Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

molin
26. jan 2016

Ahojte. Dostali sme odporučenie od alergologičky na absolvovanie pobytu. Chcela by som vedieť či áno alebo nie. Alebo radšej nejaké detské kúpele. Máme problémy s imunitou, zápaly horných dýchacích ciest a sem tam nás aj ušká potrpia. Ďakujem za všetky odpovede.

margareeetka
28. jan 2016

Ahojte nas caka dobyt na liecbu imunity a opakovaneho abcesu 2mes.Len cakame na potvrdenie zo zdravotnej poistovne chcela by som sa opytat ked chcem apartmanovu izbu to budem sama z dietatom a kolko sa plati?A navstevne hodiny su kedy.Dakujem

zuzoka
28. jan 2016

@margareeetka všetko nájdeš na nete- šrobábarov ústav
My ideme 8.2.

margareeetka
28. jan 2016

@zuzoka uz som si pozerala dakujem a navstevne hodiny nevies od kolkej su my by sme maly ist tiez niekedy vo february

nika80
28. jan 2016

@margareeetka vyšetrenia aj cvičenia bývajú doobeda, poobede je voľno, tak vtedy vás mozu prísť navštíviť

zuzoka
28. jan 2016

@margareeetka vždy poobede a cez víkendy, ale nie na izbách- tak to píšu v letáku, dnes nám prišiel s pozvánkou

margareeetka
28. jan 2016

@nika80 a to budeme chodit aj cvicit ked ma problem z imunitou a abces ma?A aky je este program do obedu?
@zuzoka tak nam este len pridu papiere tak budem studovat vsetko,zatial len tu na internete si mozem zistit informacie

nika80
28. jan 2016

@margareeetka to su take rehabilitačné cvičenia, neviem ci to absolvujú všetky deti. My sme tam išli kvôli refluxu a tam jej ešte zistili ploche nohy a vpáčeny hrudník, tak tie cvičenia boli zamerane aj na tieto problémy. Doobeda sa robia vyšetrenia, cvičenia a potom je obed a po obede uz bolo voľno.

simonka99
28. jan 2016

@nika80 a kedy je skola?

nika80
28. jan 2016

@simonka99 ja ešte nemám školáčku, ale sa mi zdá, že škola bola tiez len doobeda.

daniela81
29. jan 2016

Ahojte ja mám ešte jednu otázku. Prácie prostriedky A aviváž si treba vziať svoje či sú tam nejaké. ?

nika80
29. jan 2016

@daniela81 myslim, že svoje. Ja som si prala na izbe

margareeetka
29. jan 2016

A kolko su izby z umyvadlom a ked nechcem stravu tak svoje jedlo mozem mat v chladnicke v kuchynke

nika80
29. jan 2016

@margareeetka my sme bývali na 4A a tam boli štyri izby a každá mala umývadlo. Ale asi tie najlacnejšie izby nemali umývadlo, ale neviem to naisto. Bola som pozrieť len v jednej takej izbe. Co sa týka stravy, jedlo môžeš mat v chladničke. Ale mne úplne stačilo dojedat po dcere.

margareeetka
29. jan 2016

@nika802 a kolko si platila za stravu pre dcerku no ja som chcela byt na apartmane ale ked som videla tie ceny tak mi to zato nestoji a budem asi na obycajnej izbe

nika80
29. jan 2016

@margareeetka dieta ma stravu zdarma, teda ju prepláca poistovna. My budeme mat kategóriu C1 a tam sa tuším platí 4€/deň.

daniela81
29. jan 2016

@nika80 lebo niekde som čítala ze je tam aj pracka a susicka za poplatok.

molin
29. jan 2016

@nika80 @margareeetka prosím vás aká je kategória izby s wc a umývadlom. Lebo ja sa v tom nejako neviem zorientovať. Ďakujem 😘

nika80
29. jan 2016

@daniela81 áno je, ale ja som nemala toľko veci na pranie, tak som to nevyužila.

nika80
29. jan 2016

@molin to bude možno B

zuzoka
29. jan 2016

Koľko sa platí záloha za pobyt? Izby sa dajú zamknúť?
A dáke tipy, čo nezabudnúť, poprosím, pomaly začínam baliť 😉

nika80
29. jan 2016

@zuzoka izby sa dajú zamknut, nezabudni toaletný papier, lieky ktoré užívaš, lebo pre dospelakov tam lieky nemajú. Ja som tam mala nadchu a dali mi detský sprej do nosa 🙂 prach na pranie, uteraky na izbu, lebo tie tam pri umyvadle nie sú. Ja beriem aj notebook, aby sme mohli aj na izbe pozerať rozprávky. Dcére beriem čiste papiere, omalovanky, ceruzky a nejakú spoločenskú hru. Ja už tiež idem popozerat, co nám treba dokúpiť a koncom budúceho týždňa začnem baliť.

zuzoka
30. jan 2016

@nika80 ďakujem 😉

simonka99
30. jan 2016

@nika80 prosim ta a ked je poobede volno,tak je potrebne hlasit,ze ideme mimo areal?Vikendy su doobeda tiez cvicenia?

nika80
30. jan 2016

@simonka99 mala by si sestre nahlásiť, kam idete. Cez vikendy je voľno.

julli
30. jan 2016

Kedy sa robia prvé odbery? Hneď po príchode? Mali ste so sebou aj zdravotné karty? zabudla som sa na to opýtať keď mi volala sestrička.

zuzoka
30. jan 2016

@julli kartu berieme, o odberoch neviem, ešte sme neboli

julli
30. jan 2016

@zuzoka ďakujem. asi pre istotu zoberiem aj karty.len tie odbery neviem,či sú hneď po príchode...budem rada,ak niekto napíše 🙂

zuzoka
30. jan 2016

@julli kartu nám odporúčali vziať, ked volali
Na odpoveď o odberoch si tiež počkám, som zvedavá 😉

nika80
30. jan 2016

@julli
@zuzoka odbery robili na druhý deň ráno. V deň nástupu len dieťa prezrela doktorka. Ja kartu beriem, lebo sa ma tam doktorka pýtala take informácie, co by som bez karty nevedela.