Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

iwulka23
4. jan 2013

@matax noo hej rýchlo ..chvála bohu 🙂 čo som sa pýtala na centrale jak som volala tak mi tam povedala že je,ale len v určitých častiach a za poplatok...

matax
5. jan 2013

@iwulka23 dakujem ti a pekný pobyt prajem 🙂

matax
6. jan 2013

@iwulka23 este ta poprosim, ake ubytko ste si dali?


je tu niekto s poistovnou dovera, co bol v šrobarovom ustave ako sprievodca? uhradili vam 4,98 na den, ako pisu na stranke dovery? dakujem

iwulka23
6. jan 2013

@matax davali sme si nadstandard za 13eur..teda dve izby a jedna kuchynka a kupelna..davala som si bez stravy..budem si varit..je tam aj sporak..

matax
6. jan 2013

@iwulka23 dakujem 🙂 ja uvazujem nad vsetkými , okrem A🙂
uz som kukala aj D, na tej D ma odradza to, ze ked sa pojdem sprchovat, budem musiet deti brat so sebou ...a ta izba D,co maju na ukazku vyzera bez umyvadla na izbe...co ukazovala kamoska aj co maju vo fotogalerii je s umyvadlom

pozerala som izbu C, co je pofotena tu na str.13, ta sa mi paci

no a B sa mi paci ta, co su socialky na izbe a kuchynka pre viac izieb, varit neplanujem, dám si stravu

zalezi, ci mi poistovna preplati aspon tých 4,98 eur na den, stovka dole by mi pomohla 🙂

matax
6. jan 2013

neviete niektora, ci dovera hradi sprievodcovi dietata tých 4,98 na den?
dakujem

iwulka23
6. jan 2013

@matax waaw izba je kráásna 🙂 no neje to v inej časti toho ustavu?? ja som si stravu nedávala na tých pár dni si tam navarím..teda rátam len 13€/den...teda budeme tam 2týždne tak ma to výjde 182€ ...ja som Vszp ja tam taky poplatok nemám..akurát tam jej nejaký poplatok okolo 3€ ale doprovod pre dieťa do 3r.to ma zadarmo..

matax
6. jan 2013

@iwulka23 dovera ma podmienku 21 dni,takze ja budem musiet cele 3 týzdne,ale aspon to viac zaberie, hadam..
mna to bude stat na jeden den: poplatky 1,50 za malu,1,50 za maleho,3,32 za mna, strava za mna7,50=13,82 +este ubytko
13,82+0..D izba
13,82+3..C izba
13,82+13 ..-B izba
a to X 20 dni
keby mi dovera preplati na den 4,98, tak 100 eur dole

aj ty budes tie poplatky platit, ak nemas vynimku(to1,50, 3,32)

iwulka23
6. jan 2013

@matax mne prišiel už papier domov s cennikom kde som mala presne zaznačene čo sa týka mojho platenia bolo tam napísane to 3,32 ale nebolo označene..a to 1,50 to je dajaka zákonna platba ..to ani neviem čo je 😀 a za čo 😀

iwulka23
6. jan 2013

@matax a vszp nema podmienku 21 dni..povedala mi vtedy do telefonu ta pani na centrale že mame narok na 21 dni ale nemusime 21 dni..dala som na 14 dni

matax
6. jan 2013

@iwulka23 jedno je za dieta za zdrav starostlivost :1,50 a druhe 3,32za teba/sprievodcu ta zakonnaplatba..ale za co,to neviem🙂

asi ,ako prispevok lliecebni na zariadenie,pomocky.. alebo tak,netusim:D

cairka
6. jan 2013

@matax , ale tých 3.32€ sa platí, len ak už dieťa malo 3 roky. Sprievodca mladšieho neplatí.

matax
6. jan 2013

@cairka nooo, moji su obaja nad tri🙂

matax
6. jan 2013

@cairka a ako si riesila spanie malej?dik

cairka
6. jan 2013

@matax , cez deň? Veve si ľahla tiež a keď Dia zaspala, tak si buď čítala, kreslila... a veľakrát aj spala, ono Veve je spavá, ona ešte aj teraz ako prváčka za 14 dní vianočných prázdnin asi 7x spala 😅 no a v Tatrách sme boli pred rokom a pol, takže to spala ešte viac ako každý druhý deň. Nie úplne vždy, ale viackrát áno, ako nie. 😝 A teraz zas menšia už tak nepotrebuje spať každý deň, takže to hádam nejako skĺbime 🙂

matax
6. jan 2013

@cairka dik, hej, cez den🙂
no maly nespava uz od 2. rokov... mala musi, lebo pomoc potom 😀 to bude huste 😀

asi dam predsa to C,nech sedi zatial v kuchynke🙂 takze D vylucujem nateraz:D

cairka
7. jan 2013

Tak my nastupujeme 23.1. na 14 dní 🙂

iwulka23
7. jan 2013

@matax dnes som tam volala...nebudem platit nič okrem tých 13eur/den..mala má len 2roky...

iwulka23
7. jan 2013

@cairka na ktore odd?? teda myslim izbu?? sa stretneme..budeme tam 🙂

cairka
7. jan 2013

@iwulka23 , neviem presne na ktoré oddelenie, izba kategórie "D" a vravela pani, že to otvoria nejaké novo prerobené oddelenie. Keď príde pozvánka, tak upresním 🙂 A museli sme posunúť nástup na 24. lebo deň predtým dedo robí a by nás nemohol zaviezť.

matax
7. jan 2013

@iwulka23 @cairka ja sa tesim, ze idete a podate čerstve info 🙂 🙂 uzite si to 🙂

mkdesika
7. jan 2013

ahojte, ja som tam bola v decembri s malým, mám všeobecnu poistovnu tak nám povedali, že tam musíme byť 14 dní ale nakoniec stačí len 10 dní ,aby to preplatila poisťovňa.Treba sa na začiatku dohodnuť a podľa toho vám daju termíny vyšetrení. Bývali sme na 2.B mala som kategoriu d a mala som na izbe umyvadlo aj wc, síce to bola bývalá izolačka ale bola super. Tie izby za platenie neboli nič moc a mamičky nadávali, že zbytočne veľa platili za izbu. Ten poplatok 1,5 e je za dieťa, to platí každý. Ak máte nejaké otázky ohladom pobytu a tak rada odpoviem. pekný večer

cairka
7. jan 2013

@mkdesika , nezmenili nejako to pripojenie na net? stále je len pri jedálni?

mkdesika
7. jan 2013

@cairka , na net sa dá pripojiť zadarmo dole pri bufete a okolo bufeta. Nemusíte zbytočne platiť, alebo priamo v bufete. Tam su lavičky alebo na 1 poschodí nad bufetom a na schodoch.

marsys
9. jan 2013

@cairka ahoj ja som bola na odd 4A kategoria C (hned vela prijimacej kancelarie) a net som chytala v pohode cez wifi v herni(na chodbe),alebo v bufete ...pripajala som sa na ,,skola_2,, Je mozost si aj nejaky predlpatit tusim na 5h,ale ten som nepotrebovala.
Fotky z ubytovania su tu ale z Horneho smokovca a ten uz zatvorili.My mali v C velku izbu s troma postelami a umyvadlom. platila som ubytovanie,stravu,kupelny poplatok okolo 300e za 16dni...bola som maximalne spokojna.

mam doveru a nikto mi nic nepreplatil...v dovere som si potom overila pobyt..maleho to doveru vyšlo okolo 1500e

alexandra6
9. jan 2013

@iwulka23 ahojte.aj my nastupujeme 16.januara,tak sa stretneme 🙂

alexandra6
9. jan 2013

@iwulka23 ahojte.aj my nastupujeme 16.januara,tak sa stretneme 🙂

iwulka23
9. jan 2013

@alexandra6 Ahoj..teda neviem či nakoniec pojdeme :( niečo nevyšlo ako malo... :(

alexandra6
10. jan 2013

@iwulka23 juj,tak to škoda.ale ked tak,sa tam vidime.papa 😉

iwulka23
10. jan 2013

@alexandra6 no nakoniec asi pojdeme 🙂 neruším to..takže sa stretneme 🙂