Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

katkatazka
30. máj 2015

BABY ako je to z izbami myslim cenovo kolko vyde pobyt na cca 2 tyzdne z 2 ročným dietatom mam sa rozhodnut aku izbu chceme no ja som do toho jelen....co odporucate dakujem

petra122
7. jún 2015

Na ich stranke najdete cennik kategorie D mne úplne vyhovovalo boli sme s dcerkou same na izbe a mala som kluc a zamykali sa izby a neplatili sme to sme boli pred dvoma rokmi v maji . Teraz ideme o dva týždne a uz platime ale nejake 1euro alebo tak za den.

petra122
7. jún 2015

@mata17 kolobezky a take sa davaju do miestnosti kde sa deticky prezliekaju su to ako satne v skolke a zamyka sa.

kalfinka
11. jún 2015

čaute baby, mám doma už 2 mesiace návrh na liečenie v Šrobárovom ústave v Smokovci pre najstaršiu (10) a najmladšiu (6). Zatial som to neposielala, lebo som tajne dúfala, že nejako spracujem menšiu, aby am šli samé (bohužial, z fin. dôvodov) ale nepodarilo sa. Tak sme sa rozhodli, že nejako to "dáme" a pojdem s nimi. Len teraz neviem, kam s tým? Sú to vždy po 2 kópie, mám ich obe poslať do Smokovca alebo na poisťovňu. 😕 Kto poradí? A posielajú sa obe kópie, či jedna tam a druhá na poisťovňu či ostáva druhá mne ako doklad ... fakt neviem. A chcem to už poslať.
A vlastne, kto mi stručne povie, čo mám očakávať ... kedy sa zvyknú ozvať, kolko platí ten návrh, tzn. do kedy najneskoršie po schválení poisťovňou musíme nastúpiť? Chceme sa vyhnúť letným prázdninám, lebo vtedy tie štandardné izby nie sú k dispozícii a môj pobyt by bol finančne neúnosný. ďakujem za každú radu, postreh a pod. 🙂

zsuzsula
11. jún 2015

Dobrý den.Má niekto termín na 29,6,2015 ?Ideme na 1A kat D.

m2
11. jún 2015

@kalfinka Ahoj,nám to vypisovala aj posielala obvodná detská doktorka.odtial mi došla sms z dovery,že nám to schválili,odtial zo smopkovca volali,kedy majú volné termíny a aké izby. leto je už vraj plné,teraz dávajú termíny koniec septembra,my tam máme ísť teraz v júli.som rada,že nám to dali na prázdniny,lebo starší pojde do 3. a mladší ide do 1.

pistala1
13. jún 2015

Ahoj nastupujem 3.8. So 6 ročným a 2 ročným.Tiež na 1A kat.D

pistala1
13. jún 2015

@zsuzsula Ahoj nastupujem 3.8. So 6 ročným a 2 ročným. Tiež na 1A kat D

pistala1
13. jún 2015

Hop vy o mmesiac skôr teraz som si všimla.

daniela81
13. jún 2015

Ahojte, viete mi povedat kolko sa asi caka na nastup od podania ziadosti? Mame vseobecnu poistovnu.
a chcela by som ist co najskor🙂
Dakujeeem

pistala1
14. jún 2015

@daniela81 Keď sa to pošle zvyknú sa po týždni ozvať a dohodnúť termín a potom to dávajú na schválenie poisťovni.Leto býva preplnené tak ak by im náhodou niekto vypadol ináč asi až po prázdninách.

zsuzsula
14. jún 2015

My sme posielaly papiere v Januári a dostali sme termín na 29,6,2015

daniela81
14. jún 2015

Jej to vazne? Asi naivne som myslela, ze do 3 mesiacov sa tam dostaneme.
Dakujem vam za info 🙂

lolaa77
18. jún 2015

Letne terminy si maminky objednavaju vopred...aj pol roka dopredu...podom to vypada nepravdivo, ze cakaju na termin tak dlho... mimo leto sa da aj do mesiaca vybavit termin na pobyt,ak to schvali poistovna.. potom zalezi od kategorie ubytovania..ktoru si vyberies..
@daniela81
Jun az september vzdy byva beznadejne plny ...cize vopred rezervovany...len ak niekto vypadne,alebo nejde..volaju dalsim v poradi...

daniela81
18. jún 2015

@lolaa77 dakujem velmi pekne.ano takto nejak mi to aj lekarka hovorila. Tak som zvedava, kedy sa tam dostaneme my..😊

m2
30. jún 2015

ahojte,chcem sa spýtať,ako tam je teraz,či tam nie je nejaká brušná chrípka alebo niečo inšie.aké tam je počasie? dakujem za odpoved majka

rainbow16
1. júl 2015

@daniela81 ahoj, uz sa vam ozvali? ja som posielala navrh na liecenie asi pred mesiacom, aj som sa uz telefonicky informovala, kedy mozme ocakavat vyjadrenie. Bolo mi povedane, ze do polovice septembra su plni, a ze v lete budu obvolavat 'cakajucich'. Tak uz cakam kazdu chvilu 😉

mijovr
8. júl 2015

@m2 odpovedám trošku neskôr ale počasím sme to vyhrali keď porovnám uplynulý týždeň oproti juhu tu je paráda cca okolo 26° 28°ale ma sa vraj ochladiť a nič tu nesarapati žiadna vyroza

m2
8. júl 2015

@mijovr dakujem,máme ísť 16.7.,drobci sa už tešia

pistala1
8. júl 2015

Ahojte viete mi niekde poradiť ubytovanie v blizkosti srobarovho ústavu pre manzela? Mali sme od februára objednané priamo tam a dnes tam volám a jednoducho nám ho riaditeľka zrušila. Že tam budú mať poliakov. Som rozurena prosím poraďte.

janula2511
11. júl 2015

@petra122 ahoj boli ste v srobarovom ustave?ako sa vam pacilo?a ktorom ubytovani ste boli?a co vsetko ste mali na izbe.

janula2511
11. júl 2015

@avotalip ahoj bolo dobre?a ake vysetrenia robili?na 2tyzdne ste boli?v srobarovom ustave?a tam sa len raz rocne da ist?

avotalip
11. júl 2015

@janula2511 bolo dobre, boli sme tam dní pretože máme poistovnu Dôveru, ale keby sa dalo tak by som išla aj skôr, vyšetrenia stihnú spraviť do dvoch týždnov, ja som bola s 3,5ročnou a 15 mesačným. dcére zistili reflux, ale nie 24hodinovou phmetriou ale rontgenom, lebo je ešte malá. Máme prísť s nou na kontrolu o 9 až 12 mesiacou, no vlastné tak sa tam dá dostať asi raz do roka, boli sme na bezplatnom ubytovani, čiže kategoria D. Na izbe nič len postele, skrine, nočné stolíky a stôl s dvoma stoličkami. ale na chodbe boli spoločné sprchy aj wc, ale mali sme to rozdelené tak že som mala v kúpelni svoju sprchu a umývadlo ktoré sme používali iba my. Bola tam aj herna, takže v pohode a vyšetrenia sú len doobeda takže poobede sme chodili von, kde je pekné ihrisko, ale najčastejšie sme chodili tým malým vláčikom na výlety, najviac sa nám páčilo na štrbskom plese. dá sa tam vela pochodiť ja som si kúpila mesačník tuším stál 16 eur, ale oplatilo sa to. Vyšetrenia porobili všeliake, každému také ktoré potrebujú, ale výtery, parazitov, imunitu a takéto to robia asi všetkým.

avotalip
11. júl 2015

@avotalip 16 dní sme boli

janula2511
11. júl 2015

@avotalip to od coho zavisi kolko dni?lebo niekdo pise ze tam bol try tyzdne.a tak vam sa pacilo?aj izba bola v pohode?nebola taka stara?a kolko ta to vyslo?

avotalip
12. júl 2015

nie ta izba bola pekná čistá, všetko bolo fajn, mne schválila poisťovna na 3 týždne ale ja som chcela minimum a to bolo 16 dni, zo všeobecnou poistovnou sa da na 2 tyždne. a nas to teda vyšlo poriadne draho kedže sme behali po výletoch, lanovkou, vláčikom, nákupy atd. no pre nas to bola aj dovolenka 🙂 ale čo sa týka len toho ubytka a stravy tak ma to vyšlo s dvoma detmi 90 eur, ale ja som si po par dnoch odhlasila stravu, lebo mi bolo zbytočné za nu platiť ked sme nestihali dojedať...

janula2511
12. júl 2015

@avotalip takze spokojnost bola.a kolko by ta to vyslo aj so stravov?

avotalip
12. júl 2015

poplatok na starostilivosť za dieťa nad 3 roky je 1,50 eur na den, strava pre doprovod je 7,50 eur na den, a ubytovanie kat. D je 0 eur na den. Takže keby som mala stravu na všetky dni, tak by som tam dohromady platila 144eur. Ale mne sa zdá že už aj to D ubytovanie spoplatnili. Ono ked ti príde domov pozvánka, tak tam bude aj cenník úhrad a budeš vedieť kolko presne ta to výde.

janula2511
12. júl 2015

@avotalip a nevies nahodov ci by mi to poistovna este schvalila ked som uz tento rok absolvovala kupele lucivna.lebo keby sa dalo tak by som este tento rok chcela ist tam do srobarovho.

avotalip
13. júl 2015

@janula2511 no to neviem, ale ved skús, no ja som počula že lučivna je super ale že šrobárov ústav je na diagnostiku lepší, do lúčivnej je fajn chodiť kôli procedúram, ako vám tam bolo? a ešte že je rozdiel v cene lučivna je vraj moc drahá je to tak?