Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

leonka20
6. aug 2012

@zuzkap221 dakujem za reakciu,no dufam ze ma tam necapne z mojich dvoch synov, kedze idem sama. sestricky a lekari su aki? a chodili ste aj do bazena? 🙂

zuzkap221
7. aug 2012

@leonka20 setricky,lekarka a primarka su velmi zlati.vsetko vysvetlia,povedia.mi sme do bazena nechodili kedze mne mala dost kaslala,ekzem a mala len 11mesiacov.ale mamicky co tma mali strsie deticky tak boli v bazene.a kedy nastupujete?

leonka20
10. aug 2012

@zuzkap221 my nastupujeme 14.08. takze o par dni. mali prave prekonali crevnu virozu, hroza, este ze nas to postihlo teraz a nie tam. ale uz su ok. tak dufam ze nas to nestretne este aj tam.dufam ze to liecenie pomoze aspon v diagnostike. ani neviem, ci mam balit viac letne veci alebo uz skor na jesen, teraz je dost chladno uz aj u nas. mozes mi opisat ako prebiehal rezim dna?dakujem 🙂

zuzkap221
11. aug 2012

leonka20 ja sme mali take pocasie ako aj u nas kedze som len 50km od tatier.ale urcite si zober veci aj aj.aspon ja som tak mala.predsa tatry su tatry,je tam predsa chladnejsie.
rano obery a vysetrenia.oni ti povedia ze na ake vysetrenia pojdes a kde
pol8 ranajky hnedk tomu dostanes desiatu ta je len niejake ovocie,alebo buchta
cvicenia ak budes mat naplanovane
pondelok a piatok doktorska vizita,v stredu primarska
ak nemas nic naplanovane na ten den mozes ist vonku alebo kde chces len sa stale opytaj ci nieco nemas.potom uz na 3-4 den to uz mas ten isty harmonogram.
o pol12 do 12 obed
potom zas mozes ist kde chces
myslim ze o pol 4 bol olovrant ten bol tiez suchy
o pol 6 bola vecera a ktomu dostanes este druhu veceru suchu
a to je asi tak vsetko.
ked bol vikend mamicky chodili vacsinu na cely den prec do tatier.ale potom treba povedat v jedalni ze neprides na obed a zeby ti napr.veceru odlozili.oni tam potom jedalen zamykaju a jedlo nechavaju na lavicke.
kanvicu a mikrovlnku mas na kuchynke
potom ked sa vratite mi napis ako bolo a ci pomohlo.
net tam nechytis.da sa tam zaplatit

lucia90051
12. aug 2012

@zuzkap221 Ahoj, citala som tvoju diskusiu a som o nieco mudrejsia. My ideme na liecenie 16.08.. Chcem sa ta opytat ci ste museli robit aj vyplach nosa. My ideme na 14dni a citala som, ze pri nastupe budeme platit zalohu za 21 dni a rozdiel sa pri odchode vyrovna. Aj vy ste platili najskor za 21dni a potom vam vracali rozdiel, alebo ste zaplatili rovno za 14dni? Neviem kolko si mam zobrat penazi... a keby mi maly prespal obed mozem mu ho zabalit a zobrat na izbu? dakujem za odpoved

mkdesika
12. aug 2012

@strapusik ahoj no zatial nevidím nejaké zlepšenie malý odkašiava ráno, večer už nie tak uvidíme všetky výsledky na gastre má ok, ani alergiu nemá ideme ešte na gastro v okt. a tam mu chce skúsiť sono na ten reflux tak uvidím ale to nie je presné. ale asi sa skúsim vypýtať na spirometriu alebo už neviem.

zuzkap221
12. aug 2012

@lucia90051 ahoj.mi sme dopredu nic neplatili ani sme zalohu nedavali.v prijimacej kancelarii sa nas pytala ci dame niejake zalohu alebo zaplatime az po prepusteni.takze mi sme platili az po prepusteni.ona sa ta bude pytat kolko chcete dat zalohu tak sa jej opytaj kolko tak mamicky davaju,alebo jej daj niejakych 50e.takze neviem o tom zeby brali za viac dni.aj co som sa pytala mamiciek co tam boli tiez neplatili dopredu.a do akej kategorii ides?ja som vela eur nemala,asi tak 10e.no zalezi este od toho ze ci niekam budes chodit na vylety do tatier.ale v hornom smokovci je bankomat.
ked vam bude malicky spinkat tak hej kludne mu mozte zobrat obed na izbu.sice maly by ste jest na kuchynke.na izbe povoluju iba vtedy ak by bol maly chory-keby horuckoval,alebo keby chytil niejaky virus a vtedy vam obed a ostatne jedla prinesu kucharky na kuchynku.kolko rocneho mate synceka?lebo jedalen je dost daleko.moja mala,mala vtedy 10,5 mesiacov,takze ja som stale musela niejaku mamicku pytat aby mi priniesla obed aj pre mna aj pre malu,kedze cez samy obed mi spala.

lucia90051
12. aug 2012

@zuzkap221 Dakujem za info. Moj maly ma 2,5roka. Ja som si stravu nedala, maly toho vela nepoje. Ja pracujem na zeleznici a vlak mam zdarma, tak planujem chodievat do okolia vlacikom. Budeme v kategorii B na odd. 3B. Ale platit budem ako za izbu kat. C, nakolko tam nebudeme mat balkon a izba je mensia. Tu kuchynku mame hned vedla izby?Ako sa vam tam pacilo? Aj zistili preco je mala casto chora?

zuzkap221
12. aug 2012

@lucia90051 tak to neviem kde je to odd.mi sme boli na odd 2A.kat.D.ani ti neviem povedat o tej kuchynke kedze ja som bola na inom odd.tak vies s takym malym drobcom som nikde ja nechodila kedze je neposed.v kociary mi neposedi.tak mi sme boli stale len tam.vela casu sme travili vonku.a izbu sme vyuzivali len na spanie.vonku su detske ihriska.co sa tyka diagnostiky som bola spokojna,lebo tu u nas skusali na nej len lieky.a nevedeli jej ani zobrat vzorky krvy na potravinovu alergiu.co tam jej to urobili.tam sme boli na vysetrenie refluxu,co tu u nas vravela primarka ta si bude mat reflux.lenze mne toto jej ta si nepomoze.tak som sa uz nasrala a som sama zavolala do ustavu.chvalabohu len nanic neprisli,ako co sa tyka vysetreni co jej robili.ani alergicka nieje na ziadnu potravinu.akurat ma reflux2 stupen ale u takych deticiek je to normalne.saska ma ekzem po ruckach a primarka vravela ze ono je to tazke povedat z coho.vravela ze moze mat aj z toho ze jej idu zubky.ale sice je pel alergicka.ale nie stale sa mi vyhodi ked ju dam do travy.takze ono to je tazko povedat z coho.
a este si sa pytala na ten vyplach.nie jej nerobili vyplach.
a inak bola som spokojna z tatramy

lucia90051
12. aug 2012

@zuzkap221 s malym sme skoncili 2x v nemocnici so zapalom priedusiek. Robili mu testy na imunologii na Kramaroch a na nic neprisli. Aj testy na imunitu mal v norme a aj napriek tomu mu dala Imunor na posilnenie imunity.Kazdy den berie dalsie 2 lieky, az mi ho je luto. Dufam, ze na nieco pridu. Maly ma zase suchsiu kozu, ked bol babo bol vysypany ako pubertiak a teraz na jar mal strasny ekzem, ale trvalo to len mesiac. Teraz uz nic nema.

bajkak
13. aug 2012

ahojte dievcata , v septembri idem so 4 rocnym syncekom na liecenie do Dolneho Smokovca, nie som ale rozhodnuta ci mam zobrat ubytovanie C alebo D, kedze namiesto televizora si berieme notebook s rozpravkami🙂 a je mozne si nahlasit stravu pre doprovod iba napr. na prvych par a potom ak budem musiet po malom dojedat si ju odhlasit? kde sa napr. stravovali mamicky ktorym strava pre doprovod nevyhovovala? davaju detom aj jogurty a milaciky, kedze to je u nas c . 1 🙂 ? a este poprosim kolkokrat za pobyt beru detickam krv? dakujem za odpovede.

marsys
13. aug 2012

@bajkak ahoj..na otazky odpovedat neviem,ale aj ja idem na liecebny pobyt s nastupom 17.9 so svojim 4,5r syncekom. Uz som si dohodla po telefone kategoriu C v Dolnom Smokovci.

bajkak
14. aug 2012

@marsys Ahoj no ja este presny termin nemam, ma mi ho dohodnut moj pediater v pondelok priamo s riaditelom ustavu, kolko budes doplacat za izbu kategorie C?

marsys
14. aug 2012

@bajkak pokial som bola informovana,liecebny navrh sa posiela len postou do Srobarovho ustavu a potom sa caka na schvalenie poistovne..my mame pobyt schvaleny od 2.8 no udajne su beznadejne plny..takze ideme 17.9. Ked mi volala pani z prijmu,pytala sa ma hned na kategoriu ubytovania a postou mi poslala datum nastupu a cennik.
ubytovanie: kategoria D je bezplatna
Kategoria C stoji 8e na den
kategoria B stoji 16e a kategoria A stoji 18e na den.
Dalej sa plati kupelny poplatok 1,50e na den
sprievodca nad 3r dieta 3,32e na den
strava 7,50e na den
ked som si to zratala v kategorii C bude ma to stat 427e na 21dni

bajkak
23. aug 2012

@marsys Ahoj, mame uz termin, 3.9. nastupujeme do kategorie D, kedze vsetko ostatne je az do konca oktobra plne, ale dievcata pisali ze aj tato kategoria je OK takze uvidime 🙂.

marsys
23. aug 2012

@bajkak tak to je super..hlavne nech mate pekne pocasie....my ideme este do Italy 😎

zuzkap221
23. aug 2012

@bajkak ahoj ja som bola v kategorii D a bola som spokojna.ked mas to D tam sa mi zda ze sa nemozes odhlasit zo stravy kedze ty si platis len stravu.za izbu neplatis nic.ja com som tam bola 10 dni tak sme mali jogurt len raz.vacsinu davaju ovocie a niejake zemle alebo chlieb so sunkou
krv beru iba raz a z toho robia vsetky vysetrenia ake potrebuju.nam zobrali do 8 ampuliek,takze to bol velky boj a krik kedze moja mala mala 10,5 mesiaca

bajkak
28. aug 2012

@zuzkap221 dakujem za info, odber je nasa nocna mora ale budeme to musiet vydrzat ☹

zuzkap221
28. aug 2012

@lucia90051 ahoj.uz ste sa vratili z tatier.tak co ako bolo,pomohli aspon trosku

lucia90051
28. aug 2012

Ahojte,my sme sa prave dnes odtial vratili. Boli sme ubytovani v pavilone matka a dieta v Hornom Smokovci. Bolo super,mile sestricky,lekarka...vsetci. Skoda,ze tento pavilon k 31.08. zatvaraju. Budu uz len v Dolnom Smokovci. Malemu na nic neprisli,vsetky testy dopadli dobre. Stravu som mala odhlasenu,boli velke porcie a maly nezje vela. Varia dobre aj malemu chutilo. Skoda,ze to tam zatvaraju ☹

marsys
29. aug 2012

@lucia90051 ahoj..my mame pozvanku do Horneho Smokovca,pavilon matky s detmi oddelenie 2A..mam sa tam hlasit 17.9. v prijmovej kancelarii..

lucia90051
29. aug 2012

@marsys Tak to neviem, zavolaj si tam. My sme sa teraz odtiaľ vrátili a hovorili, že 31. 08. zatvárajú tento pavilon v Hornom Smokovci. Budú naďalej fungovať, ale v Dolnom Smokovci a sú tam tiež izby pre matky s deťmi. V Hornom Smokovci už nie je ani prijímacia kancelária. Aj my sme sa už museli hlásiť v prijímacej kancelárii v Dolnom Smokovci a odtiaľ sme sa presunuli do Horného, kde sme boli ubytovaní. Určite to v Hornom Smokovci zatvárajú ☹

marsys
29. aug 2012

@lucia90051 Velmi pekne dakujem za informaciu..urcite tam pred nastupom zavolam,nakolko budem musiet potvrdit nastup na pobyt..

lucia90051
29. aug 2012

@marsys nemas zaco,my sme vcera prisli domov a dnes sme chori,ja aj maly

marsys
29. aug 2012

@lucia90051 fuuuha...prajem skore uzdravenie

lucia90051
29. aug 2012

@marsys dakujeme

lucia90051
11. sep 2012

nepotrebujete niekto XYZAL 5 mg/10 ml perorálny roztok sol por 0,5 mg/1 ml 1x200 ml ? zvysili nam 2 balenia

marsys
16. sep 2012

v pondelok mame nastupit na pobyt a maly mi prechladol..myslite,ze nas prijmu? ma len soplik a pokasliava.

alami
16. sep 2012

@marsys určite áno.

marsys
16. sep 2012

@alami mam z toho prijmu trochu obavu,aby sme nemerali zbytocne 130km a dalsich spet.