Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

zoe_a
15. apr 2013

@gabika53 toto som nasla na jednom fore 😖

08.04.2013 | 20:32 Nevhodné

Boli sme tu raz a nikomu neodporúčam tam chodiť! Deti ak aj zdravé -po prekonanej chorobe prišli do ústavu, zaručene domov zdravé nešli. Z nášho oddelenia všetky deti ochoreli,šli domov s ATB resp zvláštna "črevná viroza" prepukujúca pred každým víkendom ma presvedčila o tom, že toto zariadenie nie schopné zvládnuť toľko chorých detí. Ak nechcete "črevnú virozu" z pokazeného jedla alebo sople,kašle na ATB, tomuto miestu sa vyhnite.Personál,izby,starostlivosť výborná, jedlo zlé a podľa mňa aj pokazené. Nadávam...

gabika53
15. apr 2013

@zoe_a jejda, my chytame kazdy bacil, ale dufam, ze ked budeme co najviac na cerstvom vzduchu, tak sa tomu vyhneme...no samozrejme podla pocasia..no v kazdom pripade ti cez ip dam aj tc🙂 zajtra napisem, co som vybavila ci nevybavila🙂

zoe_a
15. apr 2013

@gabika53 dakujem aj s nami je to bohuzial tak..aj teraz sme uz mesiac doma chore, dcerka ma poruchu imunity :( zajtra idem do prace po 3 tyzdnoch ak ma tam este pustia :D ked sa tam dovolam aj ja ti napisem..

matax
15. apr 2013

@tinka258 ahoj, my máme kategoriu ubytka D, je tu cistucko, uplne staci izba kat. D, niektore maju aj umyvadlo na izbe (nasa nie 😔 🙂 , ale dá sa to tu v pohode) vezmi si obedár, alebo misku na jedlo, signál chytis v okoli skoly, inak si musis kupit pripojenie alebo svoj mobilný net..
neviem,kto sa pytal 🙂 ale, ak chces ist a vylet na hory, tak aj zimne oblecko a snehule..dnes tu bolo krásne teplucko🙂
....mesacnik na vlacik ma stal 16 eur ...ihriská su tu 🙂
@cairka dik, máme sa fajn 🙂 viac potom do jezov 🙂

sarlet
16. apr 2013

ahoj, chcem sa opýtať, či sú tam aj 9 ročné deti samé a ak by som sa rozhodla ísť s dieťaťom, či majú dostatok voľných izieb... ďakujem

gococo
16. apr 2013

@matax ahoj ako dlho si na ubytku, myslim dlzka pobytu. Dakuejm

sarlet
18. apr 2013

@gococo od 22.4 na 14 dní, chcela som si aj priplatiť, ale vraj nie sú voľné miesta :(

zlatka6
18. apr 2013

My ideme 10juna a tiez asi 1A neni som si na 100%ista ale asi 1A🙂baby idete niektora v tomto termine?my ideme na 14dni,dufam ze tam stretnem nejaku svoju krvnu skupinu🙂

zoe_a
19. apr 2013

@zlatka6 my ideme od 4 júna

marsys
19. apr 2013

@sarlet pytala som sa v prijmovej ambulancii do akeho veku mozem dietatu robit sprievod..povedali v pohode do 15r

rbediova
19. apr 2013

@sarlet takže aj my teraz pondelok nastupujeme takže sa tam pravde podobne stretneme

rbediova
20. apr 2013

@matax ahoj prosím ta ako to je s internetom?kde je a či si ho treba predplatiť a keď áno koľko to stojí ďakujem

luy
22. apr 2013

@zoe_a
@rbediova
@sarlet ahojte chcem sa opýtat,či ste tam už boli a či to vašim detom pomohlo,dakujem

zoe_a
22. apr 2013

@luy my ideme prvykrat.

luy
22. apr 2013

@zoe_a jaj prepáč až teraz som si to hore prečítala že v juni idete,dik,aké máte ťažkosti.....moja mala ma imunitu super,všetko ok,a vkuse je chorá od syna prieduškára

zoe_a
22. apr 2013

@luy my mame problem s imunitou a s tym vsetko suvisiace..nejdeme na vysetrenia, tie nam pravidelne robia, skor na liecebny pobyt, tak uvidime ci nam tatransky vzduch pomoze..

luy
22. apr 2013

@zoe_a držím palce,je to do plaču ked su deti nonstop choré,ja idem tam na vyšetrenie buduci týžden

zoe_a
22. apr 2013

@luy dakujeme aj my vam drzime palce, daj potom vediet ako to tam vypada..pekny dnik 😉

monky1
22. apr 2013

ahojte, mamicky malych pacientov 🙂 ... chcem sa opytat, ci je tu niekto, kto bol na kontrolnom vysetreni - na 24 hodinovej pH - metrii ..... ak ano, kolko dni trval druhy pobyt???

chystame sa, ale moc sa mi nechce, lebo izby su vychytane 😒

matax
24. apr 2013

@rbediova ahoj, pripojenie si mozes kupit v prijimacej kancelarii, alebo lepsia moznost: pri skole je nezabezpecena siet skola_2 a ta sa u nas na odd. dala chytit v kuchynke🙂

zuzankaak
24. apr 2013

@matax ahoj proosim ta kolko stoji pripojenie na internet ? sestrina dcera ma 15 a ide sama ... uz ma aj termin ide na oddelenie 1.B co to znamena ?

olganr
24. apr 2013

Tak navrh odoslaný 🙂 ale maju volno až n a24.9 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ a tam sme sa tešili na leto v šrobarovom ustave, už sme skušali aj detske kupele v hornnom smokovci (cenovo je to rovnake ) ☹ ☹ a tam j evolno až v novembri alebo možme nastupit 2.5 a to ani papiere nemame podane vo VZP no na porazenie. Kolko mamičiek sa stažovala na šrobarov že už nikdy viac a je to všetko plne aj nadštandart. My sme boli min rok v auguste a bolo suprovo aj ked jednemu dietatu sa polepsilo a druhemu ani velmi nie. Mamičky kto ide 24.9.2013????????????????? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

matax
24. apr 2013

@zuzankaak 1b je oddelene v 1 pavilone, tie pismena su poschodia, tam su deti bez sprievodcov (rodicov), maju tam dobre setricky (aspon tie, co som videla, boli super), mojmu malemu tam zavadzali PH metriu..1b je kusok od skoly, tam asi chyti tu nezabezpecenu siet.. pripojenie neviem, kolko stálo, ja som nekupovala.. tusim na 1a chytili tu skolsku siet a 1a je o poschodie nizsie ako 1b

zuzankaak
24. apr 2013

@matax dakujem velmi pekne .. a myslis ze jej tam budu tolerovat notebook ?

matax
24. apr 2013

@zuzankaak pubertak bez PC 😕 😝 🙂 🙂 myslim, ze hej..aj ked pisane bolo, ze cenne veci deti nemaju brat...

jazminn
25. apr 2013

my ideme dnes....dcéra má 8 rokov...

olganr
25. apr 2013

@zuzankaak My sme mali mobil net a cez mt sme sa pripaja na PC ineternet co si predplatis chytis len na chodbe a je to velmi slabe a pomale vobec nam to nedoporucovali a mamicky co si ho kupili tak nadavali. Nas mobilny tiež nebol bohvie dlho načital stranky, a signal bol velmi slabý. Potom sme zvykli chodievat do Hozelca do FUNWILU detsky svet tam bol zadarmo a super rychly.

zoe_a
25. apr 2013

@olganr a ako ste tam prosim ta chodili? Autom ci sa da aj vlakom? dikes

olganr
25. apr 2013

@zoe_a ahojky tak mali sme tam aj auto ale platit neskutočne ceny parkovneho bolo na nas vela takze najlepši sposob ako sa tam prepravovat je ze hned ako tam prides skocis do smokovca na stanici kupis mesačný listok za 16€ stal min rok a chodis od popradu až po strbske pleso potom a zubacka tam spada a vlaky cez lomnicu do popradu dieta do 6r je zdarma a ak kupujes listok vo vlaku tak ho mas drahsi takze ten mesacnik na nezaplatenie

olganr
25. apr 2013

@zoe_a Inak ak by si potom nevedela že čo s detmi a bude zima a pršat tak skus hozelec funwill je to hned prva dedina za popradom velke detske centrum