Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

zuzanavazanova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matulka412
28. jún 2014

@zsuzsula my ideme od 4.8-18.8 mam 4.rocnu dcéru a 18mesacny syn

zsuzsula
28. jún 2014

@matulka412 tak sa stretneme,na to isté oddelenie idete?

pistala1
28. jún 2014

@ludka0610 A-izba nadstandart s kupeklou a kuchynkou,B maju by maly byt dve izby spolocna kuchynka a to alety ,C -4 izby spolocna kuchynka a toalety a D je klasicka nemocnicna izba na chodbe je kuchynka aj Toalety. Tiez som rozmyslala ktoru si vybrat vybrala som D kde paltim len stravu a za starsieho syna 1,5e na den.Radsej pojdem za tie peniaze co sa plati za nadstardart na riadnu dovolenku.Moj osobny nazor.

ludka0610
28. jún 2014

@pistala1 no ja taktiež pojdem asi tam...chcela som televízor ale 18€ alebo 14€ (či koľko sa platí) sa mi zdá veľmi veľa...nakoľko tento mesiac za 5 tyzdov v lekarni 200€ nemienim zase niekde platiť nehorázne sumy...potom mi daj vediet prosím ako to tam vyzerá a či sa to dá v pohode 🙂 kedy ideš Ty?

ludka0610
28. jún 2014

@pistala1 tak dokonca 18€ a 16€ pre mňa veľmi veľa momentálne...

pistala1
28. jún 2014

@ludka0610 Ja idem s 5 rocnym a rocnym syncekom ponukali mi uz jul aj august ale iba na dva tyzdne tak sme si vybrali az 2 september na tri tyzdne.Mame mat izbu D to je ta nemocnicna dobeda ze su vysetrenia a vizity a poobede nas program s dvoma detmi budem mat co robyt tak si myslim ze mi nebude ani televizor chybat.Za starsieho na den 1,50 a za mna 7,50 na stravu od dalsieho poplatku som oslobodena lebo mam dieta do 3 rokov. Deti byvaju casto chore tiez vela minieme za lieky a ak im to ma pomoct tak vydrzime aj v nemocnicnej izbe ved sme vlastne zvyknuty ked aj 2 krat do roka lezim s jednym alebo druhym.

maca_p
28. jún 2014

@ludka0610
@pistala1 veru, su drahe tie izby, na sukromi v mimosezonu clovek zozenie za 10 e na noc 😢

ludka0610
29. jún 2014

@pistala1 ved to...hádam budeme mať šťastie na niejaky dobry kolektív mamičiek a poobedny program si sprijemnime 🙂 a bude nám fajn 🙂 ved už len prechádzky v Tatrách musia byť úžasné 🙂 len aby počasie bolo fajn a už niejako vydrzime...budeme brať notebook tak uvidime rozmýšľam este nad niejakym internetom na mesiac a tak by sme mohli aj niečo kukat...myslela som ze wifi tam je lebo keď som kukala ostatné tak už všade wifina bola no škoda...ja jed som to počítala aj s tou nadštandardnou izbou na 18 dní tak by nás to vyšlo 450€ čo je straaaaaaaaasne veľa peňazí....
@maca_p no strasne drahé tie izby...tak ale sa uskromníme a niejak to vydržíme 🙂 uvidime 🙂 chcela by som vidieť tie izby no nedá sa to pozrieť...

maca_p
29. jún 2014

@ludka0610 ani mne to nejde spustit.

pistala1
29. jún 2014

@ludka0610 Ja mam internet v mobile tak hadam vydrzim.Mozno sa vam podari taky datum ako nam a idete len s jednym dietatkom ci s dvoma.

ludka0610
29. jún 2014

@pistala1 mobilný mám aj ja len som chcela taký aj do notebooku...ja idem s dcérkou len ma 2,5roka.no ja somttiež zvedavá že kedy sa rám dostaneme...dufam,že zavolajú čím skôr ...

pistala1
29. jún 2014

Myslim ze ano leto maju dost obsadene iba ak sa im nahodou uvolni miesto tak volaju mamickam z poradovnika.Ale na jesen nemali problem to som si uz vyberala termin sama.Cez leto beru skor skolakov.

matulka412
29. jún 2014

@zsuzsula este nemám papiere,ale idem do A

maca_p
29. jún 2014

@pistala1
@ludka0610 ja nemam net v mobile a neberiem ani notebook, lebo ho tiez nemam 😀
bude to zatazkavajuce obdobie, ale hadam nikto z nas nezazije traumu. tiez si to vyskusam sama na sebe, tak dlho bez netu 😀

pistala1
29. jún 2014

@maca_p Ja si myslim ze sa to da vydrzat ja si myslim ze ked moj starsi syn zisti ze je tam bazen tak budeme iba tam on miluje vodu a nenapadne nas ist ani na internet

maca_p
29. jún 2014

@pistala1 ozaj a kedy ides? citam, ze si na sept. podla mna je vtedy najstalejsie pocasie. nebude tolko burok a nebudu take teplotne vykyvy. a bude vyborny vzdusik 😉 . ked som chodila ja so sebou na liecenie tak vzdy v jesennom obdobi.
ja idem s 3,5 a 5,5 od 10-30.9 tiez chalani 😎

pistala1
29. jún 2014

No super mi nastupujeme 2 septembra idem s 5,5 rocnym a s 1,5 rocnym davali nam termin aj jul aj august ale len na dva tyzdne tak sme si vybrali september a na ake oddelenie idete

maca_p
29. jún 2014

@pistala1 tak nas vykukaj toho 10.9. budeme neprehliadnutelní 😀 , spoznas nas podla skrekotu, piskotu a hlavne pokynov ako: pohni si, neobzeraj sa, kukaj pred seba 😀

ludka0610
29. jún 2014

@maca_p ja si myslím že pre mňa to bude možno aj trochu oddych...škôlka zatvorená dva mesiace malý vylúčený z kolektívu už mesiac keď sú spolu su ako čerti 🙂 takže keď budem len s malou tak mozno kus vypnem 🙂 a este v takom krásnom prostredí 🙂 a hádam sa tam nájdu Maminky ako vy ...@pistala1
...no ja tiez notebook nemám budem mať pozicany,teda dufam :-P myslím že trauma nehrozí 🙂 až na to ze my doma nechávame ďalšieho certiska a bude nám chýbať...

maca_p
29. jún 2014

@ludka0610 s jednym dietatom je to pinkacka 😉 .
ja som bola s dvomi v travnici, bolo to o zivot. ale mladsi bol vtedy este nechodiaci, akurat sa rozbiehal. bol to tazky boj. teraz to bude o kus lepsie, az na tie diagnozy, neviem, ako bude starsi spolupracovat na terapiach 😖

pistala1
29. jún 2014

@maca_p Jasne budem vas vyzerat a odkial ste ak smiem vediet? No mi to budeme mat tiez perne obaja uz panicky strach z lekarov Mensi uz mi beha 3 mesiace je tto taky mali cert ale spolieham sa na to ze starsi pomoze ha ha zneuzivanie deti.Tiez som zvedava co si na nas nachystaju mensi ma odporucenu dokocna PH metriu ale dufam ze mu ju tam nebudu robyt viem co to je starsiemu to robili a s akimi idete diagnozami?

pistala1
29. jún 2014

@ludka0610 Mi ak si tatinko nevybavy rehabilitacne v tatrach na tedy tak ostane doma to je tiez tertisko hlavne ked nam ma zajtra konecne priletiet z misie nevideli sme ho na zivo 10 mesiacovv

ludka0610
30. jún 2014

@maca_p no ani malá veľmi nespolupracuje ale tak niejak to zvládneme...určite...len nech im pomozu...a aké máte diagnozi?my máme astmu stredné ťažkú nič nezaberá za 4ry týždne 3je ATB...nakoniec nemocnica...slabá imunita...no pri niektorých iných diagnozach je tá naša nič...a Vy kedy idete tiež v septembri?
@pistala1 fu ha tak to nezavidim máš toho potom dosť keď si stále sama...a tatino príde na koľko?a Vy máte aké diagnozi?

pistala1
30. jún 2014

Mi ideme 2 septembra Starsi ma prieduskovu astmu a mladsi recidiva obstrukcny zapal predusiek.Mladsi ma aj chore srdiecko sice by to na neho nikto nepovedal ale chystame sa aj na operaciu.Imunitu tiez mame velmi slabu.Tatinko nam dnes priletel s nami bude az v sobotu dufam ze uz na stalo aj ked o tom pochybujem.A koli tomu srdiecku mu pokazde musia dat antibiotika skusali to aj bez nich ale behom tyzdna vzdy drasticke zhorsenie

m2
3. júl 2014

dobrý deň,my máme ísť teraz 16.7.2014, do dolného smokovca,tak sa chcem spýtať,aké tam býva počasie,neviem,čo si mám pobaliť,pýtala som sa doktorky,tak mi povedala,že aj zimné veci si mám zobrať,že tam býva napadnutý sneh aj v auguste, a že aj v noci tam býva dosť chladno,ja som si už aký taký zoznam napísala,že čo si mám teda pobrať.idem s 2 chalanmi.či aj zimné topánky,.....som trochu z toho popletená...... 😖 😖 😖

klomi
3. júl 2014

Ahojte,tie baby kt. ste uz boli....mam prosbu....nemate doma papier,co bol ku sklenenemu sloniku na preplach nosa ? Ja som ho niekde zapatrosila a potrebovala by som adresu ,co tam bola,kde sa da objednat....dik

matax
3. júl 2014

@klomi nemam uz ten papier, ale kukni sem, https://www.facebook.com/tatranskenosove.sprchy tam je adresa a da sa kupit aj v zdravotnickych potrebach alebo v lekarni-objednaju.. Nam sa rozbili, tak som kupila z plastu a deti si ich poznaju podla farby. V tej zdr. predajni mali aj klasicku tatr. sprchu zo skla

klomi
3. júl 2014

@matax super,dakujem 🙂

matax
3. júl 2014

@klomi niet zac a kukam, ze mozes kupis v kerame pri kruhaci v tych zdrav. potrebach, tam mi tie umele objednali, sklenene mali 😉