Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

stupacik
16. máj 2013

@oktavia ano strava je celkom dobra a porcie sú veľké pre malé dieťa, takže ja ti tiež odporúčam stravu pre seba odhlásiť, viem , že vlani nedovolili dojedať po deťoch, ale tento rok s tým nemali problémy.

oktavia
16. máj 2013

@marsys a dá sa zrušiť napríklad len obed a večera, žeby som si nechala raňajky a obed a večeru by som zrušila.Moja má len tri roky a moc veľký jedák nieje a malý má zasa rok, tak ten bude mať určite nejakú inú stravu . ale po malej by som určite mala čo dojedať, lebo aj doma to tak je 🙂

marsys
16. máj 2013

@oktavia nie...neda, mozes zrusit len celodennu stravu. minuly rok bolo napisane,ze zakazuju dojedat po detoch..ale mne nikto nic nepovedal..nosila som si do jedalne misku. ked to maly nezjedol,prehodila som si to do misky...,,ze ho neskor mozno dokrmim,, rano som zobrala co nedojedol z ranajok...chlebik do sacka...a na izbe som sa najedla... v Smokovci som si prikupila vzdy pecivo,pasteku,maslo,salamu...nehladovala som 🙂

oktavia
16. máj 2013

@marsys budem tam volať opýtam sa, nakoľko idem s dvoma deťmi, tak je pre nás výhodnejšia izba s kuchynkou, čiže vezmeme Bčko a tam by som si prinajhoršom aj niečo uvarila.

marsys
16. máj 2013

@oktavia neviem aka je kuchynka v B ja som bola len v C a videla som D...nebol tam ziadny sporak..

v kuchynke bola len rychlovarna konvica,mikrovlnka,chladnicka,taniere,pribor,pohare,stol,stolicky.....vzdy uvareny sladeny cierny caj. cerstvy nosili rano a vecer.

oktavia
16. máj 2013

@marsys na fotkách v bčku vyzerá že je malá dvojplatnička.Ale to neviem s istotou, veď uvidím, nechám zatiaľ stravu a potom sa odhlásim. Platí sa vopred či až po pobyte? Je tam niekde obchod?

marsys
16. máj 2013

@oktavia ja som si tiez v prvy tyzdenstravu prihlasila a potom som si odhlasila,
pri prichode sa v prijmovej plati zaloha /kolko uznas za vhodne/...mozes zaplatit aj vsetko..a potom ti rozdiel vratia.
obchod /potraviny z CBA/ je dole v dedine asi 20min prechadzka, alebo v starom smokovci za vlakovou stanicou..

oktavia
17. máj 2013

fúú, tak bleskovo nám schválili pobyt, včera som volala s doktorkou, aby nás nahlásila a dnes mi volali, že 28.5 nastupujeme... tak teraz baby raďte, čo okrem oblečenia treba vziať. Ako je to tam s praním? Je kde sušiť potom prádlo?Žehlička tam nejaká je?

stupacik
17. máj 2013

@oktavia Je tam pračka aj žehlička je na ňu natresk, tak si radšej zober viac vecí, zober si aj letné,my sme mali super teplo, aj niečo teplejšie,lebo v Tatrách , keď sa ochladí ,tak je zima.Ak máš B skupinu, toal. papier a uteráky ti dajú, v B-čku nie je sporák na varenie, je tam len kuchynka s mikrovlnkou a kanvicou, nejaké poháre a príbory.Pre malé si radšej zober príbor,lebo v jedálni sú veľké a zle sa s nimi potom je.Prajem vám príjemný pobyt a dobrý kolektív.

oktavia
17. máj 2013

@stupacik ďakujem za radu. ak ak by som niečo malé preprala, je to kde zavesiť a usušiť?

alami
17. máj 2013

@oktavia bola som na Cčku, mali sme na byte práčku aj sušiaky, žehlička sa požičiavala u sestričiek, to ma otravovalo 😅 tak som si dala doniesť vlastnú.
@oktavia

alami
17. máj 2013

@oktavia my sme na tom C čku mali aj sporák, kuk naše fotky ubytka tu https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/srobarov-ustav-v-tatrach-skusenosti/

oktavia
17. máj 2013

@alami ďakujem za info, ja idem na Bčko nakoľko s dvoma malými deťmi je to asi ozaj lepšie, keď je všetko po ruke 🙂 tak snáď aj tam bude niečo na pranie a na žehlenie 🙂 inak fotky pekné, vyzerá to tam veľmi pekne zariadené,krajšie ako na fotkách čo sú na stránke ústavu

alami
17. máj 2013

@oktavia ja som chcela tiež Bčko, ale nebolo voľné, musela by som dlho čakať, tak som sa dala presvedčiť na C čko a bola som maximálne spokojná, to ubytko bolo naozaj pekné. 3 samostatné veľké izby pre 3 rodiny a to ostatné sme mali spoločné. Bola to ťažká pohoda 🙂 takmer sme sa tam nestretli, len večer dohoda v akom poradí sa postriedame v kúpelni.

oktavia
17. máj 2013

@alami veď sa som zasa v šoku, že sa mi dali termín takou rýchlosťou. včera som s doktorkou začala pobyt vybavovať a dnes mi volali že 28meho nastupujeme.Mne malí ešte nechodí, tak preto som chcela takéto izbu, aj keď je to drahé a tie peniaze by sa dali využiť aj inak.

marsys
17. máj 2013

@alami ale tie fotky su z horneho smokovca...vsak??

alami
17. máj 2013

@marsys áno, z horného

marsys
17. máj 2013

@alami lenze horny smokovec minuly rok v septembri zavreli..uz funguje len dolny smokovec.

zoe_a
18. máj 2013

@alami ahoj..my ideme 4.6. tiez do Béčka prvýkrát,,tak sa tam vidíme😉

zoe_a
18. máj 2013

@alami jej prepáč,chcela som odpovedať @oktavia🙂

marsys
18. máj 2013

@oktavia lenze alami tu zavesila fotky z Horneho smokovca a ten uz zatvorili. uz funguje len Dolny smokovec /ŠUDTaRCH/ a tie fotky co ma ustav na svojej stranke su aktualne. ja som bola v C ta fotka z kategorie C s tymi drevenymi postelami je pravdiva,mala ju pani vedla mojej izby.
pracka,susicka a zehlicka,susiak bola v pracovni v novej budove na najvyssom poschodi tusim tam bola ubytovana kategoria A, ale potvrdzujem..bol velky problem odtial dostat kluce. zapisuje sa na vratnici do zosita.

oktavia
18. máj 2013

@zoe_a ahoj, tak sa nás tam pár stretne, aspoň tam človek nebude tak sám, tak potom sa ozvi, ja už si píšem z jednou maminkou, čo ide 28 ako ja a tiež do Bčka

alami
18. máj 2013

@marsys to vážne? a sem do témy aj mrkám sem tam a mi to nejak ušlo. predtým tu bola reč prevažne o Hornom. To je teda škoda, že ho zavreli, veď bol oveľa lepší ako Dolný. 😖

marsys
18. máj 2013

@alami aj sestricky hovorili,ze tam bolo ovela lepsie..take ludskejsie prostredie rodinneho typu.. 31.8.2012 to tam majitel zatvoril..sestricky popresuvali do dolneho smokovca..

zoe_a
18. máj 2013

@oktavia aj vy sa potom ozvite ak sa vam odtial bude dat, aby som vedela naco sa pripravit ked idete o tyzden skor, co pobalit a pod..uz sa nam to krati 🙂 ahojte

oktavia
18. máj 2013

@zoe_a no beriem aj notebook kvôli dcérke a rozprávkam a snáď tam bude dobrý signál na internet, ja mám pripojenie cez usb, čiže ak sa bude dať dám vedieť.

zoe_a
18. máj 2013

@oktavia ďakujem, držkajte sa 😉

stupacik
19. máj 2013

@oktavia teraz dávali wifi aj na oddelenia aj v dolnej herni je, my sme počítač nemali , ale viem, že sa dá zaplatiť.

oktavia
19. máj 2013

@stupacik ja beriem kvôli malej, keď bude malý spať aby mala čo robiť a mohla aspoň rozprávky pozerať. ozaj a je tam detská stolička v jedálni? Myslím pre malé deti ako je môj ročný

marsys
20. máj 2013

@oktavia ano..v jedalni su aj detske stolicky..je fajn si jednu hned prihodit k svojmu stolu a bude pri vasom stole po cely pobyt.