Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

janula2511
3. aug 2015

@denisocka a izba s telkov a wc to nevies aky je poplatok?ak je taka izba ze len wc abez sprchy.nevies?

janula2511
3. aug 2015

@denisocka takze ked sa zoberie tak mate vsetko v poriadku.a nejake plucne vysetrenia robia?a to si bola na 12dni?

nika80
3. aug 2015

Ta sklenená nosova sprcha je pre deti, plastová je dosť veľká, tak si neviem predstaviť, ako by som to strčila malej do nosa. Ale určite by bolo praktickejšie a ekonomickejšie, keby "slonika" robili pre deti z plastu. Nam prvá vydržala az 4 dni, lebo malej vypadla z rúk. Tak sme potom kúpili dve a tie si strážim ako oko v hlave.
My sme patrili pod oddelenie 1A, ale ubytované sme boli na 4A, to je na prízemí vedľa príjmovej kancelarie. Na izbe sme vôbec nemali uteráky ani osušky.

denisocka
3. aug 2015

Ja som bola na 2A. Cena s wc a sprchou je tam za 16e, na drhom poschodi. Hore na 3.posch.v tom novom pavilone su tusim za 18e a je tam aj mini kuchynka.

denisocka
3. aug 2015

@nika80 ja som nevidela na zivo tu umelu , len som pozerala na nete že je ich viac druhov . určite si kupim taku o rok,uz tu sklenenu nechcem ani vidiet 😝

denisocka
3. aug 2015

možnosti je vela :D že mna toto nenapadlo , mali sme flaše z Jupika :D

denisocka
3. aug 2015

.. a to su moji na medvedích dnoch na Hrebienku , bazen , ihrisko ...

nika80
3. aug 2015

@denisocka mne práveže v lekárňach dokonca aj na krčnom ponukali len umelú, ale tam je ten otvor veľký, malej by som to do nosa nezmestila. Tu konvicku, čo si dala link, som ešte nevidela. Možno tuto by zmestilo aj dieta do nosa.

denisocka
3. aug 2015

@nika80 moj to aj tak odmietal robit , tak vyfasoval Mar sprej do nosa ...

denisocka
3. aug 2015

inác,hned prvy výlet na strbske pleso sme mali zazitok,v polovici okruhu okolo plesa nas chytila burka , bezali sme odusu cez lejak,hromy blesky ... som myslela,ze je to naša konečná . Potom,ako sme dosli,tak bolo v správach,ze v Malej fatre bles zabil niekoho,nebolo nám teda 2x do smiechu . Ale bolo celkovo super,nemenila by som za zimu . Od teraz iba v lete

nika80
3. aug 2015

@denisocka moja sa tomu zo začiatku nebránila, ale neskôr to už veľmi nechcela. Ale potom začala soplit, tak som je to robila častejšie a po jednom dni bolo po nadche.

lifka
4. aug 2015

ahojky
my nastupujeme 12augusta, mám dve baby 5 a 7rokov, ideme prvý krát tak neviem čo všetko zbaliť?a čo som čítala ohľadom stravy takže je jej dosť veľa čiže ja si nemusím nahlasovať vôbec? a mali ste tam niekto bicykle?

jajabajaja
4. aug 2015

@lifka my sme bickyle nemali,ale z vedlajsej izby ano. boli sme na 1A kategoria D a mali sme zamykatelnu satnu, kde boli kociky, bickyle, odrazadla.....kluce od nej mali sestricky a obyvatelia oddelenia.
stravy je dost ale zalezi to najma od toho, ake su tvoje dievcata "papkaci" a kolko zo svojich porcii ti nechaju. polievka byva vo velkej mise, z ktorej si nakladate sami, takze tam by to nemal byt problem. druhe su porcie take akurat. a ak sme boli niekedy hladni, podojedali sme desiaty a olovranty /ovocie, jogurt, polka marina keksov napr. / alebo druhu veceru / co bol zvacsa prekrojeny krajec chleba s nejakou pomazankou/, ktore nam zvacsa zostavali.
inak je tam aj bufet, keby nahodou. maju tam aj pizzu, hranolky. nejake bagety sa mi zda. Aj sladkosti ale o dost drahsie ako ked si kupis v potravinach, co su Pod Lesom. Aj v Tatranske Lomnici v supermarkete pri stanici mali prekvapivo dobre ceny,dokonca lacnejsie ako v Poprade.
ja som nas chcela odhlasit zo stravy na vikendy, kedy sme zvacsa jedli vonku. bohuzial to neslo. bud bolo mozne sa odhlasit az do konca pobytu uplne alebo vobec...

jajabajaja
4. aug 2015

@lifka a co zbalit? tiez zalezi od dievcat. moj bol spinavy do 5 minut od opustenia budovy. takze hoci som mala pocit, ze mame sialene vela veci, nakoniec nam bolo malo a manzel nam este musel cez vikend doniest. skoro stale som bola pri umyvadle a nieco prala 🙂) hehe.
urcite ale nezabudnite na gumaky a oblecenie do dazda. aj veci na chladnejsie vecery. vies ako sa hovori- lepsie je mat navyse- ako by ti malo chybat

mijovr
4. aug 2015

@jajabajaja. Zdravým iba chcem dodať je tam práčka aj sušička a pradlo si môžete doniest na oddelenie je tam sušiak na pradlo plati sa cca 2€ na 2 hod tusim. Tak som tam platil a mal som kľúč od pracovne aj 4 hod.im je to fuk neberu to na minúty.

lifka
5. aug 2015

no super, dííík, ja určite beriem veľa vecí, lebo moje baby sa tiež furt zašpinia, gumáky a teplejšie veci tiež beriem a tú stravu budem asi odhlasovať lebo moje moc nepojedia takže budem dojedať po nich alebo niečo kupim
ešte neviem čo s tými bicyklami, či sa mi ich tam oplatí trepať?
dúfam že to tam zvládneme

jajabajaja
5. aug 2015

@mijovr
@lifka
ano pracka tam je, ale nechcelo sa mi cakat kym sa mi nazbiera pradlo na celu varku. a o susicke mi tvrdili ze nie je, iba pracka. delili sme sa cele odelenie len o dva susiaky.
ci sa ti oplati trepat bicykle tiez zalezi od deti, ako sa zvyknu casto bicyklovat. a ako rady.
my sme sa vsade vozili vlacikom/elektrickou/ a potom peso. mali sme mesacnu permanentku, takze sme si to patricne uzivali

pistala1
10. aug 2015

Tak ešte týždeň a ideme domov. Ešte nás čaká ph metria dúfam že zvládneme.idú mi na ňu obe deti o staršieho sa nebojím len čo ten dvojročný neviem.

lucka127
10. aug 2015

Ahojte prosim chcem sa opytat moje deti idu solo 4 rocny a 8rocna ale cosi ej vpapieroch ze za tu 8 sa doplaca len tomu enorzumiem viete mi prosim poradit, a budu tam aj v bazene ked idu sami ci ako to je?

kacenka78
23. aug 2015

ahojte, vcera nám volali zo Srobárovho ustavu, tak v stredu syn (9r.) nastupuje sám, trochu sa toho obávam, nikto ďalší v tom čase neposiela dieťa na 2-týždnový pobyt?

lucka127
23. aug 2015

@kacenka78 ahoj mi v utorok tento 🙂

kacenka78
23. aug 2015

@lucka127 ahoj 🙂 a ides aj ty? ja bohuzial nemozem, aj mi je to luto, ale chceme tam prist na predlzeny vikend...aj nam davali termin od utorka, ale nakonic sme sa dohodli na moznom nastupe stredu - stvrtok.... vobec neviem, co mu mam zbalit....mas nejake pokyny?

adriana7284
23. aug 2015

Dobry den nam včera volali a ponukli nam termin 19.11 , coho sa dost obavam uz sme v ustave boli minuly rok ale boli sme v maji co bolo super toho novembra sa dost bojim zima atd.. Ked sme tam boli minuly rok tak bolo fajn pocasie pochodili sme kade tade, len tej zimi sa bojim ze co tam budeme robit nechcem byt zatvorena na izbe, da sa tam niekde ist ... sankovat alebo nieco... dakujem za info,...

lucka127
23. aug 2015

@kacenka78 ahoj asi ifu sami Selenka 7 rocna aBenjaminko pomaly 4 rocka ukecali am ze mensie deti chodia solo dame ale mama zaludocne vredy len pomyslim ze budu tam 16 dni:🙂 sami uhm.nam dali taky apier a tam bolo napisane vsetko treba ti od obvodnej papier ze nema ani enbol v kontakte posledny mesiac s infekciami, zdravotna ´karta,hygienicke aj toaletny aj vreckovky,dostatok oblecenia a vsetko podpisane aj skolske veci,

lucka127
23. aug 2015

@adriana7284 nebudes🙂 maju tam vraj klzisko bazen co citam letak ze to klzisko funguje ked nie je vietor🙂

kalfinka
25. aug 2015

čaute baby, ktoré nastupujete + - v termíne koncom októbra? My čakáme už papiere, my ideme 21.10 na 16 dní ... hrozne sa toho bojím. Idem s najstaršou a najmladšou dcérou .. mali by im robiť komplet vyšetrenia na astmu, reflux, alergie .. bývať budeme v štandarde, proste nie sú "lóve" na nejaký "luxus" ☹ Kto tam ide v rovnakom termíne?

lifka
1. sep 2015

ahojky
my sme sa vratili 29.8, boli sme na 17dní, bolo super, boli sme prvy krat a velmi som bola spokojna
sestricky, doktori pristup neskutocne mily, ustretovy, aj strava dobra
bola som s dvoma babami 5 a 7rokov a mali sme tu uplne najlacnejšiu izbu a super, ved sme tam chodili len spat takže stací

denda1301
10. sep 2015

Ahojte vie mi niekto poradit prosim dake ubytko pri ustave za rozumnu cenu?idem s dcerou v oktobri a zhanam pre mamu a muza nieco na vikend ked pridu za nami dakujem😀😉
@salije
@nika80
@alenkaorava
@sanym
@iveta70
@sara1980