Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

janetinka
21. júl 2016

A ako to je so stravou doprovodu? Ked si nahlasim a potom zistim, ze mi staci to, co dcera nedojedla? Da sa to zrusit len ku koncu mesiaca ci ako? Vdaka

nika80
21. júl 2016

@janetinka môžeš zrušiť počas pobytu, len cez víkend sa to nedá.

janetinka
21. júl 2016

A je tam wifi zadarmo? Mozem si zobrat notebook?

nika80
21. júl 2016

@janetinka myslím, ze sa platilo, ale ja som nevyužívala, tak neviem povedať kolko.

jitka2013
21. júl 2016

@janetinka wifi zadarmo nieje ten sa platí ale nie všade sa naň dá pripojiť aj keď si ho zaplatíte

domka2011
2. aug 2016

my ideme od 19.9. 🙂

katuska04
3. aug 2016

ahojte maminky...vybavujeme kupele a doktorka nam odporuca srobarov ustav...popiste mi niekto z vas, ako to tam je, kolko sa caka za schvalenim a ako to je, ked chcem byt s deturencami na izbe...kde je lepsie...pisali ste, ze na 4A je lepsie, ci 5???uz teraz neviem...dakujem za skoru odpoved...Katka

janetinka
3. aug 2016

@katuska04 My sme boli teraz na 4.C tiez tam je klud. Vybavovali sme to 4 mesiace pred nastupom, je tam OK, urobia vela vysetreni, strava je vyborna. Doobedu su vysetrenia, poobede a cely vikend volny program.

chrustik8404
5. aug 2016

@janetinka Dobrý deň, máme ísť na pobyt so synom už tento utorok 9.8., chcela by som sa spýtať, že cez víkendy púšťajú aj domov? alebo nie? Keď je tam voľný program...

ednett
5. aug 2016

Nepúšťajú

ednett
5. aug 2016

@janetinka neviem čo varili vám , my sme boli v maji, ale naše sa jesť nedalo, ešte že sú tam tie malé potraviny 😃

chrustik8404
5. aug 2016

@ednett Môžte mi dať nejaké rady, čo si nemáme zabudnúť alebo na čo sa máme pripraviť? Ďakujem

janetinka
5. aug 2016

@ednett Varia vyborne, obavala som sa ze to bude klasicka nemocnicna strava ale kazde jedlo bolo dobre..samozrejme ziadna restauracia, no my sme boli spokojni a aj dcerka, co je slaby jedak, si pochvalovala 🙂

ednett
5. aug 2016

@janetinka môj malý papka všetko doma, ale tam nejedol, schudol 3 kg, nedalo sa to jesť. Sme normálny ľudia, nevyberáme ale toto jedlo nebolo, ktoré majú jesť deti

pepa1
5. aug 2016

ahojte mamicky, chcem sa spytat ci robili vasim detom v Srobarove aj imunologicke testy, v akom stave je imunita a alergologicke testy ci tam robia z odberov krvi alebo kozne testy a na kolko alergenov a @nadzieja vam okrem spirometrie robili aj test Feno, ten sa priplaca ale ze do toho dieta fukne a da sa rozpoznat ci ma alebo nema dieta astmu. A este sa spytam ci ploche nohy tam zistuje ortoped pohladom alebo tam maju nejaky pristroj na to kde sa dieta postavi a vyhodnoti to. Dakujem 🙂

rainbow16
6. aug 2016

@chrustik8404 ahoj, ked sme my boli minuly rok, bola jedna mamka z blizkeho okolia, a isla na vikend domov, sice si nepamatam ci aj na noc, alebo len rano odisla a vecer sa vratila. kedze su vikendy volne, nikto neriesil ci su na celodennej ture alebo doma..

ludka140281
9. aug 2016

hlasim sa k vám,,dcera má ist terat 17.8 na diagnostiku na 2 týždne...má už 9 rokov to bude prvykrát sama,,ako to tam je?

nadzieja
10. aug 2016

@pepa1 tak mne feno navrhla primarka, stoji 10 euro - fukal do nejakeho pristroja a zistili, ze astmu nema a ziadne spreje nepotrebuje. Feno moze absolvovat, az ked dieta zvladne spirometriu - jednoduchu aj zatazovu. A kedze maly zvladol oboje, tak nam dali aj to feno.

katuska04
10. aug 2016

@janetinka chcem sa ta spytat, ci maju deticky aj nejake procedury, ci len same odbery, vysetrenia...aj mamicky ste mali nejake procedury???

janetinka
10. aug 2016

@katuska04 mamicky nemali procedury 🙂 akurat mozete ist do bazena s dietatom 2x tyzdenne. Moja mala len cvicenie kazde rano a ten bazen, ostatne boli vysetrenia a vizity (pondelok, streda, piatok). Inak, poobede a vikendy uplna volnost- da sa chodit po vyletoch vlacikom napriklad.

m2
10. aug 2016

ahojte,chcem sa spýtať,máme ísť teraz na pobyt.nie je tam teraz nejaká brušná chrípka alebo niečo iné?minulý rok sme boli,na oddelení bola brušná chrípka.

penelopa
10. aug 2016

Baby beriete očr alebo ako?Vďakaaaaaaaaaaaa.

janetinka
11. aug 2016

@m2 pustili nas v utorok, nic tam nebolo.

janetinka
11. aug 2016

@penelopa ocr moze dat detska lekarka, ze bolo dieta chore- ak sa s nou dohodnete, na tento ustavny pobyt by vam neplatila peciatka zo srobarovho, lebo tam je o dieta postarane (moze tam byt aj bez doprovodu)

ludka140281
11. aug 2016

do kolko rokov diatata tam može mama ostat?...myslím ako samoplatca

penelopa
11. aug 2016

@janetinka Vďaka čiže vezmem od pediatričky.

nika80
11. aug 2016

@ludka140281 minuly rok bola mamička so 14 ročným chlapcom

ludka140281
11. aug 2016

@nika80 to vážne? moja má 9 a vzali ju,ale bez doprovodu:(...dnes som posielala prihlášku,17teho nastupuje....mám trošku obavy,ved nikdy nikde nebola bez nás a zrazu šup 2 týždne 😢 ...myslím,že ona to zvládne lepšie ako ja

ludka140281
11. aug 2016

@jitka2013 pozerala som ich cenník a nerozumiem,,, chcela by som ist ako doprovod,,vzali dcerku samu,no chcem ist s nou,je mi luto odlučenia a kedže som doma,tak neriešim,,,platí sa 18€ na jeden den? ak idem ako samoplatca? stačí mi s dcerou postel v izbe bez ostatných a wc a kupelna može aj spoločne....tomu som nechápala,že 18?... a dá sa povedat že prídem za nou už ked ju budem odovzdávat v ustave?,,neviem kam sa obrátit,aby sme stíhali vybavit všetko..

jitka2013
11. aug 2016

@ludka140281 mali by ste zavolať priamo do ústavu a spýtať sa tam že.by ste chceli ísť ako doprovod a ony vám isto poradia