Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

sylvia30
13. mar 2009

Denisočka, nestresuj (ty si tiež zdravotníčka, že 😉 ). Všetko bude OK. Takým malým sondy nezavádzajú, deti musia spolupracovať. Doobeda budete v ústave a pobede si budete robiť výlety po okolí. A mysli pozitívne, malý nič neschytá, neboj 😉 . Držím palce 😉

denisocka
13. mar 2009

neprezradzaj na mna ,že som zdravotníčka 😀 bo sa hambim 😝

alon111
13. mar 2009

deniska to ze sa bojis o drobca este s teba nerobi zlu zdravotnicku.ja som kadernicka a davam strihat deti k byvalej spoluziacke pretoze nemam nervy ich strihat doma 😀

sylvia30
14. mar 2009

Veď ja som nechcela povedať, že je zlá zdravotníčka, iba som tým myslela, že my zdravotníci takéto veci prežívame oveľa intenzívnejšie a aj za malými náznakmi hneď vidíme veľké problémy. Je to choroba z povolania.... 😝

alon111
14. mar 2009

sylvia30 ja som to tak ani nemyslela len som chcela napisat ze kazda mamina ci zdravotnicka alebo ina realnejsie a hlavne bez emocii a strachu rozmysla ked sa jedna o cudzie deculo ako pri vlastnom . tak sa ti ospravedlnujem ak som sa ta dotkla svojim prispevkom 😉

sylvia30
14. mar 2009

alon, v pohode 😉

denisocka
14. mar 2009

ale,šak nik sa neuraža..... ja som bola v piatok s prsnikom,cela vystrašena že mam rakovinu a dokyna že je to fibrom.... že v pohode a padla reč na deti,tak som jej vravela,či si ma pamätá spred polroka,asko sme tam boli pri nej s malym na CT ked padol v postielke a potom jej vravim,že som sestrička,že velmi prehanam a hladam choroby a ona taky smiech spustila. že ona ked končila 5.roč mediciny tak bola už tehu,.a že jej dieťa malo hadam všetky geneticke choroby čo sa učili,že vie čo mi chodi hlavou... je to naozuaj profesionalna deformacia , čo už 😀

ikke
15. mar 2009

denisocka • 1d • Dnes o 11:27
neznašam baliť sa,lebo ja aj na 1 den nabalim celu cestovku. Ale o týžden ideme so synom na liečebny pobyt do Smokovca,a teda neviem,čo všetko zbaliť
.... ak ma niekto konkretne skusenosti,čo nezabudnuť a hlavne ake oblečenie terat na prelome zimy/jary ,rada uvítam
ideme 23.3. na 3 týždne - bude tam nejaky bufet, ale aj chladnička .... tak neviem na ake polotovary vsadiť, strava tam tiež bude,ale verim- že určite minim. 50% nebude vhodna pre syna ,kedže tam su decka rozneho veku
prosim poradte

alon111 • 3d • Dnes o 13:26
deniska co sa tyka oblecenia tak ako by si sla na lyzovacku.strava je tam pestra a prisposobena veku dietata.zbal si tam iba take potraviny ktore kupujes v nejakom specialnom obchode a v klasickom to nekupis.a ostatne sa da kupit dole v dedine ktora je vzdialena asi kilometer od ustavu.ide sa tam klasickou asfaltkou takze ziadne polne cesticky.a do stareho smokovca ide tiez chodnik priamo z ustavu.prajem ti krasne tri tyzdne stravene v tatrach aj zo svojim drobcom.

denisocka
15. mar 2009

ježiš,ikke to si mi tu nemusela kopírovať

baby,ja teraz neviem,či ideme do horneho či dolneho smokovca

denisocka
15. mar 2009

Xi,tak ak dobre pocitam,ideme vystriedat cairku podla datumu

denisocka
17. mar 2009

sice si pišem sama zo sebou,ale hadam sa mi ulavi ........... začínam sa fakt bať toho smokovca,ja už fakt neviem čo robiť :/ http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?p=359370&...

sara2
18. mar 2009

denisocka,čítala som to. ☹ ☹ ☹
My ideme síce do Lučivnej v máji,ale toto mi vyrazilo dych.Žeby fakt,alebo je to názor len jednej trošku precitlivelej mamičky?
Vieš mám dve sesternice.Jedna tam bola s 9 mesačnou dcérkou.Hrozne si to chválila a chváli dodnes.A vraj to malej pomohlo.Bola jej hrozne často chorá.A druhá sesterka tam bola s ročnou a 3,5 ročnou dcérkou.Mali síce nadštandart apartmán,vyzeralo to akoby boli doma...ale tiež si to nevie vynachváliť.A boli v zimnom období ale nič také hrôzostrašné nespomínali.

denisocka
18. mar 2009

ja sama neviem,ani sylvia tam nepochodila bez choroby.... no neviem neviem,bojim sa toho jak čert križa,ale zas ked nepojdem-nedozviem sa

alon111
18. mar 2009

deniska nestresuj.to ze ona ten pobyt brala inac tak to neznamena ze si stamat prinesiete este aj choroby naviac.za dva roky sa tam nemohlo az tak vela zmenit .je to tam ako vsade inde a tak to to aj ber.nie je to dovolenka je to liecenie a 90% deti sa vraca zdravych.ak budes mat pocit ze tam nechcete zostavat dlhsie tak sa po tyzdni zbalite a pojdete domov.nik ta tam nebude drzat proti tvojej voli 😉

denisocka
18. mar 2009

😅

denisocka
19. mar 2009

tak som tam teraz volala,mame nastupiť v utorok,žiadne wecko ani sprcha na izbe nehrozia.že tam su na chodbe spoločne ,su tam 3 izby pre matky s detmi a apartmany,na tej chodbe ........ pýtala som si,či nas pustia do velkej noci,takže je to na spoločnej dohode, pýtala som sa ,či si možem vziať IKEA stoličku na jedenie na izbu,tak že načo -ale že ked chcem,tak v pohode .......... choroby že tam teraz niesu,ale že mali chrípky

no neviem,takže žiaden luxus,najviac ma trapy to vecko a sprcha,ja neviem jak sa osprchujem v klude,ked tam budem na maleho sama-ale šak uvidime.....

no a pýtala som sa na tu ph-metriu 24hodinovu,tak že sa da odmietnuť,resp.dohodnuť,že pojdeme na to o 9mesiacov,až bude staarši

alon111
19. mar 2009

tak to len vydrzat deniska, ale vidis ze tam nie je ziadne semenisko bacilov.je mi luto ze tam je wc a sprcha spolocna.a velku noc uz budes prezivat mozno doma 😉

denisocka
19. mar 2009

možno 😅

sara2
19. mar 2009

deniska,ani v Lučivnej nieje na izbe wc a sprcha čož ma dosť prekvapili.Na jednom poschodí je 6 izieb a maju spoločné sprchy a wc.A je to rok po úplnej rekonštrukcii,tak by som očakávala,že soc.zariadenie bude uplna samozrejmosť....ale nieje to tak.Hlavne nech to naším deťom pomôže.
držím vám palce 😉

denisocka
19. mar 2009

sara vdaka,sa neviem dočkať .......... najviac ma trapy,že baby,čo sme si sem písali -tuším cairka a ešt jedna su tam,a nepodávaju žiadne info,lebo nemaju ako- a ja ich tam vystriedam .Mám sto chuti zavolať na recepciu a nechať odkaz black and white 😀 ale nemám odvahu

denisocka
24. mar 2009

Tak sme tu 🙂 este sa nam podarilo stretnut s Vanesku a ciarku 🙂

cairka
25. mar 2009

deni, no ako sa vám páči 😀
neboj, zvládnete to, sestričky aj tety "umývačky" ako ich veve volá 😀 na tom oddelení sú veľmi milé. my sme úspešne docestovali domov a som rozčarovaná, lebo moje dieťa, ktoré 3 týždne v tatrách ani nezakašľalo poriadne , začlo drhnúť jak starý hrniec, zasa 🙄
ja som tú sprchu riešila tak, ale u vás neviem, či to je reálne, možno ak máš sedátko do vane pre drobca, že som veve dala do vane a ja som sa rýchlo ospršila, ale ona už zasa vie, že má vo vani sedieť... že zdravíme deťúšiky na oddelení, veve len o vikim reční, pri tom sa ani vidieť nemohli 😅

denisocka
25. mar 2009

Je ahoj,tak mi sa stale zabyvavame.dnes som 3x stahovala izbu,nakoniec som si vypytala plachtu na volnu postel a spravila letisko.tety umyvacky su najsuper,maleho mi postrazili a ja som hodila sprchu.najhorsi bol rano odber,na celej ruke mu vyskocili tisice petechii

cairka
25. mar 2009

je chúdatko, ale teraz už mu snád dajú pár dní pokoj. už vám povedali, aké vyšetrenia mu budú robiť?

mne malá drhne tak, že by som najradšej ju zobrala späť, nech ju popočúvajú, lebo ešte včera ráno mi tvrdili, že dýcha čisto a soplíky jej nezatekajú 😠 soplíkovala už asi od nedele 🙄

denisocka
25. mar 2009

Tak vraj nic,jo este tu hodinku na ruku ,potny test. Este ja chcem krcne vys.a mam ho naucit smrkat,aby vedel s bankou preplachut.asi su sisi,ved tam tak plakal,ze nic neukazala.aj na fitlopte ho kulala,ale bol velmi unaveny a aj tak ho tam 15min trapila a on chudak plakal vkuse

anouchka
25. mar 2009

Ahojte,dnes som docestovala domov aj ja.Bola som veľmi spokojná až na krčné vyšetrenie,lepšie povedane p.doktorku na krčnom. Všetko ostatné bolo super.

denisocka
25. mar 2009

Ahoj,teba som tam nenasla.na cairku som bola pripravena ze ju oslovim,nastastie sme sa stretli na prijimacej.a co krcna,co je harpia?a co vyzistili?

anouchka
25. mar 2009

bola som na 4B s dvoma detmi,možno sme sa stretli v jedálni

cairka
25. mar 2009

no to hej, to som si všimla, že nedbajú na plač pri cvičení. my sme našťastie ten problém nemali. snáď budete cvičiť v lepší čas, nech nie je unavený. hlavne aby ste mali dobré výsledky 😉
a malý si ako zvykol? není nervózny, že je v cudzom?

denisocka
25. mar 2009

Mozno,ja som tam kde cairka,v jedali som druhy stol od vchodu nalavo,ako je taka pani s kocikom a 3deti