Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

cairka
5. máj 2011

@ozujskova , a čo sa im zdalo málo chorá, alebo málo vyšetrení, alebo to ani neodôvodnili?

ozujskova
5. máj 2011

no malo vysetreni mala...oni nevidia kolko raz ju ja doma preliecujem,aby nemusela antibiotika...a ani na alergologiu sme casto nechodili len k obvodnej a to sa im mali 😖

ozujskova
5. máj 2011

@cairka ty si bola na D-cku...mozes mi ho trosku opisat...co mi treba take co ti chybalo?..porad.. 😀

cairka
5. máj 2011

@ozujskova , no, to som zvedavá, my sme boli na alergo naposledy v júli 😅 ... dostať sa v MT na alergo vyšetrenie je tak trocha problém, ešte keď do toho príde nejaká choroba v dohodnutom termíne... no nechám sa prekvapkať 😝

Mne ti tam asi ani nič nejak nechýbalo 😀 😀 hľadala som teraz hodinu fotky na CD, nenašla som, netuším kde sú 😕 tak mám len odfotené mobilom čo máme vyvolané v albume jednu. Po vstupe do izby bol taký priestor s umývadlom oddelený takou drevenou ozdobou (veve to využívala ako preliezku 😝 ) vedľa toho bola detská postieľka a pri nej hned veľká posteľ moja - tam sme spali, potom bola medzera na 2 nočné stolíky (v tej medzere je fotená) a za tým 2 veľké postele - tie sme používali na hranie- a ešte jeden nočný stolík. oproti v rohu písací stôl+2 stoličky, vedľa toho veľká 3dverová skriňa. a to je asi všetko. Takže miesta sa podľa mňa dalo nájsť aj úložného dosť. 😀 chýbal mi počítač 😀 závislosť je mrcha, teraz beriem notebook , ak teda pôjdeme 😝

P.S.: zrovna má zavedenú PH-metriu na fotke 😉

sonia80
6. máj 2011

Ahojte,včera mi volali z poisťovne ,že nam schvalili pobyt ,,A" Horný Smokovec viete mi niekto povedat co nas caka,kolko budeme asi doplacat,malá mala v januari 3roky.diky

jopanko
10. máj 2011

Takže mi nastupujeme 31.5, tak som zvedavá, dúfam, že to 🙂 🙂 pomôže...

ozujskova
10. máj 2011

@jopanko ides do dolneho?mozno ze sa stretneme...ja neviem co balit 😖 ...radte co mam balit?

jopanko
10. máj 2011

@ozujskova
No asi do Dolného, lebo idem s malou tá má 1,5 roka, ale aj syn a ten má 7, takže tam kde je škola. už si tam bola? a ty ideš kedy?

ozujskova
11. máj 2011

@jopanko ja idem 17-teho maja..do dolneho...tiez mam 1,5 rocneho syna 😀 ...ja som volala na prijimaciu tak som presne vedela co a aako 😀

cairka
11. máj 2011

baby, po akej dobe od poslania návrhu ste volali do prijímacej, že ako to vyzerá, či poisťovňa schválila a tak? či ste čakali, kým sa ozvú oni?

jopanko
12. máj 2011

@cairka No ja som volala asi po 3 dňoch, to bolo v pondelok a včera nám potvrdili termín ja 31.5, len syn mal akútny stav, on sa už dusil, takže oni to dávajú aj podľa toho v akom stave je dieťa. on bol teda v dosť zlo, boli sme 3 dni na injekciách pokiaľ sa prestal dusiť. dúfam, že to už nepríde nikdy viac a pokiaľ ti to vypíše doktor a pošle priamo tam, tak poisťovňa vie o tom až keď jej smokovec posiela faktúru po ukončení pobytu.

cairka
12. máj 2011

@jopanko , dík za odpoveď. ale veď @ozujskova to poisťovňa zamietla, tak ja už tomu nerozumiem. Mne vypísala lekárka a posielala som to ja, nepísala akútny stav, hoci má teraz dosť nekontrolovanú astmu, asi kvôli peľom. aj v inej téme písala maminka, že poisťovňa neschválila doprovod synčekovi...už tomu fakt nerozumiem 😒 máme všeobecnú poisťovňu, asi aj v tom je rozdiel, že akú?
tak tam skúsim dnes zavolať, či im to prišlo a ako to vyzerá 😒

saskarisko
12. máj 2011

ahojte,
@cairka - vsak tam zavolaj aj hned. teraz na jar asi budu mat toho viac, ako na zimu. ale s vszp nebol nikdy problem, ani ziadosti nesli na poistovnu. tam ta zaradia hned v Tatrach do poradovnika.

jopanko
12. máj 2011

@cairka dozvedela som sa, že je rozdiel ked to pošle doktorka a ked odáte návrh na poisťovňu, vtedy to môžu neschváliť, ale ked doktorka sama uzná, že je to naozaj dôležité aby tam dieťa šlo tak to pošle sama a nejde to cez poisťovňu. aspon ja som to tak pochopila.

cairka
12. máj 2011

@saskarisko , @jopanko , dík za odpoveď. Volala som tam, je to ako píšeš, poisťovni posielajú až po liečení 🙂 spadol mi obrovský kameň zo srdca, termín ešte neviem, niekedy cez prázdniny, alebo v septembri predbežne. uff, teraz ešte stabilizovať astmu, nech sa nám lepšie čaká a bude to

ozujskova
12. máj 2011

@cairka prosim ta porad mi co mam balit...ja neviem...je tam vnutryteplo?treba mi aj uteraky?pribor a pohare?kanvicu a tak?je tam prackaa a susiak?..budem na D...porad prosim 😖

cairka
12. máj 2011

@ozujskova , príbor a poháre len ak chceš mať svoje, ináč sme si požičali z kuchynky v prvý deň a vrátili až pri odchode 😉 ale keď sme teraz večer umývali zuby ma napadlo, že sme tam kupovali pohárik na vypláchnutie, lebo ten chýbal -veve ho používa doteraz, preto som si spomenula 😉 je tam práčka aj sušička, kanvica bola v kuchynke pri herni, aj mikrovlnka a ľadnička. A ešte sme dokupovali DVDčka s rozprávkami, v herni je/bol televízor s DVDprehrávačom.

teplo bolo, boli sme v marci, takže sa kúrilo. teraz netuším

jopanko
14. máj 2011

@cairka a toaletný papier a také veci, mydlo na ruky na záchode to tam je? ale ked kazali zbaliť ako na dovolenku tak asi áno... a hračky su tam v akom stave, je ich tam dosť?

cairka
14. máj 2011

@jopanko , no to ti neviem povedať ako je to v tých vyšších kategóriách, na "D" to nebolo, všetko treba vlastné. A hračky asi záleží, kde budete, na tom oddelení kde sme my boli boli dosť poničené hračky, ale deťom to nevadilo 😀 a ako sa stav zmenil za dva roky si netrúfam odhadnúť , či dokúpili, alebo len povyhadzovali tie úplne rozbité...to nech napíše niekto, kto bol nedávno 🙂

jopanko
15. máj 2011

@saskarisko prosím ťa, že tvoji rodičia boli ubytovaný v liečebni, môžeš mi povedať ako to tam je? cena a či boli spokojný?

saskarisko
15. máj 2011

Ahojte,
@jopanko - boli v Hornom Smokovci. je to velka izba s wc, a sprchou. su tam vstavane skrine, za nimi taka dvojplatnicka s drezom, chladnickou, a zakladnym vybavenim. dve postele, stol, stolicky, a myslim, ze aj balkon alebo terasa (to uz si presne nepamatam). proste velka miestnost, a cena 7 eur/osoba/noc, dochodca myslim, ze 6 eur/osoba/noc. ale treba si tam zavolat, a rezervovat si ju dopredu, lebo je o nu velky zaujem.

saskarisko
15. máj 2011

@jopanko - a spokojnost velka 😉

alami
15. máj 2011

@jopanko hračky nie sú, ber si svoje. Moja spolubývajúca nebrala, že tam budú a potom hľadala po celých Tatrách hračkárstva. ja som brala kadejaké omalovánky, vystrihovačky,...v kníhkupectve majú kadečo, postavili sme si domček z nejakej knižky, z inej celý obchod... To boli najlepšie zábavky, každý deň som mu vybrala inú, vždy novú... A mala som ntb s rozprávkami, TV tam síce bola, ale tam nešlo pre malého nič. A puzzle a kniha na dobrú noc. 🙂

cairka
3. jún 2011

neviete niekto čo je to za poplatok 1,50€ na dieťa, na deň? v cenníku som to nenašla 😕 budeme tam v auguste 😉

jankasz
18. jún 2011

Ahojte,prosim vas viete mi niektora poradit...mala by som ist v auguste ak nam doktorka vcas vypise a posle navrh s 2 detmi do srobarovho ustavu a mam dilemu...jeden syn ma 22 mesiacov a druhy ma 6 rokov...ja si myslim,ze nebudem platit ubytko, platit budem len za stravu kedze mladsi syn nema este 3 roky lenze muz ma presviedca,ze musim platit aj za ubytovanie kedze starsi syn ma uz 6 rokov...prosim vas poradte mi ak ste boli s detickami s vecsim vekovym rozdielom...dakujem ☹ a chcem sa spytat ci tam moze byt s nami aj otec napr. na vikend alebo na tyzden...viem,ze v Lucivnej to je tak mozne,ale neviem ako je to v srobarovom ustave....este raz dakujem

cairka
18. jún 2011

@jankasz, ubytko sa platí podľa toho, do ktorej kategórie chceš ísť. Tam je jedno, aký vek majú deti. Pokiaľ budete v kategórii "D" , čo je základná, tak platíš len stravu, tuším 7,50€ a deti platia 1,50€ na deň. Hoci keď mi pani z prijímacej volala povedala, že obe deti (mám 5 ročnú a 20m) a na pozvánke je písané, že deti do troch rokov sú od toho poplatku oslobodené, tak neviem, či budem platiť za obe, alebo len jednu.
Pokiaľ si vyberieš ubytovanie vyššej kategórie, tak samozrejme platíš podľa cenníka. Jediný rozdiel, keď ideš s dieťaťom do 3 rokov je, že nebudeš platiť poplatok 3,30€? (neviem presne, my ho tiež neplatíme) na deň ako doprovod.
otec tuším môže byť ln na ubytovaní vyššej kategóre (A,B) , ale to neviem isto, nezisťovala som, len mi tak kamarátka hovorila, že preto idú do apartmánu, aby mohol prísť otec za nimi.

jankasz
18. jún 2011

Dakujem ti moc za objasnenie...ja som to este velmi nezistovala lebo to este nemame iste,ale vies ako muzi musia mat pravdu...ja asi radsej zavolam na informacie,aby som vedela presne co a ako,ale chcem pockat az ked mi to schvalia,dufam,ze nam to na ten august schvalia aby syn nevymeskaval zo skoly a ak by tam mohol byt aj otec aspon by sme mali akoze aj dovolenku...syn chcel ist na prazdniny do tatier tak sa mu to mozno aj splni ak sa rozhybe aj doktorka....este raz dakujem 🙂

samulko1
19. jún 2011

@jankasz ahoj
aj ja mam ist v auguste s dvomi detmi na liečenie, syn bude mať v auguste 6 rokov a dcéra má 1,5 roka..to máme skoro rovnako staré deti..už máš aj presný dátum?
a v akom pavilóne budeš ubytovaná?

jankasz
19. jún 2011

@samulko1 Ahoj Termin este nemame v piatok som dala doktorke papiere na vypisanie tak dufam,ze si svihne a stihneme to v auguste...alergolog volal primarovi Fabrymu,ze syn je surnejsi pripad,ze kedy by mohol nastupit a on mu povedal,ze v auguste...tak ked to budeme mat iste dam vediet a potom zistim do akeho pavilonu pojdeme... a ty budes kde ubytovana a kolko to vide financne?

cairka
19. jún 2011

@samulko1 , a vy idete kam? My budeme v Dolnom Smokovci od 8.8. 🙂