Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

denisocka
27. mar 2009

No tak mame slubenu druhu rehabilit.,som zvedava.zajtra ideme na vylet do tat.lomnice

sylvia30
28. mar 2009

Deni, ahoj 🙂 Teraz som ťa objavila 🙂 . Tak ako? Dá sa?

denisocka
28. mar 2009

Silvia da!je tu super,zatial sme zdravi.dnes sme boli na strb.plese 🙂

cairka
30. mar 2009

deni, no ktorú rehabilitačnú vám dali?

denisocka
30. mar 2009

Dali teraz taku ciernovlasu,okuliare.maly sice plakal ,ale ho netrapila a ukazala mne ako cvicit.nakoniec zistila,ze ma deformovany hrudnik,stred ma akoby vpuceny,tympadom ma spodne rebra vypukle von a to mu robi velke brucho.doteraz mi kazdy tvrdil,ze to ma uvolnene brusne svaly alebo nafuknute celiat.brucho.som velmi rada,ze sa na to prislo,a mozem s nim cvicit,aby nebol nejaky deformovany do buducna a navzdy.vraj tuna len z celeho slovenska vedia ukazat tie cviky na respir.choroby,a hmaty na vykaslanie hlienu

denisocka
7. apr 2009

tak baby,tu je dôkaz,ako nám bolo super! http://picasaweb.google.sk/forcepska/DolnySmoko...

cairka
8. apr 2009

deni, super fotky 😵 malá tu sedí pri mne a len vykrikovala "aha, viky ... aha karinka...aha, sestrička heňa " 😀 😀 😀

denisocka
8. apr 2009

😀 šimon keby tu sedel,tak by len na tetku upratovačku ukazoval 😀 ......... a teraz som až pochopila,akeho VIKI myslí mala - viktora .... vy ste ho tam asi zažili od začiatku,že, ja len kus na konci,ináč to bol strašne "dospelácky" chalan

cairka
8. apr 2009

hej, oni prišli pár dní po nás. reční riadne dospelácky, tým bavil všetkých 😀 ale s veve si nejak nesadli, vkuse sa handrkovali a pritom teraz ho najviac spomína z detí 😝 asi preto, že si boli najbližšie vekom

denisocka
8. apr 2009

no viki sa moc nevedel hrať s nikym,mal proste dospelacke nazory na tie detske hlavky tam 😅 ... a sestričku heňu som nemusela 😅 a ktoru rehabilitačnu mala malá rada?tu staršiu čiernovlasu?či tu mladu žabu?

cairka
8. apr 2009

veve mala rehabilitačnú ajku - tú čiernovlasú a celkom v pohode, totiž malá tiež radšej nadväzuje kontakt s dospelými ako deťmi, tak všetkých tam pozná po mene, kde bývajú a aké deti majú 😀 😀

denisocka
8. apr 2009

😀 parada, a aideš o pol roka? my sme sa partia dohodli,že by sme o polroka chceli naraz,tak uvidime či to vijde .... inač,ako sme odchádzali,tak s nachladením,teraz aj ja soplím,už ma boli celý nos a berem Sumamed a Lubica- ta ma tiež všetky tri kočky uplne chore. Erike posledne 3dni vysadili spreje,aby zistili aku ma astmu a hned sa jej pohoršilo, a nakoniec to asi nebolo z toho,ale normálne ochorela,karin ma hrlo a mala Nikolka tiež chora-ale našťastie cely pobyt bola fit. Ono určite zohralo aj to,že došli z Tatier v zimnych veciach a v BA preplesk - skoro tropicke teploty

cairka
8. apr 2009

asi tá zmena vzduchu urobí svoje, my sme tiež ešte domov nedošli a začla kašľať a potom týždeň drhla tak, že až... 🙄
ale všetky tri naraz choré, to musí byť zážitok...

my by sme mali ísť zhruba o pol roka-9 mesiacov, len ja už uvidím, ako budeme, robota, škôlka a tak. veve má v septembri nastúpiť do škôlky, tak uvidím, ako to zvládne, ak bude moc chorá, tak pôjdeme , ak nie, tak až o rok - ved aj tak jej na nič také neprišli, čo by liečili tam. 28. ideme na tie chloridy v pote 😖 dúfam, že to bude OK. a na krčné, čo máme ísť o mesiac na vyšetrenie, tak že to u nás asi nerobia takou metódou 🙄 tak som zvedavá, ako jej urobia kontrolu u nás 😠

denisocka
8. apr 2009

no na mna na očnom aj rčnom tiež kukali čo to chcem,chloridi nam tam nerobili,bo mal zvyšenu teplotu .... ešte alerglogia 28.4

denisocka
9. apr 2009

,od včera ma šimon teploty do 38,3 , hlieny a sople a z toho kašle. ja som tiež na antibiotikách,sople a hrdlo . to sme si teda doniesli suvenír z tatier poobede ho skočim ukazať dokyne,predsa idu sviatky .... tradične sme chorý.... ale hadam to bude bez atb

macka01
21. apr 2009

Ahojte,tiež mam dopor.kupele v Tatrách pre oboch synov ,jeden má 7 a druhý 4.Lekárka na alergiol.mi povedala že sprevadzať dieťa možno do 6 rokov.Idem s návrhom do poisťovne/všeob/ a tam mi pani povedala že nemam nárok,len do 3 rokov,alebo z važneho dôvodu.Citova viazanosť dieťaťa na matku nieje dôvod a musela by som si to zaplatiť cele asi 400 sk na den ,viete niečo o tom?dik

denisocka
22. apr 2009

no hej,jasne,ty máš zadara len do 3rokov, tak ako som bola ja - platila som len 190 za stravu. potom si platíš sama,viem čo tam boli mamky s dvoma detmi ako máš ty,boli sami v izbe s weckom a sprchov a platili cez 600sk

cairka
24. apr 2009

ahojte, ja sa len idem vyžalovať. sme boli dnes u nás na alergológii a mi teta doktorka prezradila, že čo dali v tatrách vaneske kortikoidové kvapky do nosa na alergiu a stiahnutie opuchu slizníc sa predpisujú deťom od 12 rokov 🙄 tak ma potešila, nie dosť, že má kortikoidy sirupové a inhalačné, ešte aj do nosa jej pchám bohvieakú vysokú dávku. a sa jej pýtam, či ich dávať, tak že ved sú tam odborníci, tak snád vedia, čo robia 🙄

denisocka
24. apr 2009

😖

mne dnes prišla ešte dodatočna sprava,že autoimunitne vyšetrenia ma na ANA - antinukleove protilatky tuším slabo pozit., to jest - niečo ako artritida,nejaky lupus či čo, do buducna neviem čo nas može čakať,može to udrieť na klby,z toho je možno anemicky,aj take červene lička mava... a skoro stale zasahuje do obličiek 😒

nadhera
2. máj 2009

poznate niektora odpoved na otazku,preco mne dosiel cennik s nastupom a tam som mala s farebnou fixou vyznaceny pobyt za 625sk na den? ☹

nadhera
5. máj 2009

takze ziadna odpoved? nevadi,napisem priamo pani riaditelke do SU DTa RCH.

denisocka
5. máj 2009

nádhera prepač ,najlepšie je si zavolať normálne na recepciu a oznamiť,že nesuhlasiš - že chceš izbu za 190/sk - ale neviem či tam niesi preto,že maš 2 deti a dali ti izbu s weckom aj sprchou

cairka
5. máj 2009

nadhera,a posielala si to do horného abo dolného smokovca? totiž v hornom sú len apartmány 😒

nadhera
5. máj 2009

dakujem deni a cairke za opoved, babenky - vsetko posielala za mna lekarka - imunoloicka - a ide len o maleho drobceka, v tom case nemal ani rocik a odpoved prisla na moje meno domov z dolneho smokovca, prilozeny bol aj cennik,ktory je na nete, ale ja som mala vyznaceny pobyt za 625sk. ☹ dnes som pisala pani riaditelke a uz mi prisla aj odpoved. posunula to pravdepodobne sekretarke/?/, neviem, ale odpoved zatial nemam,lebo moje dietatko ma ine priezvisko 😀 ako ja,takze asi maju v tom zmatok. este dnes odpisem a zajtra pride odpoved.

nadhera
5. máj 2009

moj drobcekmal problem,ze chroptil ked pil mliecko a vsetci mi vraveli,/vratane lekarov/ aby som pockala do roka. mali pravdu,ale napriek tomu nas imunologicka dala do tatier. pre istotu. pred par dnami som sa na MK docitala,ze maminy s malymi detickami do 3r maju pobyt za 190sk, mne vyznacili 625sk. 😢 malilinky rozdiel. preto som dnes pisala priamo p.riaditelke.

denisocka
2. jún 2009

no pani riadilelka s tým nič,oni pomaly prechadzaju na nadštandarty,takže už je len zopár obyčko izieb po 190sk,takže si musíš požiadať sama,najlepšie do navrhu napísať na extra lístok.

no a ako,čo si vyriešila? nabuduce to asi bude rýchlejšie s tou pani na prijímačke,ako takto 😉

pezincanka
3. aug 2009

Ahojte dievcata, maminy, nechystate sa niekto s drobcami od 10.8.0 2009 do Horneho Smokovca na liecenie? Ja idem s 2 detmi, rada by som nasla spriaznenu dusu.

denisocka
3. aug 2009

prečo nejdeš do dolneho?

pezincanka
3. aug 2009

Idem do Horneho, lebo tam sa mi to zda mensia masovka. A mam male deti do 6 rokov, tie vlastne patria tam, ak idu s matkou, vola sa to pavilon pre matku s detmi, nie? Preco? Mas nejaky lepsi tip? SIce my uz to mame vsetko vybavene tam, ale napis, ak vies nejake pikosky.

denisocka
3. aug 2009

pikošky sme si tu popísali na 7 strn,proste v hornom to je dosť od ruky,všetky vyšetrenia musiš chodiť asi sanitkou do dolneho,a vyšetrenia sku hadam každy druhy den x 2 deti, a to nevieš ani čas kedy ťa zoberu .... no dolny je na to lešpi,všetko mas pod jednou strechou.a nedaj sa obalamutiť,že deti do 6r.su len v hornom 😉

ale prajem krásny pobyt,ja tam už ale druhy krat asi nepojdem