Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

ozujskova
10. mar 2011

no teraz som volala do ustavu tak mi ziadost poslali naspat ze mam potvrdit imunologom,alebo pneumologom...no tak sme na zaciatku..pre porazenu poistovnu sa vsetko komplikuje 😖 no tak v pondelok ideme zas a znova za lekarmi a znova ten isty kolotoc...a 20euro som platila za vypisanie ziadanky...10 za jedno dieta 😒

cairka
10. mar 2011

@ozujskova , 🙄 tak to je na figu. .. a povedali ti, že či je to teda pre tú poisťovňu?
ináč 10€ za jednu žiadanku je sila, ja som dúfala, že zapýta maximálne 5, ale tak uvidíme

ozujskova
10. mar 2011

@cairka no potrebujeme to pre poistovnu...nic v pondelok pojdem vybavit tie potvrdenia a hned to zaslem naspat a uvidime...snad ma uz neodmietnu...a jedno je iste v septembry koncim s doverou... 😠

dadis
10. mar 2011

baby bola ste niektora aj v Lucivnej...ci mozete porovnat SUDTaRCH a Lucivnu...ja som chcela, nech nas posle do SUDTaRCH aj preto, lebo som tu citala same pozitivne ohlasy, ale vraj dostava lepsie referencie na Lucivnu, mam si to vraj premysliet, ale ak trvam na SUDTaRCH, tak nas posle tam...

danielka_ma
10. mar 2011

@dadis
ja idem v lete do Lucivnej, na preliecenie a "dovolenku" a v utorok ideme do Srobaku na diagnostiku...mam poistovnu Vseobecnu.....a Lucivna je viac ako liecenie, Srobak skor ako ustav...aspon tak mi to vysvetlovali ludia co boli tam aj tam...

dadis
10. mar 2011

@danielka_ma dakujem za vysvetlenie...

danielka_ma
10. mar 2011

@dadis 😉

ale snad viac napisu take co to absolvovali, aj ja som zvedava... 😉

cairka
10. mar 2011

@dadis , mne sa zdá, že v Lučivnej nerobia všetky tie vyšetrenia, ale možno táram. Takže ak chceš ísť na preliečenie - oplatí sa lučivná (vraj majú viac procedúr, ale to len z počutia) , ale ak chceš, aby aj dieťa zdiagnostikovali, porobili komplet vyšetrenia a zistili príčinu problémov, tak ŠUDTaRCH

dadis
10. mar 2011

@danielka_ma v podstate u nas je diagnostika doriesena...nam ide najma o klimatoterapiu

jurdinka
12. mar 2011

Ahojte dievcata, ja mam ist s dcerkou v aprili na liecenie do Horneho Smokovca. Viete mi niekto povedat ake to tam je? Ako to tam funguje ? ako som pochopila rano nejake procedury a poobede volny program........aka je tam strava? ako je to s pranim? treba oznacit veci aj malej ked som tam s nou? viete mi poradit nejake vylety pre 3 rocne dieta? asi vela otazok ale budem rada ked niekto napise a ulahci nam pobyt, dakujem

jurdinka
12. mar 2011

jaj a este som sa chcela spytat ako je to s ubytovanim, budeme sa s manzelom striedat po dvoch tyzdnoch a pani y liecebne mi hned dala izbu kde sa ma doplacat 18,30 na den.......takze neviem ci mam na vyber aj inu moznost? a este som sa chcela spytat ci mate skusenost dcerke neschvalili doprovod , ma 3 rocky a pani mi poradila nech skusim este dolozit na zdravotnu poistovnu vyjadrenie od psychologa ze dcerka potrebuje doprovod.................skusali ste to niektora? dakujem

alami
12. mar 2011

@jurdinka zato že tam bude tvoj muž nemusíš mať najdrahšie ubytko, ja som bola na Cčku a vedľa na izbe bol otecko s dcérkou.ten doprovod nechápem, prečo by neschválili, či to od poisťovne závisí či čo? 😕 však všetky malé deti sú tam s doprovodom,práčku máš v kúpelke na byte, žehlička sa dá požičať u sestričiek, sušiak je na izbe. V kuchynke (na byte pre 2-3 izby) máš mikrovlnku a chladničku a rých.konvicu.
Ráno 7.30 sú raňajky, potom ideš na vyšetrenia, cvičenia, vizitu inhalácie a podobne, obed je o 12tej a potom už nemáš nič až do večera. Večera je o 18tej, medzitým olovrant, ale nemusíš sa preň vracať, ak si niekde von, počká ťa do večere na stole.
Vláčik stojí rovno pred ústavom, lístky naň sa dajú kúpiť na recepcii, alebo kdekoľvek na železnej stanici - pýtaj si blokové lístky - tie sú ako predplatené, označíš kedykoľvek máš vždy poruke...
Pešo sa dá prejsť smer Tatranská lomnica, alebo smer Starý Smokovec, alebo sa odvezieš vláčikom do lomnice alebo do Smokovca a tam sa máš kde pomotať - tam aj tam sú potraviny...
V lomnici sa dá ísť premotkať do lyžiarskeho strediska, od tiaľ sa môžeš vyviesť lanovkou na skalnaté pleso - nádhera 🙂
Zo smokovca môžeš ísť pozemnou lanovkou na hrebienok...
môžeš ísť na štrbské pleso- je to cca 45min vláčikom, takže to je trochu na dlhší výletík
alebo sme si prešli pešo so star. smokovca kam sme došli - a nasadli sme na vláčik čo nás zobral naspäť - takže sme sa prešli vlastne pár zastávok vláčika pešo - je to pekný chodníček...dá sa tam premotať o výletíky sa neboj
🙂

alami
12. mar 2011

@jurdinka ešte -. mne tá strava extra nechutila ani nestačila 😅 odporúčam rovno si niečo zobrať do chladničky,aby si nemusela prvý deň hladať obchod 😅 😀

nunusimi
12. mar 2011

@jurdinka ahoj
neviem presne ktoru izbu mas ale podla ceny by to mala byt ta velka v apartmanovej casti. Tz je to byvaly 3 alebo 4 izbovy byt (su to dva byvale byty) ked su 3 alebo 4 velikanske izby s TV, spolocne wc a kupelna len pre tie 3 izby, aj kuchyna plne vybavena.
Vchod je zvlast ale vies prejst v papuciach do jedalne aj vsade na vysetrenia cez suteren. Striedat sa mozte, to nie je podstatne kto tam je s dietatom to oni neriesia, hlavne nech na konci zaplatis za presny pocet noci.
Rano je prve 3 dni odber, potom ti stanovia procedury. Takmer vsetky deti mali cvicenie, tz zavolaju ti na izbu kedy mozes doniest dieta do telocvicne, tam ho nechas rehabke, ona s nim cca pol hodku nacvicuje dychanie.
Potom ak mas nieco dohodnute s lekarkou tak ti daju vediet ze ides na vysetrenie napr do Dolneho Smokovca a je tam jeden pan, co vozi deti a mamicky autom. My sme boli asi 3x takto dole, poobede sme mali vzdy uz volno, chodili sme sa sankovat, na prechadzku do Stareho Smokovca, alebo do Lomnice elektrickou a tam do muzea, do cukrarne, pozriet lanovky... je tam kde chodit. Akurat raz sme mali poobede alergologicke vysetrenie ale to nam dopredu povedali, lebo sa nam stalo, ze dosla dr a sme boli na Strbskom plese. no nikto to neriesil akurat nas na dalsi termin uz upozornili dopredu.
Je tam herna pre deti ak sa ti nechce von, alebo sa neda pre pocasie, bazen... my sme chodili ako vravim sankovat, niektori aj korculovat...
ak mas nejake konkretne otazky kludne sa pytaj, my sme boli velmi spokojni, mali sme to ako uzasny 2t vylet vela sme sa s malym nachodili, aj pocasie sme mali super, slniecko a sneh 🙂

alami
12. mar 2011

@nunusimi no neviem kedy si bola ty, my sme boli teraz vo febr. - herňa je ale nejak v nej nie sú hračky, iba také nepodarky , 3 kocky, nahá barbina atď 😕 veľká bieda a do bazéna nás nepustili, najskôr - že kým nie sp vyšetrenia, potom sme boli chorí a nakoniec, vraj - veď vonku je pekne, choďte radšej von...ľudia sa hodne sťažovali, že načo bazén vôbec majú, že asi len na reklamu, lebo za tie 3 týždne, čo sme tam boli som nepočula o nikom, kto by sa doň dostal 😖
možno to bolo voľakedy inak...neviem, takže
@jurdinka na bazén sa radšej ani moc netešte

jurdinka
12. mar 2011

dievcata, dakujem za informacie, s tym ubytovanim sa so mnou ani nebavila, len mi povedala cenu......skusim tam este v pondelok zavolat a popytat sa viac......ja som si totiz myslela ze mamickam moze prekazat ked tam je otecko........ale ak to tam tak bezne funguje tak nevidim dovod ist do najdrahsieho, alami este som sa chcela spytat a stacilo vam to C ubytovanie? kolko si doplacala? tebe poistovna schvalila ako sprievod pre synceka? vidim ze ma tiez 3 rocky.........

nunusimi
12. mar 2011

@alami my sme boli pred rokom a ta herna... no.. boli tam hracky ale tiez sa zacali rozpadavat, tak uz asi dosluzili uplne 😕

alami
12. mar 2011

@jurdinka jediný rozdiel v B a C je či si sama alebo sú ešte ženy na vedľajšej izbe v tom istom byte. ja som bola týždeň s tým tatinom na byte, to sme sa dosť držali zvlášť, do kúpelky len spolu s malým, lebo keď sa zamknem v kúpeľni čo on zatiaľ a tak,...potom som bola týždeň celkom sama, tak pohoda a posledný týždeň sme boli 3 izby plné, ale super baby, tak sme mali dvere dokorán, deti sa hrali, my kecali, kto chcel súkromie, zavrel si dvere a hotovo. to bolo najsuper. 3 týždne sama by mi bolo dlho, takže ja by som znovu brala to C.
Ja som váhala B-C, nakoniec som sa rozhodla pre B ale nebolo na skorší termín voľné, tak som vzala aj c, len aby sme už išli čím skôr 😅
hodím ti sem fotky ubytka, uvidíš, že je to tam super aj na Cčku
určite si môžeš sama zvoliť ubytko, tak sa nenechaj odpinkať 😉
so mnou doprovod nik neriešil, bolo jasné, že idem s ním
ale ja som ani neriešila ako tu baby píšu kadečo okolo návrhu. Z alerga ma poslali, že nech mi moja dr vypíše návrh, ja som jej to povedala a potom mi už len moja dr povedala, že návrh je odoslaný, ja som ani nevidela tlačivo 😅
takže, nejak je to všetko všade inak 😖

alami
12. mar 2011

ubytko C - komplet byt

alami
12. mar 2011

@jurdinka myslím že 7 dačo som doplácala + strava + nejaké neviem čo je tam ešte na deň navyše 😅 , takže za 21 dní som platila okolo 350 Euro

jurdinka
12. mar 2011

no to si aj tak dost doplacala, mne to vychadza okolo 384 eur za nas ako doprovod - plus este doplatok za malu, ja by som ju tam tiez samu neposlala, ale vraj ak poistovna schvali pobyt aj pre doprovod je to lacnejsie, asi skusim este zavolat do poistovne, ake maju podmienky...........inak to ubytovanie je velmi pekne som celkom prekvapena, nevadilo by mi aj to C
Ja to chcem mat tiez cim skor za sebou, len aby jej to pomohlo a myslim ze ten april-maj bude pekne pocasie a budeme vonku co najviac............dakujem alami za informacie, velmi si mi pomohla

jurdinka
12. mar 2011

a predsa by som sa este spytala, ci nahodou neviete, ked by prisiel manzel cez vikend za nami mohol by tam prespat? funguje aj take nieco?

saskarisko
12. mar 2011

@jurdinka - ja som mala B, izba taka ako mala alami (manzelska postel, postielka), velky satnik v samostatnej miestnosti, a kupelna (ta foto, kde je vana + dve umyvadla), kuchyna rovnaka, a spolocenska (tam bol velky gauc, v rohu telka). mali sme byt oproti alami. a zehlicku sme mali v byte

co sa vyletov tyka, tak sa ich tam da absolvovat vela. zaciatkom aprila by mala este fungovat sezona v Tatrach, tak by malo byt vsetko pootvarane. a ak budete mat pekne pocasie, tak si z Hrebienka mozete urobit vylet na plesa, alebo ku chatam.

jurdinka
12. mar 2011

@saskarisko a mozem sa spytat za to B si kolko doplacala? a mala si tam tiez pracku k dispozicii? lebo ked som sa telefonicky pytala, pani vravela nieco o pracovni.........nechce sa mi znacit kazdy kusok oblecenia ked to nebude treba.........

nunusimi
12. mar 2011

@jurdinka je tam jedna izba kde by mohol spat, ale neviem, my ked sme boli bola obsadenaaa
ale oproti cez cestu su hotely Sorea alebo Miramonti penzion, tam spal mm za celkom fajn cenu aj s ranajkami, nasi ked boli tak spali v Soreackom tiez za fajn cenu.

nunusimi
12. mar 2011

@alami aj my sme tam byvali, v tej poslednej izbe 🙂 co ma balkon na vlacik

jurdinka
12. mar 2011

@nunusimi dakujem dobre vediet

saskarisko
12. mar 2011

@jurdinka - 3 tyzdne/451,50 eura. ale ja som bola ako matka platiaca za dieta do 3 rokov

saskarisko
12. mar 2011

@jurdinka - pracka bola v ramci bytu v spolocnej kupelni pre ostatne izby.

jurdinka
12. mar 2011

@saskarisko to je nejako moc nie? mne pani povedala 18,30 na den a to maju aj v cenniku ako najvyssiu kategoriu.........