Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

ludka140281
20. aug 2016

@ljzozv G a D ? už sa poznaju 🙂

ljzozv
21. aug 2016

@ludka140281 áno...

penelopa
1. sep 2016

@katuska04 Boli maminy,čo nemali stravu,ak deti nepapali,dojedli za nich,čiže kľudne bez stravy.

penelopa
1. sep 2016

@pepa1 Sú tam deti kvôli refluxu,nosnej mandle, alergii a pod.
Sú tam good odborníci,neboj,inak by tam nechodili lekárske ratolesti :O)):

katuska04
6. sep 2016

Ahojte maminy...tak mame za sebou pobyt v Dolnom Smokovci...bolo superkovo...zistili nam reflux a mladsiemu znizenu imunitu...ak mate nejake recepty pre reflux,budem velmi vdacna,ak sa so mnou o ne podelite...dakujem

katuska04
6. sep 2016

Tabulku,co mozme a nemozme mame...to nam dali hned...berieme aj helicid

penelopa
7. sep 2016

@katuska04 Hlavne piť menej a častejšie a ak idete na cestu len rožok suchý nech nie je napapaný aby negrcal.
A čo najmenej čaju brrr inak my sme mali reflux a nám ho v bardejove lekárka vyliečila za pol roka a v smokovci sme boli oki.

katuska04
7. sep 2016

Dr. HOVANCOVA???

rainbow16
8. sep 2016

@katuska04 ahoj, na prvych strankach tejto diskusie najdes zopar receptov, tipov a rad 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/gastroezofagalny-reflux-u-deti-nad-3-roky-recepty/

penelopa
8. sep 2016

@katuska04 Áno,chodlili sme tri roky do Popradu dr.Globinovská a nestalo to za nič.

grobi
10. sep 2016

Termín máme 3.okt. , idem s dcérkou, nemá niekto ten istý termín?

zlatuska123
10. sep 2016

My 17.10

dejka99
20. sep 2016

Ahojte my nastupujeme 10.10.2016, idem so synom (4roky), nemá niekto ten isty termin?

janula2511
23. sep 2016

@dejka99 ahoj mi 17okt.a na kolko idete?

dejka99
23. sep 2016

@janula2511 tak to sa stretneme na 16 dni ( teda myslím )a vy na koľko? Kde budete ubytovaní?

janula2511
23. sep 2016

Tiež na 16 dni.mi ideme do D odelenie 4b.vy?

zlatuska123
24. sep 2016

@dejka99 my ideme tiež 17. na 1A kat c

dejka99
26. sep 2016

@janula2511 , @zlatuska123 my ideme na 4B oddelenie kat.B2 ja mam tiez chlapca 🙂

mwt
4. okt 2016

@dejka99 ahoj, aj ja idem 10.10 s dcerkou 4 roky a synom 1,5 .... Ale narychjlo zistujem nejake infosky, ze co ako... Myskis ze tam je nieco ako pracka? A net?

mwt
4. okt 2016

@penelopa ahoj, ta strava sa da odmietnut? A kedy na prijimacrej kancelarii?

penelopa
8. okt 2016

@mwt ano

zlatuska123
17. okt 2016

Ahojte je tu niekto z tn?

liana
28. okt 2016

Je tu niekto kto ide začiatkom januára?my sme z okresu galanta

mitilushka
29. okt 2016

Maminky, my nastupujeme s oboma dcérkami (14 mes., 3,5r) 24.11. na tri týždne... Najskôr s nimi bude manžel, potom prídem na striedačku ja.. niekto, kto tam bude v tomto termíne? Navyše sa chcem opytat čo sa týka škôlky - vraj uprednostňujú deti bez doprovodu, ale že ak by bolo miesto, nie je problém dať tam staršiu dcerku, ale upozorňovali ma na to, že je tam dosť tmavších deti - to by mi nevadilo, ale prekvapilo ma, že hneď na to upozornovali - je to odôvodnené? A ako to tá vôbec prebieha? Predpokladám, najskôr im vezmú krv a čo ďalej? Máme z toho trochu s manželom stresy - zima, počasie môže byť všelijaké, predpokladám sneh, nie je to ako v lete :/

liana
2. nov 2016

@mitilushka No my sme boli tento rok v januári malý mal 6 rokov je tam krásne,hlavne iný vzduch.Ked sme tam prišli tak na druhý deň ráno malému urobili odbery na další deň ráno musel maly pľuť sliny do skúmavky asi tak 5ml to je na zistenie reflexu platí sa toto vyšetrenie 10eur,malému sa potvrdil.Potom sme boli na vyšetrení na cisticku fibrózu to bolo negatívne chvála bohu.potom mu robili spirometriu,každý deň okrem výkendu sme mali cvičenia s rehabilitacnou sestrou tie cvičenia sú zamerane aj na reflux,ideme zasa v januári malému ten pobyt veľmi pomohol.sklamana som bola zo stravy no nic moc maly mi tam jedol málo nechutilo mu a ani mne,izbu sme mali nadštandartnu no vôbec ma nepotesila mali sme vlastnú kúpeľnú tá bola Ok izba mala nepriestranna cítila som sa tam jak v kumbále telka stará tri programi tam išli a ked snažilo neišli vôbec a tie postele no hrozne každé ráno som vstávala dolámaná a nevyspana takze veľké mínus pre tých ktorý sú zvyknutý na nadstandart to nezodpovedá.Ale kôli malému to zvládnem opäť.Urcite si treba zobrať viac veci na oblečenie snežilo skoro každý deň.

snnam
2. nov 2016

Kočky je tam možnosť aj ambulantneho alergologickeho vyšetrenia bez pobytu? Dakujem

mitilushka
2. nov 2016

@liana fúha, ďakujem aspoň za ako taký popis. My si budeme musieť zobrať tým pádom asi notebook, nech máme fíha, spievankovo atď.. tiež budeme mať nadštandard - wc,kupelna na izbe, kuchynka pre chodbu. Chcela som garsonku, ale boli obsadené, tak uvidíme. Neviem si to moc predstaviť s tým snehom, bývame pri BA a tu už sneží fakt málo :D aj sa teším, aj..... A hlavne čo ma trápi - keď budú robiť vyšetrenie jednej, čo s druhou? Mladšia má 13mes a je strašne naviazaná na mňa a na muža, k nikomu nechce ísť, tá si tam chudatko asi dosť poplace, boji sa aj sestričiek..

mwt
2. nov 2016

@mitilushka ahoj, my sme sa vratili minuly tyzden, tiez som bola s dvoma detmi, jedna 4,5 roka a druhy ma 1,5 roka. Vsade sme jednoducho chodili spolu. Oni to naplanuju tak, aby sa im to neprekryvalo a deti mozu ist s tebou. Treba jednoznacne notebook a vela rozpravok. My sme zial po 4 dnoch schytali virozu a decka v horuckach boli, takze vyse tyzdna sme boli zavreti na izbe ( boli sme v kategorii C, takze sme chodili akurat do kuchynky a na wc na chodbu).

kvietocek55
2. nov 2016

@snnam to by aj mňa zaujímalo...

mwt
2. nov 2016

@snnam
@kvietocek55 podla mna ano, su tam zvlast ambulancie,kde zvyknu ordinovat lekari z ustavu