Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

erulienka
19. nov 2013

@betamaca
to určite schvália,len vraj niekedy to trva hlavne pri poistovni dovera, my ideme do B-bunky, su to 2 bunky ktoré maju spoločné soc. zariadenia kuchynu, 13 eur/noc

erulienka
19. nov 2013

@betamaca
ja myslim že pokiaľ si podala navrh pre obe deti tak by obe mali schváliť, a ak si podala len na jedno tak neviem či nahodou nebudeš musieť doplácať, všeobecna prepláca 3 týždne, unionka vraj 4, dôvera neviem ale asi 3, o dlžke pobyte udajne rozhoduje lekár priamo tam a minimálny pobyt je 2 týždne

betamaca
19. nov 2013

@erulienka my máme VSZP chápem trvanie ,ved idú aj sviatky tak sa to isto natiahne aspon do vtedy pozistujeme niečo o okolí a celkovo aj o ubytku.Ja som uvažovala tiež bud B alebo A.Neviete mi poradiť na kolko dní sa tam chodieva?Ďakujem Martina.

betamaca
19. nov 2013

@erulienka Aha tak ďakujem za info,podala som na obe deti aby sme šli spolu.

erulienka
19. nov 2013

@betamaca
všeobecnu beru ako prvu, ale najlepšie bude ak si tam zavolaš čim skor, niekedy je problem sa tam dovolat ale inak su velmi ochotni a zlatí

betamaca
19. nov 2013

rada by som šla s detmi až január,február prispúsobia my termín a ako je to s izbami sú ešte na tieto termíny vloné nejké A a B?

betamaca
19. nov 2013

@erulienka už ked vás otravujem ako je to ked by sme sa dostali do A mohla by som priplatiť aby tam s nami manžel zostal pár dní?

erulienka
19. nov 2013

@betamaca
navstevu treba nahlasit dopredu presne na ktore noci,cim skor lebo vraj tam maju len par izieb a ide to asi na dracku, a navsteva nemoze byt ubytovana na izbe kde budes s detmi,ale niektore navstevne izby maju v blizkosti, neviem kolko sa plati, treba zavolat

betamaca
19. nov 2013

@erulienka musím skúsiť zavolať ,len ma mrzí že nemôže byť s nami na izbe,ked som bola s dcerkou v trávnici na liečení,tam sme si len doplácali každú noc na neho a bol s nami.

erulienka
19. nov 2013

@betamaca
treba sa spýtat možno na tej A-čkovej aj bude moct byt ale na ostatnych urcite nie

betamaca
19. nov 2013

@erulienka Ďakujem veľmi pekne za rady,ste zlatá 😉

betamaca
20. nov 2013

Nastupuje niekto 5.12. na oddelenie B ???

ada30r.
25. nov 2013

Tak o 3 hodiny vyrážame, dúfam že sme dobre zbalení a že nás po ceste neodfúkne.

betamaca
26. nov 2013

@ada30r. aj nás to o chvílu čaká,na akom oddelení ste?

zuwa
26. nov 2013

ahojte, tiez chodime do amb. k p. dr. korenovej , a odporucila mi pobyt, prosim poradte mi, mam ist s nim hned hoci teraz v zime, alebo maj/jun? co je lepsie pobyt v zime alebo pobyt v lete?dakujem

betamaca
26. nov 2013

@zuwa my ideme teraz v zime ,ale keby nás to nesúrilo tak by sme šli skôr marec,apríl alebo máj ako teraz ☹

saskarisko
26. nov 2013

@zuwa - my sme tam boli 3x (prelom oktober/november - pocasie bolo sice smutne, ale nedazdive, takze sa dalo. horsie to bolo s vyletmi - vsetko pozatvarane, pripravovali sa na zimnu sezonu. december - pocasie priserne, studene, veterne. stale bolo vsetko pozatvarane. vonku sa dalo chodit minimalne, a vo februari - za tri tyzdne sme mali asi 3 skarede dni, inak super, svietilo slnko. chodili sme lyzovat, na vylety, vacsinu casu sme boli von). na jar, alebo v lete sme na pobyte neboli, ale Tatry v tomto obdobi navstevujeme, a vzdy tam mame, co robit.

ada30r.
29. nov 2013
betamaca
29. nov 2013

@ada30r. My ideme na 2A kategória B,nevieme čo nás čaká ale snáď to zvládneme.

ada30r.
30. nov 2013

@betamaca to sú myslím bunky, dve izby plus spoločná kuchynka a WC so sprchou. Teplo je dosť, kúria až moc, odporúčam niečo na krémovanie tela a pier, je tu dosť suchý vzduch a suší celé telo, najmä pery.

betamaca
30. nov 2013

@ada30r. Ďakujem určite zabalim ,ste zlatá a dá sa to tam aj zvládnuť?Mám zmiešané pocity vôbec neviem čo nás čaká.Malá je už dosť veľká,o tu strach nemám ale malý bude mať len 2roky tak sa dosť bojím ☹

betamaca
1. dec 2013

@ada30r. Chcem sa ešte spýtať či mi neviete poradiť či malému zobrať kočík či boby?Vôbec netuším čo pobaliť ☹

ada30r.
6. dec 2013

@betamaca
Tak dnes tu prvý krát nasnežilo. Zoberte kočík aj boby. Boby sa zídu aj malej a možno vám pospí v malý aj kočíku. Ten sa hodí aj na výlety vláčikom.

veqa
9. dec 2013

ahojte, prosím baby, ktoré boli ubytované v kategórii B, ideme v januári na 4B ubytovanie, máme si brať aj toaletný papier? a kedy je nástup na liečenie, teda o koľkej? v tom strese som sa zabudla spýtať 😀 ďakujeeem

erika191
9. dec 2013

Ahojte mamicky. V januari nastupujeme do srobarovho ustavu prvy krat. Chcela by som sa informovat na ubytovanie B v bunkach. Mate niektora skusenosti? Popripade foto? Za kazdu skusenost dakujem🙂

erulienka
9. dec 2013

@erika191
my tiež ideme v januari, tak sa možno stretneme, aj nas poteši každa rada a skusenost, dakujem

veqa
9. dec 2013

@erika191
@erulienka
kedy nastupujete? my 23.1

erika191
9. dec 2013

My nastupujeme 7. Januara. Tak sa mozno vidime 🙂 🙂 🙂

mummy01
10. dec 2013

Ahojte,neviete ako rychlo schvaluje vseobecna zdr.poistovna? Ako to spravit ak by som chcela ist v aprili, Dik 😉

michaelka01
13. dec 2013

dievcata nieste oboznamene o platbach a polatkoch dr. nas chce poslat a chcela by som sa pripravit hlavne fin ako to vychadza?