Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

montana13
29. júl 2013

@matax ďakujem za info 😉 už len dúfať, že malý nespadne z postele :D

matax
29. júl 2013

@montana13 niet zac, ja som dala malej postel k stene, vedla nej maleho postel a ja nakraj, mali sme tri postele pri sebe a viac miesta v izbe na hranie pre deti🙂

montana13
30. júl 2013

@matax diky, aj ja to asi tak urobím 🙂 budeme mať letisko :D

nomna
30. júl 2013

tak už máme termín...ideme od 4 októbra do 21 októbra do kategórie C .....dúfam,že nám počasie dopraje 🙂

montana13
30. júl 2013

@nomna tak sa vidíme ;) my ideme od 7.10. 🙂

skvele
31. júl 2013

@nomna
@montana13
Som tam zavolala lebo ma uz nahnevalo,ze mate terminy, tak mi dali od 10.oktobra. Tak sa tesim aj som nervozna, ako sa tam dostaneme.

skvele
31. júl 2013

Este si chcem ujasnit to platenie. Pojdem ja s dvoma detmi, jedno ma do 3 rokov a druhe viac ako 3 roky. Nechapem tym kupelnym poplatkom. Co vlastne ma to bude stat, bez ubytovania myslim. Ja pojdem do D.

montana13
31. júl 2013

@skvele je mi ľúto, že ťa tak naťahovali s termínom... zrejme je to kvôli tej poisťovni 😒 , baby tu písali, že kto má dôveru, čaká dlhšie. A ďalšia vec, spomínaš, že ideš do kúpelov - kúpele sú v Hornom Smokovci (návrh posiela do poisťovne, ktorá ho schvaľuje), my ideme do Dolného Smokovca (návrh sa posiela priamo tam a oni ho aj schvaľujú a pobyt berú ako hospitalizáciu, nie kúpele) ...
Aspoň tak mi to bolo vysvetlené..
Kúpele Horný Smokovec... http://www.kupelehs.sk/
Šrobárov ústav Dolný Smokovec.. http://www.srobarovustav.sk/sk/
všade sú iné poplatky..

skvele
31. júl 2013

@montana13 my ideme do srobarovho, hadam tam nepobludim. Aj tak nechapem aky je v tom rozdiel. Posielala som to priamo tam.

mcoya
31. júl 2013

@nomna no my este termin nemame, volala som tam vcera a ze v piatok by to mali vediet. Kde si volala. Ja na prijem, tam ma prepojili do nejakej ambulancie a tam mi tetusa povedala, ze este nemaju zaradene mamicky z maja. Pytala sa, ze aku chcem izbu, ja ze taku, aby sme mali wcko a kupelku na izbe...tak neviem. Vas kde dali?

montana13
31. júl 2013

@skvele neboj, nepoblúdiš, vraj je to hneď pri vlakovej stanici 🙂
A čo sa týka platenia (ja som na tom rovnako - 2 deti, do 3r. a nad 3 roky a ubytovanie D), tak ja som to pochopila tak, že 1,50eur/dieťa/deň a keď ideš s dieťaťom do 3 rokov, tak ten poplatok 3 eur neplatíš... ale možno skôr poradia tie, čo tam už boli..
Tak aj my sa stretneme 😉

skvele
31. júl 2013

@montana13 vsak ano, trosku som z toho vsetkeho nervozna, lebo je to daleko a este neviem ako pocestujem @_@

nomna
2. aug 2013

@mcoya ja som volala v utorok a dovolala som sa asi až na 15x...3 krát ma prepojili a potom som si dohodla termín od 4 do 21 okt´bra kategória 2A odd.C...keď chceš mať wc a kúpelku na izbe,to je v kategórii A a tá je dosť drahá,pozri si cenník.V C-kovej máš sama izbu a wc,kupelnu a herňu máš spoločnú s dalšímu 3 izbami.

mcoya
3. aug 2013

@nomna uz mame termin od 15.10 - 28.10, dohodli sme sa na 14 dni, tak som rada. Budeme v B-kategorii. Vraj este dostaneme list postou. Takze sa stretneme, poviete nam potom, co nas caka 🙂

mcoya
3. aug 2013

s ako starymi detmi tam budete, nas maly budem mat 2r a 5 mesiacov v oktobri. 😉

skvele
3. aug 2013

Moji budu mat 1rok a 7 mesiacov a druhy cez 5 rokov. (V oktobri) @_@

montana13
4. aug 2013

moji budú mať v októbri 2,5 roka a druhý takmer 5r. 🙂

cakeska
10. aug 2013

ahojte 🙂 nastupujeme na liecenie 20.8 do kategorie D, teraz si vsetko prezeram a zistujem,co potrebujem sebou zobrat (idem s malym ako doprovod), ako je to s pripojenim na wifi? je taka moznost v liecebni, alebo niekde po blizku?

matax
12. aug 2013

@cakeska je tam za poplatok ...a bola tam aj volná siet, ale nie vsade sa dala chytit, tusim nietko pisal, ze uz sa neda ta volná pri skole chytit..

kellys
13. aug 2013

my pôjdeme od 24.9 do kategórie D, je tu niekto kto v nej už bol? Ako to tam vyzerá? a aký je ten poplatok za wifi?
je tu ešte niekto, kto pôjde v rovnakom termíne?

olganr
13. aug 2013

Wifina je za poplatok na chodbe pri ZS ale viem že bola dost problemova my mame net v mobile a ten sme tahali do pocitaca a tak sme aj pracovali. Nastupujeme 24.9 do kategorie 2.A nad sestričky. Inak mamičky je tam práčka a aj sušička tak vela vecí vam netreba 🙂 🙂 🙂 🙂

patlevaa
13. aug 2013

@peter32 Ahojky,chcem sa opytat na cenu. Aka je konecna suma na B apartmane? Sme dve rodiny a chceli by sme ten B-cko. Aku taxu mas ty na jeden den v B apartmane? Diky

patlevaa
13. aug 2013

Ahojte, vie mi niekto povedat kolko hradi VSZP za pobyt? Diky za odpoved.

olganr
13. aug 2013

@patlevaa ahojky hradis 1,5€/den dieta a 3,35€ sa mi vidi /den doprovod a potom ubytko ake chces

olganr
13. aug 2013

@peter32 ano ale my ideme 24,9 s dvoma 4,5 a 5r chlapcami

patlevaa
13. aug 2013

@olganr ahoj,tak cenik som prestudovala...este nevies nahodou,ci tych 16 eur v B-čkovom apartmane je za izbu,alebo za apartman-čiže za dve izby spolu,chceli by sme ist so svagrinou,kazda s jednym dietatom a ,keby,ze to je na apartman este by sa dalo...tak si to dopredu zistujeme...dik

olganr
13. aug 2013

@patlevaa Je to tak jedno dieta jeden doprovod ak chces ist este s niekym tak platiš 16€ na osobu ale že vraj ta ubytuju mimo ustav asi 20m od neho tak nam to hovorili min rok lebo tiež sme tam este niekoho chceli. My chodime vždy do B ja mam jednu izbu so synom a kamoska druhu obe platime 16€ na osobu teda podla sezony a mame spoločnu kupelku a kuchynu kde je kanvica 2plotnicka chladnička a myslim že aj mikrovlnka a každa mame jeden TV

matax
13. aug 2013

@olganr ano, ale pracka a susicka je len jedna na cely ustav , takze dost obtiazne sa dostanes ku klucom

@kellys ja som bola v D kategorii bez umyvdla a fajn-stacilo, dobre bolo 🙂, ale zavidela som tym, co mali D kategoriu a umyvadlo na izbe 😝 Socialky a kuchynka spolocne to bolo v pohode, vsetko cistucke..

chytila som volnu skolsku siet, ale len na jednom mieste na oddeleni:D - v kuchynke... co najviac ku skole..ale vraj uz sa zle chyta..

a ta siet za poplatok by mala byt bez problemov, co hovorila jedna mamina, poplatok neviem

kellys
13. aug 2013

@matax no dúfam, že sa nám podarí s tým umývadlom, ale ak nie prežijeme aj bez toho 😝