Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

alami
16. sep 2012

@marsys ak máš pochybnosť, zavolaj si tam. Ale ak je dieťa len prechladnuté, určite také prijímajú. Aj deti ešte na ATB prijímali, len aby nebolo práve v horúčkach alebo v nejakom nie dobrom stave. My osobne sme prežili aj niekoľkodňovú horúčku nad 39 priamo tam, ale to už sme chytili tam, žiaľ. akurát, že musíš zostávať na izbe, stravu ti nosia, ale ani vtedy ťa neprepúšťajú domov.

marsys
16. sep 2012

@alami velmi pekne dakujem za info

marsys
19. sep 2012

@marsys tak nas v pondelok v pohode prijali...trochu som sklamana ubytkom..mame D za cenu C kategorie..
malemu urobili vsemozne vysetrenia..vysledky do teraz mame ok..comu sa tesim...doktor je velmi prijemny a sestricky su uplne v pohode..

katecameron
23. sep 2012

ahoj baby ktora ste boli teraz v tomto období sdeckami v tatrach potrbujem poradit

katecameron
23. sep 2012

boli ste niektora aj s vacsími detmi take ktore uz chodia do skoly?

katka13122
12. okt 2012

nastupujeme 12.11,,kto ide snami? 🙂

monika76
13. okt 2012

@katka13122 my sme akurat tu v ústave 😉

katka13122
13. okt 2012

dokedy budete?pripojenie na net sa nezmenilo?

zigovamaja
17. okt 2012

my s 1 a pol ročnou dcérkou sme sa pred týždňom vrátili, bolo super, veľmi vela informácii sme dostali ohľadom cvičení, a urobili veľa vyšetrení, tak vieme na čom sme, určite ešte pojdeme aj na budúce 🙂

katka13122
17. okt 2012

@alami ako sa mate?my ideme na liecenie..

alami
17. okt 2012

@katka13122 závidím, hneď by som išla. my sme boli v lete na liečení v Lučivnej. A teraz nás čaká dovyšetrenie refluxu v Mt - budú mu robiť rekto aj fibroskopiu, nech vieme, čo ďalej. Vy sa ako držíte?

katka13122
17. okt 2012

@alami mne sa tam moc nechce ist,hlavne ta ph metria,pochybujem ze mu ju spravia,u orl ma problemy pozer.do nosa ☹ zadne sople skoncili a zacal sucho kaslat,od sept.je uz 3x chory ☹ neviem ci to ten reflux ale urcite chcem aj vyset.na astmu a vy ako?aj lepsie ci ani nie??

alami
17. okt 2012

@katka13122 mne sa dlho dobre držal, ale teraz už 5 týždňov kašle a nejde prestať. tak refluxovo - len odŕha. nedá sa to počúvať. Ale ORL vyšetrenie nič - len že má zväčšenú mandľu, reflux by nemal mať, má dietu, a nasadila mu dr aj helicid - nepomohlo, tak už neviem čo by to mohlo byť. Erdomed využívaný, pastilky na krk tiež a kašle vkuse. už len ak alergický kašel, dosť sa teraz trápime s alergiou na BKM 😒
Držte sa, neboj, on tú PH zvládne, deti to berú ľahšie ako rodičia 😉

katka13122
17. okt 2012

@alami tie priznaky ako pises mame aj my 😠 aj nosna mandla presne tak isto,nam na tyzden zabera peritol a kalcium a za tyzden je znova chory :/ je sice tlstejsi ale ked beha podla mna je hned udychcany a zapar dni tie tak odrha jak tvoj,tak som zvedava co astma,predtym priznaky refuxu ze mal zadne soplne,to preslo tak som zvedava,potom ti napisem ci som nedostala od neho 😀 on je totisto hysterik jak mamina 😀

alami
17. okt 2012

@katka13122 možno budeš prekvapená, ja som tiež rozmýšľala, že PH by som sa bála, ako by mu zaviedli a teraz na ORL mal hadičku v nose ako nič a ani nemukol 🙂 Napíš potom, ako sa máte, či vás pustili do bazéna aspoň raz ( v Lučivnej sme tam boli 3x v týždni + 1x za týždeň sauna) ale zas, v šrobárovom oveľa lepšie cvičenie 🙂 držte sa 😉

mummy01
22. okt 2012

Ahojte,nestiham citat celu diskusiu ale mozte mi dat info kolko sa plati za pobyt?vdakaaaaa 😉

kalfinka
22. okt 2012

ahojte kočky, zvažujem liečenie s dcérou alebo aj dvomi. Pokial by im to poisťovňa schválila ... ale to vážne sú také pálky za to? 😕 😕 Je niekde nejaky oficiálny cenník alebo niečo? Obávam sa, že 400 eur si nebudeme môcť dovoliť .. kde ich vziať??? 😨 ale dcéra by liečenie potrebovala jak sol (slabá imunita, nábeh na stmu, epilepsia ...) .. akože velmi, velmi by som chcela tam s ňou ísť,ale ako to riešia rodiny,čo si to bohužial nemôžu dovoliť? Sú tu aj také maminy? Malá ma 3,5 roka .. nerada by som ju tam nechávala samú. Už len preto,žeby sa jej nevrátili záchvaty (epilepsia je taká nevyspytatelná, momentálne sme rok už bez liečby a 3. rok bez záchvatov,ale nechcela by som aby sa jej to vrátilo nejakým spôsobom). 😕 🙄 ☹

eronika
23. okt 2012

Ahojte, nasa doktorka ma planuje poslat do Srobarovho ustavu na diagnosticky pobyt. Ako dlho ste tam boli Vy s detickami pri takomto pobyte? A ako dlho trvalo (vseobecna poistovna) kym Vas pozvali na pobyt od doby zaslania navrhu na liecenie? Za vsetky info vopred vdaka. 🙂

marsys
25. okt 2012

na liecebno-diagnosticky pobyt sa chodi na 21 dni....ale v pohode uz mozete odist domov na 11 den..... ja osobne som cakala na pozvanku od juna do septembra...ale povedali mi,ze leto vzdy byva beznadejne plne.
Liecebny pobyt odporucam kazdej maminke s detickami,ktora miluje hory...je tam uzasne dobre 🙂

marsys
25. okt 2012

@mummy01 ubytovanie: kategoria D je bezplatna
Kategoria C stoji 7e na den
kategoria B stoji 14e a kategoria A stoji 16e na den.
Dalej sa plati kupelny poplatok 1,50e na den
sprievodca nad 3r dieta 3,32e na den
strava 7,50e na den v D kategorii je povinna.
prvy a posledny den sa pocita ako jeden den.
Cennik je platny od 1.10 -31.12.2012

mummy01
25. okt 2012

@marsys vdaka 😉

iveta70
27. dec 2012

Ahojte, doktorka odporucila mojho syna na diagnosticky pobyt, ale ja ho nechcem pustit sameho. Mam este 1,5 r dceru a chcem tam zobrat aj ju, kedze ju nemam s kym nechat doma... Chcem sa spytat kolko sa plati za takto male dieta a kolko by som platila ja? Alebo to sa plati od ubytovania, ake si vyberem? Ak ano ake typ by bol pre mna vhodny, ked mam 6 roc. chlapca a 1,5 r dievca??? Dakujem za odpoved...🙂

katecameron
27. dec 2012

@monika76 ahoj ako ste dopadli na liecení zistili vam nieco?

monika76
27. dec 2012

@katecameron ako ja som vďačná že som mohla íst do šrobárovho ustavu.Tu len tápali že asi to a nevedeli presne tam sa na vela vecí prišlo a hlavne tá sonda nam pomohla kedže zistili že on je opuchnutý z vnutra ale velmi ☹ hned sa nasadili lieky a teraz je to o hodne lepšie. Takže alergik a naprik tomu testy neukazali...no že to nema vyznam robit tak maličkým detom...Jedine čo ani oni nevedia ako velmi su poškodene pluca a čo je to vlastne... mali by sme ist zas a na CT a bronchoskopiu no velmi nechcem... takže keby že sa možme tomu vyhnut tak neodpustim aby ho tolko trápili ...

katecameron
28. dec 2012

@monika76 a ake vysetrenia mu robili? az mozes napís aj do IP a su belestive myslím viac nez ostatne

iwulka23
1. jan 2013

Ahojte..my ideme na liečenie 16.januára..nestretneme sa tam náhodou??

iwulka23
1. jan 2013

a ešte otázočiek pár mám...tak kto ste tam boli teraz nedávno tak by ste sa mi mohli ozvať?? dakujem 🙂

cairka
1. jan 2013

@iwulka23 , kedy ste podávali návrh? ja som posielala v decembri, ešte termín nemáme, len som chcela zistiť, aby som si vedela spraviť cca. predstavu, kedy by sme mohli ísť 😅

iwulka23
1. jan 2013

@cairka my sme tam boli u primára 7.dec...mali nám brať krv,na vyšetrenia ale naša pediatrička spísala rovno návrh na liečenie..tak primár sa ma pýtal či chceme prísť,že nas pichať teraz nebudu...teda som vravela že ok že prídeme..tak mi hned o 2 dni volali a dohodli sme termín..teda 16.januára ideme...

matax
4. jan 2013

@iwulka23 ahoj, rýchlo vám dali termin..nevies,ci je tam net pripojenie? dakujem