Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

katie0820
31. mar 2014

Ahoj mamičky!Máme termín,ani sa mi nechce veriť,že sa nám to podarilo vybaviť ,to bolo okolo toho.....Ideme 6.mája,ale mám aj strašné obavy,ako to tam zvládneme,kedže mi moja malá zatiaľ nekomunikuje po slovensky ,ale snažíme sa.... 😒

manka111
1. apr 2014

Ahojte nas termin je 23.april ide niekto ideme na 16 dni stres uz mam od dnes 🙂

veqa
2. apr 2014

@maxalex vezmú tam aj choré deti, je to viac menej nemocnica, ja keď som tam bola teraz vo februári, tak prišli na pobyt aj choré deti s teplotami... 🙂

manka111
3. apr 2014

@veqa Dobry vecer to naozaj a ja sa snazim aby bol maly zdravy ani do skolky ho nedavam ....

veqa
3. apr 2014

@manka111 naozaj, že si zavolali že su chori a kazali um prist aj tak...

manka111
3. apr 2014

@veqa no super tak dufam ze tam nic nechytime tak to je na ...... a ja ze tam iba zdrave deti chodia

maculik15
4. apr 2014

ahojte,ideme tam teraz prvy krat a chcela by som sa spytat ci su v areali nejake bankomaty alebo si mam zobrat hotovost a budeme lezat na C izbe,je tam volny internet a ako to tam chodi?budem sama s malinkym na izbe?

zigovamaja
5. apr 2014

@maculik15 ahoj my sme sa v piatok odtiaľ vrátili, bolo super boli sme už druhý krát, dieťa do 3. rokov je zadarmo, od 3. je tam poplatok na deň okolo 3, 30 €, strava na deň pre matku 7,50, bankomat v areáli nie je, najbližší 2 km v Starom Smokovci, kde sa dajú kúpiť aj lístky na vláčik, dá sa platiť záloha dopredu a zvyšok v deň odchodu, internet je za poplatok pokiaľ nemáš svoj, C izba neviem ale asi je to pre viac izieb spolu, samostatnú izbu máš asi len A a tá je dosť drahá, pozri si Šrobárov ústav cenník tam máš všetko rozpísané, doobeda sú vyšetrenia a cvičenia a poobede si môžete chodiť vláčikom do okolia na výlety, držím palce 😎

maculik15
5. apr 2014

dakujem
😉

maculik15
5. apr 2014

@zigovamaja a ak je cena internetu?

zigovamaja
5. apr 2014

@maculik15 to neviem, lebo ja som si tam predtým telefonovala a zisťovala som tiež o tom internete a keď mi povedali že je to spoplatnené tak som to neriešila a otec mi požičal svoj, ale je tam herňa, kde je na chodbe písané že je je tam možnosť pripojenia na internet

maculik15
5. apr 2014

dakujem

janula18
9. apr 2014

@zigovamaja A na ktorom oddelení si bola?

zigovamaja
9. apr 2014

@janula18 my sme boli na A na CF apartmáne kvôli diagnóze

veqa
10. apr 2014

@maculik15 internet tuším euro na hodinu či tak nejak som si to kupovala, nešlo mi to ale na mobile spustiť, tak som to tam darovala mamine, čo tam bola na 21 dní 🙂 😉 a ak nebudeš na oddelení tuším 4A tak internet chytíš len pri škole v ústave, ja som bola na 4B a bez šance (na recepcii mi povedala, že tú stranu ešte nemajú pokrytú)
malého budeš mať pri sebe, samostatné izby sú všetky, len sociálne zariadenia máš rôzne, pri kategórii D sú spoločné sprchy a wc, pri A máš okrem soc. zar. aj kuchynku, B máš vlastné soc. zariadenie a sprchu a C majú dve izby spločné soc. zar. a sprchu....

maculik15
11. apr 2014

Je tu nadherne,len nam trosku nasnezilo 😉 .dakujem za infosky

katie0820
14. apr 2014

Mamičky ,ktoré ste zamestnané,ako ste to vyriešili v práci?Mne nedajú dovolenku,máme termín akurát po závodnej dovolenke.Môže ma na očr-ku vypísať aj naša lekárka?,totiž v ústaje takáto možnosť nie je.opýtam sa samozrejme aj našej lekárky,len ona je v takýchto veciach dosť neinformovaná....poradte,prosím.....

manka111
14. apr 2014

Ahojte mamičky ake je tam teraz pocasie ideme 23.4 mame si brat este zimnu bundu ? Nejdete niekto v tom case ?

gabika53
14. apr 2014

@katie0820 ahoj, myslím, že očr sa už nedá, lebo matka ide na svoju žiadosť s dieťaťom, lebo deti sú tam aj samé../samozrejme, že nič moc/ rodiny to väčšinou robia tak, že sa tam striedajú..napr ty týždeň, babka týždeň, manžel týždeň..boli sme 2x, ale preto len na 2 týždne, lebo viac sa nedalo byť z práce.. 😠

peta131
14. apr 2014

@manka111 mna by tiez zaujimalo ake je tam pocasie, my ideme 30.4 a absolutne netusim co nabalit na oblecenie pre maleho 😒

katie0820
14. apr 2014

@gabika53 dakujem za info,žiaľ ja sa nemám s kým striedať.Volala som tam,a vravela mi pani,že mi môžu dať potvrdenie,že tam bola hospitalizovaná....zajtra idem za našou lekárkou,tak uvidíme.....,lebo ma to môže stáť zamestnanie ☹ a to počasie.....veľká dilema aj u nás,čo nabaliť...

zuke
15. apr 2014

@manka111 ahoj manka, my ideme od 28.4 na 14 dni. Maly je kvoli poruche imunity izolovany od skolky od septembra na cely rok. Ked to tu tak citam, tak mam chut to zrusit. Bude to zazrak ak tam nic nechyti.. :((((

manka111
15. apr 2014

@zuke ahoj no aj moj je bez skolky od januara do konca roka nam napisale ze bez skolky.Ja som zvedava ako to tam bude.My ideme 23.4 na 16 dni tak sa asi tam stretneme a na ake odd ides?Ja uz od dnes chytam nervy neviem vobec co pobalit detom 🙂

manka111
15. apr 2014

@peta131 ahoj ja som si dala pocasie na internete tam ukazuje ze bude celom teplo ale aj tak neviem co nabalit detom.Je to dost mozne ze vezmem este zimne bundy 🙂

salije
17. apr 2014

Dobry den, chcela by som sa opytat, ze kolko trva, kym poslu pozvanku..2.4.2014 som odoslala ziadost a neviem, kolko moze trvat, kym sa ozvu..dcera nechodi do skolky, ani nikam, aby neochorela, ale kolko to takto bude trvat netusim....Mam hlavu v smutku, ako to tam zvladnem, sama s dvomi dcerami 6r a 2r....vdaka za info

adriana7284
17. apr 2014

Dobry vecer, 11.4 nam lekarka odoslala ziadost,chcem sa spytat mame tam ist koli dlho trvajucim anginam a kaslu mame to uz asi 3 roky a stale len ATB, vsetky vysledky mame ok teda v norme, tak nas nas pneumolog poslal sem koli tomu ze ma podozrenie na GERD, ak s tym ma nikto skusenosti co to obnasa dajte prosim vas vediet, maly ma 4 roky a z toho 3 roky sme mesiac co mesiac na ATB, vzdy nam bolo povedane slaba imunita, az teraz pneumolog povedal toto, robili sa nam vseliake vysetrenia od imunologov, reumatologov atd....a nic , az on to vidi v diagnoze GERD. dakujem za odpovede

manka111
17. apr 2014

@salije ahoj neviem aku mas poistovnu my mame doveru nam lekarka odoslala ziadost a neviem presne asi o 2tyzdne nam volala pani ze kedy chceme prist .Tak ideme 23.4 a tiez mam uz hlavu v smutku lebo idem s dvomi jeden ma 5 a druhy 7 mesiace.

effien
17. apr 2014

@salije ahoj, ja som zhodou okolnosti tiez posielala ziadost 2.4 - to bola tusim streda a hned pondelok mi volali, dohodli sme si termin a hned mi poslali domov aj pozvanku. Urcite si tam zavolaj ak sa ti este neozvali.

salije
17. apr 2014

@manka111 dobry den, mame VSZP, akosi mi to pride dlho cakat, nechcem ist ked tu uz bude fajn teplo..

salije
17. apr 2014

@effien ahoj, mame poistovnu VSZP, mne nikto nic nevolal, lenze ja pako som to poslala prvou triedou, ale nie doporucene, cize som nemala doklad o tom, ze som to poslala a uz mi nervozita stupala kazdym dnom, tak som tam volala v utorok, pani povedala aby som zavolala neskor a inu klapku, potom som pozabudla pri deckach a potom som skusala a zdvihli mi to az dnes, no prist to tam prislo a mam cakat na pozvanku, len starsia dcera uz nevie co doma, ale do skolky ju dat nechcem, aby neochorela, tak cakame...mam chaos aj v tych izbach, ktoru zvolit..