Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

tatulienka
22. jún 2016

@gabika53 ja viem..planujem to tak ze 10 dni OCR, medzi tym 1 den dovolenka a dalsich 10 dni OCR

gabika53
22. jún 2016

áno, aj to by sa dalo...horný smokovec sú kúpele či ústav? lebo vraj rozdiel tam je a v poisťovni mi vraveli, že ak kúpele /asi ako Lučivná/ dá sa dať očr, ak ústav /Šrobár/, tam je ústavná starostlivosť, že tam sa to nedá..no kto by im rozumel...utekám do školy, daj mi prosím potom vedieť 😉

tatulienka
22. jún 2016

@gabika53 horny smokovec su kupele...dam 🙂

grobi
22. jún 2016

@janula2511 volala som do ústavu, termín ešte nemáme, piatok oni nás budú kontaktovať. ani neviem, že aký termín by mi vyhovovalo . mám 3 deti, najstaršia od septembra začne školu, bude prváčka. nerada by som odišla práve vtedy ale v šrobárovom letné termíny už nemali. a vedela by si mi povedať, že aký je rozdiel medzi kateg. C a D?

katka211
22. jún 2016

My sme mali zajtra nastupit ale Dcera dostala kiahne tak nic z toho, ale isto budu niekoho kontaktovat ze sa uvolnilo miesto 1A kat.c

grobi
22. jún 2016

@katka211
prosím Ťa, aký je rozdiel medzi kat. C a D? ďakujem

katka211
22. jún 2016

@grobi D su nemocnicne postele a c ze vraj su lepsie polohovatelne inac v tom asi nie je rozdiel

grobi
22. jún 2016

@katka211 ďakujem.

janula2511
22. jún 2016

@grobi aj ja tak viem.ze tie postele sú ine.a aj tá izba vyzorovo také krajšie.ja pravdepodobne c kategoriu si vyberiem.a ty?ja by som isla ten september október ale ani november by mi nevadil.čerství lepší vzduch je tam už v vtedy jak v lete.

grobi
22. jún 2016

@janula2511 dám Ti vedieť, keď budem mať termín. Pošli žiadosť čím skôr, lebo dnes ako sme volali tak pani vravela, že majú aj aprílové žiadosti , ktoré ešte neboli vybavené.

denisocka
24. jún 2016

dievčata , v pondelok nastupujeme zas na 2A odd , tak keby náhodou, ohláste sa 🙂

jitka2013
24. jún 2016

Ahojte mamičky zo synom práve sme v ústave a sme na odd na 4A pri primacke a je tu super

nika80
24. jún 2016

@jitka2013 aj my sme tam boli 2x, ktorú izbu máte? Tam bolo super, mali sme tam voľnejšie ako na oddelení 1A kde mali na chodbe sestričky. Každý večer sme tam my maminy sedávali koľkokrát aj do polnoci 🙂

jitka2013
26. jún 2016

@nika80 mi máme izbu číslo 5 a fakt super než na inom oddelení pri sestričkach,lebo tam už o 20 musia deti byť uložené a tu sa hrajú aj dlhšie a keď zaspia tak mi mamičky klabosnime a pozeráme tv dlho 🙂

timkuska
26. jún 2016

Žienky, pridávam sa k vám, zajtra nastupujeme na liečenie my, tri baby 🙂 snáď to pomôže a bude fajn. Niektoré recenzie, čo som našla na nete ma teda riadne vystrašili, ale tu čítam zatiaľ celkom pozitívne komenty, tak dúfam, že sa k nim pridá aj naša skúsenosť 🙂

zlatuska123
27. jún 2016

@gabika53 len som ztoho zmetena niektori pisu ze je narok na ocr 😥

gabika53
27. jún 2016

@zlatuska123 treba sa popytat aj v Srobari..teda tam zavolat a priamo sa opytat...vtedy sa mi nedalo, tak som mala dovolenku, vlastne 3 tyzdne, teda 15 prac dni, co sa dalo...no ocr by bola lepsia🙂

zlatuska123
27. jún 2016

@gabika53 zavolam radsej a na ubytovanie sa mam niekde pytat alebo mi udaju sami.baby tu pisu to c ze sa celkom da ale este spominaju nejake oddelenia to uz mi asi oni udaju ze? Dakujem vam za odpoved dost som ztoho nervozna ked neviem do coho idem😥

gabika53
28. jún 2016

no ubytko som si vybavovala vopred, chcela som len samostatnú nadštandard-tuším také sú tam 2-3..potom nejaké prepojené nadštandard..celkom hore..nechodia tam sestričky, len upratovačka, je tam práčovňa a kľud 🙂 na izbe kuchynka, velikánska kúpeľňa so sušiakom, skriňa, komoda..posteľ manželská a prístelok, telka, DVD-ja som bola s 2 deťmi...ale aj na iných oddeleniach boli dievčence spokojné, závisí to od nárokov..otočení sme boli na ihrisko k vláčiku..inak bolo tam celkom fajn, aj kamarátky som si tam našla..len treba byť vonku, lebo vo vnútri sú kadejaké virózy-predsa len detičky majú zníženú imunitu a rýchlo dačo chytia.. 😉

penelopa
28. jún 2016

Vie mi niekto poradiť ,aké je ubytovanie samostatná izba so sociálnym zariadením_
Máme mať daný typ izby .
Vrelá vďaka.

rainbow16
29. jún 2016

@penelopa To bude nadstandartna izba, lebo len nadstandartne maju vlastnu kupelku.

penelopa
1. júl 2016

@rainbow16 Viem ,ale v akom presne pavilóne,náhodou neviete? A sú tam sestričky alebo ako to tam beží?
Ďakujem.

sykorka27
4. júl 2016

Ja som teraz podala žiadosť o kúpele. Nemám s tým žiadne skúsenosti. MUDr. nám napísala Lučivnú, iná MUDr. nám odporúčala Šrobárov. Podľa čoho nás zadelia? Keď nás oslovia, môžem si vybrať dátum, alebo mi stanovia. A ako to je s ubytovaním, keď chcem ísť ako doprovod so synom. Keby som chcela nadštandardnú izbu? Ďakujem za odpovede.

jitka2013
4. júl 2016

@sykorka27 dobrý deň ja som bola teraz s malým v šrobarovom ústave a bolo tam super boli sme na oddelení 4A tam sú neni ani sestričky a je tam kľud sú tam len 5 izieb. Dátum vám asi určia oni keďže dosť mamičiek tam chodí tak kedy budú mať oni voľné tak sa vám ozvú. Dá sa tam dať aj nadštandard izba tá stojí tuším okolo 18 eur na deň potom tam máte izby za 2 eura na deň, ale tie sú už skôr také nemocničné pri sestričkach alebo potom tam kde som bola ja zo synom tá stala 4 eura na deň.

sykorka27
4. júl 2016

@jitka2013 a kupele Vám pridelí poisťovňa alebo si môžete vybrať? Aj ubytovanie si vyberáte vy?

molin
5. júl 2016

@sykorka27 v Šrobárovom ústave robia deťom vyšetrenia, zisťujú prečo majú detičky zdravotné problémy. Je to vlastne liečebno - diagnostický pobyt. Je to ako keby nemocnica s voľnejšie režimom. Doobeda sú vyšetrenia, rehabilitačné cvičenia a poobedia máte voľno. Môžete ísť na výlet. V Lučivnej nikto nebude skúmať prečo je vaše dieťa stále choré alebo má nejaký zdravotný problém. Tam máte rôzne rehabilitácie, dychové cvičenia a pod. Takto nejako som to pochopila ja z vysvetľovaniu našej dr.

jitka2013
5. júl 2016

@sykorka27 mne to odporučil alergolog a ten aj posielal žiadosť do srobarovho ústavu.každá poisťovňa by mala schváliť liečbu v kúpeľoch

jitka2013
5. júl 2016

@jitka2013 kúpele si vyberáte vy alebo obvodný lekár alebo alergolog ktorý vás tam bude odporúčať

tatulienka
5. júl 2016

@molin je to tak ako pises. My ideme do horneho smokovca a to su kupele..my mame doagnostikovanu bronchialnu astmu,takze ideme sa liecit..a som rada ze nejdeme do dolneho..predsalen je to nemocnica,zbytocne by ju pichali atd

dida456
12. júl 2016

Vie mi, prosím, niektorá poradiť, je tam možná výmena doprovodu? Namiesto mamičky by išiel otecko.