ale som sa zhrozila hneď z prvého komentu čo som našla, že to tam bolo ako v base, nikam chodiť, všetci chorí tam, že si odtiaľ odniesli niečo a proste mi to prišlo opísané ako pomaly nápravno-výchovný ústav 😅 tak som sa dosť zľakla... ty píšeš úplný opak 😕 hlavne môj mladší synček je veľké šidlo, s ním je ťažko, neobsedí, tak ísť niekam kde budeme musieť byť zavretí na izbe a akurát si vytrpí kopu vyšetrení to asi nie... ako je to teda 😅 ďakujem 🙂

alami
7. máj 2012

@amadora to čo si napísala nie je pravda, naopak, volnosti máš až až, akurát ak je dieťa choré, vtedy nesmieš medzi ostatné deti a musíš zostať na izbe - čo je ale pochopiteľné.
Nám bolo v šrobárovom výborne, akurát, že som bola trochu sklamaná z toho, že málo s nami robili, čakala som viac.
Takisto program - bol len náš vlastný, ústav deťom nerobil žiadny program, čo mi chýbalo. Tento rok ideme do Lučivnej, tam mi to vyzerá lepšie, skús pozrieť - viac procedúr, viac starostlivosti, program pre deti,...

amadora
7. máj 2012

@alami vieš to bol prvý článok čo som narazila a som ostala úplne vydesená reku sem by sme mali ísť?! 😕 😅 akože mám z toho strach byť s krpcami mimo domu niekde 3 týždne a nie ešte keby tam musíme sedieť len na izbe a nechať si brať krv a výtery a neviem čo, to by som asi ošedivela 😀 proste chcem že ak tam pôjdeme nech to deti nijako netraumatizuje a cítia sa tam príjemne aj napriek procedúram a vyšetreniam 🙂

alami
7. máj 2012

@amadora v priebehu doobedia máš ak treba odbery alebo vyšetrenia, prípadne inhalácie a cvičenie a poobede do večera už môžeš ísť kde len chceš.A víkendy máš úplne voľné.Takže sedenia na izbe sa nemusíš báť 😉

amadora
7. máj 2012

@alami a personál v pohode? bolo niečo čo sa vám tam nepáčilo alebo tak? detičky to ako zvládli? sorry za kopu otázok 😅

alami
7. máj 2012

@amadora personál v pohode, vadilo mi len to, že niektoré maminy nedodržali karanténu, keď mali deti chodé a pobehovali po chodbe a tak mi ochorel aj môj syn. Ale prežili sme.
Nepáčilo sa mi, že nás ani raz nepustili do bazéna, vždy mali nejakú výhovorku, pripadalo mi to, že ho šetria a udržujú mimo prevádzky. A nepáčila sa mi herňa v ktorej boli divné zvyšky olámaných hračiek. Ale toto nebolo podstatné. Užili sme si tatry, zistili nám tam reflux, čo bolo pre nás obrovské plus.
Ale jediné, čo s nami robili bolo cvičenie a preplach nošteka. Nič viac a ke´d ochorel, predpísali nám inhalácie. ja od kúpelov čakám viac. Preto idem tento rok do Lučivnej, dúfam, že nás nesklame 🙂

alami
7. máj 2012

@amadora personál v pohode vyznieva, že len v pohode, tak to mením na - všetci boli naozaj veľmi milí 🙂 Napr.keď mal malý vysokú horúčku, sestrička so mnou celú noc každú hodinu volala a radila mi čo mám robiť. A vôbec som nemala pocit, že ju to otravuje.

amadora
7. máj 2012

@alami ja som čítala o Bielej skale, sa mi to pozdávalo, ale napríklad tu na koníku veľmi málo info o tom, málo skúseností

jankasz
12. máj 2012

@amadora ja som volala do Bielej skaly a tam maju deti s obezitou,respiracnymi ochoreniami atd...proste musia naplnit termin a deti pomiesaju s roznymi diagnozami a to sa mi nepaci a druha vec,ze deti su tam same bez rodicov,aj ked su mensie tak tam niesu s rodicmi lebo to je ako ozdravovna,nie su to ako liecebne kupely..tak mi bolo povedane...

amadora
12. máj 2012

@jankasz ahá 😒

jankasz
12. máj 2012

@alami a kedy idete do Lucivnej a na kolko a ako dlho dopredu si zajednevala pobyt,ja som tiez nad tym rozmyslala,ale uz teraz je asi neskoro,keby som chcela aby bol aj manzel s nami....

alami
12. máj 2012

@jankasz myslím, že v januári som to vybavovala, chcela som na leto, takže mám zajednaný termín na jún ale ešte mi upresnia kedy nastupujeme a ideme na 3 týždne.
Neskoro? podľa toho na kedy by si chcela, chcela si stihnúť leto?

jankasz
13. máj 2012

Hej chcela som ist v lete,ale az na 21.5 objednali syna na reflux do Martina na kontrolu,takze budeme musiet cakat na vysledky....do Lucivnej som chcela ist preto lebo zevraj je tam viac procedur a este aj koli tomu,ze by tam mohol byt s nami manzel....

alami
13. máj 2012

@jankasz ku komu ideš/chodíš s refluxom do Mt?

anita79
14. máj 2012

@amadora ahoj-my sme sa prave vratili zo srobarovho utavu-boli sme 10 dni, Pacilo sa nam. Boli sme v dolnom smokovci ( s 1,5 rocny synom)- vazenie to urcite nebolo, prave naopak- chceli, aby sme v dobrom pocasi boli co najviac von. Herna bola ok- hracky mozno dokupili, lebo ich bolo dost. Malemu sa velmi pacilo a v tom prostredi aj vysetrenia boli menej stresujuce. Na vylety sme chodikli elektrickou. V dolnom smokovci maju aj hostovsku izbu-inak ubytovanie v okoli pre navstevy sa da vybavit. ja som celkovo bola spokojna -asi aj preto, ze sme mali super pocasie- a inde som nebola tak neviem porovnat.

jankasz
14. máj 2012

nas poslala lekarka z gastroenterologickej ambulancie na kontrolu,meno lekara neviem v tom Martine,len tolko,ze mu tam budu robit kontrolnu PH metriu 24.hod....lebo tie lieky Costi sa nemozu brat viac ako 3 mesiace,ale nam to obvodna nepovedala... 😒

cairka
15. máj 2012

@alami , na ambulanciu do Mt jedine k Mudr. Szepeovej 😉
@jankasz , my sme boli na PHmetrii vo februári a výsledky prišli tuším 4 dni po prepustení, nečaká sa dlho. 🙂

alami
15. máj 2012

@cairka áno, tú som myslela, nemáte k nej číslo?

cairka
15. máj 2012

@alami , 0434203839

alami
16. máj 2012

@cairka ďakujem krásne 🙂 pomohla si mi, potrebujeme sa k nej objednať.

lucia90051
17. máj 2012

@amadora do Lucivnej beru po novom az od troch rokov

lucia90051
17. máj 2012

@anita79 Ahoj, my by sme mali ist koncom jula, ale domov mi este nic neprislo. Volala som na recepciu a odtial viem, ze mame rezervovanu izbu. Prislo vam domov nejake vyrozumenie? Preco ste boli len 10dni? Ako je to tam so stravou pre matky? Oplati sa ju zaplatit? A nemas prosim ta kt na nejake ubytovanie pre nasho tatina? Dakujem

anita79
17. máj 2012

@lucia90051 ahoj- vyrozumenie by vam este malo prist. Ked nie tak tam neskor zavolaj-mate este cas. boli sme len 10 dni, lebo to bolo mozne minimum a chcela som ist domov kvoli starsej dcere. Ak dieta a matka nemaju ziadnu dietu, tak maju uplne rovnaku stravu-aj rovnako velke porcie 🙂 podla toho ako tvoj maly papa-mozno ani nebudes pre seba potrebovat, ale myslim, ze to si mozes potom v priebehu pobytu odhlasit. Moj manzel s dcerou boli ubytovani jednu noc priamo v liecebni v dolnom smokovci-maju tam jednu hostovsku izbu -7 eur na noc a osobu-celkom pekna izba s WC,sprchou, telkou, gaucom a dvoma postelami. Ja som mala stastie, ze bola volna,ale mozno by bolo dobre si ju telefonicky na recepcii rezervovat vopred,lebo je len jedna. Stravu som im tiez doplatila u veducej jedalne. Ale v okoli su aj penziony,ale ziadny kontakt zial nemam.

lucia90051
17. máj 2012

@anita79 dakujem za rady a prajem vela zdravia

mkdesika
24. máj 2012

@strapusik ahoj tak mi sme nakoniec nešli do toho šrobárovho, lebo dr. mi poradila nech dám malému najprv vybrať mandle,tak dnes nám vybrali nosné a aj časť z krčných tak uvidíme aký to bude mať vyýsledok , a ešte malému zistili akútnu sínusitídu takže máme atb na 14 dní. mal tam hnisavé ložisko. ale môžeme tam ísť aj na jesen tak ešte uvidím zatial ahoj a prajem hlavne zdravíčko

mkdesika
24. máj 2012

@alami ahoj do šrobára sme nešli dnes nám vybrali nosné a časť z krčných mandlí, dr ma prehovorila, a že potom môžem ísť do šrobára papa a pekný večer

mcoya
3. jún 2012

Ahojte, prosim vas, rada by som sa spytala, ako je to s pobytom 1 rocnych deticiek. Mam doma 3.5 rocneho a 1 rocneho. Starsi zacal chodit do skolky a na moje prekvapenie bol len raz chory (atb) a asi 3-4 kratke virozy. Zato ten mladsi to od neho hned chytil a prejavilo sa to u neho spastickou bronchitidou, uz ju mal 4 krat. A dlho trvala aj 2-3 tyzdne a potom este dalsie 3 - 4 tyzdne tak vrzgavo dycha. Tak by som tam s nim isla. Len neviem, vsetky tie vysetrenia a procedury co tam s detickami robia sa mi zdaju, ze su az pre starsie deti. Tak neviem, ze ci sa tam vobec oplati ist s 1 rocnym dietatkom, aby sme tam nesli zbytocne. Ak ste tam niektora boli s takto "starym" 🙂 drobcom, ake vysetrenia mu robili a ake procedury? Dakujem velmi pekne.

mcoya
3. jún 2012

Este mi napadlo, ze vsetky tieto jeho problemy zacali hned (do 3 hodin) po druhej davke hexa ockovania. Nema s tym niektora podobnu skusenost. Alebo nestretli ste sa tam s tym? Dokina sice vravi, ze to je nahoda, ale mne sa nezda, aby zdrave dieta 3 hodin po pichnuti hexy dostalo spasticku bronchytidu. Tretiu davku ma stale odlozenu a velmi sa bojim mu ju dat pichnut. Dakujem