Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

pezincanka
3. aug 2009

pozrela som si aj tvoj album z liecenia. Pekne fotky. Ja budem mat aj auto, tak na tie vysetrenia mozno pojdeme svojim autom. Alebo pesi s kocikom ako prechadzku. V DOlnom su aj tie preliezky pekne, tak aj tam sa mozeme zabavit, ak tam budeme musiet cakat, co myslis?

A budeme byvat v nejakom prerobenom byte, kde budu 3 izby s jednym WC a kupelkou a kuchynkou a manzel moze byvat niekde vedla na chodbe za 7 Eur. To ma celkom laka. Stoji ma to 405 SK na noc.

pezincanka
3. aug 2009

A co sa ti tam najviac nepacilo?

Mala si tam net? Vlastny laptop s netom, ci je tam WIFI?

denisocka
3. aug 2009

nemala som net a že to je tam tak lacno + mažel,,,, hm ...to som nepočula .....

pezincanka
4. aug 2009

To vra maju aktualne len par tyzdnov, bol to vraj povodne riaditelsky byt a teray z toho u robili izby, aj sama som zvedava....

andy.a
4. aug 2009

ani my už nepôjdeme,Deni 🙄 😖
inak na tú prepúšťačku som čakala mesiac 😠 😠 😠

a diagnozu stanovili malému alergická nádcha,nevim,podľa čoho na to prišli..robili mu iba základné odbery,výtery,vyšetr.žalúdka na reflux a nejaké funkčné vyšetr.pľúc 😕 a všetko mal v norme 😕

pezincanka
4. aug 2009

andy, a ako velky je tvoj syncek, ked mu robili vysetrenie na reflux? Ja mam u mojho syna na to podozrenie, vzdy kasle, ked spi, a to aj vtedy, ked nie je inak chory. AJ teraz v lete, skratka, vzdy, ked spi, tak mi kasle. Ale vraj to robia len od urciteho veku... a bolo to pre dieta neprijemne vysetrenie?

andy.a
4. aug 2009

5 rokov..pritom na tom vyšetrení bol už ako dieťa,cca 9-mesačné,mal to negatívne,vtedy to robili klasicky pod USG po vypití mlieka 😕

tam to robili pod RTG,malý musel vypiť kontrastnú látku,ale nemal s tým/na veľké počudovanie/ problém,malo to vraj dobrú chuť 😕

pezincanka
4. aug 2009

😕 😕 RTG? Ja som myslela, ze davaju hadicku cez nos do zaludka na jeden den.....

janetina
22. feb 2010

Dievcata tak ako je to s tym Srobarovym ustavom ved co citam mimo Vas vsade len kriticke ohlasy 😔 ...obavam si podat aj navrh na kupele ☹ pre syna .
Ma 3 roky a isiel by s dedkom....ma tiez podozrenie na reflux....ako sa vysetruje???? MAm chut si ho dat vysetrit tu doma jednej dobrej Gastro dr. a radsej ist do Lucivnej tam su dobre ohlasy. V Srobarovom ustave nie su nafotene izby...chcela by som aby mal izbu s wc a sprchou co mam pocit jz Vasich riadkov ze je asi za riadny priplatok 😝 . V Lucivnej to vyzera ako normal a ze vraj je to tam aj lacnejsie a aaj foto izieb maju nafotene. Nie je to tam ako v nemocnici??? Ved ma desi ze ide o spadovu nemocnicu, mozem tam chytit pneumokoka nesmie sa hrat s druhymi detmi, a podobne javy 😝

No piste za a proti Srobarovmu ustavu
Budem velmi ja a aj ostatne maminky povdacne za aktualne informacie 😉

aska
19. apr 2010

ahojte dievcata v juny idem s malym so tohto ustavu mozete mi prosim napisat ktora ste bola v tomto roku ci minulom ako to tam funguje ake su tam izby v pavilone pre matku a dieta a ako kolko ma vyde doprovod s 1,5rocnym synom? dakujem

leniciatko
19. apr 2010

aj ja som tam bola.....ale v 80 rokoch min.stor. a mama hovorí,že ked som sa vrátila, hutorila som jak hrom a ani boh mi nerozumel. 😀

ajka72
7. júl 2010

ahojte dievčatá- maminy tiež by sme mali isť v july do Horného smokovca do Pavilonu pre matku a dieťa máte niektorá aktuálne skusenosti, tiež som toho už všeličo počítala a mám zmiešané pocity,idem tam s dvoma deťmi tak každé info sa zíde, ďakujem

livka299
8. aug 2010

Baby my sme boli na tri tyzdne vo februári a teraz v septembri ideme zas. Ja na nich krive slovo nemozem povedat, my sme mali izbu s kupelnou, tie su skoro vsetky. Mali sme sa vyborne, a čo je najsupernejšie deti odvtedy ani raz chore neboli. Doslova zazrak, pretoze pred liecenim boli 1 až 2 krat do mesiaca na antibiotikach. Ubytko super, kazde rano pozmyvane, jedlo nam celkom chutilo vlastne kazdemu kto chodil na tury ako my 🙂
Pani doktorky, sestricky, a cely personal velmi velmi mile..
No neviem ked daco tak sa pytajte...

anielik
9. sep 2010

@livka299
aj my ideme teraz v oktobri do kupelov, prosim ta mozes mi napisat blizsie ako to tam prebieha...idem tam s 2mi detmi 3,5 rocnym a 13mesacnym...a vlastne ani neviem co poriadne zbalit. ... Je tam net? Ake veci zobrat...hracky...obuv...ach jaj :D

dorotka25
8. nov 2010

Ahojte mamicky....v januari idedm so svojim 2 rocnym synom na liecenie do Horneho Smokovca. Mohli by ste mi prosim napisat ako je to s financovanim?
Dakujem

livka299
27. nov 2010

Dorotka ahoj, platiš si iba ty za seba podľa toho aku izbu chces. Su lacnejsie a drahsie. My sme boli v septembri v tej lacnejsej a trosku mi to islo na nervy tak sme sa aj trosku skor vratili. Predsa len mi chybalo to sukromie. Neviem preco ale prvy krat som mala vacsiu trpezlivost xixi myslim na druhe deti 😅

livka299
27. nov 2010

Anielik dufam ze sa vam pacilo napis ako ste sa tam mali som zvedava 😀

dadex
1. dec 2010

Ja som tam bola v marci tohto roku so 17-mesacnym synom v pavilone matka a dieta a bolo nam uzasne. Varia tam fantasticke polievky. Maly zboznoval svoju rehabilitacnu sestru. Ja som tam bola len nieco vyse tyzdna, lebo som bola tehotna a nemala som najlepsie tehotenstvo na zaciatku 🙂 mala som taku bunku, kde bola jedna izba a kupelka. su tam aj izba kde je kupelka na chodbe, zalezi od toho, kto kolko penazi ma. Odporucam, vsetci tam boli mily a primar s doktorkou fantasticky. Lekari na svojom mieste.

alami
18. dec 2010

Ahojte, chystá sa niekto do Horného Smokovca v tomto čase? Nám má práve naša dr posielať návrh, pojdem s 3 ročným synom...

Babky, ktoré ste tam už boli, zaujíma ma - dá sa tam byť s vlastným autom? teda - čo sa týka bezpečného parkovania + presunu po tatrách, po druhé - čo v zime, dr povedlala,že to bude cca o mesiac teda nejaký január - príp.február, to nevydržíme dlho von, neunudíme sa? 😅
po ďalšie - pozerám ten cenník:

kód Vybavenie Cena
ZD D Štandardné vybavenie 0,00
ZC C Štandardné vybavenie + spoločná sociálne zariadenie, kuchynka 8,00
ZB B Štandardné vybavenie + sociálne zariadenie pre 1-2 izby, kuchynka pre 1-2 izby, televízor 16,00
ZA A Štandardné vybavenie + vlastné sociálne zariadenie, kuchynka, televízor 18,00

to už to B a A nie je veľký rozdiel a to ak nechcem mať wecko a sprchu na chodbe, tak už platím 16 Euro/deň + strava ešte, však? To je tam dosť veľký skok, TV je potom tiež na Bčku pre dve izby? Vy ste si vybrali ktorú kategóriu a ako presne to tam vyzeralo + cena ?
či aj to Cčko je v pohode a stačí?
Dík za každý príspevok.

katka13122
1. jan 2011

Ahojte,tak my mame nastupovat teraz niekedy /januar,fabruar/ rada by som vedela ako to tam funguje teraz,ci je tam wifi,a zvolila som si ubytko sku.B,tak rada by som vedela co si mam brat
maly ma stale slabe sople a bolesty usi, maju mu robit ph metriu

alami
1. jan 2011

@katka13122 ahoj, tak to by sme sa tam mohli stretnúť, teba už kontaktovali? kedy, ako sa ťa pýtali na ubytko? Nám dr posielala návrh pred vianocami a kázala mi tam po Novom roku mailom sa opýtať, tak budem písať začiatkom tohto týždňa.

denisocka
4. jan 2011

@alami ODPOVIEM TI NA ip,LEN AK by som zabudla,pripomen sa mi,lebo neviem kde mi doma hlava stoji 😀

alami
4. jan 2011

@denisocka ok 🙂 😀

denisocka
4. jan 2011

@marija skus napisat ty,ty si tam bola prednedavnom

saskarisko
4. jan 2011

@alami - my sa chystame 😉 predbezne by sme mali ist zaciatkom februara, ale som s nimi dohodnuta, ze ak sa im uvolni izba, tak mi zavolaju a prideme aj skor. kategoriu by sme mali mat B (tj wc, sprcha, telka, a normalne postele (nie nemocnicne) na izbe. co sa tyka parkovania, tak v Dolnom Smokovci pred ustavom je parkovisko, ale nie je strazene. Ja som tam auto nemala, a chodili sme vsade elektrickou (ta stoji hned pri ustave). Chodit sa da komplet po celych Tatrach, popr. cez vikend vylet do Zakopaneho (Polsko cca hodina), kuknut druhu stranu Tatier. Posledne sme boli v novembri 2009, a vtedy to bola hlucha sezona (zo Slovenskej strany 😠 ), ale aj tak sa stale nasli oblasti, kde sme isli. otvorenie zimnej sezony v Tatrach bolo tyzden po nasom odchode. Najcastejsie a take kratke vylety su na Strbske Pleso, Stary Smokovec, Tatry, Tatranska Lomnica (muzeum). Ja som bola s detmi skoro stale v pohybe na nejakych vyletoch 😉

alami
4. jan 2011

@saskarisko na fotkách to Cčko nevyzerá ako nemocničné postele...je to tak? lebo čo som pozerala, tak aj Cčko vyzerá dobre, tak či to tak aj je 😅
http://www.srobarovustav.sk/sk/uhrady-sluzieb?0...

takže auto len v Dolnom Smokovci na nestráženom? Tak to si ho asi nenechám radšej, dík. A napr - keďže ideme v zime, malý má 3 roky, to by sme sa zabavili aj sánkami, sú tam napr na požičanie, či si zobrať, či nie či čo? 😅 😀 neviete niekto?

a predtým si bola v ktorej kategórii ubytka? To Cčko má TV, WC...pre 4 izby? či pre celú chodbu? na izbe je len jedna matka s dieťaťom, či aj po viac?

alami
4. jan 2011

a ten bazén je fakt len 1x do týždňa, ako som to tu kdesi čítala?

saskarisko
4. jan 2011

@alami - ja ti ani neviem, aka je vlastne ta kategoria C, lebo ja som mala povodne izbu oznacenu kategoriou A1 😅 , a to som si pisala aj do ziadosti. az telefonicky sme sa s tetou zhodli, ze to zmenili na B (som jej popisala, na ktorej izbe sme boli). akurat viem, ze na oddeleni boli na jednej strane "lepsie izby" (B), a oproti boli izby, ktore mali nemocnicne postele, a wc na izbe (tv myslim, ze nemali), a sprcha bola spolocna pre celu pol chodbu. podla fota to vyzera dobre, len ja osobne mam z toho ich oznacenia riadny chaos, a aj som mala.
V tom novembri tam bol sneh len 1x, ale sestricka spominala nieco take, ze by tam mali mat aj nejake sanky (len to bolo pred vyse rokom). kazdopadne ja sanky beriem, aj klzak, a este asi aj kocik (vsak tie izby su dost velke)

saskarisko
4. jan 2011

@alami - my sme v bazene neboli, dcerka mala v tom obdobi 6 mesiacov, a syncek 2 roky a 4 mesiace. takze sama by som ich nezvladla

alami
4. jan 2011

@saskarisko no, to je jasné, aj tak ťa obdivujem, že si takto zvládla dve tak malé deti, ja som tiež mohla teraz brať oboch, no ale to by bolo 😝
tak sánky si aj ja vezmem, však keď tam chodia ľudia s kočíkom, tak prečo nie so sánkami, však 😅
veď to stále rozmýšľam s tou izbou, že ak budem mať takú, čo ma bude porážať, že som ako v nemocke, to nechcem, to radšej doplatím, ale ak by bola ako na foto, tak to je úplne v pohode.