Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

len22ka
31. aug 2013

Chcem sa opýtať či je možné aby sme s dvoma deťmi išli aj 2 dospelý ako doprovod? Neviem si predstaviť kým som s jedným na procedúrach, kde je to druhé??Mám 5ročného a 8mesačného a chceli by sme ísť nejako na jar..

skvele
1. sep 2013

@len22ka raz som pisala mail tam a napisali mi, ze by druhe muselo byt postihnute. Ma niekto inu skusenost? Ja mam tiez druhe mensie a neviem ako to skombinujem

len22ka
1. sep 2013

@skvele Ja som písala mail s tým že by sme išli dvaja dospelý a len mi odpísali že s dvoma deťmi zvykne chodiť jeden rodič..ale nenapísali vyslovene že to nie je možné..a viem že kamoška tam chodí s dvoma synmi a plus jej mama, tak som chcela vedieť či ešte niekto takto bol

peter32
1. sep 2013

tak to by aj mna zaujímalo, pretože ja idem bud.tyzden v pondelok 9-ho na 3tyzdne, a tiez nad tym uvažujem, že ako to bude-ked napr. ma s jednym poslu na vyš. a čo s druhym dietatom-ide somnou? neviem, lebo ja mám 6ročneho syna a 2roky bude mat dcera v okt...a ta je teda dosť "aktívna"...🙂..hm, ktovie-ak len možno nejaká ochotná mamička-s ktorou si to podelíme-stráženie detí..počas vyš....no neviem čo bude....sama som zvedavá... 🙂

len22ka
2. sep 2013

@peter32 Ja som tam znovu písala mail, že čo s dieťaťom keď je druhé na vyšetrení tak mi napísali že o to druhé sa postará službukonajúci personál..ale ak by sme tam nemohli ísť dvaja dospelý tak ja radšej nejdem nikam, lebo to by som potom musela ísť ja na liečenie ale psychiatrické 😀

peter32
2. sep 2013

no takže: dnes nám koonečne prišla pozvánka a hned som poslala návratku nazad...nech to je teda všetko ok....takže už len začať baliť.... a v pondelok takto o tyžden už budeme tam.....🙂 aj sa teším, aj plačem...no to som zvedavá že ako to tam zvládnu s tou mojou malou čerticou....ked budem so synom na vyš.....no uvidím že ako to poriešime.... A teda tak nikto nejde toho 9.ho tiež do tatier..:? a nahodou na na bunku? 🙂 lucia

peter32
4. sep 2013

@zuzba Ahoj, chcem sa ta spítat ešte...ci podla teba je dobrý napad tam brat taký menší ohrievač-predsa uz je chladnejsie...tak aspon trosku kupelnu s tym prehriat...neviem, či tam už kuria o takomto čase-ale už by mali nie?Ved tam je uz chladnejšie...V pondelok už ideme...tak sa pomaly chystame...a som v koncoch že čo všetko si mám zobrať...samozrejme teplejšie....🙂

peter32
4. sep 2013

@cakeska Ahoj, chcem sa ťa spítať čo mate nove? Ako tam je,? ja idem v pondelok....🙂 A aké je tam momentálne počasie???dakujem...Lucia 🙂

peter32
4. sep 2013

@zuzba ahoj, a ako to je tam ked ma niekto aj druhe dieťatko-ako ja...mala bude mat 2roky v okt. a syn bude mat 6rokov buduci tyzden,...ze ked ma poslu na vysetrenie so synom napr. tak s druhym dietatom co? zevraj sa postara personal? naozaj je to tak, ? dakujem, L.

montana13
5. sep 2013

No už aj my sme tam mali byť o tomto čase... najskôr sme mali nastúpiť 4.9. a potom nás posunuli na október...
@peter32 ja som tam síce ešte nebola, ale už veľakrát tu baby písali, že sú tam veľmi zlaté sestričky, že postrážia deti, kým sú mamičky na vyšetrení s druhými deťmi, tak sa neboj, to určite nebude problém... takmer každá druhá mamina tam ide s viacerými deťmi, tak sú isto na to v nemocnici pripravení ;)
Ja sa skôr obávam stravy... keď sa kedykoľvek počas dňa opýtam môjho najmladšieho, čo chce papať, tak mi povie: "mäskooo" 😀

zuzba
6. sep 2013

@peter32 ahoj,neviem ako to tam je s kurenim my sme tam boli v case ked boli najvacsie horucavy a na izbe sme mali saunu.ale pocula som ze ak sa ochladi tak automaticky kuria.ohrievac by som nebrala asi.tak sa vam to krati teda.ja som bola s 1dietatom a tiez sme tam nemali maminku s detmi v takom veku.ale sestricky to s detmi vedia a ak ti nedovolia zobrat obe so sebou na vysetr.urcite postrazia.na rehabil.si chodila sestricka pre nich.takze 6roc.bude cvicit sam a aj ti ho dovedu.

peter32
6. sep 2013

@zuzba aha, dakujem za info. No uvidime, a tie rehabili. su akeho typu-len to dýchanie-alebo aj iné cvičenie?..to hadam zvladne Adamko...teda-dufam...🙂 hadam nebude vystrajať...a obvykle ako dlho trva to cvičenie?....už začinam byt nervozna... 😀 .....ale ochvilku je to tu...takze sestričky su ok...potom...

zuzba
6. sep 2013

my sme cvičili aj na posilnenie brušného svalstva, chrbtice spojené s dýchaním. malý mal veľkú pochvalu od pani cvičky - ako hovoril rehabil. sestričke. ja som teda chodila s ním, on má len 3,5roka, ale zvládol by to aj bezo mňa. cvičí sa cca 20-30min, podľa toho ako detičky spolupracujú. sestričky sú super, keď malý zaspal, chodila som k nim na pokec 🙂

1lenka1
10. sep 2013

Chccela by som sa spýtať,taktiež nastupujeme na pobyt a chcela by som vediet či deti su snami na izbe

nika2103
11. sep 2013

@peter32 ahoj ja idem 12.9 🙂 ak ma nahodou uvidis drgni do mna 🙂

nika2103
11. sep 2013

@1lenka1 ahoj a kedy nastupujete na pobyt?

1lenka1
11. sep 2013

24septembra rano ideme

nika2103
11. sep 2013

@marcelapu ahoj....aj my ideme 12.9 na nastup tak ma oslovte ak ma tam uvidite...mam maleho blondaveho chlapceka

nika2103
11. sep 2013

@1lenka1 tak to mi uz budeme pomaly odchadzat

1lenka1
11. sep 2013

idete na 2týždne???nevieš či deti su na vl izbach alebo same

nika2103
11. sep 2013

@1lenka1 ano ideme na 2 tyzdne do 26...neviem ti povedat nakolko ideme prvy krat a moj maly ma 20 mesiacov tak predpokladam ze budeme spolu na izbe

1lenka1
11. sep 2013

moja ma jedna 3apola druha tiez 20mes

nika2103
11. sep 2013

@1lenka1 a preco idete?my koli laryngityde

ada30r.
11. sep 2013

Ahoj mali by sme nastúpiť 25.11.-16.12 . Bol alebo ide tam niekto v tomto termíne? Nejaké rady ohľadom trávenia voľného času na vzduchu? Dopredu ďakujem za reakcie.

marcelapu
11. sep 2013

@nika2103 pozdravujem, ale my sme pobyt zrusilia namiesto toho sme uz druhy tyzden v Chorvatsku na odporucanie nasej imunoalergologicky. Tak sa tam drzte

nika2103
11. sep 2013

@marcelapu joj skoda ☹ no ale nevadi 🙂

1lenka1
11. sep 2013

https://www.modrykonik.sk/profil/nika2103/ stale dychavicneproblemy nadchy alergie

peter32
11. sep 2013

Ahojte takze ja som uz tu s deckami...od pondelka je tu super..,,,dnes pocasie uprsane ale boli sme vonku v Tatranskej Lomnici v muzeu Tanap-u a bolo tam pekne sme sa previezli na elektricke....

peter32
11. sep 2013

@nika2103 ahoj, a kde budes na izbe? Ja som na 3.posch.2A.kat. Lucia 🙂

nika2103
11. sep 2013

@peter32 ahoj este neviem....poslem ti moje cislo do IP a skus mi zajtra zavolat 🙂