Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

smejula
18. júl 2008

Ahoj. Sestra bola v apríli tento rok so svojim vtedy 9-mesačným synom v tomto ústave - v pavilóne pre matky s deťmi. Malému fakt pomohli, kto vie, ako by to dopadlo, keby ho naďalej liečili lekári v tunajšej nemocnici. Naučili ju mnohé veci a hmaty, aby uľahčila malému dýchanie. Výsledky liečby sa dostavili asi 3 dni po tom, čo tam prišli. Celkovo tam boli 3 týždne. Prístup lekárov a sestier že bol super, starostlivosť na vysokej úrovni. 🙂 Od vtedy, čo tam malého liečili, už nemá také zdravotné problémy, aké mal.

mimikyky
18. júl 2008

aj my máme veľmi dobré skúsenosti 😉

dorotaw
autor
19. júl 2008

mam este jedneho syna,ktory neni hory a nemala by so ho kde dat.Neviete ci by tam mohol ist so mnou,a cely pobit za neho by som zaplatila.Je to mozne?

smejula
19. júl 2008

Neviem presne odpovedat, ale ked tam bola sestra, boli tam mamicky s viacerymi detmi, takze zrejme tam nebude ziadny problem v tom.

cairka
3. nov 2008

Ahojte. Boli ste niekto ubytovaní v kategórii D? - kde je zo zákona doprovod ubytovaný zdarma a platí sa len strava a poplatky, ak sa jedná o dieťa staršie ako 3 roky?Dalo sa to zvládnuť, abo nabudúce by ste šli radšej do lepšieho?

denisocka
24. feb 2009

otvaram staru diskusiu, dnes mi pediatrička navrhla tento ustav - mame problemy s imunitou , a časte infekty HDC . Neviem čo robiť,či to skusiť ? Syn ma 14m .Aka je tam čaacia doba? platí sa len ten poplatok 190/alebo 405 za doprovod a strava pre oboch je už v tom,alebo ako to je?

cairka
24. feb 2009

denisočka, my sme dávali návrh v decembri a nastupujeme o týždeň 😎 ale to záleží od poisťovne, akú má malý.
to ubytovanie si môžeš vybrať podľa cenníka a vašej peňaženky 😉 cenník je tu :

http://www.sudtarch.sk/fileadmin/user_upload/ce...

denisocka
24. feb 2009

cairka,hej som videla,- ak si vezmem za 190skk to už je celkova suma za stravu pre mna aj syna + ubytovanie,či ako? a vy ste tam už boli?vieš ako dlho vas tam podržia,čo sa bude diať? a ake mate problemy? možeš kludne do IP ak chceš

cairka
24. feb 2009

no malá má obdobné problémy ako šimonko 😉 len to má ešte okorenené astmou 😖 . Ideme prvýkrát, tak som sama zvedavá. dĺžku liečenia určuje lekár pri príjme, ale čo som sa bavila, tak tie 3 týždne sú taká norma. Tá cena by mala byť komplet, aj my ideme na tento typ ubytka, peňaženka nepustí 😒 dieťa do 3 rokov je úplne zadarmo a doprovod pre dieťa do 3 rokov v tomto type si platí len stravu
Toto ubytovanie "D" aj "C" je len v Dolnom Smokovci, nie v tom pavilone pre matky s deťmi v hornom. sú to vlastne viacmiestne izby, ale čo som sa bavila s pani na príjme cez telefón, tak sa snažia dávať len jednu maminu s dieťaťom na izbu, že asi 3x si pamätá, že boli na izbe 2 maminy s deťmi, tak som zvedavá, či budeme samé. je to v podstate trocha lepšia nemocničná izba.
robia komplet vyšetrenia pneumo, alergo, gastro a hľadajú všetky príčiny, prečo má dieťa také problémy. okrem toho majú aj nejaké rehabilitácie, učenie dýchania správneho, bazén, saunu.
ja vkladám do toho liečenia všetky nádeje, lebo malá je už chronicky v takom stave, ako pri slabšej chorobe.

denisocka
24. feb 2009

naozaj?aj gastro? to znie dobre.to by som nemusela chodiť extra gastro,imuno a potom ešte hematologiu,ale by to mohli tam nejak tie hlavy skompletizovať .Asi pojdem zajtra a vypíšeme žiadanku u dokyny,ked mi to navrhla

denisocka
24. feb 2009

jaj a ešte,oni sa ti ozvali,či si sa objednavala telefonicky?potrebovali dopredu nejake veci ohladne zdr.stavu vedieť? Pozeram že to miáš dosť daleko,berieš aj kočík?

cairka
24. feb 2009

ja som tiež aj preto, že to tam komplet robia. na gastro som ju objednávala začiatkom januára a máme ísť v polke marca 🙄 takže nepôjdeme , lebo budeme v tatrách a tam to spravia za 3 týždne všetko. 😎
ak má malý náhodou poisťovňu dôvera, tak je tam cestička a možno by ste mohli ísť behom 2 týždňov 😉 ale len pri tejto jednej poisťovni

alon111
24. feb 2009

ja som tam bola pred dvoma rokmi a musim povedat ze som sa tam necitila ako v nemocnici.my sme tam boli v lete .

cairka
24. feb 2009

no ja som poslala návrh a alergologička poradila hned o týždeň zavolať, či návrh prišiel, to mi potvrdili prijatie a že predbežne koncom január by sme mali čakať, ked sa neozývali, tak som volala, tak že v polke februára a nakoniec volali asi pred týždňom, či môžme tento termín. zdravotné sa píše do návrhu výsledky vyšetrení, krv, imunity, bunková imunita, alergie...

kočík už nepoužívame, takže neberieme 😎

cairka
24. feb 2009

alon si bola s oboma? a v dolnom smokovci?

denisocka
24. feb 2009

my mame union 😝 a alon,a ako si a cítila? ako víla amalka? 😀 alw nie,keby som si mohla vybrať že chce, byť v lete,ale ide o to,aby to bolo čím skor

alon111
24. feb 2009

len s oliverkom a v dolnom smokovci,ale nieje problem ist aj s celou rodinou.

denisocka
24. feb 2009

a to si vypisovala ty,či lekarka? a ak nemame bunkovu ešte vyšetrenu? ba imunoglobuliny a kadečo ine

cairka
24. feb 2009

alon, a na ktorom type ubytka?
deni, my sme tiež riešili, aby to bolo čím skôr, ale tak vám to už na jar bude vychádzať 😉

cairka
24. feb 2009

vypisovala to doktorka, asi im to bude stačiť, ved môžte dovtedy dať urobiť a doniesť výsledky

denisocka
24. feb 2009

no naša imunologička vravela,že k nej na testy až budeme mať gastro a to sme minuly týžden pre zapal str.ušiek museli odložiť-takže najbll.gastzro tak o mesiac a kým pridu vysledky na KM a alergie tak aspi dalši mesiac,takže realne k imunologičke na bunkovu to vidím asi na ten maj 😅

alon111
24. feb 2009

mna tam poslala plucna koli tomu ze sa malemu urobila uzlinka pod pazuskou po tbc ockovani.tak preto som bola v lete.v stredu som bola pri plucnej a v piatok mi sama volala ze v pondelok uz tam mam byt.ja som ani nic nevypisovala ani nikde nevolala

denisocka
24. feb 2009

alon 😕 fakt,my sm tiež mali problemy po TBC

cairka
24. feb 2009

nám naša alergologička napríklad ešte pred rokom a pol radila počkať, že ešte sa to môže aj samé dať dokopy, ako podrastie - to ešte nemala astmu, začínala imunologickú liečbu a proste mohla zareagovať a stav sa mohol zlepšiť.
len sa nezlepšil 😒

cairka
24. feb 2009

alon 😨 dúfam, že to nebolo nič zlé

deni, ved skús poslať a uvidíš 😉

denisocka
24. feb 2009

cairka,tak teba budem sledovať,ako ste pochodili,ako čo robili.budeš tam mať net?

alon,ake vyšetrenia malemu robili a ako to prebiehalo,denno denne niečo.či na začiatku krv a potom sa čaka na vysledok?

cairka
24. feb 2009

deni, nebudem 🙄 to budem mať aj ja ako terapiu, liečba závislostí 😝
veru alon, píš, nech sa vieme pripraviť 😎

denisocka
24. feb 2009

piš piš piš,ani spať neviem

denisocka
24. feb 2009

začínam sa tešiť.jakeby som išla vyberať zajazd k moru (bez muža 😀 ) on ma isť 10marca vyberat mandle do popradu,ta aj ja chcem na rekondičny niekde 😀

cairka
24. feb 2009

to ste si to pekne rozdelili 😀