Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

kety_20
13. feb 2014

@veqa ...no ...na dlhšie trate už hej
😀

kety_20
13. feb 2014

@veqa na dlhšie trate uz hej 😀

veqa
13. feb 2014

@kety_20 tak ak sa chystas s ňou niekam ďaleko chodiť,tak ber 🙂 mali tam baby kočíky ale na menšie deti...ak vám ho treba môžeš si zobrať

00janette
16. feb 2014

@svetlanagoc Dobry vecer chcela by som sa spytat ake je tam teraz pocasie co mam malemu zbalit,viete mi prosim poradit?Vobec nemam predstavu ideme prvy krat.Dakujem

svetlanagoc
17. feb 2014

@00janette je tu trochu snehu-takze sa hodia oteplovaky.Cez den tu doteraz bolo vzdy okolo +2 stupne. V noci trochu pod nulou. Minuly tyzden aj sprchlo,takze urcite vezmite aj prsiplast,keby nahodou.

janula18
7. mar 2014

Aké tam máte teraz počasie, aby som vedela čo nabaliť deťom. Ďakujem

manka111
24. mar 2014

Dobry vecer som tu nova a chcela by som sa spytat ake mate skusenosti nemam predstavu ako tam je ideme prvy krat mam 5rocneho chalana a polrocneho .Ideme 23.4 nejde nahodou niekto aby som mala kamosku ideme na 2Aodd kateg B DAKUJEM za odpovede
🙂šrobarov ustav

maxalex
25. mar 2014

ahojte, kočky chcem sa pýtať na vybavenie v D kategórií. je možnosť prania, myslím či je k dispozícii práčka a aké je vybavenie v kuchynke, či je tam možnosť skladovania potravín v chladničke a je tam aj mikrovlnka? idem z dvoma detičkami, obi dvaja pijú mliečko, menší aj v noci. je v blízkosti bankomat a potraviny? je tam prístup k internetu? a aké je tam počasie? ideme teraz 2.4., už sa prejavuje stres, obavy z neznámeho prostredia. netuším čo zbaliť, ešte viac zimného oblečenia, alebo už aj prechodné. dilema veľká 🙂. budem veľmi vďačná za všetky odpovede a aj za rady z vaších skúseností z pobytu v šrobárovom ústave. prečítala som pár diskusií a reakcií, a potešilo ma, že ste boli z ŠÚ spokojné, tak dúfam že to tam v pohode prežijeme aj mi. veľmi pekne ďakujem. 🙂

janula18
26. mar 2014

@maxalex oni majú rôzne oddelenia, na ktorých sú rôzne kategorie. My sme boli na oddel 4B, kat D a boli tam aj iné kategorie.V každom oddelení je maá kuchynka, chladnička, mikrovlnka, rych. kanvica. Každe oddelenie ma aj svoju herňu. Potraviny su tak 20min pešo. Internet je len dole v herni, ale treba si kupiť prístup 1hod 1,20eur . My sme sa teraz vrátili predčasne, lebo deti tam chytili nejakú črevnú virozu. Počasie je tam už jarné, ale rýchlo sa mení, hlavne dosť fúkal vietor.
Vraj je tam aj niekde pračka, vraj sa za opratie platí, ale ja som prala v rukách, my sme mali v kupelni aj sušiak, lavor a detskú vaničku, nočníky.

zuwa
26. mar 2014

Ahojte baby, kt. ste už boli na liečení v Šrob. ústave, chystám sa tam s 3 roč. synom, len ja som tehotná, tak ktorú kategóriu si mám vybrať ,prosím viete mi poradiť?Mám ísť koncom šk. roka, alebo zač. prázdnin. Dakujem

maxalex
26. mar 2014

@janula18 ahoj, ďakujem za info, ste zlatá, cením si to. aspoň viem približne podla čoho sa mám riadiť. ideme na 1A odd. môžem sa Vás ešte spýtať, v akom zdravotnom stave detičky tam môžu ešte nastúpiť? kašel, soplík je ešte prístupný? starší syn mi dnes začal kašlať. a keď tam deti ochorejú, pošlú nás domou? aby som vedela načo mám manžela pripraviť. ďakujem 🙂

janula18
27. mar 2014

@maxalex dosť deti tam kašlalo, tak myslím že by to nemalo nejak vadiť. Oni nas nechceli pustiť, musela som podpísať reverz, ale ked mi ochorel aj druhý tak my to vychádzalo že by sme do odchodu boli len na izbe a mali už spravené všetky vyšetrenia takže aj tak by s nimi nič nerobili, tak sme išli radšej domov.

janula18
27. mar 2014

@maxalex inak v jedálni budeš mať celý čas jeden stôl, prídeš sadneš si a kuchárky ťa obslužia.

maxalex
27. mar 2014

@janula18 aha,či tak. no radšej som sním išla dnes k pediatričke, má laringitýdu, pre istotu mu dala antibiotiká, aby bol do stredy fit. ešte raz ďakujem za info, prajem chlapcom skoré uzdravenie. inak pozerala som fotky sú zlatý, taký malí šibali ako aj moji. 😀 aspoň máme postarané o zábavu. a prajem všetko dobré.

zuzka28022
28. mar 2014

Ahojte mamičky. Prosim vas ako to funguje v SU. Mám ísť s deťmi. Platí sa ram pobyt alebo ako to tam funguje.?

maca_p
28. mar 2014

kocky, ake diagnostice vysetrenia detom v ŠU robia?
akurat zacinam vybavovat.

tinka88
28. mar 2014

Ahojte mamičky mám ísť s 5 ročným synom na liečenie a neviem ohľadom toho nič...neviete koľko sa platí písala som aj do zdravotnej poistovni a tam mi odpísali že mi 4.98 preplatia oni keďže do 6 rokov je do prevod povinny a teraz neviem koľko má vyjde pobyt..ďakujem vám za info

manka111
28. mar 2014

Ahojte baby mam si tam brat aj kocik mam 6 mesacneho chlapceka Dakujem a ako je tam na nejake vylety mozes ist ?

mimikas
29. mar 2014

@janula18 ahoj prosim ta taka banalna otazka ale treba si zbalit aj uteraky pre mna a pre maleho ci nam neake daju?

mimikas
29. mar 2014

@maxalex ahoj, my sa tam asi stretneme, nastupujeme 1.4, tiez dnes uz zacinam stresovat ze so zbalit a pod.

skvele
29. mar 2014

@tinka88 tusim mas doveru, nic ti nepreplatia, toto nie su kupele,ale hospitalizacia. Tiez som si to na zaciatku myslela. Na ich stranke je cennik.
@manka111 bez kocika =-O To si neviem predstavit. Tie vysetrenia nezaberu tak vela casu, vacsinou budete vonku. Da sa chodit aj elektrickou kade tade.
@mimikas uteraky nedaju, ani mydlo,ani zachodovy 🙂 V kuchynke najdes akurat pribor,hrnceky,taniere. Inac savsetko nosi.
@maca_p nerobia vsetkym uplne to iste, hlavne krvne testy, vytery,zlepy zo zadocku, reflux, chloridy v pote, krcne, alergologia, mozno kozne a zvysok zalezi aj od veku

mimikas
29. mar 2014

@skvele dakujem za info, a aspon obliecky nam daju?

manka111
29. mar 2014

Dakujem za odpoved a take nieco ako kanvica na caj alebo kavu tam je alebo si treba doniest 🙂

skvele
30. mar 2014

@manka111 kanvica je aj mikrovlnka aj chladnicka, ja som bola na D.
@mimikas tie ano, zas taky extrem to nie je. Ako ked ides do nemocnice, len tu je krajsie.

manka111
30. mar 2014

@skvele ja idem na 2A odd kat B no neviem ako tam bude dufam ze to zvladneme v pohode jeden ma 5 a druhy bude mat 7 mesiacov .Takze kavu a caj si treba zobrat je tam nejaky obchod aby som malemu nejake vyzivky kupit .

manka111
30. mar 2014

@skvele a listok na elektricku si kupime tam .Strava je tam aka ?

skvele
30. mar 2014

@manka111 vnutri je bufet, obchod je o 1km nizsie. Obchod je aj hore v Starom Smokovci, elektrickou je to 7 minut. Peso dlho, je to do kopca. Elektricenka sa kupuje bud hore alebo dole na stanici, co som spomenula. Najlepsie je si kupit mesacnik, ten stoji 16e. Do 6rokov sa neplati. Ja som si ho kupila u nas doma 🙂 A kedze som nemusela varit ja, tak strava je dobra 🙂 Inac da sa.

maxalex
30. mar 2014

@mimikas ahoj, to by bolo fajn. len ja skôr teraz stresujem či vôbec odídeme, ☹ chlapci boli chorý, teraz dobrali antibiotiká, nie sú úplne fit tak uvidím čo povie zajtra doktorka.

manka111
30. mar 2014

@skvele Dakujem pekne za info no dufam ze bude dobre.Vy ste kedy boly,?No jasne ked netreba varit a upratovat 🙂

skvele
30. mar 2014

@manka111 ja som bola v oktobri s dvoma detmi a teraz idem v juni, iba so starsim