Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

anita79
4. jún 2012

@mcoya ahoj- tak moj maly ( teraz ma rok a pol) mal od septembra niekolko obstrukcnych bronchitid- do septembra,kym strarsia (vtedy 3 rocna) nanastupila do skolky nebol chory ani raz. A taktiez strasia do 3 rokov bola chora velmi malo- po nastupe do skolky virozy- raz mala zapal priedusiek ale celkovo zvladla nastup do skolky dost dobre. Ockovany hexou nebol. Lekarka nas posielala na imuno-alergo, ze to bude imunitou. Ja som sa rozhodla ist s malym do smokovca- boli sme zaciatkom maja- tam predpokladali, ze to bude z alergii ( vysledok -imunita dobra, alergie sa nepotvrdili)-tak to asi tym nastupom starsej do skolky bolo-uvidime-teraz sa uz 2 mesiace drzi-je zdravy. A k tym vysetreniam- strasim detom toho naozaj spravia viac ale ja som bola aj tak spokojna. Hlavne mal vsetko na jednom mieste-nemuseli sme na imunoalergiu. Robili mu odbery- imunita, alergia, vytery z nosa, hrdla, ultrazvuk na reflux, chloridy.-kedze vsetko negativne, ine vysetrenia neabsolvoval- a mozno mu tam aj klima pomohla- travili sme vela casu vonku a naozaj sa drzi...

mcoya
4. jún 2012

@anita79 no tak to je uuuuplne to iste, ako u nas. Nas tiez teraz poslala na imuno alergo, ale mame termin az ku koncu juna. Inak nejake testy na imunitu mu dala robit aj ona a vysli v poriadku, takze neviem. Ona ma dost strasi, ze jej sa zda, ze bude astmatik, ale u nas v rodine (ani v blizkej ani v dalekej) nikto nema astmu ani alergie. A pride mi to naozaj nahoda, keby mal tie bronchitidy (akoze astmaticke) vzdy vtedy, ked ma starsi virozu. Ja si tiez myslim, ze to je len tym, ze starsi nosi zo skolky kadejake virusy, lebo aj na manzela sa vzdy nieco nalepi, ked ma starsi virozu. A preco nebol ockovany hexou? Nechcela si? Dakujem.

jankabodka
6. jún 2012

@mcoya Ahoj! Ja citam tuto diskusiu od konca 🙂. Vsimla som si, ze pises o nasledkoch po ockovani 2. hexou. Nuz, nas maly zacal byt chory kazdy mesiac po druhej hexe + Prevenar. Kojila som ho pritom cely cas do 6 mesiacov, ani kvapka umeleho mlieka, potom som ho kojila dalej do roka a pol (potom uz nechcel) a napriek tomu je chory raz mesacne! My sme zatial mu nedali pichnut tretiu davku hexy a prevenaru, aj tu MMR vakcinu sme zatial nedali. Rada by som pockala, nech je troska dlhsie zdravy a potom sa uvidi, mozno prehodnotime. Uz sme boli a aj mame ist znvoa na Urad verejneho zdravotnictva. Ako casto je tvoj syncek chory? A uz mate navrh na liecenie?

mcoya
6. jún 2012

@jankabodka no po tom ockovani to bolo prvy krat hned po 3 hodinach od pichnutia - priedusky. Druhy a treti krat po mesiaci, - priedusky a teraz 4 krat po piatich mesiacoch, najprv horne dychacie cesty a nejak z toho zasa priedusky. A vam potvrdili, ze to je z tej hexy? Lebo nasa dokina tvrdi, ze urcite nie. Navrh nemame, ja len zistujem, ci tam ist, alebo nie, kedze by zrejme nespolupracoval pri procedurach. Este sme neboli ani na imuno alergo, mame ist az ku koncu juna. Uvidime, co povedia tam. Ale dalsich ockovani sa velmi bojim. Tu tretiu hexu asi nedam. A mal ockovanie rozdelene. Cize hexa zvlast a prevenar zvlast. Ja inak tiez kojim, maly ma 13 mesiacov a kym bude chciet budem ho kojit. Preco mate ist na urad verejneho zdravotnictva?

marsys
15. jún 2012

ahojte..aj mne tento tyzden vypisal imunolog ziadost do srobarovho ustavu..mam 4,5r synceka,ktory byva casto chory. zatial mame za sebou len niekolko hospitalizacii. chceli mu robit aj Ph-metriu,no po 15minutovom boji si sondu vytiahol.tak som to vzdala.mala som pocit,ze mi chcu zadrhnut dieta..uz nieco take nedovolim!
chcem sa opytat..ako dlho budem cakat na termin?? Vedela by som to nejak urychlit? mame Doveru. DAKUJEM

zuzkap221
22. jún 2012

ahojte.chcela by som sa informovat ktora mamicka ste boli v kategorii D.co vsetko je na izbe.je tam aspon wc.dalo sa to zvladnut.dakujem za odpovede

zuzkap221
22. jún 2012

@kingstonka ahoj chcem sa ta opytat .citala som tvoj prispevok ze si bola ubytovana v kategorii D.mi nastupujeme 2.6. tiez do D.mozes mi napisat co vsetko je v izbe.niejak som sa o izbe neinformovala.dalo sa to zvladnut alebo nabududce by si sla radsej inde.dakujem za odpoved

kingstonka
22. jún 2012

@zuzkap221 Ahoj- ano boli sme na D-ecku v dolnom smokovci- chcela som C ( tu za 8 eur na den) a sestricka ma v telefone odhovorila ze rozdiel je len v posteli ( na d je nemocnicna a na C je normalna a na izbe je v c-ecku umyvadlo) V izbe vlastne skoro nic nebolo ale ani nic nam nechybalo, kedze sme tam len prespavali. Tie D-ecka boli roznych velkosti- nam sa usla taka malicka. Na D-ecku je postel- postielka ( ak je male dieta), stol, stolicky a skrina- na chodbe je 6 izieb a 2x wc s troma zachodmi a 2 x kupelna, kde boli po 3 umyvadla a 3 sprchy ( kazda sprcha oznacena cislom izby-cize pocas pobytu ides do sprchy len ty) plus tam bola taka mensia vana pre deti.-vsetko pekne prerobene. Na chodbe jej ak kuchynka s chladnickou a dost vybavena , a velka herna s telkou-tam sme travili vela casu ( ak sme neboli von) S mamickami sme skonstatovali, ze platenu izbu nam naozaj nebolo treba- mamicka,ktora mala apartman aj tak travila cas vonku alebo v herni a tam len prespavali..

zuzkap221
22. jún 2012

dakujem za info.ja mam 10m dcerku a mne islo hlavne o tu sprchu a wc,ze vlastne ako budem chodit na wc a sprchu stale ju budem musiet brat so sebou.aj to ako budem malu sprchovat.ale ked pises ze je tam aj mala vanicka pre deti tak je to fajn.lebo uz som rozmyslala ze zavolam na pridelenie C ale zase tym by sa nam posunul aj termin.lenze tak ako pises asi fakt zbytocne preplacat.a este teraz je vonku teplo,tak iste nebudeme sediet na izbe.
a este by som sa ta chcela opytat je na kuchynke mikrovlnka a kanvica?

zuzkap221
22. jún 2012

@kingstonka dakujem za info.ja mam 10m dcerku a mne islo hlavne o tu sprchu a wc,ze vlastne ako budem chodit na wc a sprchu stale ju budem musiet brat so sebou.aj to ako budem malu sprchovat.ale ked pises ze je tam aj mala vanicka pre deti tak je to fajn.lebo uz som rozmyslala ze zavolam na pridelenie C ale zase tym by sa nam posunul aj termin.lenze tak ako pises asi fakt zbytocne preplacat.a este teraz je vonku teplo,tak iste nebudeme sediet na izbe.
a este by som sa ta chcela opytat je na kuchynke mikrovlnka a kanvica?

kingstonka
23. jún 2012

@zuzkap221 ..no C naozaj zbytocne platit-wc tam aj tak nie je a tie drahsie-to by som si radsej uz nechala peniaze na dovolenku 🙂 . v kuchynke je aj konvica aj mikrovlnka- malemu som robila UM. a odporucam ak mas, alebo od nejakej kamosky si pozicat tie baby vysielacky- s tym som chodila z izby ked maly spal- tak som sa isla oprchovat, alebo na trosku vecer do spolocenskej na telku.... pekny a prospesny pobyt prajem-hlavne pocasie.

lucia90051
11. júl 2012

Chystate sa niekto do Srobarovho ustavu v polovici augusta?

marsys
14. júl 2012

aj my sa chystáme do Šrobárovho ústavu,Horný Smokovec-pavilón matky s deťmi....len ešte stále čakám na vyjadrenie poisťovne a termín nástupu...

marsys
17. júl 2012

konecne sme dostali termin...polovica septembra..Chysta sa niekto?

leonka20
18. júl 2012

@lucia90051 ahoj Lucia, ja idem s dvojickami chlapcami 14 .08. do Horneho Smokovca. No bojim sa, ze ako to tam bude, ked som citala prispevky na roznych portaloch a velmi si to nechvalia. ze vraj je to o nicom, aj znameho mam co tam bol a vravel ze nemohol sa dockat aby preslo 7 dni a isiel domov, ani malemu ze to nepomohlo. tak mam strach, ci sa to vobec oplati. ci by nebola lepsii a hlavne ucinnejsii pobyt pri mori. no neviem. dufam ze budem milo prekvapena. 🙂

lucia90051
18. júl 2012

@leonka20 Ahoj, my nastupujeme 16.8. a ideme na 2T. Tiez mam z toho obavy a nemyslim si, ze to malemu nejako extra pomoze. Ale ked nevyskusame nebudeme vediet.Vy idete na 3T? Ja som sa bala, ze sa tam zblaznim sama s malym. Aj 2T su dost. Pri mori sme uz boli, ale maly ide v septembri do skolky a to bude podla mna kazdu chvilu chory. Aspon keby zistili preco je casto chory, v diagnostike su vraj dobri, tak uvidime. Ja mam 2,5rocneho syna. Tak sa tam dufam stretneme a budeme milo prekvapene 🙂

leonka20
20. júl 2012

@lucia90051 my ideme na necele 3 t. na 17 dni, no dufam ze tam vydrzime tolko a tak isto ze to malym pomoze a ze tiez zistia z coho su casto chori. my by sme mali byt v hornom smokovci ubytovani, neviem ako je to daleko od toho dolneho smokovca, tam sme sa boli pozriet ked sme boli na strbskom plese. je to tam vsetko pokope.nevies ci to pridu nejake papiere este domov, co si treba vziat alebo co. ja velmi stravu tam nechcem, lebo ze su aj tak male porcie a pytaju dost vela za nu, podla mna. mali samozrejme ze ju budu mat, no ja nechcem, aj tak mi treba zhodit par kil. tak ked budes nieco konkretne vediet, tak napis. pa 😉

lucia90051
20. júl 2012

@leonka20 Nam prisli papiere asi pred tyzdnom. My budeme tiez v Hornom na odd. 3.B. Ja som zase pocula, ze davaju velke porcie jedla. Tiez som si neobjednala stravu. Maly bude mat stravu a vela toho nezje. Bud sa najem s nim alebo mi to len prospeje a domov pojdem o par kil lahsia 🙂 V Hornom robia vysetrenia a vraj nas tam budu z Dolneho zvazat autom. Pre istotu beriem aj kocik,lebo maly hned zacne pistat, ze ho bolia nozicky.

leonka20
20. júl 2012

@lucia90051 ja som dnes volala tam, nedalo mi, tak ze budem v kateg.B , neviem co to znamena, ale ze budeme v bunke, tj dve izby maju spoloc. WC, televizor, kuchynku, sprchu. takze mi budeme vjednej izbe a v druhej neviem kto. len dufam ze tam bude aspon rychlovarna konvica. ja si nakupim instatne polievky, nejaku pastetu, pecivo to mi staci. a ze mi poslu tiez dajake to pismo. 🙂 no uvidime, len dufam ze prave v tom case tam nebude zurit ziadna viroza, aby sa na nas nieco nenalepilo. 😎 len dufam ze to tam s dvoma utiahnem, lebo k lekarovi ked ideme tak to musim mat posilu. dufam ze nepridem tam o nervy, co mi este ostali. pa 😢

lucia90051
20. júl 2012

Aj my budeme v B izbe. Vraj budeme mat wc na izbe. Platit budem ako za C izbu pretoze tam nebudeme mat balkon a je to nejaka mala izbicka. Aj tak budeme vacsinou vonku. Teda dufam, ze nebude skarede pocasie. A v to dufam aj ja, ze tam este nieco nechytime. Teraz je uz dlhsi cas zdravy, aj sme mohli teraz cez leto vysadit lieky.Kanvica by tam mala byt podla toho co som citala. Som zvedava s kolkymi izbami budeme mat spolocnu kuchynku a Tv.

leonka20
22. júl 2012

@lucia90051 no neviem, nam tiez vraveli ze budeme mat malu izbu, ze mi tam daju este jednu postielku, ale ze dve izby maju spolu jednu kuchynku, wc, sprchu a telku, je to ako bunka. aj ja dufam ze bude pekne pocasie, lebo teraz je to otras, dufam ze sa nepochoreju z takeho pocasia. 😉

leonka20
22. júl 2012

a ze budem platit 16 eur za izbu.

strapusik
23. júl 2012

@mkdesika Ahoj, prepac ze som skor neodpisala, vobec som tu nebola tak dlho, no nam vybratie mandli pomohlo, zial ze ich mame vybrat prisli na to az v tatrach, ale od vtedy je to super, prestal v noci kaslat a ak aj kasle, tak ide byt chory, takze vieme ze sa nieco deje, ale zatial sme boli odvtedy len raz chori. I ked s dcerkou sa trapime troska viac, nonstop kasle, uz sa vlastne ani nad tym nepozastavujeme, len jej to stazuje zivot, ideme este na genetiku do martina a nejaku pneumonologicko/fyziologicku ambulanciu, tak pevne verim, ze jej uz na nieco pridu. No ak budes mat cas napis ako vam pomohlo vybratie mandli. Papa J.

zuzkap221
28. júl 2012

@leonka20 ahoj reagujem na tvoju diskusiu.mi sme sa len pred 3 tyzdnami vratili z horneho smokovca.do srobarovho ustavu je dobre ist na diagnositku.aspon nam pomohli.porobili malej vsetky vysetrenia ake jej mohli kedze ma len 11m.a nastavili na spravnu liecbu.jej tam dobre robil a vzduch,cize vela casu sme travili vonku co nam aj pocasie prialo.boli sme tam 10 dni ale tiez uz som sa nemohla dockat kedy domov.ale ja som mala na to aj ine dovody,kedze mne mala este nechodi sama a vsade na rukach ju nosit.jedalen je dost daleko od izieb.co sa tyka stravy toho bolo az az.aspon pre mna kedze mne mala este tak vela nepoje a jej davali normalne porcie ako pre dospelych.10 ks spenatovych piroch 🙂 .nevladala som svoje porcie zjest a nieto este jej.
papiere vam este pridu domov,tam budete musiet este nieco vypisat a potom odovzdat pri nastupe,takze celu pozvanku si zoberte so sebou
ak by ste este nieco potrebovali vediet kludne sa opytajte.papa

marsys
30. júl 2012

@zuzkap221 ahoj...ked mame pobyt schvaleny na 21dni a planujem tam byt max 14dni...pustia ma domov aj skor? Co sa tyka stravy...daju sa pre doprovod zrusit len obedy,alebo len vecere? Aky je rozdiel medzi oddelenim A a B ked budeme v kategorii C ?? ... dakujem..

zuzkap221
30. júl 2012

mi sme mali byt 14 dni a pustili nas na10 den.takze sa kludne pytaj skor domov.A mas kuchynku,socialne zariadenie a telku na izbe,B to iste ale plati to pre 2 izby,ze na druhej izbe by bola druha mamicka.potom je tam estes C a D,C mas tv,wc a sprchu na izbe,postele su klasicke,co na D mas postele nemocnicne a bez wc a sprchy.co sa tyka stravy neviem ti povedat lebo ja som mala D a ja som si len stravu platila takze ja som musela ju mat,kedze za izbu som si nic neplatila.ale da sa s nimi vsetko dohodnut.za A a B si myslim ze su zbytocne vyhodene peniaze,kedze na C mas aj wc aj sprchu aj tv.takze urcite by som brala to C.mi sme boli na D a aj to nam vyhovovalo

zuzkap221
31. júl 2012

@marsys mi sme mali byt 14 dni a pustili nas na10 den.takze sa kludne pytaj skor domov.A mas kuchynku,socialne zariadenie a telku na izbe,B to iste ale plati to pre 2 izby,ze na druhej izbe by bola druha mamicka.potom je tam estes C a D,C mas tv,wc a sprchu na izbe,postele su klasicke,co na D mas postele nemocnicne a bez wc a sprchy.co sa tyka stravy neviem ti povedat lebo ja som mala D a ja som si len stravu platila takze ja som musela ju mat,kedze za izbu som si nic neplatila.ale da sa s nimi vsetko dohodnut.za A a B si myslim ze su zbytocne vyhodene peniaze,kedze na C mas aj wc aj sprchu aj tv.takze urcite by som brala to C.mi sme boli na D a aj to nam vyhovovalo

marsys
31. júl 2012

@zuzkap221dakujem za odpoved.. este by ma zaujimalo..v papieroch mam napisane oddelenie A2 ale na druhom papieri je napisane platby kategorie C ..aj oddelenia su nejak rozdelene?

zuzkap221
2. aug 2012

@marsys ja som tiez bola na 2A kategoria D.tam su viacej oddeleni,1A,2B,4D.oni to tam maju asi tak podelene,ten ustav je velky tak asi aby vedeli.2Ato je asi jak druhe poschodie,lebo to aj budes na druhom poschodi.
lebo neviem inak ako si to myslela

leonka20
6. aug 2012

@lucia90051 ahoj lucia, no dnes som zistila ze budeme v Dolnom Smokovci, tak nechapem. som zvedava ako to bude, ked viem ze iba Horny Smokovec je pre mamicky s detmi. a este mi tetka vravela, ze kuchynku je komplet vybavena.tak to sa tesim, lebo ja stravu si nedavam.no uz sa nam to krati, dufam ze nas dovtedy vsetke virozy obijdu, lebo u nas teraz vycina crevna viroza. pa 🙂