Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

montana13
9. okt 2013

@skvele tak vy už zajtra prídete? super, tešíme sa 🙂

skvele
9. okt 2013

@montana13 ano uz zajtra, dnes balim o zivot. Kolac je v rure. Uz mam plny kufor a furt mi nieco napadne, ze my to chyba. Dufam, ze je tam pekne, tesime sa.

olganr
9. okt 2013

Ahojte mamičky predam celodenny vstup do Aqwacity poprad je to zlavovy kupon s platnostou do 23,12,2013 z 20€ je cena 10€ mám 2kupony na predaj, boli sme v tatrach na liečení a deti nám ochoreli tak sme nevyužili :( a poprad je od nás vzdiadelý 400km tak už nevyužijeme

malamrcha
12. okt 2013

Ahojte boli sme tam celz september 2013 a bolo famozne urcite sa vratime . Je pravdou ze bolo vela deticiek chorych ale my nie obmedzili sme hernu a bazen teda vobec sme tam nechodili radsej sme boli vonku a chore sme neboli vobec a to ja mam velmi oslabenu imunity som onko pacient a v pohode urcite sA VRATIME HRIECH TAM NEIST . hlavne ked ste z Ba a okolia ten vzduch v Tatrach je k nezaplateniu .

1lenka1
12. okt 2013

https://www.modrykonik.sk/profile/malamrcha/ to mozem dodataj ja,presne si s vyjadrila a taktiez aj mi by sme este chceli dojst niekedy

clea214
14. okt 2013

@montana13 ahoj my sme museli zmenit termin zo zdravotnych dovodov tak sa nestretneme.ale daj potom vediet ako bolo a daj fotky.

veronch
17. okt 2013

Ide niekto 30. októbra?

nomna
20. okt 2013

baby my sme sa práve vrátili...boli sme na oddelení 2A..tak ak máte otázky,rada Vám poradím 🙂 🙂 🙂

sebsro002
22. okt 2013

cc

sebsro002
22. okt 2013

ako sa mate

sebsro002
22. okt 2013

😀 😀 😖 😉 😉 😒 😒

matterhj
22. okt 2013

Ahoj ja sa chcem opýtať či ste sa tam nenudili a kde ste chodili na výlety ja idem z dvojročným chlapčekom. Zatiaľ dakujem H.

mcoya
27. okt 2013

ahojte, tak my sme uz tiez doma....bolo dobre, malemu nic nezistili...zdrave krasne dietatko 🙂. Pocasie sme mali ukazkove, stale sme boli vonku, chodili elekrickou a bolo fajn. Vysetrenia maly zvladol s placom, ale ku koncu sa uz kamaratil so setrickou a doktorkou. Trosku nas obmedzovala jedalen a ich casovy rozvrh, ale vdaka tomu, ze maly je jedak rychlo si na to zvykol. Ubytovanie bolo ciste, mali sme aj WC aj kupelku a TV, ale my sme boli viac menej stale vonku, hernicku sme vyuzivali minimalne, len pri cakani na vizitu, to sa malemu moc nepacilo, bol by tam stale, ale kedze tam bolo zopar chorych deticiek, bala som sa nejakeho virusu. Takze babule, kazdej doporucujeme a hlavne nech su deti a vsetci zdravi. Majte sa. 😉

montana13
30. okt 2013

Aj my sme sa v pondelok vrátili, bolo super, počasie výborné. Bála som sa spoločných WC a kúpelky (na oddelení bolo 12 izieb), ale úplne v pohode, čistučké. Bývali sme na 1A oddelení, kat. D.. kto by chcel vedieť viac, pýtajte sa... 😉

lubicagasparik
4. nov 2013

AHOJTE baby.Moja dcéra má isť sama ,ako to tam tie detičky niesli ,čo boli samé?

veronch
7. nov 2013

@lubicagasparik netuším, ako to detičky niesli, vídavame ich len v jedálni, škôlkarov majú vždy len zopár, maximálne asi k jednému stolíku a chodia s veľkými deťmi.... Ja by som tam samé také mini dietko nedala.... Nedá sa vám ísť s ňou? Trebárs aj s malým, teda s oboma detičkami? Moja malá má 4 a určite by to nezvládla, predsa len je to tu o vyšetreniach a tie nebývajú vždy príjemné ....

lubicagasparik
7. nov 2013

@veronch Aj mne je ťažko,ale z malým isť nemožem lebo to je taký hyper-hyper,manžel chodí na chemoterapie,babka tiež je onko,hoci by manžel mohol ale po chemo má strašne hnusné vyrážky,tak to by sa tam ani nemohol pohybovať.Bola som zo starším synom pred 9 rokmi v hornom smokovci,a tiež sme brali k nám na izbu deti a tam sa hrali,kreslili,alebo som brala jedného chlapca do Popradu,so súhlasom mamky.Uvidím či to zvládneme aj psychicky aj finančne.Dakujem pekne,za komentár.

veronch
12. nov 2013

@lubicagasparik Tak to mi je ľúto, máte toho naraz naozaj moc...☹....

ada30r.
12. nov 2013

@nomna
@montana13 Ahoj mi ideme o 2 týždne na to isté oddelenie ale kategória C. Čo by si poradila zbaliť a určite nezabudnúť? Ako je to s voľným časom vonku? Čo vyšetrenia? bolo toho veľa? boli ste aj na tej PH metrii? Aké ste mali počasie?
Ďakujem.

montana13
12. nov 2013

@ada30r. ahoj, písala si, že pôjdeš na 1A oddelenie, kat. C... tak to bude zrejme 4A, kat. C, čo patrí pod 1A... majú tam také komplikované to označenie. My sme boli na 1.poschodí, kat. D, ale 4A je na prízemí za príjmovou kanceláriou. Priamo tam som nebola ani raz (bolo to akoby samostatné oddelenie, len na vizity a na odbery chodili k nám hore na prvé). Fotky dávala už dávnejšie marsys...
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/srobarov-ustav-v-tatrach-skusenosti/
Voľný čas vonku si organizuješ sama, doobeda boli vyšetrenia, cvičenie, vizita, takže von sme väčšinou chodili až poobede (doobeda sme chodili na ihrisko). Je dobré si kúpiť mesačný lístok na vlak a potom môžeš cestovať kam chceš vrámci Tatier.. (deti do 6r. majú zdarma).
Vyšetrenia - odber krvi, výtery, chloridy v pote, krčné, sono, pHmetria - to sú myslím základné vyšetrenia a zvyšok robia podľa zdrav. stavu... My sme na pHmetrii neboli, iba na sonom zisťovali reflux..
A čo sa týka oblečenia, my sme mali ešte celkom fajn počasie 15-18stupňov, teraz je už chladnejšie, tak isto treba zobrať teplejšie veci, možno vám napadne už aj sneh 🙂 Je tam aj práčka, za pranie sa už platí 2eurá, ale vyriešil sa tým problém s kľúčom 😎

ada30r.
12. nov 2013

@montana13 Veľmi pekne ďakujem. A ešte ma napadlo, ako je to tam s internetom - je tam wifi na tej A1 aspoň platené?

montana13
12. nov 2013

@ada30r. platené wifi by malo fungovať dolu v herni, ale neskúšala som.. mala som so sebou mobilný internet 😉

nomna
13. nov 2013

@ada30r. nemám už čo dodať @montana13 napísala všetko 🙂 🙂 🙂

bosorkapd77
17. nov 2013

@matterhj Ahoj my ideme od 19.11 a do 6.12 moj má4,5roka tak sa isto stretneme 🙂

erulienka
18. nov 2013

možem poprosiť navrhy na výlety v okolí so 4 ročnými detmi?dakujem

betamaca
18. nov 2013

Ahojte,vie mi tu niekto poradiť aké ubytovanie je dobré pre 22mesačného drobca a 9ročnú slečnu?Ubytobanie si treba nahlásiť skôr ako bude rozhodnutie poistovne,či ako to funguje,bo návrh je podaný.ďakujem

erulienka
19. nov 2013

@betamaca
my ked sme poslali návrh tak o týžden som tam volala či im to prišlo a aj ked sme ešte neboli spracovaní tak som si dohodla typ ubytovania a aj termin aký by sme chceli a tak to aj mame,asi do mesiaca nam prisla pozvanka

erulienka
19. nov 2013

@betamaca
a ešte mi telefonicky povedali že všeobecnu a union schvaluju takmer všetkých

betamaca
19. nov 2013

@erulienka verím že nás isto schvália,bo malý má dosť silné astmaticke záchvaty.a ten typ ubytovania je ktorý dobrý?ešte otázka keď mám 9 ročnú dcéru tiež astmaticka,bude môcť byť pri nás?

betamaca
19. nov 2013

Na koľko dní sa vlastne chodieva? Ďakujem voperd za rady.