Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

veqa
25. nov 2014

@nika80 4B bolo na prvom a druhom poschodí...a tam kategória C nebola,len B a D...

nika80
25. nov 2014

@veqa ja som to našla len v ich cenníku, tak neviem ako to tam je: http://www.srobarovustav.sk/download/Cenniky/Ce...
A ako tam bolo, kde ste boli vy? Chcem tam ist s dcérou kvôli diagnostike.

veqa
25. nov 2014

@nika80 no to som aj ja vtedy študovala v cenníku a v skutočnosti to bolo inak...my sme boli na prvom a druhom poschodí to bolo 4B (na našom druhom poschodí bolo na dverách síce 4C ale patrili sme pod 4B aj tak nás označovali) na prízemí bolo 4A, na 4B boli len izby kategórie C a ja jediná som mala izbu nadštandard typ B a to isté bolo na prvom poschodí, čiže na 4B boli na dvoch poschodiach len dve nadštandardné izby (nič moc) a ostatok D....

veqa
25. nov 2014

@nika80 a tiež sme mali ísť na 16 či koľko dní na diagnostiku viac menej ale po povinných 10 dňoch som sa pýtala domov, testy urobili a inak to nemalo žiaden efekt

veqa
25. nov 2014

.

nika80
25. nov 2014

@veqa tak uvidím, co mi zajtra povie do telefónu. Povedala mi, že minimálny počet dni je 16 a max. 21. Platila si za pobyt na začiatku alebo ked ste išli domov?

veqa
25. nov 2014

@nika80 zaplatíš zálohu pár E a pri odchode doplácaš, mne tam baby, ktoré tam boli predo mnou povedali, že 10 dní je povinných ktoré musíš absolvovať aby to uhradila poisťovňa a potom sa dá "zdrhnúť" 😀 a tak som sa pýtala od primára po 10 dni domov a pustili nás ( aj baby pred a za nami ) 😀

nika80
25. nov 2014

@veqa to tam bolo tak zle, ked vás toľko zutekalo 🙂 ? My s mm chceme hlavne, aby jej spravili PH metriu, predpísali lieky ak bude treba a nech sa aj nadýchla Tatranského vzduchu. Aj teraz v decembri chceme ist na pár dni do Veľkej Lomnice a pôjdeme si aspoň z vonku obzrieť Šrobarov ústav.

veqa
25. nov 2014

@nika80 no môjmu brali len krv na alergo, chodil na rehabilitačné cvičenie, bol na niečom ako spirometrii a viac nič...poflakovanie sa pol dňa, niekedy trištvrte.zabitý čas a vyhodené peniaze. ani vyšetrenie nosnej mandle, ani ph metriu mu nerobili. My máme Tatry všade okolo 🙂 tak nám akože lepšie ovzdušie netreba, tým že môj má atopický ekzém z toho stresu tam ho mal otrasný, tak zlý ho dávno nemal. chápem, že niekomu kto je z veľkého zasmradeného mesta mu to pomôže. a fakt čo sme tam boli a pred nami tak takmer každý sa pýtal skôr domov. No a ešte my tam chodíme stále ambulante tak tie vyšetrenia mu mohli urobiť aj tak.Však uvidíš ako sa vám bude páčiť 🙂

jaspistigrieoko
28. nov 2014

@zigovamaja ahoj chcela by som sa opytat ci je tam niekde aj pracovna 😀 ...mala by som ist s tromi detmi tak nech nemusim brat prives na oblecneie 😀 😀 😀 dakujem

zigovamaja
28. nov 2014

@jaspistigrieoko ahoj, áno je tam práčovňa, myslím že si vypýtaš kľúč a operieš si kedy treba, nikdy som ju síce nevyužila, chodíme každý rok ale len na 2 týždne

dievcatka81
28. nov 2014

@zuzkabar1983 tak vcera som posielala ziadost. Ale dnes som sa rozpravala so znamou a vravela to iste, co ty. Ona sa divila, ze preco to pisala obvodna. Jej to pisala alergologicka a riesila to vsetko cez poistovnu. Ja mam union a deti vseobecnu tak uvidime. Doktorka vravela, ze este do Vianoc nas vezmu. Ale to je asi iba jejodhad. Tak som zvedava ako to vsetko dopadne a kedy tam pojdeme. Ak mozem sa chcen spytat, musim tam mat stravu? Chcela by som bez toho. A to vy si poviete na ako dlho chcete ist alebo oni vam hned budu vediet povedat, ze ako dlho tam budete

nika80
28. nov 2014

@dievcatka81 ahoj, nám žiadosť tiež vypísala obvodná, ale museli sme to dať oraziť aj alergologičky. Posielala som to tam v polke novembra a ozvali sa mi tento týždeň. Pani mi povedala, že minimálny počet dní je 16 a maximálny 21 (ale to možno závisí aj od poisťovne, my sme Dôvera). Ponúkala mi januárové termíny, tak mi s dcérou tam ideme 26.1. na 16 dní. Ale môže sa stať, že sa im niekto odhlási a zavolajú vás skôr.

zuzkabar1983
28. nov 2014

@dievcatka81 mne pani co mi volala vravela, ze strava je povinna tak som ani nespekulovala ... A co sa tyka dlzky pobytu mne poistovna schvalila na 21 dni ale boli sme na 19 (18 noci .. Inak dnes sme sa vratili), lebo vikend som uz chcela byt doma. Inak dost ludi nadavalo a nebolo spokojnych ale ja som rada ze sme boli, myslim, ze pomohlo ...

dievcatka81
28. nov 2014

@nika80 dakujem za odpoved. Verim, ze tam pojdeme az v january a mozno aj februar by bol realny. Ak mozem, je to dost blba alebo opovazliva otazka ale kolko vas to stalo? Velmi ma zaujima suma lebo podla mna je ro dost velky zasah do rozpoctu. Aspon u nas je to tak lebo manzel je jediny zivitel rodiny. Vopred sa ospravedlnujem za tu otazku

atiz1
8. dec 2014

nam dnes volala pani zo srobarovho ustavu tak nastupujeme 11.2. na 14-dni kat.C a malo by ma to vynst 12€ na den .....

veqa
8. dec 2014

@dievcatka81 my sme boli na kategórii B a vyšlo ma to 25€ na deň (aj so stravou) plus poplatky za malého

dievcatka81
11. dec 2014

Tak mne už volali z ústavu. nastupujeme 9.1.2015 a budeme tam 14 dní, do 23.1.2015 .... izbu som vzala tu obyčajnú.... Je to asi jedno na akej izbe budem, ide hlavne o to aby to deťom pomohlo.

remsikova
12. dec 2014

@dievcatka81 mi nastupujeme od 5.1.do 19.1.Uz ideme 3.krat.Dva tyzdne su akurat.Prvy krat sme boli na 3 tyzdne a to uz bolo moc.Tiez mame kat.D a bola som spokojna.Podla mna je zbytocne vyhadzovat tolke peniaze za drahsie izby,radsej ich vyuzijem na vylety.Kazdy den po obede sme boli von a ked sa dalo aj doobeda.Maju tam super ihrisko a ked je skaredo,tak na kazdom oddeleni je herna a este jedna je spolocna v suterene.Na izbu sme sa chodili iba prezliect a vyspat.Neviem na ktorom oddeleni budete,ja som na odd.2Akat.D.

dievcatka81
12. dec 2014

@remsikova tak ešte neviem na akom budeme mi ale si myslím, že sa tam možno stretneme 🙂 vraj nám má prísť ešte pozvánka či niečo také a tam budem mať všetko presne rozpisane... Tak dúfam v to,že sa tam nebudeme nudiť tiež mám plány niekam ísť s deťmi sa prejsť, určite nebudeme iba na izbe zatvorený

avotalip
15. dec 2014

@atiz1 ahoj aj my sa chystáme na február ale nemáme ešte termín. prosim ťa to ubytko typu C je také že budete mať vlastú izbu a kuchynku s wc spoločnú s viacerými izbami ano?? už si tam niekedy aj bola? oplatí sa radšej priplatiť??? či môžem isť rovno na tu kategoriu D.

avotalip
15. dec 2014

@remsikova ahoj, a nestretli ste sa tam s tým že sa ti detičky nakazili??? lebo som počula že na tej kat. D je viacej detí na izbe, pýtam sa lebo sa rozhodujem či kat.C alebo D. dakujem.

atiz1
15. dec 2014

@avotalip nie nebola som tam chystame sa 1. krat a kat. C je ze mas na ize len umyvadlo a je tam klasicka postel nie nemocnicne lozko a socialka a kuchynka je spolocna na chodbe pre viac izieb...

remsikova
15. dec 2014

@avotalip na kazdej izbe je iba matka s detmi.Nikdy nie su 2 matky s detmi.Rozdiel medzi CaD je len v posteliach na C su valendy a na D nemocnicne postele,ale su akonove vobec nie su vylezane ako po nemocniciach.Aspon na tej mojej izbe,lebo ja uz 3.krat idem na tu istu izbu.Co sa tyka tej nakazy tak deti sa stretavaju v herni,na ihrisku a aj v jedalni,takze pokial niekto nieco donesie,tak sa tomu neubranite.Ked nejake dieta ochorie,tak je na izbe a aj stravu mu tam nosia.

remsikova
15. dec 2014

@avotalip na niektorych D je umyvadlo na niektorych nie.Ak uz viete termin,tak si tam treba zavolat pytat si izbu s umyvadlom.

remsikova
15. dec 2014

@dievcatka81 pozvanka ti pride aj s navratkou,ktoru im bud posles,alebo zavolas ci nastupite na dany termin,alebo nie.Ja si vzdy iba volam.Potom Ti tam pridu este nejake tlaciva,ktore vypises a ked pojdes na pobyt odovzdas v prij.kancelarii.

dievcatka81
16. dec 2014

@remsikova tak už nám prišla pozvánka.

Mi sme na oddelení 1A kategória D. Nástup máme 9.1.2015. Ak sa smiem spýtať, čo sa tiká internetu je tam možnosť pripojenia? Aj či tam je nejaký bufet alebo potraviny. Neviem, či si mám zobrať celý kartón vody, či sa tam dá niekde kúpiť
Pýtam sa teba keďže si tam už bola viac krát. Ďakujem

avotalip
16. dec 2014

@remsikova dakujem. tak potom nebudem zbytočne utrácať peniaze a dam sa na tu D.

remsikova
16. dec 2014

@dievcatka81 ahoj tak budes v tej istej casti budovy ako ja,len ty budes na 1.poschodi a ja na druhom.Bufet tam je v nasej casti na prizemi,ale nic moc tam nemaju.Ja som chodila vlacikom do Stareho Smokovca a tam som si vzdy nakupila,co som potrebovala.Internet je za poplatok,ale ja som s nim nebola spokojna.Stale ma to vypinalo a vzdy som sa musela nanovo prihlasovat.Mozno sa to uz zlepsilo,lebo ja som ho mala ked som bola prvy krat februar-marec.V juny som bola druhy krat a to som uz mala mobilny internet.

dievcatka81
17. dec 2014

@remsikova ďakujem krásne za info. Že tam sa aj chodiť von? To som nevedela, myslela som, že sa môžme pohybovať iba v areály ústavu. A ak smiem koľko je poplatok za net? Ďakujem